Co je to?
Definice výrazu Jilm. Co znamená odborný pojem Jilm z kategorie Rostliny?

Co to je Jilm? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Jilm?

Jilm je druh stromu rodu Ulmus. Jedná se o opadavé nebo zčásti opadavé listnáče, existuje přes 30 druhů keřů nebo stromů. Vyskytuje se především na severu, v oblasti mírného pásma, také ve Střední Americe nebo v Asii. Dožívá se až 500 let.
Typickými znaky jsou tmavá popraskaná kůra, špičaté šupinaté pupeny, drsné štětinaté listy, rýhované a asymetrické a v průběhu vývoje měnící barvu. Plody jilmu jsou okřídlené nažky.


Co je to Jilm? Význam slova, termín, Definice výrazu Jilm. Co znamená odborný pojem Jilm z kategorie Rostliny?

Chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Jilm můžete sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Jilm je v kategorii Rostliny

Klíčová slova: význam pojmu, odborný výraz, co je to Jilm?, co to je, wiki, popis, synonymum, Rostliny, definice pojmu, informace, lexikon, vysvětlení, co znamená, význam slova, názvosloví, odborné názvosloví, význam, terminus technicus


Pojem Jilm je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Jilm?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Jilm (Ulmus), zastarale břest, je rod opadavých anebo částečně opadavých listnatých stromů nebo keřů z čeledi jilmovité (Ulmaceae). Zahrnuje asi 35 druhů rostoucích v severním mírném pásmu, Asii a Střední Americe. Jilmy se podle všeho mohou dožívat až 400 let (uváděno i 500 let).

Jiné informační zdroje o pojmu Jilm

Najít termín Jilm ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Jilm ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Jilm ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Jilm ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Jilm na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jilm ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Jilm například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Jilm? resp. co znamená Jilm? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jilm, odpověď na dotaz co je to Jilm?. Víte např. kdo to je Dendrolog? Znáte a víte kdo je Baptista? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Rostliny). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.