Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Jilm. Co znamená pojem Jilm z kategorie Rostliny?

Co je Jilm? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Jilm?

Jilm je druh stromu rodu Ulmus. Jedná se o opadavé nebo zčásti opadavé listnáče, existuje přes 30 druhů keřů nebo stromů. Vyskytuje se především na severu, v oblasti mírného pásma, také ve Střední Americe nebo v Asii. Dožívá se až 500 let.
Typickými znaky jsou tmavá popraskaná kůra, špičaté šupinaté pupeny, drsné štětinaté listy, rýhované a asymetrické a v průběhu vývoje měnící barvu. Plody jilmu jsou okřídlené nažky.


Co je to Jilm? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Jilm. Co znamená pojem Jilm z kategorie Rostliny?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Jilm se nachází v kategorii rostliny

Klíčová slova: co to je, informace, odborný výraz, pojem, rostliny, definice pojmu, co znamená, Jilm, slovník, názvosloví, terminologie, vysvětlení, odborné názvosloví, heslo, definice, lexikon, synonymum, termín


Pojem Jilm je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Jilm dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Jilm (Ulmus), zastarale břest, je rod opadavých anebo částečně opadavých listnatých stromů nebo keřů z čeledi jilmovité (Ulmaceae). Zahrnuje asi 35 druhů rostoucích v severním mírném pásmu, Asii a Střední Americe. Jilmy se podle všeho mohou dožívat až 400 let (uváděno i 500 let).

Další zdroje informací

Zkusit najít Jilm ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat slovo Jilm na Google.cz

Hledat pojem Jilm ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Jilm na Youtube

Najít slovo Jilm ve Wikislovníku

Najít heslo Jilm ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Jilm například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Nyní již víte co znamená slovo Jilm? resp. co se přesně ukrývá za slovem Jilm? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jilm, odpověď na dotaz co je to Jilm?. Víte např. kdo to je Radioamatér? Znáte a víte kdo je Kateřina Kasanová? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než rostliny). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.