Co je to?
Výraz, termín, definice slova Jilm. Co znamená odborný pojem Jilm z kategorie Rostliny?

Co je to Jilm? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Jilm?

Jilm je druh stromu rodu Ulmus. Jedná se o opadavé nebo zčásti opadavé listnáče, existuje přes 30 druhů keřů nebo stromů. Vyskytuje se především na severu, v oblasti mírného pásma, také ve Střední Americe nebo v Asii. Dožívá se až 500 let.
Typickými znaky jsou tmavá popraskaná kůra, špičaté šupinaté pupeny, drsné štětinaté listy, rýhované a asymetrické a v průběhu vývoje měnící barvu. Plody jilmu jsou okřídlené nažky.


Co je to Jilm? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Jilm. Co znamená odborný pojem Jilm z kategorie Rostliny?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Jilm je v kategorii rostliny

Klíčová slova: rostliny, přesný význam, přesný výraz, terminus technicus, význam, názvosloví, termín, popis, synonymum, vysvětlení, heslo, rostliny, formulace, definice pojmu, lexikon, odborný výraz, Jilm, co to je


Pojem Jilm je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Jilm píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Jilm (Ulmus), zastarale břest, je rod opadavých anebo částečně opadavých listnatých stromů nebo keřů z čeledi jilmovité (Ulmaceae). Zahrnuje asi 35 druhů rostoucích v severním mírném pásmu, Asii a Střední Americe. Jilmy se podle všeho mohou dožívat až 400 let (uváděno i 500 let).

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít heslo Jilm ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Jilm na Google.cz

Hledat videa s názvem Jilm na Youtube

Hledat termín Jilm ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Jilm ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Jilm ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Jilm například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Jilm? resp. co se přesně ukrývá za slovem Jilm? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jilm, odpověď na dotaz co je to Jilm?. Víte např. kdo to je Geront? Znáte a víte kdo je Hermann Göring? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Jilm i v jiných kategoriích (než rostliny). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.