Co je to?
Definice výrazu Jilm. Co znamená odborný pojem Jilm z kategorie Rostliny?

Co to je Jilm? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Jilm?

Jilm je druh stromu rodu Ulmus. Jedná se o opadavé nebo zčásti opadavé listnáče, existuje přes 30 druhů keřů nebo stromů. Vyskytuje se především na severu, v oblasti mírného pásma, také ve Střední Americe nebo v Asii. Dožívá se až 500 let.
Typickými znaky jsou tmavá popraskaná kůra, špičaté šupinaté pupeny, drsné štětinaté listy, rýhované a asymetrické a v průběhu vývoje měnící barvu. Plody jilmu jsou okřídlené nažky.


Co je to Jilm? Význam slova, termín, Definice výrazu Jilm. Co znamená odborný pojem Jilm z kategorie Rostliny?

Veškeré texty jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Jilm je v kategorii Rostliny

Klíčová slova: význam slova, heslo, terminus technicus, Rostliny, popis, přesný výraz, vysvětlení, co to je, terminologie, odborné názvosloví, přesný význam, Rostliny, význam pojmu, co je to Jilm?, synonymum, termín, slovo, odborný výraz


Pojem Jilm je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Jilm?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Jilm (Ulmus), zastarale břest, je rod opadavých anebo částečně opadavých listnatých stromů nebo keřů z čeledi jilmovité (Ulmaceae). Zahrnuje asi 35 druhů rostoucích v severním mírném pásmu, Asii a Střední Americe. Jilmy se podle všeho mohou dožívat až 400 let (uváděno i 500 let).

Jiné doporučené zdroje informací

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Jilm ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Jilm ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Jilm ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Jilm ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Jilm ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Jilm ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Jilm například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Jilm? resp. co přesně znamená slovo Jilm? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jilm, odpověď na dotaz co je to Jilm?. Víte např. kdo to je HR specialista? Znáte a víte kdo je Kurd? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Rostliny). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.