Co je to?
Definice výrazu, termínu Jilm. Co znamená odborný pojem Jilm z kategorie Rostliny?

Co je to Jilm? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Jilm

Jilm je druh stromu rodu Ulmus. Jedná se o opadavé nebo zčásti opadavé listnáče, existuje přes 30 druhů keřů nebo stromů. Vyskytuje se především na severu, v oblasti mírného pásma, také ve Střední Americe nebo v Asii. Dožívá se až 500 let.
Typickými znaky jsou tmavá popraskaná kůra, špičaté šupinaté pupeny, drsné štětinaté listy, rýhované a asymetrické a v průběhu vývoje měnící barvu. Plody jilmu jsou okřídlené nažky.


Co je to Jilm? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Jilm. Co znamená odborný pojem Jilm z kategorie Rostliny?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Jilm můžete samozřejmě sdílet se známými na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Jilm je v sekci rostliny

Klíčová slova: formulace, co to je, slovo, definice pojmu, co znamená, lexikon, heslo, popis, rostliny, význam pojmu, pojem, odborný výraz, slovník, termín, co je to Jilm?, přesný význam, informace, terminologie


Pojem Jilm je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Jilm?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Jilm (Ulmus), zastarale břest, je rod opadavých anebo částečně opadavých listnatých stromů nebo keřů z čeledi jilmovité (Ulmaceae). Zahrnuje asi 35 druhů rostoucích v severním mírném pásmu, Asii a Střední Americe. Jilmy se podle všeho mohou dožívat až 400 let (uváděno i 500 let).

Hledejte pojem Jilm v následujících vyhledávačích

Zkusit najít termín Jilm ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Jilm ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít Jilm ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jilm ve Wikimedia Commons

Najít pojem Jilm ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Jilm na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Jilm například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Jilm? resp. co označuje slovo Jilm? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jilm, odpověď na dotaz co je to Jilm?. Víte např. kdo to je Janek Rubeš? Znáte a víte kdo je Eva Burešová? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Jilm i jinde než v sekci než v rostliny. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.