Co je to?
Definice výrazu Itinerář. Co znamená odborný pojem Itinerář z kategorie Cestování?

Co to je Itinerář? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Itinerář?

Itinerář je v cestování soupis, seznam míst, která je v plánu navštívit. Je to něco jako program cesty, výletu či zájezdu. Pochopitelně je vhodné doplnit ho dalšími informacemi o daných místech. Zjednodušeně řečeno v itineráři najdeme co a kdy bude navštíveno v rámci plánované cesty.


Co je to Itinerář? Význam slova, termín, Definice výrazu Itinerář. Co znamená odborný pojem Itinerář z kategorie Cestování?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Itinerář sdílejte s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Itinerář je v kategorii Cestování

Klíčová slova: význam slova, přesný význam, Itinerář, přesný výraz, význam pojmu, Cestování, definice, terminologie, co to je, slovo, terminus technicus, význam, wiki, Cestování, synonymum, informace, co je to Itinerář?, termín


Pojem Itinerář je v kategorii Cestování, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Itinerář? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

V turistice a v cestovním ruchu znamená Itinerář seznam míst, případně také seznam úseků cesty - například chystaného výletu, služební cesty či dovolené. Při složitějších cestách bývá součástí letenek nebo jízdenek jako stručná rekapitulace cesty. Zahrnuje obvykle místa a data odjezdu a příjezdu, dopravní prostředky a dopravce v jednotlivých úsecích cesty, vzdálenosti a předpokládané časy, někdy i místa ubytování a místa která plánujete navštívit. Podrobné itineráře pro různé druhy přepravy nabízejí internetové mapové systémy, jako je Mapy.cz nebo Google Maps.

Příprava itineráře

Příprava cestovního itineráře. Autor: Edeltravel, zdroj: Pixabay
Příprava cestovního itineráře. Autor: Edeltravel, zdroj: Pixabay


Pro více informací o heslu Itinerář zkuste navštívit tyto odkazy

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Itinerář ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Itinerář ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Itinerář ve Wikislovníku

Hledat termín Itinerář ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Itinerář ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Itinerář ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Itinerář například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Itinerář? resp. jaká je definice termínu Itinerář? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Itinerář, odpověď na dotaz co je to Itinerář?. Víte např. kdo to je Adam Junek? Znáte a víte kdo je Jan Hus? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Itinerář i v jiných kategoriích (než Cestování). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.