Co je to?
Definice výrazu Itinerář. Co znamená odborný pojem Itinerář z kategorie Cestování?

Co to je Itinerář? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Itinerář?

Itinerář je v cestování soupis, seznam míst, která je v plánu navštívit. Je to něco jako program cesty, výletu či zájezdu. Pochopitelně je vhodné doplnit ho dalšími informacemi o daných místech. Zjednodušeně řečeno v itineráři najdeme co a kdy bude navštíveno v rámci plánované cesty.


Co je to Itinerář? Význam slova, termín, Definice výrazu Itinerář. Co znamená odborný pojem Itinerář z kategorie Cestování?

Veškeré texty jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Itinerář? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Itinerář je v kategorii Cestování

Klíčová slova: definice pojmu, heslo, popis, lexikon, co to je, co je to Itinerář?, význam slova, Itinerář, slovo, terminologie, Cestování, wiki, význam pojmu, termín, definice, informace, synonymum, vysvětlení


Pojem Itinerář je v kategorii Cestování, ilustrační obrázek

Co označuje termín Itinerář? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

V turistice a v cestovním ruchu znamená Itinerář seznam míst, případně také seznam úseků cesty - například chystaného výletu, služební cesty či dovolené. Při složitějších cestách bývá součástí letenek nebo jízdenek jako stručná rekapitulace cesty. Zahrnuje obvykle místa a data odjezdu a příjezdu, dopravní prostředky a dopravce v jednotlivých úsecích cesty, vzdálenosti a předpokládané časy, někdy i místa ubytování a místa která plánujete navštívit. Podrobné itineráře pro různé druhy přepravy nabízejí internetové mapové systémy, jako je Mapy.cz nebo Google Maps.

Příprava itineráře

Příprava cestovního itineráře. Autor: Edeltravel, zdroj: Pixabay
Příprava cestovního itineráře. Autor: Edeltravel, zdroj: Pixabay


Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít slovo Itinerář na Google.cz

Vyhledat pojem Itinerář ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Itinerář ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Itinerář ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Itinerář ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Itinerář ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Itinerář například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Itinerář? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Itinerář? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Itinerář, odpověď na dotaz co je to Itinerář?. Víte např. kdo to je Alex Mynářová? Znáte a víte kdo je Jan Hus? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Itinerář v jiné sekci než Cestování. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.