Co je to?
Výraz, termín, definice slova Itinerář. Co znamená odborný pojem Itinerář z kategorie Cestování?

Co je Itinerář? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Itinerář

Itinerář je v cestování soupis, seznam míst, která je v plánu navštívit. Je to něco jako program cesty, výletu či zájezdu. Pochopitelně je vhodné doplnit ho dalšími informacemi o daných místech. Zjednodušeně řečeno v itineráři najdeme co a kdy bude navštíveno v rámci plánované cesty.


Co je to Itinerář? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Itinerář. Co znamená odborný pojem Itinerář z kategorie Cestování?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Itinerář? Pak se o ní podělte s dalšími lidmi na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Itinerář je v kategorii cestování

Klíčová slova: terminologie, co to je, definice pojmu, pojem, odborný výraz, vysvětlení, formulace, názvosloví, heslo, Itinerář, přesný význam, terminus technicus, význam slova, co je to Itinerář?, co znamená, přesný výraz, wiki, význam pojmu


Pojem Itinerář je v kategorii cestování, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Itinerář?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

V turistice a v cestovním ruchu znamená Itinerář seznam míst, případně také seznam úseků cesty - například chystaného výletu, služební cesty či dovolené. Při složitějších cestách bývá součástí letenek nebo jízdenek jako stručná rekapitulace cesty. Zahrnuje obvykle místa a data odjezdu a příjezdu, dopravní prostředky a dopravce v jednotlivých úsecích cesty, vzdálenosti a předpokládané časy, někdy i místa ubytování a místa která plánujete navštívit. Podrobné itineráře pro různé druhy přepravy nabízejí internetové mapové systémy, jako je Mapy.cz nebo Google Maps.

Příprava itineráře

Příprava cestovního itineráře. Autor: Edeltravel, zdroj: Pixabay
Příprava cestovního itineráře. Autor: Edeltravel, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít heslo Itinerář ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Itinerář ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Itinerář na Google.cz

Hledat videa s názvem Itinerář na Youtube

Zkusit najít pojem Itinerář ve vyhledávači Qwant

Najít termín Itinerář ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Itinerář například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Itinerář? resp. co přesně znamená slovo Itinerář? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Itinerář, odpověď na dotaz co je to Itinerář?. Víte např. kdo to je Keramik? Znáte a víte kdo je Gérard Depardieu? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je cestování. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.