Co je to?
Definice výrazu Itinerář. Co znamená odborný pojem Itinerář z kategorie Cestování?

Co to je Itinerář? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Itinerář?

Itinerář je v cestování soupis, seznam míst, která je v plánu navštívit. Je to něco jako program cesty, výletu či zájezdu. Pochopitelně je vhodné doplnit ho dalšími informacemi o daných místech. Zjednodušeně řečeno v itineráři najdeme co a kdy bude navštíveno v rámci plánované cesty.


Co je to Itinerář? Význam slova, termín, Definice výrazu Itinerář. Co znamená odborný pojem Itinerář z kategorie Cestování?

Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Itinerář? Pak se o ní podělte s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Itinerář patří do sekce Cestování

Klíčová slova: lexikon, význam, wiki, definice, význam pojmu, přesný význam, co to je, co je to Itinerář?, definice pojmu, Cestování, přesný výraz, synonymum, Itinerář, názvosloví, popis, informace, vysvětlení, slovník


Pojem Itinerář je v kategorii Cestování, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Itinerář dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

V turistice a v cestovním ruchu znamená Itinerář seznam míst, případně také seznam úseků cesty - například chystaného výletu, služební cesty či dovolené. Při složitějších cestách bývá součástí letenek nebo jízdenek jako stručná rekapitulace cesty. Zahrnuje obvykle místa a data odjezdu a příjezdu, dopravní prostředky a dopravce v jednotlivých úsecích cesty, vzdálenosti a předpokládané časy, někdy i místa ubytování a místa která plánujete navštívit. Podrobné itineráře pro různé druhy přepravy nabízejí internetové mapové systémy, jako je Mapy.cz nebo Google Maps.

Příprava itineráře

Příprava cestovního itineráře. Autor: Edeltravel, zdroj: Pixabay
Příprava cestovního itineráře. Autor: Edeltravel, zdroj: Pixabay


Pro další informace o termínu Itinerář zkuste tyto odkazy

Vyhledat výraz Itinerář ve Wikislovníku

Vyhledat termín Itinerář na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Itinerář ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Itinerář ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Itinerář na Youtube

Hledat heslo Itinerář ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Itinerář například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Itinerář? resp. co znamená slovo Itinerář? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Itinerář, odpověď na dotaz co je to Itinerář?. Víte např. kdo to je IT ředitel? Znáte a víte kdo je Marek Lambora? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Cestování U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.