Co je to?
Odborný výraz, definice slova Itinerář. Co znamená pojem Itinerář z kategorie Cestování?

Co je to Itinerář? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Itinerář?

Itinerář je v cestování soupis, seznam míst, která je v plánu navštívit. Je to něco jako program cesty, výletu či zájezdu. Pochopitelně je vhodné doplnit ho dalšími informacemi o daných místech. Zjednodušeně řečeno v itineráři najdeme co a kdy bude navštíveno v rámci plánované cesty.


Co je to Itinerář? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Itinerář. Co znamená pojem Itinerář z kategorie Cestování?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Itinerář s přáteli a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Itinerář je v kategorii cestování

Klíčová slova: terminologie, termín, přesný význam, wiki, synonymum, popis, definice pojmu, terminus technicus, co je to Itinerář?, názvosloví, cestování, slovo, lexikon, vysvětlení, pojem, informace, co to je, odborný výraz


Pojem Itinerář je v kategorii cestování, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Itinerář?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

V turistice a v cestovním ruchu znamená Itinerář seznam míst, případně také seznam úseků cesty - například chystaného výletu, služební cesty či dovolené. Při složitějších cestách bývá součástí letenek nebo jízdenek jako stručná rekapitulace cesty. Zahrnuje obvykle místa a data odjezdu a příjezdu, dopravní prostředky a dopravce v jednotlivých úsecích cesty, vzdálenosti a předpokládané časy, někdy i místa ubytování a místa která plánujete navštívit. Podrobné itineráře pro různé druhy přepravy nabízejí internetové mapové systémy, jako je Mapy.cz nebo Google Maps.

Příprava itineráře

Příprava cestovního itineráře. Autor: Edeltravel, zdroj: Pixabay
Příprava cestovního itineráře. Autor: Edeltravel, zdroj: Pixabay


Další možné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Itinerář ve Wikimedia Commons

Hledat frázi Itinerář ve Wikislovníku

Najít slovo Itinerář ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Itinerář ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Itinerář ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Itinerář ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Itinerář například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Itinerář? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Itinerář? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Itinerář, odpověď na dotaz co je to Itinerář?. Víte např. kdo to je Mahdí? Znáte a víte kdo je Pomocný kuchař? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Itinerář hledat i v jiných kategoriích (než cestování). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.