Co je to?
Výraz, termín, definice slova Itinerář. Co znamená odborný pojem Itinerář z kategorie Cestování?

Co je to Itinerář? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Itinerář

Itinerář je v cestování soupis, seznam míst, která je v plánu navštívit. Je to něco jako program cesty, výletu či zájezdu. Pochopitelně je vhodné doplnit ho dalšími informacemi o daných místech. Zjednodušeně řečeno v itineráři najdeme co a kdy bude navštíveno v rámci plánované cesty.


Co je to Itinerář? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Itinerář. Co znamená odborný pojem Itinerář z kategorie Cestování?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Itinerář sdílejte s vašimi přáteli na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Itinerář je v kategorii cestování

Klíčová slova: slovo, co je to Itinerář?, wiki, význam slova, význam, lexikon, význam pojmu, přesný výraz, synonymum, přesný význam, definice pojmu, odborné názvosloví, slovník, Itinerář, co to je, terminologie, co znamená, heslo


Pojem Itinerář je v kategorii cestování, ilustrační obrázek

Co označuje termín Itinerář? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

V turistice a v cestovním ruchu znamená Itinerář seznam míst, případně také seznam úseků cesty - například chystaného výletu, služební cesty či dovolené. Při složitějších cestách bývá součástí letenek nebo jízdenek jako stručná rekapitulace cesty. Zahrnuje obvykle místa a data odjezdu a příjezdu, dopravní prostředky a dopravce v jednotlivých úsecích cesty, vzdálenosti a předpokládané časy, někdy i místa ubytování a místa která plánujete navštívit. Podrobné itineráře pro různé druhy přepravy nabízejí internetové mapové systémy, jako je Mapy.cz nebo Google Maps.

Příprava itineráře

Příprava cestovního itineráře. Autor: Edeltravel, zdroj: Pixabay
Příprava cestovního itineráře. Autor: Edeltravel, zdroj: Pixabay


Další zdroje informací o slovu Itinerář

Hledat videa s názvem Itinerář na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Itinerář ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Itinerář ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Itinerář ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Itinerář ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Itinerář na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Itinerář například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Itinerář? resp. jaká je definice termínu Itinerář? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Itinerář, odpověď na dotaz co je to Itinerář?. Víte např. kdo to je Specialista ISO? Znáte a víte kdo je Frugalista? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než cestování). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.