Co je to?
Výraz, termín, definice slova Itinerář. Co znamená odborný pojem Itinerář z kategorie Cestování?

Co je to Itinerář? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Itinerář?

Itinerář je v cestování soupis, seznam míst, která je v plánu navštívit. Je to něco jako program cesty, výletu či zájezdu. Pochopitelně je vhodné doplnit ho dalšími informacemi o daných místech. Zjednodušeně řečeno v itineráři najdeme co a kdy bude navštíveno v rámci plánované cesty.


Co je to Itinerář? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Itinerář. Co znamená odborný pojem Itinerář z kategorie Cestování?

Texty mohou obsahovat chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet se známými na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Itinerář je v sekci cestování

Klíčová slova: definice, slovo, termín, informace, význam slova, Itinerář, lexikon, definice pojmu, synonymum, význam, pojem, slovník, vysvětlení, heslo, cestování, názvosloví, přesný výraz, odborné názvosloví


Pojem Itinerář je v kategorii cestování, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Itinerář píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

V turistice a v cestovním ruchu znamená Itinerář seznam míst, případně také seznam úseků cesty - například chystaného výletu, služební cesty či dovolené. Při složitějších cestách bývá součástí letenek nebo jízdenek jako stručná rekapitulace cesty. Zahrnuje obvykle místa a data odjezdu a příjezdu, dopravní prostředky a dopravce v jednotlivých úsecích cesty, vzdálenosti a předpokládané časy, někdy i místa ubytování a místa která plánujete navštívit. Podrobné itineráře pro různé druhy přepravy nabízejí internetové mapové systémy, jako je Mapy.cz nebo Google Maps.

Příprava itineráře

Příprava cestovního itineráře. Autor: Edeltravel, zdroj: Pixabay
Příprava cestovního itineráře. Autor: Edeltravel, zdroj: Pixabay


Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat termín Itinerář ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Itinerář ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Itinerář na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Itinerář ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Itinerář ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Itinerář ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Itinerář například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Itinerář? resp. co znamená slovo Itinerář? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Itinerář, odpověď na dotaz co je to Itinerář?. Víte např. kdo to je Chiropraktik? Znáte a víte kdo je Pierce Brosnan? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Itinerář v jiné sekci než cestování. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.