Co je to?
Výraz, termín, definice slova Obsese. Co znamená odborný pojem Obsese z kategorie Psychologie?

Co je to Obsese? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Obsese

Obsese znamená česky posedlost a v psychologii se tak označují vtíravé myšlenky nebo nutkání k určitému jednání. Příslušná nemoc se jmenuje obsedantně-kompulzivní porucha. Jako příklad může posloužit např. přehnaná hygiena. Postižený si sice uvědomuje nesmyslnost svého jednání, ale nedokáže se ubránit nepříjemným pocitům či myšlenkám, které zmizí teprve tehdy, když vykoná právě tu činnost, jíž by se rád ubránil.


Co je to Obsese? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Obsese. Co znamená odborný pojem Obsese z kategorie Psychologie?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Obsese? s kolegy na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Obsese je v sekci psychologie

Klíčová slova: co to je, synonymum, definice pojmu, Obsese, přesný význam, terminologie, popis, názvosloví, formulace, psychologie, pojem, definice, význam slova, informace, wiki, co znamená, lexikon, odborný výraz


Pojem Obsese je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Obsese? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Obsese (z lat. ob-sessio, posedlost) je v psychologii označení pro vtíravé (obsedantní) myšlenky, nápady, nebo nutkání k jednání. Může se objevit po celé řadě "spouštěcích podnětů", např: při podání ruky s cizí osobou, po zamčení bytu apod. Obsedantní pocity (např. hudební obsese, kdy se stále vtírá určitá melodie) se projevují náhle a nezávisle na vůli postiženého, který se jim často nedokáže bránit.

Zkuste zjistit více informací o slovu Obsese v následujících zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Obsese ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Obsese ve Wikislovníku

Hledat slovo Obsese ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Obsese ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Obsese ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Obsese na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Obsese například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Obsese? resp. co se skrývá pod slovem Obsese? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Obsese, odpověď na dotaz co je to Obsese?. Víte např. kdo to je Helena Houdová? Znáte a víte kdo je M.I.A.? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než psychologie). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?