Co je to?
Definice výrazu, termínu Obsese. Co znamená odborný pojem Obsese z kategorie Psychologie?

Co je to Obsese? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Obsese

Obsese znamená česky posedlost a v psychologii se tak označují vtíravé myšlenky nebo nutkání k určitému jednání. Příslušná nemoc se jmenuje obsedantně-kompulzivní porucha. Jako příklad může posloužit např. přehnaná hygiena. Postižený si sice uvědomuje nesmyslnost svého jednání, ale nedokáže se ubránit nepříjemným pocitům či myšlenkám, které zmizí teprve tehdy, když vykoná právě tu činnost, jíž by se rád ubránil.


Co je to Obsese? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Obsese. Co znamená odborný pojem Obsese z kategorie Psychologie?

Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Obsese sdílejte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Obsese je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: co je to Obsese?, popis, slovník, wiki, pojem, odborné názvosloví, slovo, heslo, terminus technicus, význam slova, Psychologie, definice pojmu, Psychologie, vysvětlení, přesný výraz, co to je, odborný výraz, význam


Pojem Obsese je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Obsese? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Obsese (z lat. ob-sessio, posedlost) je v psychologii označení pro vtíravé (obsedantní) myšlenky, nápady, nebo nutkání k jednání. Může se objevit po celé řadě "spouštěcích podnětů", např: při podání ruky s cizí osobou, po zamčení bytu apod. Obsedantní pocity (např. hudební obsese, kdy se stále vtírá určitá melodie) se projevují náhle a nezávisle na vůli postiženého, který se jim často nedokáže bránit.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít pojem Obsese ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Obsese ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Obsese ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Obsese na Youtube

Zkusit najít slovo Obsese ve Wikizdrojích

Hledat heslo Obsese ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Obsese například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Obsese? resp. co přesně znamená slovo Obsese? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Obsese, odpověď na dotaz co je to Obsese?. Víte např. kdo to je Záletník? Znáte a víte kdo je Bigfoot? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Obsese i v jiných kategoriích (než Psychologie). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?