Co je to?
Definice výrazu, termínu Obsese. Co znamená odborný pojem Obsese z kategorie Psychologie?

Co je to Obsese? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Obsese

Obsese znamená česky posedlost a v psychologii se tak označují vtíravé myšlenky nebo nutkání k určitému jednání. Příslušná nemoc se jmenuje obsedantně-kompulzivní porucha. Jako příklad může posloužit např. přehnaná hygiena. Postižený si sice uvědomuje nesmyslnost svého jednání, ale nedokáže se ubránit nepříjemným pocitům či myšlenkám, které zmizí teprve tehdy, když vykoná právě tu činnost, jíž by se rád ubránil.


Co je to Obsese? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Obsese. Co znamená odborný pojem Obsese z kategorie Psychologie?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Obsese se nachází v sekci Psychologie

Klíčová slova: odborný výraz, význam, význam slova, odborné názvosloví, vysvětlení, názvosloví, synonymum, co znamená, terminologie, formulace, lexikon, terminus technicus, význam pojmu, Psychologie, definice pojmu, přesný výraz, pojem, slovo


Pojem Obsese je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Obsese? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Obsese (z lat. ob-sessio, posedlost) je v psychologii označení pro vtíravé (obsedantní) myšlenky, nápady, nebo nutkání k jednání. Může se objevit po celé řadě "spouštěcích podnětů", např: při podání ruky s cizí osobou, po zamčení bytu apod. Obsedantní pocity (např. hudební obsese, kdy se stále vtírá určitá melodie) se projevují náhle a nezávisle na vůli postiženého, který se jim často nedokáže bránit.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat výraz Obsese ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Obsese ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Obsese ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Obsese na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Obsese ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Obsese ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Obsese například ve videích na Youtube, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Obsese? resp. co znamená slovo Obsese? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Obsese, odpověď na dotaz co je to Obsese?. Víte např. kdo to je Hotař? Znáte a víte kdo je Bigfoot? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Psychologie). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?