Co je to?
Definice výrazu, termínu Obsese. Co znamená odborný pojem Obsese z kategorie Psychologie?

Co je to Obsese? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Obsese?

Obsese znamená česky posedlost a v psychologii se tak označují vtíravé myšlenky nebo nutkání k určitému jednání. Příslušná nemoc se jmenuje obsedantně-kompulzivní porucha. Jako příklad může posloužit např. přehnaná hygiena. Postižený si sice uvědomuje nesmyslnost svého jednání, ale nedokáže se ubránit nepříjemným pocitům či myšlenkám, které zmizí teprve tehdy, když vykoná právě tu činnost, jíž by se rád ubránil.


Co je to Obsese? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Obsese. Co znamená odborný pojem Obsese z kategorie Psychologie?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Obsese? Potom se o definici podělte s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Obsese se nachází v kategorii Psychologie

Klíčová slova: informace, Obsese, terminus technicus, Psychologie, odborný výraz, co je to Obsese?, synonymum, význam pojmu, co to je, popis, definice, pojem, termín, co znamená, heslo, definice pojmu, význam, slovník


Pojem Obsese je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Obsese? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Obsese (z lat. ob-sessio, posedlost) je v psychologii označení pro vtíravé (obsedantní) myšlenky, nápady, nebo nutkání k jednání. Může se objevit po celé řadě "spouštěcích podnětů", např: při podání ruky s cizí osobou, po zamčení bytu apod. Obsedantní pocity (např. hudební obsese, kdy se stále vtírá určitá melodie) se projevují náhle a nezávisle na vůli postiženého, který se jim často nedokáže bránit.

Jiné doporučené zdroje informací

Najít termín Obsese ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Obsese ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Obsese ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Obsese ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Obsese ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Obsese ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Obsese například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Obsese? resp. co se přesně ukrývá za slovem Obsese? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Obsese, odpověď na dotaz co je to Obsese?. Víte např. kdo to je Mary Poppins? Znáte a víte kdo je Fluktuant? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Psychologie Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?