Co je to?
Definice odborného termínu, slova Obsese. Co znamená pojem Obsese z kategorie Psychologie?

Co je Obsese?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Obsese?

Obsese znamená česky posedlost a v psychologii se tak označují vtíravé myšlenky nebo nutkání k určitému jednání. Příslušná nemoc se jmenuje obsedantně-kompulzivní porucha. Jako příklad může posloužit např. přehnaná hygiena. Postižený si sice uvědomuje nesmyslnost svého jednání, ale nedokáže se ubránit nepříjemným pocitům či myšlenkám, které zmizí teprve tehdy, když vykoná právě tu činnost, jíž by se rád ubránil.


Co je to Obsese? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Obsese. Co znamená pojem Obsese z kategorie Psychologie?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Obsese? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Obsese patří do sekce psychologie

Klíčová slova: informace, Obsese, co je to Obsese?, odborné názvosloví, psychologie, wiki, význam pojmu, přesný výraz, pojem, slovo, synonymum, definice, popis, přesný význam, význam slova, formulace, význam, slovník


Pojem Obsese je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Obsese? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Obsese (z lat. ob-sessio, posedlost) je v psychologii označení pro vtíravé (obsedantní) myšlenky, nápady, nebo nutkání k jednání. Může se objevit po celé řadě "spouštěcích podnětů", např: při podání ruky s cizí osobou, po zamčení bytu apod. Obsedantní pocity (např. hudební obsese, kdy se stále vtírá určitá melodie) se projevují náhle a nezávisle na vůli postiženého, který se jim často nedokáže bránit.

Více informací o pojmu Obsese lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat výraz Obsese ve Wikizdrojích

Hledat heslo Obsese ve vyhledávači Yahoo

Hledat pojem Obsese ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít termín Obsese ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Obsese ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Obsese ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Obsese například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku co je to Obsese? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Obsese? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Obsese, odpověď na dotaz co je to Obsese?. Víte např. kdo to je Yngwie Malmsteen? Znáte a víte kdo je Helena Vondráčková? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než psychologie). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?