Co je to?
Definice odborného termínu, slova Hypnóza. Co znamená pojem Hypnóza z kategorie Psychologie?

Co je to Hypnóza? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Hypnóza

Hypnóza je pojmenování takového stavu mysli, kdy je vědomí natolik pozměněno, že je ho možno použít, například k terapii. Při hypnóze může člověk převzít různé pokyny hypnotizéra a automaticky jednat, může sugerované zážitky považovat za reálné a podobně. Pokud se hypnóza používá jako terapeutická metoda, je vhodná například při léčení poruch spaní, neurózách, závislostech a dalších psychických obtížích.
Ne všem lidem je možno tento stav přivodit, hypnotizovaná osoba musí mít schopnost se do hypnózy vžít, ponořit. Tato vlastnost se rozvíjí od dětství, od 12 let věku pak klesá. Její intenzita je individuální, souvisí s prožitky, senzibilitou, tvůrčí schopností a rozvinutou představivostí. Rozhodující bývají především vrozené vlastnosti. Hypnotický stav se navozuje při relaxačních úkonem. Velmi hlubokou hypnózou je amnézie.


Co je to Hypnóza? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Hypnóza. Co znamená pojem Hypnóza z kategorie Psychologie?

Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Hypnóza s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Hypnóza se nachází v sekci Psychologie

Klíčová slova: definice, formulace, slovník, odborné názvosloví, definice pojmu, popis, lexikon, přesný význam, Psychologie, význam pojmu, pojem, terminus technicus, přesný výraz, co to je, význam, odborný výraz, synonymum, wiki


Pojem Hypnóza je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Hypnóza? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Hypnóza je změněný stav vědomí, který je možné terapeuticky využít. Používá se převážně pro práci se sebevědomím, strachem, úzkostí, také k vyrovnání se s traumatem, ztrátou, sexuálními poruchami nebo zneužitím, řešení závislostí, hubnutí (také např. anorexie nebo bulimie), při zvládání hněvu, deprese, stresu, poruch spánku a řešení dalších psychosomatických obtíží. (Některé uvedené problémy je třeba nejprve konzultovat s psychoterapeutem)
Není pravda, že: si člověk z hypnózy nikdy nic nepamatuje, že neslyší hlas hypnotizéra, že je zcela v jeho vlivu a může být donucen k čemukoli. Taktéž není možno zůstat „zaseknut v hypnóze“.

Další informační zdroje o slovu Hypnóza

Vyhledat slovo Hypnóza ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Hypnóza ve Wikislovníku

Hledat slovo Hypnóza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Hypnóza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Hypnóza ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hypnóza ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Hypnóza například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Hypnóza? resp. co vlastně znamená slovo Hypnóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hypnóza, odpověď na dotaz co je to Hypnóza?. Víte např. kdo to je Simona Stašová? Znáte a víte kdo je Systémový inženýr? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Hypnóza i v jiných kategoriích (než Psychologie). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.