Co je to?
Definice odborného termínu, slova Hypnóza. Co znamená pojem Hypnóza z kategorie Psychologie?

Co je to Hypnóza? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Hypnóza

Hypnóza je pojmenování takového stavu mysli, kdy je vědomí natolik pozměněno, že je ho možno použít, například k terapii. Při hypnóze může člověk převzít různé pokyny hypnotizéra a automaticky jednat, může sugerované zážitky považovat za reálné a podobně. Pokud se hypnóza používá jako terapeutická metoda, je vhodná například při léčení poruch spaní, neurózách, závislostech a dalších psychických obtížích.
Ne všem lidem je možno tento stav přivodit, hypnotizovaná osoba musí mít schopnost se do hypnózy vžít, ponořit. Tato vlastnost se rozvíjí od dětství, od 12 let věku pak klesá. Její intenzita je individuální, souvisí s prožitky, senzibilitou, tvůrčí schopností a rozvinutou představivostí. Rozhodující bývají především vrozené vlastnosti. Hypnotický stav se navozuje při relaxačních úkonem. Velmi hlubokou hypnózou je amnézie.


Co je to Hypnóza? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Hypnóza. Co znamená pojem Hypnóza z kategorie Psychologie?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Hypnóza můžete sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Hypnóza je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: termín, přesný výraz, co to je, Psychologie, popis, vysvětlení, slovo, slovník, co je to Hypnóza?, synonymum, lexikon, přesný význam, odborné názvosloví, pojem, odborný výraz, heslo, co znamená, definice pojmu


Pojem Hypnóza je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Hypnóza? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Hypnóza je změněný stav vědomí, který je možné terapeuticky využít. Používá se převážně pro práci se sebevědomím, strachem, úzkostí, také k vyrovnání se s traumatem, ztrátou, sexuálními poruchami nebo zneužitím, řešení závislostí, hubnutí (také např. anorexie nebo bulimie), při zvládání hněvu, deprese, stresu, poruch spánku a řešení dalších psychosomatických obtíží. (Některé uvedené problémy je třeba nejprve konzultovat s psychoterapeutem)
Není pravda, že: si člověk z hypnózy nikdy nic nepamatuje, že neslyší hlas hypnotizéra, že je zcela v jeho vlivu a může být donucen k čemukoli. Taktéž není možno zůstat „zaseknut v hypnóze“.

Další informační zdroje

Najít termín Hypnóza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Hypnóza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Hypnóza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hypnóza ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Hypnóza ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Hypnóza ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Hypnóza například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Hypnóza? resp. jaký je význam pojmu Hypnóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hypnóza, odpověď na dotaz co je to Hypnóza?. Víte např. kdo to je Heretik? Znáte a víte kdo je Jiří Růžička? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Psychologie). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.