Co je to?
Definice výrazu, termínu Hypnóza. Co znamená odborný pojem Hypnóza z kategorie Psychologie?

Co je Hypnóza?

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Hypnóza

Hypnóza je pojmenování takového stavu mysli, kdy je vědomí natolik pozměněno, že je ho možno použít, například k terapii. Při hypnóze může člověk převzít různé pokyny hypnotizéra a automaticky jednat, může sugerované zážitky považovat za reálné a podobně. Pokud se hypnóza používá jako terapeutická metoda, je vhodná například při léčení poruch spaní, neurózách, závislostech a dalších psychických obtížích.
Ne všem lidem je možno tento stav přivodit, hypnotizovaná osoba musí mít schopnost se do hypnózy vžít, ponořit. Tato vlastnost se rozvíjí od dětství, od 12 let věku pak klesá. Její intenzita je individuální, souvisí s prožitky, senzibilitou, tvůrčí schopností a rozvinutou představivostí. Rozhodující bývají především vrozené vlastnosti. Hypnotický stav se navozuje při relaxačních úkonem. Velmi hlubokou hypnózou je amnézie.


Co je to Hypnóza? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Hypnóza. Co znamená odborný pojem Hypnóza z kategorie Psychologie?

Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. Přesto se však může stát, že zde objevíte chybu nebo překlep. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s jinými osobami na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Hypnóza je v kategorii psychologie

Klíčová slova: heslo, pojem, Hypnóza, informace, vysvětlení, terminus technicus, co to je, význam, wiki, co znamená, lexikon, slovník, slovo, formulace, popis, definice pojmu, psychologie, význam pojmu


Pojem Hypnóza je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Hypnóza dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Hypnóza je změněný stav vědomí, který je možné terapeuticky využít. Používá se převážně pro práci se sebevědomím, strachem, úzkostí, také k vyrovnání se s traumatem, ztrátou, sexuálními poruchami nebo zneužitím, řešení závislostí, hubnutí (také např. anorexie nebo bulimie), při zvládání hněvu, deprese, stresu, poruch spánku a řešení dalších psychosomatických obtíží. (Některé uvedené problémy je třeba nejprve konzultovat s psychoterapeutem)
Není pravda, že: si člověk z hypnózy nikdy nic nepamatuje, že neslyší hlas hypnotizéra, že je zcela v jeho vlivu a může být donucen k čemukoli. Taktéž není možno zůstat „zaseknut v hypnóze“.

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat termín Hypnóza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Hypnóza na Google obrázcích

Hledat slovo Hypnóza na Google.cz

Hledat videa s názvem Hypnóza na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hypnóza ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Hypnóza ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Hypnóza například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku jaká je definice termínu Hypnóza? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Hypnóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hypnóza, odpověď na dotaz co je to Hypnóza?. Víte např. kdo to je Feministka? Znáte a víte kdo je Office manager? Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Radíme vám proto hledat slovo Hypnóza i v jiné části webu než je kategorie psychologie. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie psychologie, Uvolnění, hypnóza, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.