Co je to?
Definice odborného termínu, slova Hypnóza. Co znamená pojem Hypnóza z kategorie Psychologie?

Co je to Hypnóza? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Hypnóza?

Hypnóza je pojmenování takového stavu mysli, kdy je vědomí natolik pozměněno, že je ho možno použít, například k terapii. Při hypnóze může člověk převzít různé pokyny hypnotizéra a automaticky jednat, může sugerované zážitky považovat za reálné a podobně. Pokud se hypnóza používá jako terapeutická metoda, je vhodná například při léčení poruch spaní, neurózách, závislostech a dalších psychických obtížích.
Ne všem lidem je možno tento stav přivodit, hypnotizovaná osoba musí mít schopnost se do hypnózy vžít, ponořit. Tato vlastnost se rozvíjí od dětství, od 12 let věku pak klesá. Její intenzita je individuální, souvisí s prožitky, senzibilitou, tvůrčí schopností a rozvinutou představivostí. Rozhodující bývají především vrozené vlastnosti. Hypnotický stav se navozuje při relaxačních úkonem. Velmi hlubokou hypnózou je amnézie.


Co je to Hypnóza? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Hypnóza. Co znamená pojem Hypnóza z kategorie Psychologie?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Hypnóza se nachází v sekci Psychologie

Klíčová slova: význam slova, definice pojmu, význam, slovník, lexikon, wiki, informace, synonymum, co znamená, názvosloví, přesný výraz, přesný význam, terminus technicus, definice, slovo, formulace, heslo, co je to Hypnóza?


Pojem Hypnóza je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Hypnóza? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Hypnóza je změněný stav vědomí, který je možné terapeuticky využít. Používá se převážně pro práci se sebevědomím, strachem, úzkostí, také k vyrovnání se s traumatem, ztrátou, sexuálními poruchami nebo zneužitím, řešení závislostí, hubnutí (také např. anorexie nebo bulimie), při zvládání hněvu, deprese, stresu, poruch spánku a řešení dalších psychosomatických obtíží. (Některé uvedené problémy je třeba nejprve konzultovat s psychoterapeutem)
Není pravda, že: si člověk z hypnózy nikdy nic nepamatuje, že neslyší hlas hypnotizéra, že je zcela v jeho vlivu a může být donucen k čemukoli. Taktéž není možno zůstat „zaseknut v hypnóze“.

Zkuste zjistit více informací o slovu Hypnóza v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Hypnóza na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hypnóza ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Hypnóza ve Wikislovníku

Najít slovo Hypnóza ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Hypnóza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hypnóza ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Hypnóza například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Hypnóza? resp. jaký je význam slova Hypnóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hypnóza, odpověď na dotaz co je to Hypnóza?. Víte např. kdo to je Harry Truman? Znáte a víte kdo je Stomatolog? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Psychologie). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.