Co je to?
Výraz, termín, definice slova Hypnóza. Co znamená odborný pojem Hypnóza z kategorie Psychologie?

Co je to Hypnóza? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Hypnóza?

Hypnóza je pojmenování takového stavu mysli, kdy je vědomí natolik pozměněno, že je ho možno použít, například k terapii. Při hypnóze může člověk převzít různé pokyny hypnotizéra a automaticky jednat, může sugerované zážitky považovat za reálné a podobně. Pokud se hypnóza používá jako terapeutická metoda, je vhodná například při léčení poruch spaní, neurózách, závislostech a dalších psychických obtížích.
Ne všem lidem je možno tento stav přivodit, hypnotizovaná osoba musí mít schopnost se do hypnózy vžít, ponořit. Tato vlastnost se rozvíjí od dětství, od 12 let věku pak klesá. Její intenzita je individuální, souvisí s prožitky, senzibilitou, tvůrčí schopností a rozvinutou představivostí. Rozhodující bývají především vrozené vlastnosti. Hypnotický stav se navozuje při relaxačních úkonem. Velmi hlubokou hypnózou je amnézie.


Co je to Hypnóza? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Hypnóza. Co znamená odborný pojem Hypnóza z kategorie Psychologie?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Hypnóza patří do sekce psychologie

Klíčová slova: význam slova, synonymum, co znamená, heslo, termín, popis, pojem, slovník, lexikon, formulace, slovo, odborné názvosloví, odborný výraz, názvosloví, terminologie, přesný výraz, psychologie, význam


Pojem Hypnóza je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Hypnóza? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hypnóza je změněný stav vědomí, který je možné terapeuticky využít. Používá se převážně pro práci se sebevědomím, strachem, úzkostí, také k vyrovnání se s traumatem, ztrátou, sexuálními poruchami nebo zneužitím, řešení závislostí, hubnutí (také např. anorexie nebo bulimie), při zvládání hněvu, deprese, stresu, poruch spánku a řešení dalších psychosomatických obtíží. (Některé uvedené problémy je třeba nejprve konzultovat s psychoterapeutem)
Není pravda, že: si člověk z hypnózy nikdy nic nepamatuje, že neslyší hlas hypnotizéra, že je zcela v jeho vlivu a může být donucen k čemukoli. Taktéž není možno zůstat „zaseknut v hypnóze“.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít pojem Hypnóza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Hypnóza ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Hypnóza ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hypnóza ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Hypnóza na Youtube

Zkusit najít heslo Hypnóza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Hypnóza například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě nyní již víte jaký je význam slova Hypnóza? resp. jaký je přesný význam slova Hypnóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hypnóza, odpověď na dotaz co je to Hypnóza?. Víte např. kdo to je Avatar? Znáte a víte kdo je Osobní bankéř? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než psychologie). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.