Co je to?
Výraz, termín, definice slova Hypnóza. Co znamená odborný pojem Hypnóza z kategorie Psychologie?

Co je to Hypnóza? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Hypnóza?

Hypnóza je pojmenování takového stavu mysli, kdy je vědomí natolik pozměněno, že je ho možno použít, například k terapii. Při hypnóze může člověk převzít různé pokyny hypnotizéra a automaticky jednat, může sugerované zážitky považovat za reálné a podobně. Pokud se hypnóza používá jako terapeutická metoda, je vhodná například při léčení poruch spaní, neurózách, závislostech a dalších psychických obtížích.
Ne všem lidem je možno tento stav přivodit, hypnotizovaná osoba musí mít schopnost se do hypnózy vžít, ponořit. Tato vlastnost se rozvíjí od dětství, od 12 let věku pak klesá. Její intenzita je individuální, souvisí s prožitky, senzibilitou, tvůrčí schopností a rozvinutou představivostí. Rozhodující bývají především vrozené vlastnosti. Hypnotický stav se navozuje při relaxačních úkonem. Velmi hlubokou hypnózou je amnézie.


Co je to Hypnóza? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Hypnóza. Co znamená odborný pojem Hypnóza z kategorie Psychologie?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Hypnóza? Pak se o tuto stránku podělte se známými na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Hypnóza je v kategorii psychologie

Klíčová slova: formulace, informace, význam pojmu, psychologie, terminus technicus, pojem, Hypnóza, synonymum, terminologie, definice pojmu, přesný výraz, význam slova, co je to Hypnóza?, co to je, odborný výraz, lexikon, popis, co znamená


Pojem Hypnóza je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Hypnóza?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hypnóza je změněný stav vědomí, který je možné terapeuticky využít. Používá se převážně pro práci se sebevědomím, strachem, úzkostí, také k vyrovnání se s traumatem, ztrátou, sexuálními poruchami nebo zneužitím, řešení závislostí, hubnutí (také např. anorexie nebo bulimie), při zvládání hněvu, deprese, stresu, poruch spánku a řešení dalších psychosomatických obtíží. (Některé uvedené problémy je třeba nejprve konzultovat s psychoterapeutem)
Není pravda, že: si člověk z hypnózy nikdy nic nepamatuje, že neslyší hlas hypnotizéra, že je zcela v jeho vlivu a může být donucen k čemukoli. Taktéž není možno zůstat „zaseknut v hypnóze“.

Pro další informace o termínu Hypnóza zkuste tyto odkazy

Zkusit najít slovo Hypnóza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Hypnóza ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hypnóza ve Wikimedia Commons

Najít heslo Hypnóza ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Hypnóza ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hypnóza ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Hypnóza například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Hypnóza? resp. co je to Hypnóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hypnóza, odpověď na dotaz co je to Hypnóza?. Víte např. kdo to je Homouš? Znáte a víte kdo je Správce majetku? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než psychologie). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.