Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Zpronevěra. Co znamená pojem Zpronevěra z kategorie Právo?

Co je Zpronevěra?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Zpronevěra?

Zpronevěra je druh trestného činu, který spočívá v přisvojení si cizí věci nebo jiného majetku, který měl obviněný v opatrování, a ve způsobení škody na cizím majetku. Za zpronevěru může být provinilý potrestán více způsoby – odnětím svobody až na 15 let - podle výše škody, zákazem činnosti, peněžitým trestem nebo propadnutím majetku.
Škoda se stanovuje podle obvyklé ceny věci nebo nákladů, které by musely být vynaloženy na pořízení náhrady věci.


Co je to Zpronevěra? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Zpronevěra. Co znamená pojem Zpronevěra z kategorie Právo?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Text je vypracovaný autorkami přímo pro projekt Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Zpronevěra? Potom se o definici podělte s kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Zpronevěra se nachází v kategorii právo

Klíčová slova: odborné názvosloví, slovník, co to je, popis, význam pojmu, definice, význam, názvosloví, odborný výraz, terminus technicus, právo, co znamená, pojem, Zpronevěra, synonymum, termín, co je to Zpronevěra?, přesný výraz


Pojem Zpronevěra je v kategorii právo, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Zpronevěra můžete dozvědět následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Zpronevěra (někdy také defraudace) je trestný čin definovaný v § 206 trestního zákoníku České republiky. Zpronevěry se pachatel (defraudant) dopustí, pokud si přisvojí věc, která mu byla svěřena, a způsobí tak na cizím majetku škodu nikoli nepatrnou. Trestná je i samotná příprava.

Více informací o pojmu Zpronevěra lze najít v následujících zdrojích

Hledat výraz Zpronevěra ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Zpronevěra ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Zpronevěra ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Zpronevěra ve vyhledávači Yahoo

Najít pojem Zpronevěra ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Zpronevěra ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Zpronevěra například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Google obrázcích, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Zpronevěra? resp. co znamená Zpronevěra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zpronevěra, odpověď na dotaz co je to Zpronevěra?. Víte např. kdo to je Alchymista? Znáte a víte kdo je Michaela Ochotská? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Radíme proto zkusit hledat pojem Zpronevěra v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je právo. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie právo, Soudní dvůr, zpronevěra, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.