Co je to?
Definice odborného termínu, slova Gufero. Co znamená pojem Gufero z kategorie Technika?

Co je to Gufero? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Gufero

Gufero je druh pryžového těsnění ložisek a hřídele. Může být opatřeno i pružinou. Tato strojní součástka je známa také pod názvem simerink. Gufero mívá tvar kruhu a je v něm otvor, kterým prochází hřídel.
Gufero se často využívá v motorech a převodovkách, kde má bránit úniku oleje. Protože mezi guferem a hřídelí dochází ke tření, gufero se po nějaké době opotřebí a je nutné ho vyměnit.


Co je to Gufero? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Gufero. Co znamená pojem Gufero z kategorie Technika?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Gufero sdílejte s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Gufero je v kategorii Technika

Klíčová slova: Technika, vysvětlení, termín, význam slova, přesný význam, popis, heslo, formulace, definice pojmu, wiki, přesný výraz, definice, informace, co je to Gufero?, pojem, slovník, odborný výraz, Technika


Pojem Gufero je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Gufero píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Gufero (též simmerring, simering, simerink od jména Walther Simmer) je strojní součástka. Je to pryžové těsnění hřídelí a ložisek. Většinou se ukládá do víka ložisek. Má kruhový tvar s otvorem pro průchod hřídele.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Gufero ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Gufero ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Gufero na Youtube

Zkusit najít heslo Gufero ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Gufero na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Gufero ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Gufero například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Gufero? resp. co se přesně ukrývá za slovem Gufero? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gufero, odpověď na dotaz co je to Gufero?. Víte např. kdo to je Evangelík? Znáte a víte kdo je Glum? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Technika). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.