Co je to?
Definice výrazu Nefrologie. Co znamená odborný pojem Nefrologie z kategorie Lékařství?

Co to je Nefrologie? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Nefrologie?

Nefrologie je lékařský obor, který se zabývá diagnostikou a léčbou onemocnění ledvin.


Co je to Nefrologie? Význam slova, termín, Definice výrazu Nefrologie. Co znamená odborný pojem Nefrologie z kategorie Lékařství?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Nefrologie můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Nefrologie je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: slovo, lexikon, heslo, slovník, odborné názvosloví, Lékařství, význam slova, termín, definice, vysvětlení, synonymum, popis, definice pojmu, přesný význam, pojem, terminologie, terminus technicus, význam pojmu


Pojem Nefrologie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Nefrologie? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Nefrologie je odvětví medicíny zabývající se diagnózou a léčbou ledvin, transplantací ledvin a dialýzou. Termín „nefrologie“ byl poprvé užit kolem roku 1960. Předtím byl obor označován jako „ledvinové lékařství“. K lékařům, kteří se oborem zabývali, patří a za zakladatele jsou považováni Richard Bright (1789-1858), Franz Volhard (1872–1950) a Georg Haas (1886–1971).

Jiné informační zdroje o pojmu Nefrologie

Vyhledat pojem Nefrologie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Nefrologie ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Nefrologie na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Nefrologie ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Nefrologie ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Nefrologie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Nefrologie například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Nefrologie? resp. co znamená slovo Nefrologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nefrologie, odpověď na dotaz co je to Nefrologie?. Víte např. kdo to je Sandman? Znáte a víte kdo je Karel Čapek? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Lékařství Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?