Co je to?
Výraz, termín, definice slova Nefrologie. Co znamená odborný pojem Nefrologie z kategorie Lékařství?

Co je to Nefrologie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Nefrologie

Nefrologie je specifickým oborem řadícím se do vnitřního lékařství. Jeho úkolem je prevence, zjišťování a léčba narušení činnosti ledvin a jejich onemocnění. Spolupracuje také s urology při léčbě močových cest. Protože ledviny mají mnoho funkcí, musí nefrologie zahrnovat velmi širokou oblast. Ledviny očišťují tělo od metabolických produktů, podílejí se na krvetvorbě a řízení krevního tlaku.
Nefrologii navštěvují pacienti s různým onemocněním ledvin a s takovými nemocemi, které ledvinám znemožňují normálně fungovat. Stará se i o dialýzu, kterou nahrazuje funkce ledvin při jejich selhání. K to mu využívá různých metod, jako jsou například vyšetření moči a krve, zobrazovací metody CT, USG, angiografie, urografie a další metody. O pacienty s dialýzou pečuje nefrologie dlouhodobě. Nejčastějšími diagnózami, se kterými se nefrologové setkávají, jsou glomerulonefritidy, selhání ledvin, infekční onemocnění ledvin, nádory ledvin a stavy po transplantaci ledviny.


Co je to Nefrologie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Nefrologie. Co znamená odborný pojem Nefrologie z kategorie Lékařství?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Nefrologie s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Nefrologie patří do kategorie lékařství

Klíčová slova: význam pojmu, synonymum, wiki, definice, odborné názvosloví, definice pojmu, přesný výraz, heslo, co znamená, slovník, význam slova, lékařství, Nefrologie, terminus technicus, lékařství, význam, vysvětlení, co to je


Pojem Nefrologie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Nefrologie? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Nefrologie je odvětví medicíny zabývající se diagnózou a léčbou ledvin, transplantací ledvin a dialýzou. Termín „nefrologie“ byl poprvé užit kolem roku 1960. Předtím byl obor označován jako „ledvinové lékařství“. K lékařům, kteří se oborem zabývali, patří a za zakladatele jsou považováni Richard Bright (1789-1858), Franz Volhard (1872–1950) a Georg Haas (1886–1971).

Další informace o pojmu Nefrologie hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Nefrologie ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Nefrologie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Nefrologie na Google.cz

Zkusit najít výraz Nefrologie ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Nefrologie ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Nefrologie ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Nefrologie například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Nefrologie? resp. co znamená Nefrologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nefrologie, odpověď na dotaz co je to Nefrologie?. Víte např. kdo to je Biskup? Znáte a víte kdo je Karel Čapek? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je lékařství. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?