Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Neuróza. Co znamená pojem Neuróza z kategorie Psychologie?

Co to je Neuróza? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Neuróza

Neuróza neboli duševní nerovnováha byla v minulosti pojmenováním pro úzkostné stavy a poruchy vyznačující se úzkostí. Není to nemoc, jede o lehčí narušení psychického stavu. Člověk s neurózou většinou nemusí být hospitalizován. Žije si svůj obvyklý život, potíže na něm nejsou zvenku viditelné, ale člověk i sám způsobuje problémy a to je příčinou některých onemocnění. Takový jedinec bývá zasmušilý, nemá dostatek vůle a motivaci něco podnikat, trpí pocity beznaděje, může mít poruchy příjmu potravy a narušený spánek.
Neurózy jsou různé. Může jít o fobické poruchy-například strach z hadů, z výšek, otevřených prostor a podobně, sociální poruchy, obsedantně kompulzivní poruchy, panická porucha, neurastenie, obavy, že se něco přihodí. Neuróza má často příčinu v dětství a výchově. Je nutné je včas léčit, aby se z nich nestala deprese. Jedinci s neurózou jsou ohroženi také onemocněním srdce a vysokým tlakem. Léčba spočívá v psychoterapii, která se zaměřuje na posílení sebevědomí a posílení psychické odolnosti. Mohou být podávány také léky.


Odborný termín, výraz, slovo Neuróza. Co znamená pojem Neuróza z kategorie Psychologie?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Neuróza patří do kategorie Psychologie

Klíčová slova: vysvětlení, Psychologie, význam pojmu, definice pojmu, formulace, odborné názvosloví, co je to Neuróza?, terminus technicus, synonymum, názvosloví, popis, pojem, přesný výraz, význam slova, přesný význam, lexikon, odborný výraz, terminologie


Pojem Neuróza je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Neuróza? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Neuróza je duševní porucha, při které pacient trpí stavy úzkosti, emoční tísně a podobně.
V moderní psychologii je neuróza převážně vykládána jako duševní nerovnováha, způsobující psychický stres neboli duševní tíseň. Emoční tíseň se projevuje ve fyziologické a duševní nerovnováze (fobie, úzkost, somatické projevy).
Vážnější neurózy se léčí obvykle psychoterapií.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Neuróza ve Wikimedia Commons

Najít pojem Neuróza ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Neuróza ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Neuróza na Youtube

Zkusit najít termín Neuróza ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Neuróza ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Neuróza například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Neuróza? resp. jaká je definice slova Neuróza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Neuróza, odpověď na dotaz co je to Neuróza?. Víte např. kdo to je Lucie Sulovská? Znáte a víte kdo je Podrazák? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Psychologie. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.