Co je to?
Odborný výraz, definice slova Neuróza. Co znamená slovo Neuróza z kategorie Psychologie?

Co je Neuróza? Definice pojmu

Co znamená termín Neuróza? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Neuróza neboli duševní nerovnováha byla v minulosti pojmenováním pro úzkostné stavy a poruchy vyznačující se úzkostí. Není to nemoc, jede o lehčí narušení psychického stavu. Člověk s neurózou většinou nemusí být hospitalizován. Žije si svůj obvyklý život, potíže na něm nejsou zvenku viditelné, ale člověk i sám způsobuje problémy a to je příčinou některých onemocnění. Takový jedinec bývá zasmušilý, nemá dostatek vůle a motivaci něco podnikat, trpí pocity beznaděje, může mít poruchy příjmu potravy a narušený spánek.
Neurózy jsou různé. Může jít o fobické poruchy-například strach z hadů, z výšek, otevřených prostor a podobně, sociální poruchy, obsedantně kompulzivní poruchy, panická porucha, neurastenie, obavy, že se něco přihodí. Neuróza má často příčinu v dětství a výchově. Je nutné je včas léčit, aby se z nich nestala deprese. Jedinci s neurózou jsou ohroženi také onemocněním srdce a vysokým tlakem. Léčba spočívá v psychoterapii, která se zaměřuje na posílení sebevědomí a posílení psychické odolnosti. Mohou být podávány také léky.


Co je to Neuróza? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Neuróza. Co znamená slovo Neuróza z kategorie Psychologie?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento text (Neuróza) můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Neuróza patří do kategorie psychologie

Klíčová slova: co znamená, význam pojmu, informace, Neuróza, definice pojmu, názvosloví, co to je, slovník, wiki, odborné názvosloví, pojem, popis, vysvětlení, terminus technicus, synonymum, význam, termín, heslo


Pojem Neuróza je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Neuróza? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Neuróza je duševní porucha, při které pacient trpí stavy úzkosti, emoční tísně a podobně.
V moderní psychologii je neuróza převážně vykládána jako duševní nerovnováha, způsobující psychický stres neboli duševní tíseň. Emoční tíseň se projevuje ve fyziologické a duševní nerovnováze (fobie, úzkost, somatické projevy).
Vážnější neurózy se léčí obvykle psychoterapií.

Další informační zdroje

Zkusit najít výraz Neuróza ve Wikislovníku

Vyhledat termín Neuróza ve Wikizdrojích

Najít slovo Neuróza ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Neuróza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Neuróza ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Neuróza na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Neuróza například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste zjistili jaká je definice slova Neuróza? resp. co znamená výraz Neuróza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Neuróza, odpověď na dotaz co je to Neuróza?. Víte např. kdo to je Karl Kraus? Znáte a víte kdo je Karol Konárik? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Neuróza i jinde než v sekci než v psychologie. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.