Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Neuróza. Co znamená pojem Neuróza z kategorie Psychologie?

Co je Neuróza?

Co znamená pojem, definice termínu Neuróza?

Neuróza neboli duševní nerovnováha byla v minulosti pojmenováním pro úzkostné stavy a poruchy vyznačující se úzkostí. Není to nemoc, jede o lehčí narušení psychického stavu. Člověk s neurózou většinou nemusí být hospitalizován. Žije si svůj obvyklý život, potíže na něm nejsou zvenku viditelné, ale člověk i sám způsobuje problémy a to je příčinou některých onemocnění. Takový jedinec bývá zasmušilý, nemá dostatek vůle a motivaci něco podnikat, trpí pocity beznaděje, může mít poruchy příjmu potravy a narušený spánek.
Neurózy jsou různé. Může jít o fobické poruchy-například strach z hadů, z výšek, otevřených prostor a podobně, sociální poruchy, obsedantně kompulzivní poruchy, panická porucha, neurastenie, obavy, že se něco přihodí. Neuróza má často příčinu v dětství a výchově. Je nutné je včas léčit, aby se z nich nestala deprese. Jedinci s neurózou jsou ohroženi také onemocněním srdce a vysokým tlakem. Léčba spočívá v psychoterapii, která se zaměřuje na posílení sebevědomí a posílení psychické odolnosti. Mohou být podávány také léky.


Co je to Neuróza? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Neuróza. Co znamená pojem Neuróza z kategorie Psychologie?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte text pojmu Neuróza s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Neuróza se nachází v kategorii psychologie

Klíčová slova: definice pojmu, terminus technicus, wiki, co to je, vysvětlení, význam pojmu, odborný výraz, formulace, přesný výraz, informace, přesný význam, Neuróza, co je to Neuróza?, lexikon, definice, heslo, synonymum, psychologie


Pojem Neuróza je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Neuróza? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Neuróza je duševní porucha, při které pacient trpí stavy úzkosti, emoční tísně a podobně.
V moderní psychologii je neuróza převážně vykládána jako duševní nerovnováha, způsobující psychický stres neboli duševní tíseň. Emoční tíseň se projevuje ve fyziologické a duševní nerovnováze (fobie, úzkost, somatické projevy).
Vážnější neurózy se léčí obvykle psychoterapií.

Další možné informační zdroje

Zkusit najít pojem Neuróza ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít heslo Neuróza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat frázi Neuróza ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Neuróza ve Wikislovníku

Najít termín Neuróza na Google.cz

Zkusit najít slovo Neuróza ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Neuróza například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, v Google obrázcích nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Teďka již bezesporu víte co znamená Neuróza? resp. jaký je význam pojmu Neuróza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Neuróza, odpověď na dotaz co je to Neuróza?. Víte např. kdo to je Martina Preissová? Znáte a víte kdo je Andrea Čunderlíková? Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Neuróza hledat i v jiných kategoriích (než psychologie). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie psychologie, čakry a žena, neuróza, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.