Co je to?
Definice výrazu, termínu SD karta. Co znamená odborný pojem SD karta z kategorie Hardware?

Co je to SD karta? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu SD karta?

SD karta (SD je zkratka Secure Digital) je typ paměťové karty používané do digitálních fotoaparátů, chytrých telefonů, mp3 přehrávačů, diktafonů, počítačů jiných zařízení. Existuje podrobnější rozdělení SD karet na microSD, SDHC, SDXC, microSDXC apod., které se liší parametry (rozměry karty, kapacita, rychlost čtení a zápisu) a vzájemnou kompatibilitou. Nejznámější značky a výrobci SD karet jsou: Samsung, SanDisk, Kingston, AData, Sony a Transcend.


Co je to SD karta? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu SD karta. Co znamená odborný pojem SD karta z kategorie Hardware?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova SD karta můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo SD karta je v kategorii Hardware

Klíčová slova: informace, termín, význam, definice pojmu, slovník, definice, přesný význam, formulace, SD karta, heslo, názvosloví, synonymum, Hardware, vysvětlení, přesný výraz, co znamená, terminus technicus, co je to SD karta?


Pojem SD karta je v kategorii Hardware, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu SD karta můžete dozvědět následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Secure Digital (zkratka SD) je paměťová karta používaná v přenosných zařízeních včetně digitálních fotoaparátů, přenosných počítačů a mobilních telefonů.
Jako médium je použita flash paměť. SD karty byly vytvořeny na základě formátu MultiMediaCard (MMC), ale oproti tomuto staršímu formátu jsou silnější. DRM (digitální správa práv) je přítomno, ale málo se používá. SD karty mají nejčastěji rozměry 32 × 24 × 2,1 mm, ale mohou být i tenčí - 1,4 mm jako MMC karty. Tyto karty na rozdíl od MMC mají malý postranní vypínač na ochranu proti nechtěnému zápisu. Pokud je nastaven na LOCK, nelze na kartu nic ukládat ani uložená data jakkoliv měnit, pokud je nastaven na OPEN, můžete na kartu libovolně zapisovat a měnit uložená data.

SD karta v telefonu

SD karta může výrazně zvětšit úložiště v mobilním telefonu. Autor: Wilfried Pohnke, zdroj: Pixabay
SD karta může výrazně zvětšit úložiště v mobilním telefonu. Autor: Wilfried Pohnke, zdroj: Pixabay


Další informační zdroje o slovu SD karta

Najít termín SD karta na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem SD karta ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem SD karta na Youtube

Najít heslo SD karta ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo SD karta ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz SD karta ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo SD karta například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova SD karta? resp. jaký je přesný význam slova SD karta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu SD karta, odpověď na dotaz co je to SD karta?. Víte např. kdo to je Plašan? Znáte a víte kdo je Merkur? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Hardware). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.