Co je to?
Definice výrazu, termínu SD karta. Co znamená odborný pojem SD karta z kategorie Hardware?

Co je to SD karta? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu SD karta?

SD karta (SD je zkratka Secure Digital) je typ paměťové karty používané do digitálních fotoaparátů, chytrých telefonů, mp3 přehrávačů, diktafonů, počítačů jiných zařízení. Existuje podrobnější rozdělení SD karet na microSD, SDHC, SDXC, microSDXC apod., které se liší parametry (rozměry karty, kapacita, rychlost čtení a zápisu) a vzájemnou kompatibilitou. Nejznámější značky a výrobci SD karet jsou: Samsung, SanDisk, Kingston, AData, Sony a Transcend.


Co je to SD karta? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu SD karta. Co znamená odborný pojem SD karta z kategorie Hardware?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova SD karta můžete samozřejmě sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem SD karta je v sekci Hardware

Klíčová slova: informace, wiki, slovník, definice, heslo, pojem, Hardware, odborné názvosloví, co to je, formulace, synonymum, definice pojmu, význam slova, terminologie, termín, co je to SD karta?, co znamená, význam


Pojem SD karta je v kategorii Hardware, ilustrační obrázek

Co znamená pojem SD karta? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Secure Digital (zkratka SD) je paměťová karta používaná v přenosných zařízeních včetně digitálních fotoaparátů, přenosných počítačů a mobilních telefonů.
Jako médium je použita flash paměť. SD karty byly vytvořeny na základě formátu MultiMediaCard (MMC), ale oproti tomuto staršímu formátu jsou silnější. DRM (digitální správa práv) je přítomno, ale málo se používá. SD karty mají nejčastěji rozměry 32 × 24 × 2,1 mm, ale mohou být i tenčí - 1,4 mm jako MMC karty. Tyto karty na rozdíl od MMC mají malý postranní vypínač na ochranu proti nechtěnému zápisu. Pokud je nastaven na LOCK, nelze na kartu nic ukládat ani uložená data jakkoliv měnit, pokud je nastaven na OPEN, můžete na kartu libovolně zapisovat a měnit uložená data.

SD karta v telefonu

SD karta může výrazně zvětšit úložiště v mobilním telefonu. Autor: Wilfried Pohnke, zdroj: Pixabay
SD karta může výrazně zvětšit úložiště v mobilním telefonu. Autor: Wilfried Pohnke, zdroj: Pixabay


Jiné zdroje informací o pojmu SD karta

Vyhledat pojem SD karta ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz SD karta ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem SD karta ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo SD karta ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo SD karta ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz SD karta ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo SD karta například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova SD karta? resp. co se přesně ukrývá za slovem SD karta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu SD karta, odpověď na dotaz co je to SD karta?. Víte např. kdo to je Řidič? Znáte a víte kdo je Hater? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Hardware). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.