Co je to?
Definice výrazu, termínu SD karta. Co znamená odborný pojem SD karta z kategorie Hardware?

Co je to SD karta? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu SD karta?

SD karta (SD je zkratka Secure Digital) je typ paměťové karty používané do digitálních fotoaparátů, chytrých telefonů, mp3 přehrávačů, diktafonů, počítačů jiných zařízení. Existuje podrobnější rozdělení SD karet na microSD, SDHC, SDXC, microSDXC apod., které se liší parametry (rozměry karty, kapacita, rychlost čtení a zápisu) a vzájemnou kompatibilitou. Nejznámější značky a výrobci SD karet jsou: Samsung, SanDisk, Kingston, AData, Sony a Transcend.


Co je to SD karta? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu SD karta. Co znamená odborný pojem SD karta z kategorie Hardware?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem SD karta s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz SD karta patří do kategorie Hardware

Klíčová slova: význam, terminologie, popis, synonymum, definice pojmu, přesný význam, co to je, heslo, slovník, formulace, SD karta, Hardware, odborný výraz, terminus technicus, lexikon, Hardware, přesný výraz, co je to SD karta?


Pojem SD karta je v kategorii Hardware, ilustrační obrázek

Co znamená pojem SD karta? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Secure Digital (zkratka SD) je paměťová karta používaná v přenosných zařízeních včetně digitálních fotoaparátů, přenosných počítačů a mobilních telefonů.
Jako médium je použita flash paměť. SD karty byly vytvořeny na základě formátu MultiMediaCard (MMC), ale oproti tomuto staršímu formátu jsou silnější. DRM (digitální správa práv) je přítomno, ale málo se používá. SD karty mají nejčastěji rozměry 32 × 24 × 2,1 mm, ale mohou být i tenčí - 1,4 mm jako MMC karty. Tyto karty na rozdíl od MMC mají malý postranní vypínač na ochranu proti nechtěnému zápisu. Pokud je nastaven na LOCK, nelze na kartu nic ukládat ani uložená data jakkoliv měnit, pokud je nastaven na OPEN, můžete na kartu libovolně zapisovat a měnit uložená data.

SD karta v telefonu

SD karta může výrazně zvětšit úložiště v mobilním telefonu. Autor: Wilfried Pohnke, zdroj: Pixabay
SD karta může výrazně zvětšit úložiště v mobilním telefonu. Autor: Wilfried Pohnke, zdroj: Pixabay


Zkuste zjistit více informací o slovu SD karta v následujících zdrojích

Hledat výraz SD karta ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín SD karta ve Wikizdrojích

Hledat slovo SD karta ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín SD karta ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo SD karta ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo SD karta ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo SD karta například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo SD karta? resp. co je to SD karta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu SD karta, odpověď na dotaz co je to SD karta?. Víte např. kdo to je Nevolník? Znáte a víte kdo je Obchodní cestující? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Hardware). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.