Co je to?
Definice výrazu, termínu SD karta. Co znamená odborný pojem SD karta z kategorie Hardware?

Co je to SD karta? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova SD karta?

SD karta (SD je zkratka Secure Digital) je typ paměťové karty používané do digitálních fotoaparátů, chytrých telefonů, počítačů apod. Existuje podrobnější rozdělení SD karet na microSD, SDHC, SDXC apod., které se liší parametry (velikostí karty a kapacitou).


Co je to SD karta? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu SD karta. Co znamená odborný pojem SD karta z kategorie Hardware?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu SD karta doporučujeme sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz SD karta se nachází v sekci Hardware

Klíčová slova: přesný výraz, informace, co znamená, co to je, vysvětlení, pojem, názvosloví, definice pojmu, Hardware, lexikon, wiki, význam slova, popis, terminus technicus, terminologie, slovník, odborné názvosloví, Hardware


Pojem SD karta je v kategorii Hardware, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu SD karta dozvíte následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Secure Digital (zkratka SD) je paměťová karta používaná v přenosných zařízeních včetně digitálních fotoaparátů, přenosných počítačů a mobilních telefonů.
Jako médium je použita flash paměť. SD karty byly vytvořeny na základě formátu MultiMediaCard (MMC), ale oproti tomuto staršímu formátu jsou silnější. DRM (digitální správa práv) je přítomno, ale málo se používá. SD karty mají nejčastěji rozměry 32 × 24 × 2,1 mm, ale mohou být i tenčí - 1,4 mm jako MMC karty. Tyto karty na rozdíl od MMC mají malý postranní vypínač na ochranu proti nechtěnému zápisu. Pokud je nastaven na LOCK, nelze na kartu nic ukládat ani uložená data jakkoliv měnit, pokud je nastaven na OPEN, můžete na kartu libovolně zapisovat a měnit uložená data.

Další informační zdroje

Zkusit najít termín SD karta ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem SD karta ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo SD karta ve Wikizdrojích

Najít výraz SD karta ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem SD karta ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem SD karta na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo SD karta například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo SD karta? resp. co znamená SD karta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu SD karta, odpověď na dotaz co je to SD karta?. Víte např. kdo to je Teenager? Znáte a víte kdo je Merkur? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu SD karta v jiné sekci než Hardware. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.