Co je to?
Definice výrazu, termínu SD karta. Co znamená odborný pojem SD karta z kategorie Hardware?

Co je to SD karta? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu SD karta?

SD karta (SD je zkratka Secure Digital) je typ paměťové karty používané do digitálních fotoaparátů, chytrých telefonů, mp3 přehrávačů, diktafonů, počítačů jiných zařízení. Existuje podrobnější rozdělení SD karet na microSD, SDHC, SDXC, microSDXC apod., které se liší parametry (rozměry karty, kapacita, rychlost čtení a zápisu) a vzájemnou kompatibilitou. Nejznámější značky a výrobci SD karet jsou: Samsung, SanDisk, Kingston, AData, Sony a Transcend.


Co je to SD karta? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu SD karta. Co znamená odborný pojem SD karta z kategorie Hardware?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem SD karta s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem SD karta je v kategorii Hardware

Klíčová slova: přesný význam, odborné názvosloví, slovo, definice, Hardware, co je to SD karta?, Hardware, informace, popis, slovník, co to je, pojem, heslo, význam pojmu, synonymum, přesný výraz, termín, terminologie


Pojem SD karta je v kategorii Hardware, ilustrační obrázek

Co znamená pojem SD karta? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Secure Digital (zkratka SD) je paměťová karta používaná v přenosných zařízeních včetně digitálních fotoaparátů, přenosných počítačů a mobilních telefonů.
Jako médium je použita flash paměť. SD karty byly vytvořeny na základě formátu MultiMediaCard (MMC), ale oproti tomuto staršímu formátu jsou silnější. DRM (digitální správa práv) je přítomno, ale málo se používá. SD karty mají nejčastěji rozměry 32 × 24 × 2,1 mm, ale mohou být i tenčí - 1,4 mm jako MMC karty. Tyto karty na rozdíl od MMC mají malý postranní vypínač na ochranu proti nechtěnému zápisu. Pokud je nastaven na LOCK, nelze na kartu nic ukládat ani uložená data jakkoliv měnit, pokud je nastaven na OPEN, můžete na kartu libovolně zapisovat a měnit uložená data.

SD karta v telefonu

SD karta může výrazně zvětšit úložiště v mobilním telefonu. Autor: Wilfried Pohnke, zdroj: Pixabay
SD karta může výrazně zvětšit úložiště v mobilním telefonu. Autor: Wilfried Pohnke, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít termín SD karta ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem SD karta ve Wikimedia Commons

Hledat slovo SD karta ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem SD karta ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz SD karta na Google.cz

Zkusit najít slovo SD karta ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo SD karta například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova SD karta? resp. co vlastně znamená slovo SD karta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu SD karta, odpověď na dotaz co je to SD karta?. Víte např. kdo to je Paladin? Znáte a víte kdo je Merkur? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Hardware). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.