Co je to?
Definice výrazu, termínu Pryskyřice. Co znamená odborný pojem Pryskyřice z kategorie Materiály?

Co je to Pryskyřice? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Pryskyřice

Pryskyřice, také smůla, je produkt některých rostlin, především jehličnatých stromů jako borovice či smrk. Tento výměšek je tekutý a lepkavý, později tvrdne. Obsahuje především uhlovodíky. Vyskytuje se na kmenech a větvích stromů, u některých druhů je obsažena přímo v jehlicích.
Pryskyřice má široké využití, je využívána při produkci léků, parfémů, kadidla a také lepidel. Zvláštním druhem je jantar, zkamenělá pryskyřice. Pryskyřice může být i uměle vyráběná.


Co je to Pryskyřice? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Pryskyřice. Co znamená odborný pojem Pryskyřice z kategorie Materiály?

Neručíme za přesnost, úplnost a hodnověrnost jakýchkoliv informací sdělovaných prostřednictvím těchto webových stránek. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Pryskyřice s rodinou a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Pryskyřice se nachází v sekci materiály

Klíčová slova: co znamená, význam slova, co to je, význam, materiály, význam pojmu, heslo, informace, lexikon, wiki, terminus technicus, definice, pojem, odborné názvosloví, synonymum, Pryskyřice, slovník, formulace


Pojem Pryskyřice je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co označuje termín Pryskyřice? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Pryskyřice (lidově smola, smůla) je výměšek, který produkuje řada rostlin, zejména jehličnatých stromů a obsahující zejména uhlovodíky. Používá se např. pro výrobu laků, lepidel nebo kadidla a parfémů. Zkamenělá pryskyřice se označuje jako jantar. Jako pryskyřice se také označují syntetické výrobky podobných vlastností.
Pryskyřici obsahují i jehlice stromů; některé druhy ji dokonce přímo z jehlic vylučují (borovice osinatá). Kromě výše zmíněných přírodních pryskyřic existuje také celá řada pryskyřic syntetických.

Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat pojem Pryskyřice ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pryskyřice ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Pryskyřice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Pryskyřice ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Pryskyřice ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Pryskyřice na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Pryskyřice například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Pryskyřice? resp. jaký je význam pojmu Pryskyřice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pryskyřice, odpověď na dotaz co je to Pryskyřice?. Víte např. kdo to je Asanátor? Znáte a víte kdo je Maurice Richard? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v materiály. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.