Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Pryskyřice. Co znamená pojem Pryskyřice z kategorie Materiály?

Co to je Pryskyřice? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Pryskyřice?

Pryskyřice, také smůla, je produkt některých rostlin, především jehličnatých stromů jako borovice či smrk. Tento výměšek je tekutý a lepkavý, později tvrdne. Obsahuje především uhlovodíky. Vyskytuje se na kmenech a větvích stromů, u některých druhů je obsažena přímo v jehlicích.
Pryskyřice má široké využití, je využívána při produkci léků, parfémů, kadidla a také lepidel. Zvláštním druhem je jantar, zkamenělá pryskyřice. Pryskyřice může být i uměle vyráběná.


Co je to Pryskyřice? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Pryskyřice. Co znamená pojem Pryskyřice z kategorie Materiály?

Texty mohou obsahovat chyby. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Pryskyřice se nachází v sekci Materiály

Klíčová slova: co to je, heslo, přesný výraz, co je to Pryskyřice?, význam slova, slovo, přesný význam, termín, vysvětlení, formulace, wiki, co znamená, terminus technicus, slovník, význam pojmu, odborné názvosloví, názvosloví, definice


Pojem Pryskyřice je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Pryskyřice? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Pryskyřice (lidově smola, smůla) je výměšek, který produkuje řada rostlin, zejména jehličnatých stromů a obsahující zejména uhlovodíky. Používá se např. pro výrobu laků, lepidel nebo kadidla a parfémů. Zkamenělá pryskyřice se označuje jako jantar. Jako pryskyřice se také označují syntetické výrobky podobných vlastností.
Pryskyřici obsahují i jehlice stromů; některé druhy ji dokonce přímo z jehlic vylučují (borovice osinatá). Kromě výše zmíněných přírodních pryskyřic existuje také celá řada pryskyřic syntetických.

Více informací o slovu Pryskyřice doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat pojem Pryskyřice ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Pryskyřice na Google.cz

Vyhledat výraz Pryskyřice ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Pryskyřice ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Pryskyřice ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pryskyřice ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Pryskyřice například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Pryskyřice? resp. co přesně znamená slovo Pryskyřice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pryskyřice, odpověď na dotaz co je to Pryskyřice?. Víte např. kdo to je Klement Gottwald? Znáte a víte kdo je Gabaj? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Materiály). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.