Co je to?
Odborný výraz, definice slova Pryskyřice. Co znamená pojem Pryskyřice z kategorie Materiály?

Co je to Pryskyřice? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Pryskyřice

Pryskyřice, také smůla, je produkt některých rostlin, především jehličnatých stromů jako borovice či smrk. Tento výměšek je tekutý a lepkavý, později tvrdne. Obsahuje především uhlovodíky. Vyskytuje se na kmenech a větvích stromů, u některých druhů je obsažena přímo v jehlicích.
Pryskyřice má široké využití, je využívána při produkci léků, parfémů, kadidla a také lepidel. Zvláštním druhem je jantar, zkamenělá pryskyřice. Pryskyřice může být i uměle vyráběná.


Co je to Pryskyřice? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Pryskyřice. Co znamená pojem Pryskyřice z kategorie Materiály?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Pryskyřice s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Pryskyřice je v kategorii materiály

Klíčová slova: přesný výraz, slovník, slovo, význam pojmu, materiály, heslo, termín, co znamená, význam, názvosloví, formulace, popis, vysvětlení, Pryskyřice, význam slova, pojem, definice pojmu, odborné názvosloví


Pojem Pryskyřice je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Pryskyřice? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Pryskyřice (lidově smola, smůla) je výměšek, který produkuje řada rostlin, zejména jehličnatých stromů a obsahující zejména uhlovodíky. Používá se např. pro výrobu laků, lepidel nebo kadidla a parfémů. Zkamenělá pryskyřice se označuje jako jantar. Jako pryskyřice se také označují syntetické výrobky podobných vlastností.
Pryskyřici obsahují i jehlice stromů; některé druhy ji dokonce přímo z jehlic vylučují (borovice osinatá). Kromě výše zmíněných přírodních pryskyřic existuje také celá řada pryskyřic syntetických.

Více informací o pojmu Pryskyřice lze najít v následujících zdrojích

Hledat pojem Pryskyřice ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Pryskyřice ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pryskyřice ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Pryskyřice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Pryskyřice na Google.cz

Zkusit najít pojem Pryskyřice ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Pryskyřice například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Pryskyřice? resp. jaký je přesný význam slova Pryskyřice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pryskyřice, odpověď na dotaz co je to Pryskyřice?. Víte např. kdo to je Vojtěch Kotek? Znáte a víte kdo je Jordan Haj? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Pryskyřice hledat i v jiných kategoriích (než materiály) U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.