Co je to?
Definice odborného termínu, slova Pryskyřice. Co znamená pojem Pryskyřice z kategorie Materiály?

Co je Pryskyřice?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Pryskyřice?

Pryskyřice, také smůla, je produkt některých rostlin, především jehličnatých stromů jako borovice či smrk. Tento výměšek je tekutý a lepkavý, později tvrdne. Obsahuje především uhlovodíky. Vyskytuje se na kmenech a větvích stromů, u některých druhů je obsažena přímo v jehlicích.
Pryskyřice má široké využití, je využívána při produkci léků, parfémů, kadidla a také lepidel. Zvláštním druhem je jantar, zkamenělá pryskyřice. Pryskyřice může být i uměle vyráběná.


Co je to Pryskyřice? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Pryskyřice. Co znamená pojem Pryskyřice z kategorie Materiály?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Pryskyřice sdílet s kolegy na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Pryskyřice patří do sekce materiály

Klíčová slova: slovník, odborný výraz, co je to Pryskyřice?, terminus technicus, lexikon, materiály, co to je, terminologie, informace, význam, wiki, formulace, pojem, názvosloví, co znamená, přesný výraz, slovo, význam slova


Pojem Pryskyřice je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Pryskyřice?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pryskyřice (lidově smola, smůla) je výměšek, který produkuje řada rostlin, zejména jehličnatých stromů a obsahující zejména uhlovodíky. Používá se např. pro výrobu laků, lepidel nebo kadidla a parfémů. Zkamenělá pryskyřice se označuje jako jantar. Jako pryskyřice se také označují syntetické výrobky podobných vlastností.
Pryskyřici obsahují i jehlice stromů; některé druhy ji dokonce přímo z jehlic vylučují (borovice osinatá). Kromě výše zmíněných přírodních pryskyřic existuje také celá řada pryskyřic syntetických.

Další zdroje informací

Zkusit najít heslo Pryskyřice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít Pryskyřice ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pryskyřice ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pryskyřice ve Wikimedia Commons

Hledat termín Pryskyřice ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat výraz Pryskyřice ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Pryskyřice například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená Pryskyřice? resp. jaký je význam slova Pryskyřice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pryskyřice, odpověď na dotaz co je to Pryskyřice?. Víte např. kdo to je Statutární Zástupce? Znáte a víte kdo je Čestmír Strakatý? Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než materiály). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie materiály, bříza, pryskyřice, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.