Co je to?
Definice výrazu, termínu Čirok. Co znamená odborný pojem Čirok z kategorie Jídlo?

Co je to Čirok? Význam slova

Co znamená termín Čirok? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Čirok je jednou ze známých rostlin, která má i další názvy. Čiroku se přezdívá "velbloud rostlinného světa" či sorgo. Jedná se o poměrně důležitou zemědělsky využitelnou rostlinu z čeledi lipnicovitých. Zrno se pěstuje pro lidskou konzumaci, krmení zvířat či k technickým účelům. Z čiroku se vyrábí mouka a zrna neobsahují žádný lepek.
Čirok se začal pěstovat již v pravěku na Dálném východě. V dnešní době existují různé druhy čiroku, např. čirok dvoubarevný, čirok cukrový, čirok súdánský. Mezi největší světové producenty patří USA, Indie či Nigérie.


Co je to Čirok? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Čirok. Co znamená odborný pojem Čirok z kategorie Jídlo?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Čirok) můžete sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Čirok patří do kategorie Jídlo

Klíčová slova: formulace, definice, informace, význam, názvosloví, co znamená, popis, odborný výraz, definice pojmu, odborné názvosloví, terminologie, terminus technicus, význam slova, přesný význam, wiki, význam pojmu, co je to Čirok?, Jídlo


Pojem Čirok je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Čirok? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Čirok (Sorghum) je zemědělsky významný rod rostlin z čeledi lipnicovité. Je pěstován jako obilovina např. na výrobu mouky a používá se též ke krmným a technickým účelům.

Obrázek čiroku

Obilovina, rostlina Čirok. Autor: Bishnu Sarangi, zdroj: Pixabay
Obilovina, rostlina Čirok. Autor: Bishnu Sarangi, zdroj: Pixabay


Jiné doporučené zdroje informací

Hledat heslo Čirok ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Čirok ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Čirok na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Čirok ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Čirok ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Čirok ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Čirok například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v Google překladači.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Čirok? resp. co se skrývá pod slovem Čirok? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čirok, odpověď na dotaz co je to Čirok?. Víte např. kdo to je Rami Malek? Znáte a víte kdo je Polyglot? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Jídlo. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.