Co je to?
Výraz, termín, definice slova Čirok. Co znamená odborný pojem Čirok z kategorie Jídlo?

Co je to Čirok? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Čirok?

Čirok je jednou ze známých rostlin, která má i další názvy. Čiroku se přezdívá "velbloud rostlinného světa" či sorgo. Jedná se o poměrně důležitou zemědělsky využitelnou rostlinu z čeledi lipnicovitých. Zrno se pěstuje pro lidskou konzumaci, krmení zvířat či k technickým účelům. Z čiroku se vyrábí mouka a zrna neobsahují žádný lepek.
Čirok se začal pěstovat již v pravěku na Dálném východě. V dnešní době existují různé druhy čiroku, např. čirok dvoubarevný, čirok cukrový, čirok súdánský. Mezi největší světové producenty patří USA, Indie či Nigérie.


Co je to Čirok? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Čirok. Co znamená odborný pojem Čirok z kategorie Jídlo?

Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Čirok? Pak se o ní podělte s kolegy na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Čirok patří do sekce jídlo

Klíčová slova: přesný výraz, termín, definice pojmu, co to je, odborný výraz, synonymum, význam slova, popis, vysvětlení, slovo, význam, lexikon, terminologie, informace, odborné názvosloví, význam pojmu, jídlo, Čirok


Pojem Čirok je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Čirok píše následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Čirok (Sorghum) je zemědělsky významný rod rostlin z čeledi lipnicovité. Je pěstován jako obilovina např. na výrobu mouky a používá se též ke krmným a technickým účelům.

Obrázek čiroku

Obilovina, rostlina Čirok. Autor: Bishnu Sarangi, zdroj: Pixabay
Obilovina, rostlina Čirok. Autor: Bishnu Sarangi, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby

Zkusit najít pojem Čirok na Google.cz

Zkusit najít slovo Čirok ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Čirok ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Čirok ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Čirok ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Čirok ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Čirok například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Čirok? resp. co se skrývá pod slovem Čirok? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čirok, odpověď na dotaz co je to Čirok?. Víte např. kdo to je Kvaker? Znáte a víte kdo je Aranžér? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci jídlo U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.