Co je to?
Definice výrazu, termínu Čirok. Co znamená odborný pojem Čirok z kategorie Jídlo?

Co je to Čirok? Význam slova

Co znamená termín Čirok? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Čirok je jednou ze známých rostlin, která má i další názvy. Čiroku se přezdívá "velbloud rostlinného světa" či sorgo. Jedná se o poměrně důležitou zemědělsky využitelnou rostlinu z čeledi lipnicovitých. Zrno se pěstuje pro lidskou konzumaci, krmení zvířat či k technickým účelům. Z čiroku se vyrábí mouka a zrna neobsahují žádný lepek.
Čirok se začal pěstovat již v pravěku na Dálném východě. V dnešní době existují různé druhy čiroku, např. čirok dvoubarevný, čirok cukrový, čirok súdánský. Mezi největší světové producenty patří USA, Indie či Nigérie.


Co je to Čirok? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Čirok. Co znamená odborný pojem Čirok z kategorie Jídlo?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Čirok je v sekci Jídlo

Klíčová slova: význam, slovník, co to je, popis, pojem, synonymum, přesný výraz, co znamená, lexikon, Jídlo, wiki, odborný výraz, přesný význam, význam slova, definice pojmu, význam pojmu, co je to Čirok?, odborné názvosloví


Pojem Čirok je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Čirok? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Čirok (Sorghum) je zemědělsky významný rod rostlin z čeledi lipnicovité. Je pěstován jako obilovina např. na výrobu mouky a používá se též ke krmným a technickým účelům.

Obrázek čiroku

Obilovina, rostlina Čirok. Autor: Bishnu Sarangi, zdroj: Pixabay
Obilovina, rostlina Čirok. Autor: Bishnu Sarangi, zdroj: Pixabay


Další informační zdroje o slovu Čirok

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Čirok ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Čirok ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Čirok na Youtube

Zkusit najít pojem Čirok ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Čirok ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Čirok ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Čirok například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Čirok? resp. co znamená výraz Čirok? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čirok, odpověď na dotaz co je to Čirok?. Víte např. kdo to je Eckhart Tolle? Znáte a víte kdo je Aranžér? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Čirok hledat i v jiných kategoriích (než Jídlo) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.