Co je to?
Definice výrazu, termínu Čirok. Co znamená odborný pojem Čirok z kategorie Jídlo?

Co je to Čirok? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Čirok

Čirok je jednou ze známých rostlin, která má i další názvy. Čiroku se přezdívá "velbloud rostlinného světa" či sorgo. Jedná se o poměrně důležitou zemědělsky využitelnou rostlinu z čeledi lipnicovitých. Zrno se pěstuje pro lidskou konzumaci, krmení zvířat či k technickým účelům. Z čiroku se vyrábí mouka a zrna neobsahují žádný lepek.
Čirok se začal pěstovat již v pravěku na Dálném východě. V dnešní době existují různé druhy čiroku, např. čirok dvoubarevný, čirok cukrový, čirok súdánský. Mezi největší světové producenty patří USA, Indie či Nigérie.


Co je to Čirok? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Čirok. Co znamená odborný pojem Čirok z kategorie Jídlo?

Veškeré texty jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Čirok? Potom se o definici podělte s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Čirok se nachází v kategorii Jídlo

Klíčová slova: definice, synonymum, co to je, Jídlo, přesný význam, význam, pojem, význam slova, popis, Jídlo, terminus technicus, odborný výraz, názvosloví, wiki, co je to Čirok?, přesný výraz, odborné názvosloví, Čirok


Pojem Čirok je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Čirok? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Čirok (Sorghum) je zemědělsky významný rod rostlin z čeledi lipnicovité. Je pěstován jako obilovina např. na výrobu mouky a používá se též ke krmným a technickým účelům.

Obrázek čiroku

Obilovina, rostlina Čirok. Autor: Bishnu Sarangi, zdroj: Pixabay
Obilovina, rostlina Čirok. Autor: Bishnu Sarangi, zdroj: Pixabay


Jiné zdroje informací o pojmu Čirok

Zkusit najít slovo Čirok ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Čirok na Youtube

Najít heslo Čirok ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Čirok ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Čirok ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Čirok ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Čirok například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Čirok? resp. co je to Čirok? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čirok, odpověď na dotaz co je to Čirok?. Víte např. kdo to je Buzna? Znáte a víte kdo je Polyglot? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Jídlo). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.