Co je to?
Odborný výraz, definice slova Čirok. Co znamená pojem Čirok z kategorie Jídlo?

Co je to Čirok? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Čirok?

Čirok je jednou ze známých rostlin, která má i další názvy. Čiroku se přezdívá "velbloud rostlinného světa" či sorgo. Jedná se o poměrně důležitou zemědělsky využitelnou rostlinu z čeledi lipnicovitých. Zrno se pěstuje pro lidskou konzumaci, krmení zvířat či k technickým účelům. Z čiroku se vyrábí mouka a zrna neobsahují žádný lepek.
Čirok se začal pěstovat již v pravěku na Dálném východě. V dnešní době existují různé druhy čiroku, např. čirok dvoubarevný, čirok cukrový, čirok súdánský. Mezi největší světové producenty patří USA, Indie či Nigérie.


Co je to Čirok? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Čirok. Co znamená pojem Čirok z kategorie Jídlo?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Čirok s vašimi známými a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Čirok se nachází v kategorii jídlo

Klíčová slova: co znamená, jídlo, odborný výraz, přesný význam, slovník, Čirok, informace, přesný výraz, formulace, co to je, definice pojmu, terminologie, slovo, definice, terminus technicus, heslo, odborné názvosloví, lexikon


Pojem Čirok je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Čirok? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Čirok (Sorghum) je zemědělsky významný rod rostlin z čeledi lipnicovité. Je pěstován jako obilovina např. na výrobu mouky a používá se též ke krmným a technickým účelům.

Obrázek čiroku

Obilovina, rostlina Čirok. Autor: Bishnu Sarangi, zdroj: Pixabay
Obilovina, rostlina Čirok. Autor: Bishnu Sarangi, zdroj: Pixabay


Další informační zdroje o slovu Čirok

Hledat pojem Čirok ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Čirok ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Čirok ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Čirok ve Wikizdrojích

Najít heslo Čirok ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Čirok na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Čirok například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Čirok? resp. co znamená Čirok? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čirok, odpověď na dotaz co je to Čirok?. Víte např. kdo to je Nezaopatřené dítě? Znáte a víte kdo je Aranžér? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je jídlo. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.