Co je to?
Odborný výraz, definice slova Jalovice. Co znamená pojem Jalovice z kategorie Různé?

Co je to Jalovice? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Jalovice?

Jalovice je kráva, samice domácího skotu samičího pohlaví starší než šest měsíců. Předtím se označuje jako jalovička. Slovem kráva se označuje až poté, co se otelí (porodí). Teprve pak je schopná produkovat mléko. V přeneseném smyslu, když se o něčem řekne, že je to jalové, znamená to, že je to nedokonalé, nehotové, syrové. Existuje i přísloví o někom, kdo dokáže prakticky nemožné: Ten by vymámil z jalové krávy tele.


Co je to Jalovice? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Jalovice. Co znamená pojem Jalovice z kategorie Různé?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Jalovice? Pak se o tuto stránku podělte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Jalovice je v kategorii Různé

Klíčová slova: termín, co to je, význam pojmu, co je to Jalovice?, význam slova, lexikon, vysvětlení, přesný význam, heslo, terminus technicus, názvosloví, co znamená, formulace, slovník, Různé, Jalovice, definice, Různé


Pojem Jalovice je v kategorii Různé, ilustrační obrázek

Co označuje termín Jalovice? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Jalovice je samice skotu starší 6 měsíců. Telata samičího pohlaví mladší šesti měsíců jsou označována jako jalovičky. Po otelení (porodu) se z jalovice stane kráva. Před otelením není možné jalovice dojit, neboť k produkci mléka dochází právě až po narození prvního mláděte.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít slovo Jalovice ve Wikizdrojích

Najít pojem Jalovice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Jalovice ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Jalovice ve Wikislovníku

Hledat heslo Jalovice ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Jalovice ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Jalovice například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Jalovice? resp. jaký je význam slova Jalovice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jalovice, odpověď na dotaz co je to Jalovice?. Víte např. kdo to je Centrista? Znáte a víte kdo je Sloupkař? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Jalovice hledat i v jiných kategoriích (než Různé) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.