Co je to?
Odborný výraz, definice slova Jalovice. Co znamená slovo Jalovice z kategorie Různé?

Co je Jalovice? Definice pojmu

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Jalovice

Jalovice je kráva, samice domácího skotu samičího pohlaví starší než šest měsíců. Předtím se označuje jako jalovička. Slovem kráva se označuje až poté, co se otelí (porodí). Teprve pak je schopná produkovat mléko. V přeneseném smyslu, když se o něčem řekne, že je to jalové, znamená to, že je to nedokonalé, nehotové, syrové. Existuje i přísloví o někom, kdo dokáže prakticky nemožné: Ten by vymámil z jalové krávy tele.

Co je to Jalovice? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Jalovice. Co znamená slovo Jalovice z kategorie Různé?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Jalovice) můžete sdílet s vašimi kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Jalovice patří do kategorie různé

Klíčová slova: terminus technicus, přesný význam, význam, informace, co je to Jalovice?, názvosloví, heslo, definice, definice pojmu, vysvětlení, popis, odborný výraz, význam slova, slovník, synonymum, termín, pojem, formulace


Pojem Jalovice je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Jalovice? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Jalovice je samice skotu starší 6 měsíců. Telata samičího pohlaví mladší šesti měsíců jsou označována jako jalovičky. Po otelení (porodu) se z jalovice stane kráva. Před otelením není možné jalovice dojit, neboť k produkci mléka dochází právě až po narození prvního mláděte.

Více informací o slovu Jalovice doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jalovice ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Jalovice ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Jalovice ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Jalovice na Google.cz

Hledat videa s názvem Jalovice na Youtube

Zkusit najít slovo Jalovice ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Jalovice například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikislovníku, ve fulltextu Yahoo.com nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Jalovice? resp. co je to Jalovice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jalovice, odpověď na dotaz co je to Jalovice?. Víte např. kdo to je Halina Pawlowská? Znáte a víte kdo je Mohel? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Jalovice i v jiných kategoriích (než různé). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.