Co je to?
Výraz, termín, definice slova Deprese. Co znamená odborný pojem Deprese z kategorie Psychologie?

Co je to Deprese? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Deprese?

Deprese je dlouhodobý chorobný stav. Vzniká i bez viditelné příčiny. Jedná se o vážný stav, který je potřeba léčit, i když člověk s depresí potřebu léčby nemá. Deprese působí negativně jak na fyzickou tak psychickou stránku člověka. Člověk trpí pocity smutku, únavy, poklesne mu sebevědomí, má pocit beznaděje, narušený spánek a bolesti.
K depresím většinou dochází po nějaké velmi nepříjemné události nebo při ztrátě někoho blízkého. Pokud tento stav přetrvává delší dobu, vede k vážnému onemocnění. Člověk s depresí může podlehnout alkoholismu, drogám a může mít sebevražedné sklony.


Co je to Deprese? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Deprese. Co znamená odborný pojem Deprese z kategorie Psychologie?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Deprese s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Deprese je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: co to je, termín, odborné názvosloví, význam slova, wiki, přesný význam, lexikon, význam pojmu, názvosloví, odborný výraz, popis, informace, Deprese, Psychologie, heslo, význam, Psychologie, pojem


Pojem Deprese je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Deprese? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Deprese je závažná, dlouhotrvající porucha psychiky projevující se snížením až vymizením schopnosti prožívat potěšení, pokleslými náladami jedince a patologickým smutkem. Označení “deprese“ pochází z latinského depressio (doslova „stlačení, potlačení“). Dotyčný pociťuje často zmar a beznaděj, nedostatek motivace, neschopnost cítit potěšení (ahedonie), úzkost a osamocenost, pocity bezcennosti nebo viny, také je někdy zvýšená agrese, vyskytuje se malá sebedůvěra, únava, zhoršená pozornost a chybí soustředění. Jedná se o závažný, dokonce někdy i život ohrožující stav. Reakce postiženého jedince na tento duševní stav je různá. Dotyčný může být podrážděný, agresivní a zlomyslný, nebo naopak unavený, tichý a klidný. Většinou mizí radostné reakce na pozitivní podněty a jedinec se může okolí jevit jako cynik. Deprese se léčí antidepresivy, často v kombinaci s psychoterapií.

Více informací o slovu Deprese doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat výraz Deprese ve Wikislovníku

Hledat slovo Deprese na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Deprese ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Deprese na Youtube

Najít výraz Deprese ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Deprese ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Deprese například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Deprese? resp. co se skrývá pod slovem Deprese? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Deprese, odpověď na dotaz co je to Deprese?. Víte např. kdo to je John Lennon? Znáte a víte kdo je Iluminát? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Psychologie. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.