Co je to?
Výraz, termín, definice slova Deprese. Co znamená odborný pojem Deprese z kategorie Psychologie?

Co je to Deprese? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Deprese

Deprese je dlouhodobý chorobný stav. Vzniká i bez viditelné příčiny. Jedná se o vážný stav, který je potřeba léčit, i když člověk s depresí potřebu léčby nemá. Deprese působí negativně jak na fyzickou tak psychickou stránku člověka. Člověk trpí pocity smutku, únavy, poklesne mu sebevědomí, má pocit beznaděje, narušený spánek a bolesti.
K depresím většinou dochází po nějaké velmi nepříjemné události nebo při ztrátě někoho blízkého. Pokud tento stav přetrvává delší dobu, vede k vážnému onemocnění. Člověk s depresí může podlehnout alkoholismu, drogám a může mít sebevražedné sklony.


Co je to Deprese? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Deprese. Co znamená odborný pojem Deprese z kategorie Psychologie?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Deprese doporučujeme sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Deprese se nachází v sekci Psychologie

Klíčová slova: Psychologie, lexikon, co to je, slovo, odborný výraz, pojem, synonymum, informace, slovník, formulace, odborné názvosloví, popis, názvosloví, význam, definice pojmu, wiki, vysvětlení, definice


Pojem Deprese je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Deprese ve Wikimedia Commons

Najít termín Deprese ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Deprese ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Deprese ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Deprese ve Wikipedii

Vyhledat výraz Deprese ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Deprese například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Deprese? resp. co se přesně ukrývá za slovem Deprese? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Deprese, odpověď na dotaz co je to Deprese?. Víte např. kdo to je Sagvan Tofi? Znáte a víte kdo je Iluminát? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Deprese hledat i v jiných kategoriích (než Psychologie) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.