Co je to?
Odborný výraz, definice slova Deprese. Co znamená slovo Deprese z kategorie Psychologie?

Co je Deprese? Definice pojmu

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Deprese?

Deprese je dlouhodobý chorobný stav. Vzniká i bez viditelné příčiny. Jedná se o vážný stav, který je potřeba léčit, i když člověk s depresí potřebu léčby nemá. Deprese působí negativně jak na fyzickou tak psychickou stránku člověka. Člověk trpí pocity smutku, únavy, poklesne mu sebevědomí, má pocit beznaděje, narušený spánek a bolesti.
K depresím většinou dochází po nějaké velmi nepříjemné události nebo při ztrátě někoho blízkého. Pokud tento stav přetrvává delší dobu, vede k vážnému onemocnění. Člověk s depresí může podlehnout alkoholismu, drogám a může mít sebevražedné sklony.


Co je to Deprese? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Deprese. Co znamená slovo Deprese z kategorie Psychologie?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Text vytvořen pro Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Deprese s dalšími lidmi na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Deprese patří do kategorie psychologie

Klíčová slova: wiki, pojem, informace, psychologie, popis, termín, terminologie, přesný výraz, psychologie, formulace, slovník, názvosloví, význam pojmu, definice, význam slova, odborné názvosloví, co znamená, terminus technicus


Pojem Deprese je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Deprese píše následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Deprese je závažná, dlouhotrvající porucha psychiky projevující se snížením až vymizením schopnosti prožívat potěšení, pokleslými náladami jedince a patologickým smutkem. Označení “deprese“ pochází z latinského depressio (doslova „stlačení, potlačení“). Dotyčný pociťuje často zmar a beznaděj, nedostatek motivace, neschopnost cítit potěšení (ahedonie), úzkost a osamocenost, pocity bezcennosti nebo viny, také je někdy zvýšená agrese, vyskytuje se malá sebedůvěra, únava, zhoršená pozornost a chybí soustředění. Jedná se o závažný, dokonce někdy i život ohrožující stav. Reakce postiženého jedince na tento duševní stav je různá. Dotyčný může být podrážděný, agresivní a zlomyslný, nebo naopak unavený, tichý a klidný. Většinou mizí radostné reakce na pozitivní podněty a jedinec se může okolí jevit jako cynik. Deprese se léčí antidepresivy, často v kombinaci s psychoterapií.

Zkuste zjistit více informací o slovu Deprese v následujících zdrojích

Vyhledat výraz Deprese ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Deprese ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Deprese ve vyhledávači Qwant

Hledat frázi Deprese ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Deprese ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Deprese na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Deprese například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Deprese? resp. jaký je význam slova Deprese? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Deprese, odpověď na dotaz co je to Deprese?. Víte např. kdo to je Denisa Rohanová? Znáte a víte kdo je Iluminát? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v psychologie. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.