Co je to?
Výraz, termín, definice slova Příslovce. Co znamená odborný pojem Příslovce z kategorie Český jazyk?

Co je Příslovce?

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Příslovce?

Příslovce neboli adverbia patří k neohebným slovním druhům. Slouží k vyjádření bližších okolností děje, například místa, času, způsobu, příčiny a dalších. Mohou také určovat stupeň nebo míru. Jako větný druh jsou většinou příslovečné určení nebo neshodný přívlastek.
Tvar příslovce se ve větě nemění, ale příslovce je možno stupňovat. Příslovce bývají tvořena z přídavných jmen nebo vznikají ustrnutím jmenných pádů.


Co je to Příslovce? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Příslovce. Co znamená odborný pojem Příslovce z kategorie Český jazyk?

Pečlivě jsme zkontrolovali všechny informace a údaje. Přesto však nevylučujeme, že je v textech chyba. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Příslovce? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Příslovce je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: heslo, Příslovce, terminus technicus, význam slova, pojem, lexikon, termín, definice pojmu, přesný výraz, názvosloví, popis, co to je, co je to Příslovce?, slovník, terminologie, slovo, co znamená, vysvětlení


Pojem Příslovce je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co označuje termín Příslovce? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Příslovce (adverbium) je neohebný slovní druh, který vyjadřuje bližší okolnosti dějů a vlastností. V češtině se mezi slovními druhy řadí na šesté místo. Nejčastěji má ve větě funkci příslovečného určení, které je závislé na přísudku.

Více informací o slovu Příslovce doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat slovo Příslovce ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Příslovce na Google obrázcích

Hledat slovo Příslovce ve vyhledávači Yahoo

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Příslovce ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Příslovce ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Příslovce ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Příslovce například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v metavyhledávači Info.com nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Teď už víte co znamená slovo Příslovce? resp. co označuje slovo Příslovce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Příslovce, odpověď na dotaz co je to Příslovce?. Víte např. kdo to je Eunuch? Znáte a víte kdo je Brepta? Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Český jazyk. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie Český jazyk, i y, příslovce, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.