Co je to?
Definice odborného termínu, slova Příslovce. Co znamená pojem Příslovce z kategorie Český jazyk?

Co je to Příslovce? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Příslovce

Příslovce neboli adverbia patří k neohebným slovním druhům. Slouží k vyjádření bližších okolností děje, například místa, času, způsobu, příčiny a dalších. Mohou také určovat stupeň nebo míru. Jako větný druh jsou většinou příslovečné určení nebo neshodný přívlastek.
Tvar příslovce se ve větě nemění, ale příslovce je možno stupňovat. Příslovce bývají tvořena z přídavných jmen nebo vznikají ustrnutím jmenných pádů.


Co je to Příslovce? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Příslovce. Co znamená pojem Příslovce z kategorie Český jazyk?

Veškeré texty jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Příslovce) můžete sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Příslovce patří do kategorie Český jazyk

Klíčová slova: co to je, pojem, názvosloví, význam, terminologie, terminus technicus, význam slova, informace, synonymum, heslo, slovo, termín, Český jazyk, definice, lexikon, Příslovce, co je to Příslovce?, vysvětlení


Pojem Příslovce je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Příslovce? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Příslovce (adverbium) je neohebný slovní druh, který vyjadřuje bližší okolnosti dějů a vlastností. V češtině se mezi slovními druhy řadí na šesté místo. Nejčastěji má ve větě funkci příslovečného určení, které je závislé na přísudku.

Zkuste zjistit více informací o slovu Příslovce v následujících zdrojích

Vyhledat termín Příslovce ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Příslovce na Google.cz

Zkusit najít slovo Příslovce ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Příslovce ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Příslovce ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Příslovce ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Příslovce například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Příslovce? resp. jaká je definice termínu Příslovce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Příslovce, odpověď na dotaz co je to Příslovce?. Víte např. kdo to je Tlučhuba? Znáte a víte kdo je Metráček? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Příslovce v jiné sekci než Český jazyk. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.