Co je to?
Definice odborného termínu, slova Příslovce. Co znamená pojem Příslovce z kategorie Český jazyk?

Co je to Příslovce? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Příslovce

Příslovce neboli adverbia patří k neohebným slovním druhům. Slouží k vyjádření bližších okolností děje, například místa, času, způsobu, příčiny a dalších. Mohou také určovat stupeň nebo míru. Jako větný druh jsou většinou příslovečné určení nebo neshodný přívlastek.
Tvar příslovce se ve větě nemění, ale příslovce je možno stupňovat. Příslovce bývají tvořena z přídavných jmen nebo vznikají ustrnutím jmenných pádů.


Co je to Příslovce? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Příslovce. Co znamená pojem Příslovce z kategorie Český jazyk?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Příslovce můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Příslovce je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: přesný výraz, přesný význam, pojem, definice, wiki, definice pojmu, co znamená, co to je, slovník, Příslovce, terminologie, formulace, co je to Příslovce?, popis, odborné názvosloví, informace, odborný výraz, synonymum


Pojem Příslovce je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Příslovce?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Příslovce (adverbium) je neohebný slovní druh, který vyjadřuje bližší okolnosti dějů a vlastností. V češtině se mezi slovními druhy řadí na šesté místo. Nejčastěji má ve větě funkci příslovečného určení, které je závislé na přísudku.

Jiné zdroje informací o pojmu Příslovce

Zkusit najít pojem Příslovce ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Příslovce ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Příslovce ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Příslovce ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Příslovce ve Wikizdrojích

Hledat heslo Příslovce ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Příslovce například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Příslovce? resp. co to je Příslovce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Příslovce, odpověď na dotaz co je to Příslovce?. Víte např. kdo to je Atopik? Znáte a víte kdo je Jaro Slávik? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Český jazyk). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.