Co je to?
Definice výrazu, termínu Cortana. Co znamená odborný pojem Cortana z kategorie Software?

Co je Cortana?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Cortana?

Cortana je produkt společnosti Microsoft. Jde o virtuální asistentku, kterou jsou vybaveny některé operační systémy Windows.
Cortana pracuje na základě hlasových povelů a stará se o seznam kontaktů, plánovací kalendář, otevírání aplikací, zasílání SMS i mailů, synchronizaci telefonu a počítače a podobně. Název této asistentky pochází z počítačové hry.


Co je to Cortana? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Cortana. Co znamená odborný pojem Cortana z kategorie Software?

Neručíme za přesnost, úplnost a hodnověrnost jakýchkoliv informací sdělovaných prostřednictvím těchto webových stránek. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s jinými osobami na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Cortana je v kategorii software

Klíčová slova: co znamená, wiki, slovník, definice, přesný význam, informace, Cortana, software, termín, význam pojmu, synonymum, definice pojmu, přesný výraz, slovo, co je to Cortana?, význam slova, odborné názvosloví, pojem


Pojem Cortana je v kategorii software, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Cortana? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Microsoft Cortana je virtuální asistent, který je součástí operačních systémů Windows Phone 8.1 a Windows 10 od společnosti Microsoft. Na základě hlasových povelů umí pracovat s plánovacím kalendářem, udržovat seznamy kontaktů, otevírat aplikace, posílat e-maily i SMS, synchronizovat data mezi mobilním telefonem a počítačem a další podobné funkce.
Cortana byla poprvé představena Joem Belfiorem na konferenci Microsoft BUILD 2014 v San Franciscu (2.–4. dubna 2014). Cortana je dále dostupná také na herních konzolích Xbox One. Název Cortana je odvozen od fiktivní postavy ze série her Halo. Hlas Cortany patří, stejně jako v sérii Halo, Jen Taylorové.

Jiné zdroje informací o pojmu Cortana

Najít slovo Cortana ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Cortana na Youtube

Zkusit najít frázi Cortana ve vyhledávači Yahoo

Najít výraz Cortana ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Cortana ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cortana ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Cortana například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Cortana? resp. co to je Cortana? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cortana, odpověď na dotaz co je to Cortana?. Víte např. kdo to je Sítař? Znáte a víte kdo je Richard Feynman? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v software. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie software, mobilní a PC aplikace, cortana, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.