Co je to?
Výraz, termín, definice slova Cortana. Co znamená odborný pojem Cortana z kategorie Software?

Co je to Cortana? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Cortana?

Cortana je produkt společnosti Microsoft. Jde o virtuální asistentku, kterou jsou vybaveny některé operační systémy Windows.
Cortana pracuje na základě hlasových povelů a stará se o seznam kontaktů, plánovací kalendář, otevírání aplikací, zasílání SMS i mailů, synchronizaci telefonu a počítače a podobně. Název této asistentky pochází z počítačové hry.


Co je to Cortana? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Cortana. Co znamená odborný pojem Cortana z kategorie Software?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Cortana? s vašimi kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Cortana je v sekci software

Klíčová slova: odborný výraz, informace, wiki, terminus technicus, pojem, Cortana, termín, heslo, slovo, názvosloví, odborné názvosloví, popis, přesný výraz, software, definice pojmu, co je to Cortana?, formulace, co znamená


Pojem Cortana je v kategorii software, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Cortana můžete dozvědět následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Microsoft Cortana je virtuální asistent, který je součástí operačních systémů Windows Phone 8.1 a Windows 10 od společnosti Microsoft. Na základě hlasových povelů umí pracovat s plánovacím kalendářem, udržovat seznamy kontaktů, otevírat aplikace, posílat e-maily i SMS, synchronizovat data mezi mobilním telefonem a počítačem a další podobné funkce.
Cortana byla poprvé představena Joem Belfiorem na konferenci Microsoft BUILD 2014 v San Franciscu (2.–4. dubna 2014). Cortana je dále dostupná také na herních konzolích Xbox One. Název Cortana je odvozen od fiktivní postavy ze série her Halo. Hlas Cortany patří, stejně jako v sérii Halo, Jen Taylorové.

Více informací o pojmu Cortana lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít pojem Cortana ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Cortana ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Cortana na Youtube

Najít slovo Cortana ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Cortana ve Wikizdrojích

Najít termín Cortana ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Cortana například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Nyní už nejspíš víte co to je Cortana? resp. co znamená Cortana? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cortana, odpověď na dotaz co je to Cortana?. Víte např. kdo to je Platnéř? Znáte a víte kdo je Svatý Augustin? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Cortana hledat i v jiných kategoriích (než software) Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.