Co je to?
Definice výrazu Cortana. Co znamená odborný pojem Cortana z kategorie Software?

Co to je Cortana? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Cortana?

Cortana je produkt společnosti Microsoft. Jde o virtuální asistentku, kterou jsou vybaveny některé operační systémy Windows.
Cortana pracuje na základě hlasových povelů a stará se o seznam kontaktů, plánovací kalendář, otevírání aplikací, zasílání SMS i mailů, synchronizaci telefonu a počítače a podobně. Název této asistentky pochází z počítačové hry.


Co je to Cortana? Význam slova, termín, Definice výrazu Cortana. Co znamená odborný pojem Cortana z kategorie Software?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Cortana? Potom se o definici podělte s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Cortana se nachází v kategorii Software

Klíčová slova: význam slova, formulace, slovo, význam pojmu, vysvětlení, termín, definice, význam, popis, přesný význam, terminus technicus, co je to Cortana?, pojem, odborné názvosloví, co znamená, lexikon, heslo, terminologie


Pojem Cortana je v kategorii Software, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Cortana?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Microsoft Cortana je virtuální asistent, který je součástí operačních systémů Windows Phone 8.1 a Windows 10 od společnosti Microsoft. Na základě hlasových povelů umí pracovat s plánovacím kalendářem, udržovat seznamy kontaktů, otevírat aplikace, posílat e-maily i SMS, synchronizovat data mezi mobilním telefonem a počítačem a další podobné funkce.
Cortana byla poprvé představena Joem Belfiorem na konferenci Microsoft BUILD 2014 v San Franciscu (2.–4. dubna 2014). Cortana je dále dostupná také na herních konzolích Xbox One. Název Cortana je odvozen od fiktivní postavy ze série her Halo. Hlas Cortany patří, stejně jako v sérii Halo, Jen Taylorové.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít slovo Cortana ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Cortana ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Cortana ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Cortana ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cortana ve Wikimedia Commons

Najít výraz Cortana ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Cortana například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Cortana? resp. co označuje slovo Cortana? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cortana, odpověď na dotaz co je to Cortana?. Víte např. kdo to je Žid? Znáte a víte kdo je Mezomorf? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Software). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.