Co je to?
Výraz, termín, definice slova Cortana. Co znamená odborný pojem Cortana z kategorie Software?

Co je to Cortana? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Cortana?

Cortana je produkt společnosti Microsoft. Jde o virtuální asistentku, kterou jsou vybaveny některé operační systémy Windows.
Cortana pracuje na základě hlasových povelů a stará se o seznam kontaktů, plánovací kalendář, otevírání aplikací, zasílání SMS i mailů, synchronizaci telefonu a počítače a podobně. Název této asistentky pochází z počítačové hry.


Co je to Cortana? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Cortana. Co znamená odborný pojem Cortana z kategorie Software?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Cortana s vašimi známými a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Cortana se nachází v kategorii software

Klíčová slova: odborné názvosloví, popis, termín, přesný výraz, co je to Cortana?, význam, názvosloví, pojem, terminus technicus, software, software, wiki, Cortana, definice pojmu, definice, význam slova, terminologie, formulace


Pojem Cortana je v kategorii software, ilustrační obrázek

Co označuje termín Cortana? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Microsoft Cortana je virtuální asistent, který je součástí operačních systémů Windows Phone 8.1 a Windows 10 od společnosti Microsoft. Na základě hlasových povelů umí pracovat s plánovacím kalendářem, udržovat seznamy kontaktů, otevírat aplikace, posílat e-maily i SMS, synchronizovat data mezi mobilním telefonem a počítačem a další podobné funkce.
Cortana byla poprvé představena Joem Belfiorem na konferenci Microsoft BUILD 2014 v San Franciscu (2.–4. dubna 2014). Cortana je dále dostupná také na herních konzolích Xbox One. Název Cortana je odvozen od fiktivní postavy ze série her Halo. Hlas Cortany patří, stejně jako v sérii Halo, Jen Taylorové.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Cortana ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Cortana ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Cortana ve Wikizdrojích

Hledat termín Cortana ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Cortana na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cortana ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Cortana například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Cortana? resp. co přesně znamená slovo Cortana? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cortana, odpověď na dotaz co je to Cortana?. Víte např. kdo to je Druh? Znáte a víte kdo je Václav Hollar? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Cortana v jiné sekci než software. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.