Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Nadsázka. Co znamená pojem Nadsázka z kategorie Literatura?

Co je Nadsázka?

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Nadsázka?

Nadsázka je pojem z oblasti literární nebo rétorické jinak se označuje též jako hyperbola nebo zveličení. Využívá se pro zdůraznění závažnosti osobně pociťované autorem. Toho je docíleno úmyslným přehnáním skutečnosti. Nadsázka patří k tzv. tropům, kdy dochází k přenesení původního významu na jiný předmět.
Nadsázka se často využívá pro zdůraznění vlastností, nevhodného chování či špatných řešení. Někdy je těžké rozlišit, zda se ještě jedná o nadsázku nebo již o sarkasmus.


Co je to Nadsázka? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Nadsázka. Co znamená pojem Nadsázka z kategorie Literatura?

Neručíme za pravdivost poskytovaných informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Nadsázka s vašimi kamarády, známými a přáteli na internetových sociálních sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter (síť X) či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Nadsázka se nachází v kategorii literatura

Klíčová slova: definice pojmu, literatura, pojem, vysvětlení, názvosloví, přesný význam, lexikon, odborné názvosloví, slovo, synonymum, terminus technicus, wiki, Nadsázka, význam, informace, formulace, význam slova, literatura


Pojem Nadsázka je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Nadsázka? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

V literatuře a rétorice se jako hyperbola, nadsázka či zveličení označuje záměrné přehánění skutečnosti s cílem zdůraznit subjektivní závažnost. Je druhem tropu, tedy přenášení významu původního pojmenování na jiný předmět.

Pro další informace o termínu Nadsázka zkuste tyto odkazy

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Nadsázka ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Nadsázka ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Nadsázka na Google.cz

Vyhledat termín Nadsázka na Google obrázcích

Najít pojem Nadsázka ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Nadsázka ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Nadsázka například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Teďka už zajisté víte co to je Nadsázka? resp. co vlastně znamená slovo Nadsázka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nadsázka, odpověď na dotaz co je to Nadsázka?. Víte např. kdo to je Juliette Binoche? Znáte a víte kdo je Pometlo? Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Můžete se proto pokusit najít heslo Nadsázka i v jiné sekci než v literatura. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie literatura, Knihovnička, nadsázka, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.