Co je to?
Výraz, termín, definice slova Nadsázka. Co znamená odborný pojem Nadsázka z kategorie Literatura?

Co je Nadsázka? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Nadsázka?

Nadsázka je pojem z oblasti literární nebo rétorické jinak se označuje též jako hyperbola nebo zveličení. Využívá se pro zdůraznění závažnosti osobně pociťované autorem. Toho je docíleno úmyslným přehnáním skutečnosti. Nadsázka patří k tzv. tropům, kdy dochází k přenesení původního významu na jiný předmět.
Nadsázka se často využívá pro zdůraznění vlastností, nevhodného chování či špatných řešení. Někdy je těžké rozlišit, zda se ještě jedná o nadsázku nebo již o sarkasmus.


Co je to Nadsázka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Nadsázka. Co znamená odborný pojem Nadsázka z kategorie Literatura?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Text napsán pro Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Nadsázka? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Nadsázka je v kategorii literatura

Klíčová slova: přesný výraz, Nadsázka, synonymum, heslo, literatura, terminus technicus, význam pojmu, informace, definice pojmu, formulace, odborný výraz, slovník, vysvětlení, slovo, popis, wiki, definice, co je to Nadsázka?


Pojem Nadsázka je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Nadsázka dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

V literatuře a rétorice se jako hyperbola, nadsázka či zveličení označuje záměrné přehánění skutečnosti s cílem zdůraznit subjektivní závažnost. Je druhem tropu, tedy přenášení významu původního pojmenování na jiný předmět.

Linky na další online zdroje

Zkusit najít heslo Nadsázka na Google.cz

Hledat termín Nadsázka ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Nadsázka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Nadsázka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Nadsázka ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Nadsázka ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Nadsázka například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Nyní již víte co znamená slovo Nadsázka? resp. jaký je význam slova Nadsázka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nadsázka, odpověď na dotaz co je to Nadsázka?. Víte např. kdo to je Muddy Waters? Znáte a víte kdo je Bačkora? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než literatura. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.