Co je to?
Definice výrazu, termínu Nadsázka. Co znamená odborný pojem Nadsázka z kategorie Literatura?

Co je to Nadsázka? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Nadsázka?

Nadsázka je pojem z oblasti literární nebo rétorické jinak se označuje též jako hyperbola nebo zveličení. Využívá se pro zdůraznění závažnosti osobně pociťované autorem. Toho je docíleno úmyslným přehnáním skutečnosti. Nadsázka patří k tzv. tropům, kdy dochází k přenesení původního významu na jiný předmět.
Nadsázka se často využívá pro zdůraznění vlastností, nevhodného chování či špatných řešení. Někdy je těžké rozlišit, zda se ještě jedná o nadsázku nebo již o sarkasmus.


Co je to Nadsázka? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Nadsázka. Co znamená odborný pojem Nadsázka z kategorie Literatura?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Nadsázka s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Nadsázka je v kategorii Literatura

Klíčová slova: lexikon, vysvětlení, heslo, definice, informace, slovník, co je to Nadsázka?, přesný výraz, názvosloví, formulace, Literatura, terminus technicus, význam pojmu, synonymum, wiki, odborné názvosloví, popis, odborný výraz


Pojem Nadsázka je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Nadsázka dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

V literatuře a rétorice se jako hyperbola, nadsázka či zveličení označuje záměrné přehánění skutečnosti s cílem zdůraznit subjektivní závažnost. Je druhem tropu, tedy přenášení významu původního pojmenování na jiný předmět.

Pro další informace o termínu Nadsázka zkuste tyto odkazy

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Nadsázka ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Nadsázka ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Nadsázka ve Wikislovníku

Hledat výraz Nadsázka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Nadsázka na Google.cz

Hledat videa s názvem Nadsázka na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Nadsázka například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Nadsázka? resp. co se přesně ukrývá za slovem Nadsázka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nadsázka, odpověď na dotaz co je to Nadsázka?. Víte např. kdo to je Dula? Znáte a víte kdo je Výtržník? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Nadsázka i v jiných kategoriích (než Literatura). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.