Co je to?
Výraz, termín, definice slova Youngtimer. Co znamená odborný pojem Youngtimer z kategorie Technika?

Co je to Youngtimer? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Youngtimer?

Youngtimer je značení pro takový vůz, který ještě není veteránem, ale už je i na hranici klasického vozidla. Jedná se o vozy ve stáří od 20 do 29 let. Sice se ještě nejedná o pravé veterány, ale už mohou vzbuzovat zájem sběratelů, nebo je velká pravděpodobnost, že v budoucnu sběratelsky zajímavé budou. Jde o různé sběratelské edice, limitované varianty omezené počtem nebo sportovní verze, ale i sportovní provedení nebo zcela obyčejná vozidla, ovšem s málo najetými kilometry a v perfektním stavu. Největší zájem vzbuzují vozy prémiových značek.
Někdy se youngtimery stanou takové vozy, se kterými se běžně jezdilo, ale jejich počet postupně klesal a z vozovek pomalu mizely. Vzhledem k nízkému počtu dochovaných exemplářů pak jejich cena roste. Na tomto trendu se podepsalo zavedení ekologické daně a šrotovné. Dochované vozy v originálním provedení pak mají vysokou hodnotu a v blízké budoucnosti se stanou veterány. Youngtimery jsou například prémiové značky jako BMW, Porsche, Mercedes a jiné. Z dalších značek se jedná pouze o některé edice.


Co je to Youngtimer? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Youngtimer. Co znamená odborný pojem Youngtimer z kategorie Technika?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Youngtimer doporučujeme sdílet s kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Youngtimer se nachází v sekci technika

Klíčová slova: heslo, technika, lexikon, slovo, co je to Youngtimer?, definice, odborný výraz, názvosloví, definice pojmu, význam pojmu, význam slova, co znamená, popis, přesný výraz, termín, formulace, wiki, synonymum


Pojem Youngtimer je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Youngtimer?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Jako youngtimery bývají označována vozidla, která svým stářím 20-29 let ještě nedosáhla na status veterána ale mají sběratelský potenciál. Většinou se jedná o edice a varianty vozidel vyráběné v limitovaném počtu kusů nebo o sportovní verze ale výjimkou nejsou ani obyčejné modely, které jsou například ve velmi zachovalém stavu, často s malým nájezdem kilometrů. Větší zájem pak bývá o vozy prémiových značek.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat výraz Youngtimer ve Wikislovníku

Hledat heslo Youngtimer na Google.cz

Hledat výraz Youngtimer ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Youngtimer ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Youngtimer ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Youngtimer ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Youngtimer například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Youngtimer? resp. co se přesně ukrývá za slovem Youngtimer? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Youngtimer, odpověď na dotaz co je to Youngtimer?. Víte např. kdo to je Pavel Tykač? Znáte a víte kdo je Pedant? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Youngtimer v jiné sekci než technika. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.