Co je to?
Odborný výraz, definice slova Youngtimer. Co znamená pojem Youngtimer z kategorie Technika?

Co je to Youngtimer? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Youngtimer

Youngtimer je značení pro takový vůz, který ještě není veteránem, ale už je i na hranici klasického vozidla. Jedná se o vozy ve stáří od 20 do 29 let. Sice se ještě nejedná o pravé veterány, ale už mohou vzbuzovat zájem sběratelů, nebo je velká pravděpodobnost, že v budoucnu sběratelsky zajímavé budou. Jde o různé sběratelské edice, limitované varianty omezené počtem nebo sportovní verze, ale i sportovní provedení nebo zcela obyčejná vozidla, ovšem s málo najetými kilometry a v perfektním stavu. Největší zájem vzbuzují vozy prémiových značek.
Někdy se youngtimery stanou takové vozy, se kterými se běžně jezdilo, ale jejich počet postupně klesal a z vozovek pomalu mizely. Vzhledem k nízkému počtu dochovaných exemplářů pak jejich cena roste. Na tomto trendu se podepsalo zavedení ekologické daně a šrotovné. Dochované vozy v originálním provedení pak mají vysokou hodnotu a v blízké budoucnosti se stanou veterány. Youngtimery jsou například prémiové značky jako BMW, Porsche, Mercedes a jiné. Z dalších značek se jedná pouze o některé edice.


Co je to Youngtimer? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Youngtimer. Co znamená pojem Youngtimer z kategorie Technika?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s dalšími osobami na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Youngtimer patří do sekce technika

Klíčová slova: terminologie, definice pojmu, terminus technicus, odborné názvosloví, technika, lexikon, přesný význam, informace, názvosloví, formulace, slovník, wiki, vysvětlení, Youngtimer, termín, slovo, co znamená, co to je


Pojem Youngtimer je v kategorii technika, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Youngtimer můžete dozvědět následující

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Jako youngtimery bývají označována vozidla, která svým stářím 20-29 let ještě nedosáhla na status veterána ale mají sběratelský potenciál. Většinou se jedná o edice a varianty vozidel vyráběné v limitovaném počtu kusů nebo o sportovní verze ale výjimkou nejsou ani obyčejné modely, které jsou například ve velmi zachovalém stavu, často s malým nájezdem kilometrů. Větší zájem pak bývá o vozy prémiových značek.

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Youngtimer ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Youngtimer na Youtube

Najít slovo Youngtimer ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Youngtimer ve Wikizdrojích

Hledat termín Youngtimer ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Youngtimer ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Youngtimer například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Youngtimer? resp. co znamená výraz Youngtimer? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Youngtimer, odpověď na dotaz co je to Youngtimer?. Víte např. kdo to je Kateřina Veliká? Znáte a víte kdo je Petr Hanus? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Youngtimer i jinde než v sekci než v technika. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.