Co je to?
Výraz, termín, definice slova Youngtimer. Co znamená odborný pojem Youngtimer z kategorie Technika?

Co je to Youngtimer? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Youngtimer

Youngtimer je značení pro takový vůz, který ještě není veteránem, ale už je i na hranici klasického vozidla. Jedná se o vozy ve stáří od 20 do 29 let. Sice se ještě nejedná o pravé veterány, ale už mohou vzbuzovat zájem sběratelů, nebo je velká pravděpodobnost, že v budoucnu sběratelsky zajímavé budou. Jde o různé sběratelské edice, limitované varianty omezené počtem nebo sportovní verze, ale i sportovní provedení nebo zcela obyčejná vozidla, ovšem s málo najetými kilometry a v perfektním stavu. Největší zájem vzbuzují vozy prémiových značek.
Někdy se youngtimery stanou takové vozy, se kterými se běžně jezdilo, ale jejich počet postupně klesal a z vozovek pomalu mizely. Vzhledem k nízkému počtu dochovaných exemplářů pak jejich cena roste. Na tomto trendu se podepsalo zavedení ekologické daně a šrotovné. Dochované vozy v originálním provedení pak mají vysokou hodnotu a v blízké budoucnosti se stanou veterány. Youngtimery jsou například prémiové značky jako BMW, Porsche, Mercedes a jiné. Z dalších značek se jedná pouze o některé edice.


Výraz, termín, definice slova Youngtimer. Co znamená odborný pojem Youngtimer z kategorie Technika?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Youngtimer? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Youngtimer patří do sekce Technika

Klíčová slova: odborné názvosloví, Youngtimer, Technika, terminus technicus, definice pojmu, význam, formulace, termín, vysvětlení, názvosloví, slovo, definice, slovník, pojem, Technika, informace, popis, co to je


Pojem Youngtimer je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Youngtimer?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Jako youngtimery bývají označována vozidla, která svým stářím 20-29 let ještě nedosáhla na status veterána ale mají sběratelský potenciál. Většinou se jedná o edice a varianty vozidel vyráběné v limitovaném počtu kusů nebo o sportovní verze ale výjimkou nejsou ani obyčejné modely, které jsou například ve velmi zachovalém stavu, často s malým nájezdem kilometrů. Větší zájem pak bývá o vozy prémiových značek.

Další informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Youngtimer ve Wikimedia Commons

Najít termín Youngtimer ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Youngtimer ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Youngtimer ve Wikislovníku

Najít pojem Youngtimer ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Youngtimer na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Youngtimer například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Youngtimer? resp. co znamená Youngtimer? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Youngtimer, odpověď na dotaz co je to Youngtimer?. Víte např. kdo to je Morgan Freeman? Znáte a víte kdo je Hnusák? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Technika U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.