Co je to?
Definice výrazu, termínu Youngtimer. Co znamená odborný pojem Youngtimer z kategorie Technika?

Co je Youngtimer?

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Youngtimer?

Youngtimer je značení pro takový vůz, který ještě není veteránem, ale už je i na hranici klasického vozidla. Jedná se o vozy ve stáří od 20 do 29 let. Sice se ještě nejedná o pravé veterány, ale už mohou vzbuzovat zájem sběratelů, nebo je velká pravděpodobnost, že v budoucnu sběratelsky zajímavé budou. Jde o různé sběratelské edice, limitované varianty omezené počtem nebo sportovní verze, ale i sportovní provedení nebo zcela obyčejná vozidla, ovšem s málo najetými kilometry a v perfektním stavu. Největší zájem vzbuzují vozy prémiových značek.
Někdy se youngtimery stanou takové vozy, se kterými se běžně jezdilo, ale jejich počet postupně klesal a z vozovek pomalu mizely. Vzhledem k nízkému počtu dochovaných exemplářů pak jejich cena roste. Na tomto trendu se podepsalo zavedení ekologické daně a šrotovné. Dochované vozy v originálním provedení pak mají vysokou hodnotu a v blízké budoucnosti se stanou veterány. Youngtimery jsou například prémiové značky jako BMW, Porsche, Mercedes a jiné. Z dalších značek se jedná pouze o některé edice.


Co je to Youngtimer? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Youngtimer. Co znamená odborný pojem Youngtimer z kategorie Technika?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Youngtimer se známými na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Youngtimer je v kategorii technika

Klíčová slova: terminologie, definice, technika, informace, definice pojmu, co to je, heslo, termín, význam pojmu, wiki, význam slova, názvosloví, formulace, význam, popis, co znamená, lexikon, vysvětlení


Pojem Youngtimer je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Youngtimer? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Jako youngtimery bývají označována vozidla, která svým stářím 20-29 let ještě nedosáhla na status veterána ale mají sběratelský potenciál. Většinou se jedná o edice a varianty vozidel vyráběné v limitovaném počtu kusů nebo o sportovní verze ale výjimkou nejsou ani obyčejné modely, které jsou například ve velmi zachovalém stavu, často s malým nájezdem kilometrů. Větší zájem pak bývá o vozy prémiových značek.

Odkazy na jiné weby

Vyhledat pojem Youngtimer na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Youngtimer ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Youngtimer ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Youngtimer ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat slovo Youngtimer ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Youngtimer ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Youngtimer například v Google obrázcích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě nyní již víte jaký je přesný význam slova Youngtimer? resp. co přesně znamená slovo Youngtimer? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Youngtimer, odpověď na dotaz co je to Youngtimer?. Víte např. kdo to je Štír? Znáte a víte kdo je Ivana Gottová? Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Pokuste se najít termín Youngtimer i v jiné kategorii než v technika. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.