Co je to?
Výraz, termín, definice slova Algoritmus. Co znamená odborný pojem Algoritmus z kategorie Počítače?

Co je to Algoritmus? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Algoritmus

Algoritmus je teoretický, přesně daný návod - postup, jak vyřešit problém. Slovo algoritmus se často objevuje v souvislosti s programováním.


Co je to Algoritmus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Algoritmus. Co znamená odborný pojem Algoritmus z kategorie Počítače?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Algoritmus sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Algoritmus patří do sekce Počítače

Klíčová slova: lexikon, definice pojmu, wiki, odborné názvosloví, popis, slovo, význam pojmu, Počítače, definice, vysvětlení, význam, přesný výraz, slovník, informace, terminologie, formulace, heslo, přesný význam


Pojem Algoritmus je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Algoritmus?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Algoritmus je přesný návod či postup, kterým lze vyřešit daný typ úlohy. Pojem algoritmu se nejčastěji objevuje při programování, kdy se jím myslí teoretický princip řešení problému (oproti přesnému zápisu v konkrétním programovacím jazyce). Obecně se ale algoritmus může objevit v jakémkoli jiném vědeckém odvětví. Jako jistý druh algoritmu se může chápat i např. kuchařský recept.

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat pojem Algoritmus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Algoritmus ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Algoritmus ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Algoritmus ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Algoritmus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Algoritmus na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Algoritmus například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Algoritmus? resp. co znamená výraz Algoritmus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Algoritmus, odpověď na dotaz co je to Algoritmus?. Víte např. kdo to je Andrea Procházková? Znáte a víte kdo je Ornitolog? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto termín Algoritmus hledat i v jiných kategoriích (než Počítače) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.