Co je to?
Výraz, termín, definice slova Algoritmus. Co znamená odborný pojem Algoritmus z kategorie Počítače?

Co je to Algoritmus? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Algoritmus

Algoritmus je teoretický, přesně daný návod - postup, jak vyřešit problém. Slovo algoritmus se často objevuje v souvislosti s programováním.


Co je to Algoritmus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Algoritmus. Co znamená odborný pojem Algoritmus z kategorie Počítače?

Možnost chyb vyhrazena. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Algoritmus doporučujeme sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Algoritmus se nachází v sekci Počítače

Klíčová slova: formulace, co znamená, přesný výraz, odborné názvosloví, slovo, přesný význam, termín, lexikon, Počítače, heslo, odborný výraz, názvosloví, Počítače, pojem, co je to Algoritmus?, definice, terminus technicus, význam pojmu


Pojem Algoritmus je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Algoritmus dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Algoritmus je přesný návod či postup, kterým lze vyřešit daný typ úlohy. Pojem algoritmu se nejčastěji objevuje při programování, kdy se jím myslí teoretický princip řešení problému (oproti přesnému zápisu v konkrétním programovacím jazyce). Obecně se ale algoritmus může objevit v jakémkoli jiném vědeckém odvětví. Jako jistý druh algoritmu se může chápat i např. kuchařský recept.

Zkuste zjistit více informací o slovu Algoritmus v následujících zdrojích

Hledat pojem Algoritmus ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Algoritmus ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Algoritmus ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Algoritmus ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Algoritmus ve Wikimedia Commons

Najít pojem Algoritmus na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Algoritmus například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Algoritmus? resp. co přesně znamená slovo Algoritmus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Algoritmus, odpověď na dotaz co je to Algoritmus?. Víte např. kdo to je Sopranistka? Znáte a víte kdo je Velvyslanec? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Počítače. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.