Co je to?
Výraz, termín, definice slova Algoritmus. Co znamená odborný pojem Algoritmus z kategorie Počítače?

Co je to Algoritmus? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Algoritmus

Algoritmus je teoretický, přesně daný návod - postup, jak vyřešit problém. Slovo algoritmus se často objevuje v souvislosti s programováním.


Co je to Algoritmus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Algoritmus. Co znamená odborný pojem Algoritmus z kategorie Počítače?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Algoritmus můžete samozřejmě sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Algoritmus je v sekci Počítače

Klíčová slova: co to je, synonymum, přesný výraz, význam slova, popis, odborný výraz, definice pojmu, wiki, co je to Algoritmus?, Počítače, informace, vysvětlení, lexikon, heslo, význam, Počítače, odborné názvosloví, terminologie


Pojem Algoritmus je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

Co označuje termín Algoritmus? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Algoritmus je přesný návod či postup, kterým lze vyřešit daný typ úlohy. Pojem algoritmu se nejčastěji objevuje při programování, kdy se jím myslí teoretický princip řešení problému (oproti přesnému zápisu v konkrétním programovacím jazyce). Obecně se ale algoritmus může objevit v jakémkoli jiném vědeckém odvětví. Jako jistý druh algoritmu se může chápat i např. kuchařský recept.

Odkazy na jiné weby

Vyhledat termín Algoritmus na Google.cz

Hledat termín Algoritmus ve Wikislovníku

Najít termín Algoritmus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Algoritmus ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Algoritmus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Algoritmus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Algoritmus například ve Wikizdrojích, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Algoritmus? resp. co znamená Algoritmus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Algoritmus, odpověď na dotaz co je to Algoritmus?. Víte např. kdo to je Velkostatkář? Znáte a víte kdo je Avatar? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Algoritmus i v jiných kategoriích (než Počítače). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.