Co je to?
Výraz, termín, definice slova Algoritmus. Co znamená odborný pojem Algoritmus z kategorie Počítače?

Co je to Algoritmus? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Algoritmus

Algoritmus je teoretický, přesně daný návod - postup, jak vyřešit problém. Slovo algoritmus se často objevuje v souvislosti s programováním.


Co je to Algoritmus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Algoritmus. Co znamená odborný pojem Algoritmus z kategorie Počítače?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Algoritmus? Pak se o ní podělte s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Algoritmus patří do sekce Počítače

Klíčová slova: co znamená, pojem, názvosloví, co je to Algoritmus?, formulace, co to je, odborné názvosloví, wiki, vysvětlení, definice pojmu, informace, slovník, slovo, lexikon, synonymum, význam slova, odborný výraz, definice


Pojem Algoritmus je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Algoritmus dozvíte následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Algoritmus je přesný návod či postup, kterým lze vyřešit daný typ úlohy. Pojem algoritmu se nejčastěji objevuje při programování, kdy se jím myslí teoretický princip řešení problému (oproti přesnému zápisu v konkrétním programovacím jazyce). Obecně se ale algoritmus může objevit v jakémkoli jiném vědeckém odvětví. Jako jistý druh algoritmu se může chápat i např. kuchařský recept.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Algoritmus ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Algoritmus ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Algoritmus ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Algoritmus ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Algoritmus na Youtube

Vyhledat výraz Algoritmus ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Algoritmus například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Algoritmus? resp. jaký je přesný význam slova Algoritmus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Algoritmus, odpověď na dotaz co je to Algoritmus?. Víte např. kdo to je Bůh? Znáte a víte kdo je Avatar? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Počítače). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.