Co je to?
Výraz, termín, definice slova Algoritmus. Co znamená odborný pojem Algoritmus z kategorie Počítače?

Co je to Algoritmus? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Algoritmus?

Algoritmus je teoretický, přesně daný návod - postup, jak vyřešit problém. Slovo algoritmus se často objevuje v souvislosti s programováním.


Co je to Algoritmus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Algoritmus. Co znamená odborný pojem Algoritmus z kategorie Počítače?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pojem Algoritmus je v kategorii počítače

Klíčová slova: synonymum, slovník, vysvětlení, názvosloví, pojem, co znamená, co to je, wiki, informace, formulace, definice pojmu, počítače, počítače, definice, terminologie, lexikon, přesný význam, heslo


Pojem Algoritmus je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Algoritmus?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Algoritmus je přesný návod či postup, kterým lze vyřešit daný typ úlohy. Pojem algoritmu se nejčastěji objevuje při programování, kdy se jím myslí teoretický princip řešení problému (oproti přesnému zápisu v konkrétním programovacím jazyce). Obecně se ale algoritmus může objevit v jakémkoli jiném vědeckém odvětví. Jako jistý druh algoritmu se může chápat i např. kuchařský recept.

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat termín Algoritmus ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Algoritmus ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Algoritmus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Algoritmus na Youtube

Zkusit najít pojem Algoritmus ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Algoritmus ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Algoritmus například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Algoritmus? resp. jaká je definice termínu Algoritmus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Algoritmus, odpověď na dotaz co je to Algoritmus?. Víte např. kdo to je Radovan Krejčíř? Znáte a víte kdo je Ornitolog? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je počítače. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.