Co je to?
Výraz, termín, definice slova Algoritmus. Co znamená odborný pojem Algoritmus z kategorie Počítače?

Co je to Algoritmus? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Algoritmus

Algoritmus je teoretický, přesně daný návod - postup, jak vyřešit problém. Slovo algoritmus se často objevuje v souvislosti s programováním.


Co je to Algoritmus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Algoritmus. Co znamená odborný pojem Algoritmus z kategorie Počítače?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Algoritmus sdílejte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Algoritmus je v kategorii počítače

Klíčová slova: terminus technicus, význam slova, počítače, počítače, definice pojmu, wiki, informace, slovník, názvosloví, přesný význam, vysvětlení, co to je, heslo, lexikon, odborný výraz, odborné názvosloví, co je to Algoritmus?, co znamená


Pojem Algoritmus je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co označuje termín Algoritmus? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Algoritmus je přesný návod či postup, kterým lze vyřešit daný typ úlohy. Pojem algoritmu se nejčastěji objevuje při programování, kdy se jím myslí teoretický princip řešení problému (oproti přesnému zápisu v konkrétním programovacím jazyce). Obecně se ale algoritmus může objevit v jakémkoli jiném vědeckém odvětví. Jako jistý druh algoritmu se může chápat i např. kuchařský recept.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat heslo Algoritmus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Algoritmus ve Wikizdrojích

Najít pojem Algoritmus ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Algoritmus ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Algoritmus na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Algoritmus ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Algoritmus například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Algoritmus? resp. jaký je přesný význam slova Algoritmus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Algoritmus, odpověď na dotaz co je to Algoritmus?. Víte např. kdo to je Skřet? Znáte a víte kdo je Kaskadér? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než počítače). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.