Co je to?
Výraz, termín, definice slova Algoritmus. Co znamená odborný pojem Algoritmus z kategorie Počítače?

Co je Algoritmus?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Algoritmus?

Algoritmus je teoretický, přesně daný návod - postup, jak vyřešit problém. Slovo algoritmus se často objevuje v souvislosti s programováním.


Co je to Algoritmus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Algoritmus. Co znamená odborný pojem Algoritmus z kategorie Počítače?

Omlouváme se za případné chyby, které se mohou vyskytnout na našich webových stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Algoritmus? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Algoritmus je v kategorii počítače

Klíčová slova: pojem, formulace, co je to Algoritmus?, přesný výraz, odborné názvosloví, Algoritmus, co to je, slovník, wiki, počítače, synonymum, význam slova, počítače, slovo, definice, lexikon, terminus technicus, heslo


Pojem Algoritmus je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Algoritmus? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Algoritmus je přesný návod či postup, kterým lze vyřešit daný typ úlohy. Pojem algoritmu se nejčastěji objevuje při programování, kdy se jím myslí teoretický princip řešení problému (oproti přesnému zápisu v konkrétním programovacím jazyce). Obecně se ale algoritmus může objevit v jakémkoli jiném vědeckém odvětví. Jako jistý druh algoritmu se může chápat i např. kuchařský recept.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Algoritmus ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Algoritmus ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít termín Algoritmus ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Algoritmus ve vyhledávači Yahoo

Hledat pojem Algoritmus na Google.cz

Zkusit najít frázi Algoritmus ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Algoritmus například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Teď už víte jaký je přesný význam slova Algoritmus? resp. co označuje slovo Algoritmus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Algoritmus, odpověď na dotaz co je to Algoritmus?. Víte např. kdo to je Odborný asistent? Znáte a víte kdo je Kaskadér? Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. v různých oborech lidské činnosti. Můžete se proto pokusit najít heslo Algoritmus i v jiné sekci než v počítače. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.