Co je to?
Definice výrazu, termínu Pohrabáč. Co znamená odborný pojem Pohrabáč z kategorie Nástroje?

Co je to Pohrabáč? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Pohrabáč?

Pohrabáč je nekomplikovaný pracovní nástroj, pomocí kterého lze přemisťovat a upravovat žhavý popel a upravovat tuhá paliva v otevřeném ohništi. Je používán především v kamnech, krbech a jiných topeništích s otevřeným ohněm.
Pohrabáč tvarově připomíná tyč, která má na dolním konci zaoblený tvar do polovičního oblouku nebo oválu. Na horním konci je zasazen do rukojeti, která slouží ke snadnému uchopení a manipulaci a také izoluje před horkem z rozpáleného kovu. Pohrabáč je odolný žáru, nehořlavý. Materiálem pro jeho výrobu bývá železo nebo ocel.


Co je to Pohrabáč? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Pohrabáč. Co znamená odborný pojem Pohrabáč z kategorie Nástroje?

Veškeré texty jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Pohrabáč? Potom se o definici podělte s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Pohrabáč se nachází v kategorii Nástroje

Klíčová slova: wiki, odborný výraz, popis, slovo, informace, definice, co to je, význam slova, pojem, Pohrabáč, vysvětlení, názvosloví, Nástroje, význam pojmu, terminus technicus, synonymum, přesný výraz, co znamená


Pojem Pohrabáč je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Pohrabáč? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pohrabáč je jednoduchý specializovaný pracovní nástroj určený pro manipulaci se žhavým popelem a pro úpravy paliva při práci s otevřeným ohněm spalujícím tuhá paliva. Používá se zejména při práci s běžnými kamny, krby a jinými ohni planoucími na otevřených ohništích. Jedná se obvykle o předmět ve tvaru tyče, na dolním konci většinou vytvarovaném do půloblouku nebo půloválu. Pohrabáče musí být vyrobeny z nehořlavého a žáruodolného materiálu, často se jedná o železné resp. ocelové výkovky, jednoduchý pohrabáč lze nouzově vyrobit i z vhodného kovového drátu tlustšího průřezu. Jeho horní konec bývá většinou opatřen rukojetí jednak pro snazší úchop rukou, dále i nutnost pro tepelné izolace, která chrání lidskou ruku před nežádoucím popálením.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pohrabáč ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Pohrabáč ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Pohrabáč ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Pohrabáč na Google.cz

Najít termín Pohrabáč ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Pohrabáč na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Pohrabáč například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Pohrabáč? resp. jaký je význam slova Pohrabáč? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pohrabáč, odpověď na dotaz co je to Pohrabáč?. Víte např. kdo to je Jennifer Lawrence? Znáte a víte kdo je Elvis Presley? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Nástroje). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..