Co je to?
Definice výrazu, termínu Pohrabáč. Co znamená odborný pojem Pohrabáč z kategorie Nástroje?

Co je to Pohrabáč? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Pohrabáč

Pohrabáč je nekomplikovaný pracovní nástroj, pomocí kterého lze přemisťovat a upravovat žhavý popel a upravovat tuhá paliva v otevřeném ohništi. Je používán především v kamnech, krbech a jiných topeništích s otevřeným ohněm.
Pohrabáč tvarově připomíná tyč, která má na dolním konci zaoblený tvar do polovičního oblouku nebo oválu. Na horním konci je zasazen do rukojeti, která slouží ke snadnému uchopení a manipulaci a také izoluje před horkem z rozpáleného kovu. Pohrabáč je odolný žáru, nehořlavý. Materiálem pro jeho výrobu bývá železo nebo ocel.


Co je to Pohrabáč? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Pohrabáč. Co znamená odborný pojem Pohrabáč z kategorie Nástroje?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Pohrabáč patří do sekce Nástroje

Klíčová slova: slovník, wiki, Nástroje, vysvětlení, termín, co je to Pohrabáč?, Nástroje, formulace, přesný výraz, synonymum, význam, heslo, co znamená, pojem, slovo, význam slova, terminologie, odborný výraz


Pojem Pohrabáč je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Pohrabáč píše následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pohrabáč je jednoduchý specializovaný pracovní nástroj určený pro manipulaci se žhavým popelem a pro úpravy paliva při práci s otevřeným ohněm spalujícím tuhá paliva. Používá se zejména při práci s běžnými kamny, krby a jinými ohni planoucími na otevřených ohništích. Jedná se obvykle o předmět ve tvaru tyče, na dolním konci většinou vytvarovaném do půloblouku nebo půloválu. Pohrabáče musí být vyrobeny z nehořlavého a žáruodolného materiálu, často se jedná o železné resp. ocelové výkovky, jednoduchý pohrabáč lze nouzově vyrobit i z vhodného kovového drátu tlustšího průřezu. Jeho horní konec bývá většinou opatřen rukojetí jednak pro snazší úchop rukou, dále i nutnost pro tepelné izolace, která chrání lidskou ruku před nežádoucím popálením.

Jiné informační zdroje o pojmu Pohrabáč

Hledat videa s názvem Pohrabáč na Youtube

Zkusit najít pojem Pohrabáč ve Wikislovníku

Hledat pojem Pohrabáč ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Pohrabáč ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pohrabáč ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pohrabáč ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Pohrabáč například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Pohrabáč? resp. jaký je přesný význam slova Pohrabáč? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pohrabáč, odpověď na dotaz co je to Pohrabáč?. Víte např. kdo to je Čarodejnice? Znáte a víte kdo je Martin Bursík? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Nástroje). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..