Co je to?
Definice odborného termínu, slova Chladítko. Co znamená pojem Chladítko z kategorie Nástroje?

Co je to Chladítko? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Chladítko

Chladítko patří ke sklářským nástrojům. Podobně jako další náčiní slouží k uhlazování. Jeho pomocí se uhlazují kuličky, umístěné mezi kalíškem a nožičkou sklářova díla.
Vzhledově jde o menší vydlabanou krychli ze dřeva. Ta je opatřena dřevěným držadlem. Před použitím je vždy nutno chladítko namočit, používá se jedině vlhké.


Co je to Chladítko? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Chladítko. Co znamená pojem Chladítko z kategorie Nástroje?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Chladítko s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Chladítko patří do kategorie Nástroje

Klíčová slova: pojem, přesný výraz, odborný výraz, vysvětlení, co znamená, definice, odborné názvosloví, názvosloví, definice pojmu, přesný význam, terminologie, terminus technicus, formulace, co to je, slovo, Nástroje, termín, význam


Pojem Chladítko je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Chladítko?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Chladítko je druh sklářského náčiní, malá obdoba svaláku. Slouží k uhlazování kuliček mezi nožkou a kalíškem sklářského výrobku. Jedná se o malou vydlabanou dřevěnou krychli osazenou v dřevěném držadle. Chladítko se používá vždy navlhčené ve vodě.

Další informační zdroje

Zkusit najít heslo Chladítko ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Chladítko ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Chladítko ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Chladítko ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Chladítko ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Chladítko na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Chladítko například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Chladítko? resp. co označuje slovo Chladítko? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chladítko, odpověď na dotaz co je to Chladítko?. Víte např. kdo to je Pavel Novotný? Znáte a víte kdo je Ivan Mládek? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Nástroje Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.