Co je to?
Odborný výraz, definice slova Emeritní. Co znamená pojem Emeritní z kategorie Latina?

Co je to Emeritní? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Emeritní?

Emeritní je přídavné jméno s širším významem, jako je zasloužilý, vysloužilý, čestný nebo bývalý. Nejčastěji se toto pojmenování využívá ve spojení s přestárlými vzdělanými lidmi, penzisty, např. emeritní učitel, profesor a podobně.
Nemusí to však nutně znamenat, že emeritní osoba své povolání nebo funkci již vůbec nevykonává. Může pracovat třeba částečně nebo příležitostně.


Co je to Emeritní? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Emeritní. Co znamená pojem Emeritní z kategorie Latina?

Uvedené informace jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Emeritní s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Emeritní patří do kategorie Latina

Klíčová slova: odborný výraz, přesný výraz, synonymum, Emeritní, odborné názvosloví, terminus technicus, vysvětlení, Latina, slovník, co znamená, Latina, pojem, informace, lexikon, význam slova, význam, přesný význam, význam pojmu


Pojem Emeritní je v kategorii Latina, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Emeritní? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Přídavné jméno emeritní (zkratka em., latinsky emeritus, příčestí od emerēre < e[x]- + merēre = zasluhovat) se používá ve významech vysloužilý, bývalý, zasloužilý, ve výslužbě, čestný. Neznamená automaticky, že je osoba zbavena všech svých předešlých pracovních práv a povinností.

Další informační zdroje o slovu Emeritní

Najít pojem Emeritní ve Wikislovníku

Hledat termín Emeritní ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Emeritní ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Emeritní ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Emeritní na Google.cz

Zkusit najít pojem Emeritní ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Emeritní například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Emeritní? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Emeritní? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Emeritní, odpověď na dotaz co je to Emeritní?. Víte např. kdo to je Greta Thunbergová? Znáte a víte kdo je Luke Combs? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Latina). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.