Co je to?
Definice výrazu, termínu Emeritní. Co znamená odborný pojem Emeritní z kategorie Latina?

Co je to Emeritní? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Emeritní

Emeritní je přídavné jméno s širším významem, jako je zasloužilý, vysloužilý, čestný nebo bývalý. Nejčastěji se toto pojmenování využívá ve spojení s přestárlými vzdělanými lidmi, penzisty, např. emeritní učitel, profesor a podobně.
Nemusí to však nutně znamenat, že emeritní osoba své povolání nebo funkci již vůbec nevykonává. Může pracovat třeba částečně nebo příležitostně.


Co je to Emeritní? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Emeritní. Co znamená odborný pojem Emeritní z kategorie Latina?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Emeritní s vašimi kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Emeritní je v kategorii latina

Klíčová slova: terminus technicus, heslo, latina, přesný výraz, co je to Emeritní?, formulace, slovník, význam slova, slovo, vysvětlení, definice, definice pojmu, co znamená, termín, odborné názvosloví, Emeritní, lexikon, význam


Pojem Emeritní je v kategorii latina, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Emeritní? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Přídavné jméno emeritní (zkratka em., latinsky emeritus, příčestí od emerēre < e[x]- + merēre = zasluhovat) se používá ve významech vysloužilý, bývalý, zasloužilý, ve výslužbě, čestný. Neznamená automaticky, že je osoba zbavena všech svých předešlých pracovních práv a povinností.

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít heslo Emeritní ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Emeritní ve Wikislovníku

Zkusit najít frázi Emeritní na Google.cz

Hledat pojem Emeritní ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Emeritní ve Wikimedia Commons

Najít slovo Emeritní ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Emeritní například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě nyní již víte jaký je význam slova Emeritní? resp. jaká je definice termínu Emeritní? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Emeritní, odpověď na dotaz co je to Emeritní?. Víte např. kdo to je Usmrkanec? Znáte a víte kdo je Květa Fialová? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Emeritní i jinde než v sekci než v latina. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.