Co je to?
Odborný výraz, definice slova Emeritní. Co znamená slovo Emeritní z kategorie Latina?

Co je Emeritní? Definice pojmu

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Emeritní?

Emeritní je přídavné jméno s širším významem, jako je zasloužilý, vysloužilý, čestný nebo bývalý. Nejčastěji se toto pojmenování využívá ve spojení s přestárlými vzdělanými lidmi, penzisty, např. emeritní učitel, profesor a podobně.
Nemusí to však nutně znamenat, že emeritní osoba své povolání nebo funkci již vůbec nevykonává. Může pracovat třeba částečně nebo příležitostně.


Co je to Emeritní? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Emeritní. Co znamená slovo Emeritní z kategorie Latina?

Možnost chyb vyhrazena. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Emeritní s kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Emeritní patří do kategorie latina

Klíčová slova: pojem, vysvětlení, význam, odborný výraz, přesný výraz, popis, terminologie, význam pojmu, terminus technicus, co to je, definice pojmu, latina, termín, co je to Emeritní?, slovník, synonymum, význam slova, definice


Pojem Emeritní je v kategorii latina, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Emeritní? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Přídavné jméno emeritní (zkratka em., latinsky emeritus, příčestí od emerēre < e[x]- + merēre = zasluhovat) se používá ve významech vysloužilý, bývalý, zasloužilý, ve výslužbě, čestný. Neznamená automaticky, že je osoba zbavena všech svých předešlých pracovních práv a povinností.

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat výraz Emeritní ve vyhledávači Yahoo

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Emeritní ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít frázi Emeritní ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Emeritní ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Emeritní ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat frázi Emeritní ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Emeritní například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikislovníku nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Emeritní? resp. jaký je přesný význam slova Emeritní? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Emeritní, odpověď na dotaz co je to Emeritní?. Víte např. kdo to je Jan Dobrovský? Znáte a víte kdo je Ondřej Palát? Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v latina. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.