Co je to?
Odborný výraz, definice slova Emeritní. Co znamená pojem Emeritní z kategorie Latina?

Co je to Emeritní? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Emeritní?

Emeritní je přídavné jméno s širším významem, jako je zasloužilý, vysloužilý, čestný nebo bývalý. Nejčastěji se toto pojmenování využívá ve spojení s přestárlými vzdělanými lidmi, penzisty, např. emeritní učitel, profesor a podobně.
Nemusí to však nutně znamenat, že emeritní osoba své povolání nebo funkci již vůbec nevykonává. Může pracovat třeba částečně nebo příležitostně.


Co je to Emeritní? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Emeritní. Co znamená pojem Emeritní z kategorie Latina?

Veškeré texty jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Emeritní doporučujeme sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Emeritní se nachází v sekci Latina

Klíčová slova: přesný význam, Latina, odborný výraz, význam slova, vysvětlení, terminus technicus, Emeritní, význam, lexikon, co je to Emeritní?, co znamená, wiki, Latina, definice pojmu, terminologie, informace, pojem, definice


Pojem Emeritní je v kategorii Latina, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Emeritní

Vyhledat pojem Emeritní ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Emeritní ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Emeritní ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Emeritní ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Emeritní ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Emeritní ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Emeritní například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Emeritní? resp. co to je Emeritní? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Emeritní, odpověď na dotaz co je to Emeritní?. Víte např. kdo to je Peter Jackson? Znáte a víte kdo je Ivan Trojan? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Emeritní v jiné sekci než Latina. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.