Co je to?
Výraz, termín, definice slova Emeritní. Co znamená odborný pojem Emeritní z kategorie Latina?

Co je to Emeritní? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Emeritní?

Emeritní je přídavné jméno s širším významem, jako je zasloužilý, vysloužilý, čestný nebo bývalý. Nejčastěji se toto pojmenování využívá ve spojení s přestárlými vzdělanými lidmi, penzisty, např. emeritní učitel, profesor a podobně.
Nemusí to však nutně znamenat, že emeritní osoba své povolání nebo funkci již vůbec nevykonává. Může pracovat třeba částečně nebo příležitostně.


Co je to Emeritní? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Emeritní. Co znamená odborný pojem Emeritní z kategorie Latina?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Emeritní? Potom se o definici podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Emeritní se nachází v kategorii latina

Klíčová slova: Emeritní, přesný význam, odborné názvosloví, terminus technicus, slovník, termín, definice, názvosloví, heslo, formulace, slovo, informace, význam pojmu, popis, latina, definice pojmu, co je to Emeritní?, význam


Pojem Emeritní je v kategorii latina, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Emeritní? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Přídavné jméno emeritní (zkratka em., latinsky emeritus, příčestí od emerēre < e[x]- + merēre = zasluhovat) se používá ve významech vysloužilý, bývalý, zasloužilý, ve výslužbě, čestný. Neznamená automaticky, že je osoba zbavena všech svých předešlých pracovních práv a povinností.

Více informací o pojmu Emeritní lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít heslo Emeritní ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Emeritní ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Emeritní ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Emeritní ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Emeritní ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Emeritní ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Emeritní například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Emeritní? resp. co označuje slovo Emeritní? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Emeritní, odpověď na dotaz co je to Emeritní?. Víte např. kdo to je Antropolog? Znáte a víte kdo je Evangeline Lilly? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Emeritní hledat i v jiných kategoriích (než latina) Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.