Co je to?
Odborný výraz, definice slova Emeritní. Co znamená pojem Emeritní z kategorie Latina?

Co je to Emeritní? Význam slova

Co znamená termín Emeritní? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Emeritní je přídavné jméno s širším významem, jako je zasloužilý, vysloužilý, čestný nebo bývalý. Nejčastěji se toto pojmenování využívá ve spojení s přestárlými vzdělanými lidmi, penzisty, např. emeritní učitel, profesor a podobně.
Nemusí to však nutně znamenat, že emeritní osoba své povolání nebo funkci již vůbec nevykonává. Může pracovat třeba částečně nebo příležitostně.


Co je to Emeritní? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Emeritní. Co znamená pojem Emeritní z kategorie Latina?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Emeritní doporučujeme sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Emeritní se nachází v sekci Latina

Klíčová slova: Latina, odborné názvosloví, terminus technicus, formulace, lexikon, heslo, co je to Emeritní?, Emeritní, odborný výraz, názvosloví, synonymum, vysvětlení, definice, co to je, význam pojmu, přesný výraz, termín, přesný význam


Pojem Emeritní je v kategorii Latina, ilustrační obrázek

Co označuje termín Emeritní? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Přídavné jméno emeritní (zkratka em., latinsky emeritus, příčestí od emerēre < e[x]- + merēre = zasluhovat) se používá ve významech vysloužilý, bývalý, zasloužilý, ve výslužbě, čestný. Neznamená automaticky, že je osoba zbavena všech svých předešlých pracovních práv a povinností.

Další informační zdroje o slovu Emeritní

Zkusit najít slovo Emeritní ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Emeritní ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Emeritní ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Emeritní na Google.cz

Hledat termín Emeritní ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Emeritní ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Emeritní například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Emeritní? resp. co je to Emeritní? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Emeritní, odpověď na dotaz co je to Emeritní?. Víte např. kdo to je Miroslav Žbirka? Znáte a víte kdo je Dyslektik? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Latina. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.