Co je to?
Odborný výraz, definice slova Emeritní. Co znamená pojem Emeritní z kategorie Latina?

Co je to Emeritní? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Emeritní?

Emeritní je přídavné jméno s širším významem, jako je zasloužilý, vysloužilý, čestný nebo bývalý. Nejčastěji se toto pojmenování využívá ve spojení s přestárlými vzdělanými lidmi, penzisty, např. emeritní učitel, profesor a podobně.
Nemusí to však nutně znamenat, že emeritní osoba své povolání nebo funkci již vůbec nevykonává. Může pracovat třeba částečně nebo příležitostně.


Co je to Emeritní? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Emeritní. Co znamená pojem Emeritní z kategorie Latina?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Emeritní s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Emeritní je v kategorii Latina

Klíčová slova: význam pojmu, definice pojmu, heslo, slovník, odborný výraz, význam slova, názvosloví, Emeritní, termín, přesný výraz, informace, terminus technicus, formulace, Latina, co je to Emeritní?, slovo, přesný význam, Latina


Pojem Emeritní je v kategorii Latina, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Emeritní v následujících vyhledávačích

Najít slovo Emeritní ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Emeritní ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Emeritní ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Emeritní ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Emeritní ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Emeritní ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Emeritní například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Emeritní? resp. co znamená výraz Emeritní? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Emeritní, odpověď na dotaz co je to Emeritní?. Víte např. kdo to je Parchant? Znáte a víte kdo je Ivan Trojan? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Latina). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.