Co je to?
Výraz, termín, definice slova Rouhání. Co znamená odborný pojem Rouhání z kategorie Náboženství?

Co je to Rouhání? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Rouhání

Rouhání čili blasfemie je pojmenování pro urážku nebo znectění samotného Boha, uctívaných osob, neuctivé používání jmen považovaných za svatá, zlehčování i nevhodné smýšlení.
Rouhání se člověk dopouští převážně slovně, může se však jednat i o nevhodné chování, mimiku či gesta. V dřívějších dobách bylo kvalifikováno jako trestný čin.


Co je to Rouhání? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Rouhání. Co znamená odborný pojem Rouhání z kategorie Náboženství?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Rouhání patří do sekce náboženství

Klíčová slova: přesný výraz, význam pojmu, odborné názvosloví, definice pojmu, přesný význam, co je to Rouhání?, definice, názvosloví, lexikon, náboženství, odborný výraz, význam slova, terminologie, co to je, co znamená, náboženství, vysvětlení, heslo


Pojem Rouhání je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Rouhání píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Rouhání neboli blasfemie (z řec. βλασφημία bezbožné či rouhavé slovo) je hrubá urážka nebo jakékoliv znevážení Boha nebo jiné osoby požívající náboženské úcty, nehodné používání svatých jmen, špatné smýšlení, zlehčování; zpravidla je spácháno slovy, může však být spácháno i jinak (např. posunkem a chováním).

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat pojem Rouhání ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Rouhání ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Rouhání ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Rouhání na Youtube

Hledat heslo Rouhání ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rouhání ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Rouhání například ve Wikizdrojích, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě nyní již víte co je to Rouhání? resp. co znamená Rouhání? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rouhání, odpověď na dotaz co je to Rouhání?. Víte např. kdo to je Halsey? Znáte a víte kdo je Basil Poledouris? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Rouhání i v jiných kategoriích (než náboženství). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.