Co je to?
Odborný výraz, definice slova Rouhání. Co znamená pojem Rouhání z kategorie Náboženství?

Co je Rouhání?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Rouhání?

Rouhání čili blasfemie je pojmenování pro urážku nebo znectění samotného Boha, uctívaných osob, neuctivé používání jmen považovaných za svatá, zlehčování i nevhodné smýšlení.
Rouhání se člověk dopouští převážně slovně, může se však jednat i o nevhodné chování, mimiku či gesta. V dřívějších dobách bylo kvalifikováno jako trestný čin.


Co je to Rouhání? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Rouhání. Co znamená pojem Rouhání z kategorie Náboženství?

Při tvorbě obsahu (textů a obrázků) bylo postupováno s maximální péčí, ale přesto nelze zcela vyloučit možnost výskytu chyb. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s bližními na sociálních sítích, jako jsou Facebook, Pinterest, síť X (dříve Twitter), Reddit apod.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Rouhání se nachází v sekci náboženství

Klíčová slova: lexikon, heslo, odborný výraz, formulace, co to je, definice pojmu, popis, synonymum, přesný význam, odborné názvosloví, informace, co znamená, definice, význam, náboženství, slovník, Rouhání, význam slova


Pojem Rouhání je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Rouhání? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Rouhání neboli blasfemie (z řec. βλασφημία bezbožné či rouhavé slovo) je hrubá urážka nebo jakékoliv znevážení Boha nebo jiné osoby požívající náboženské úcty, nehodné používání svatých jmen, špatné smýšlení, zlehčování; zpravidla je spácháno slovy, může však být spácháno i jinak (např. posunkem a chováním).

Jiné doporučené zdroje informací

Najít heslo Rouhání na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Rouhání na Youtube

Vyhledat termín Rouhání ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Rouhání ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít Rouhání ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít heslo Rouhání na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Rouhání například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co je to Rouhání? resp. co to je Rouhání? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rouhání, odpověď na dotaz co je to Rouhání?. Víte např. kdo to je Zdeněk Godla? Znáte a víte kdo je Vladimír Ráž? Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je náboženství. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.