Co je to?
Definice výrazu, termínu Rouhání. Co znamená odborný pojem Rouhání z kategorie Náboženství?

Co je to Rouhání? Význam slova

Co znamená termín Rouhání? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Rouhání čili blasfemie je pojmenování pro urážku nebo znectění samotného Boha, uctívaných osob, neuctivé používání jmen považovaných za svatá, zlehčování i nevhodné smýšlení.
Rouhání se člověk dopouští převážně slovně, může se však jednat i o nevhodné chování, mimiku či gesta. V dřívějších dobách bylo kvalifikováno jako trestný čin.


Co je to Rouhání? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Rouhání. Co znamená odborný pojem Rouhání z kategorie Náboženství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Rouhání doporučujeme sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Rouhání se nachází v sekci Náboženství

Klíčová slova: wiki, formulace, pojem, synonymum, informace, slovo, termín, význam slova, Náboženství, co znamená, význam, heslo, odborný výraz, popis, lexikon, význam pojmu, přesný význam, názvosloví


Pojem Rouhání je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Rouhání?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Rouhání neboli blasfemie (z řec. βλασφημία bezbožné či rouhavé slovo) je hrubá urážka nebo jakékoliv znevážení Boha nebo jiné osoby požívající náboženské úcty, nehodné používání svatých jmen, špatné smýšlení, zlehčování; zpravidla je spácháno slovy, může však být spácháno i jinak (např. posunkem a chováním).

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít termín Rouhání ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rouhání ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Rouhání ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Rouhání na Youtube

Zkusit najít pojem Rouhání ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Rouhání ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Rouhání například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Rouhání? resp. jaká je definice slova Rouhání? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rouhání, odpověď na dotaz co je to Rouhání?. Víte např. kdo to je Lampasák? Znáte a víte kdo je Úderník? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Rouhání v jiné sekci než Náboženství. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.