Co je to?
Definice výrazu, termínu Rouhání. Co znamená odborný pojem Rouhání z kategorie Náboženství?

Co je to Rouhání? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Rouhání?

Rouhání čili blasfemie je pojmenování pro urážku nebo znectění samotného Boha, uctívaných osob, neuctivé používání jmen považovaných za svatá, zlehčování i nevhodné smýšlení.
Rouhání se člověk dopouští převážně slovně, může se však jednat i o nevhodné chování, mimiku či gesta. V dřívějších dobách bylo kvalifikováno jako trestný čin.


Co je to Rouhání? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Rouhání. Co znamená odborný pojem Rouhání z kategorie Náboženství?

Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Rouhání můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Rouhání je v sekci Náboženství

Klíčová slova: terminologie, wiki, slovo, názvosloví, vysvětlení, synonymum, význam, co znamená, přesný význam, význam slova, odborný výraz, co to je, popis, lexikon, přesný výraz, formulace, terminus technicus, pojem


Pojem Rouhání je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Rouhání?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Rouhání neboli blasfemie (z řec. βλασφημία bezbožné či rouhavé slovo) je hrubá urážka nebo jakékoliv znevážení Boha nebo jiné osoby požívající náboženské úcty, nehodné používání svatých jmen, špatné smýšlení, zlehčování; zpravidla je spácháno slovy, může však být spácháno i jinak (např. posunkem a chováním).

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít termín Rouhání ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Rouhání ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Rouhání na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rouhání ve Wikimedia Commons

Hledat termín Rouhání ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Rouhání ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Rouhání například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Rouhání? resp. jaká je definice slova Rouhání? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rouhání, odpověď na dotaz co je to Rouhání?. Víte např. kdo to je Cristiano Ronaldo? Znáte a víte kdo je Defraudant? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Rouhání i v jiných kategoriích (než Náboženství). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.