Co je to?
Výraz, termín, definice slova Rozedma plic. Co znamená odborný pojem Rozedma plic z kategorie Nemoce?

Co je to Rozedma plic? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Rozedma plic?

Rozedma plic je označení pro onemocnění rozšířením plicních sklípků. Pokud se totiž sklípky zvětší, zmizí přepážky, které jsou mezi nimi. Tak se zmenšuje plocha, která umožňuje průnik kyslíku do krve.
K rozedmě plic dochází, když se opakují záněty, vyvolané nebezpečnými látkami, které se dostávají do krve. Těmito látkami mohou být kouření, prach nebo těžší onemocnění plic. Nemocný pak kašle, sípe, nedostatečně dýchá a může modrat. Trpí bolestmi hlavy a je ohrožen pneumotoraxem a CHOPN nebo selháním srdce.


Co je to Rozedma plic? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Rozedma plic. Co znamená odborný pojem Rozedma plic z kategorie Nemoce?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Rozedma plic s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Rozedma plic se nachází v kategorii nemoce

Klíčová slova: přesný význam, přesný výraz, pojem, odborné názvosloví, wiki, slovo, synonymum, definice, formulace, popis, význam, Rozedma plic, nemoce, co to je, informace, názvosloví, definice pojmu, termín


Pojem Rozedma plic je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Rozedma plic? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Plicní emfyzém (neboli rozedma plic, latinsky Emphysema pulmonum) znamená trvalé abnormální rozšíření dýchacích cest distálně od terminálních bronchiolů. Je charakterizován úbytkem plicní tkáně.
Příznakem emfyzému je dušnost. Potíže s vydechováním. Jedincům se při vydechování zužují dýchací cesty, a tudíž mají pocit, že nemůžou vydechnout. Hrozí riziko rozvoje plicní hypertenze a pravostranné srdeční selhání.

Další informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rozedma plic ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Rozedma plic ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Rozedma plic ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Rozedma plic na Youtube

Vyhledat heslo Rozedma plic ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rozedma plic ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Rozedma plic například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Rozedma plic? resp. jaká je definice termínu Rozedma plic? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rozedma plic, odpověď na dotaz co je to Rozedma plic?. Víte např. kdo to je Patolízal? Znáte a víte kdo je Ranhojič? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než nemoce). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.