Co je to?
Definice výrazu Rozedma plic. Co znamená odborný pojem Rozedma plic z kategorie Nemoce?

Co to je Rozedma plic? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Rozedma plic?

Rozedma plic je označení pro onemocnění rozšířením plicních sklípků. Pokud se totiž sklípky zvětší, zmizí přepážky, které jsou mezi nimi. Tak se zmenšuje plocha, která umožňuje průnik kyslíku do krve.
K rozedmě plic dochází, když se opakují záněty, vyvolané nebezpečnými látkami, které se dostávají do krve. Těmito látkami mohou být kouření, prach nebo těžší onemocnění plic. Nemocný pak kašle, sípe, nedostatečně dýchá a může modrat. Trpí bolestmi hlavy a je ohrožen pneumotoraxem a CHOPN nebo selháním srdce.


Co je to Rozedma plic? Význam slova, termín, Definice výrazu Rozedma plic. Co znamená odborný pojem Rozedma plic z kategorie Nemoce?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Rozedma plic s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Rozedma plic je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: co znamená, synonymum, wiki, názvosloví, co je to Rozedma plic?, význam, vysvětlení, formulace, termín, odborné názvosloví, heslo, odborný výraz, význam pojmu, definice, informace, přesný výraz, význam slova, slovník


Pojem Rozedma plic je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Rozedma plic? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Plicní emfyzém (neboli rozedma plic, latinsky Emphysema pulmonum) znamená trvalé abnormální rozšíření dýchacích cest distálně od terminálních bronchiolů. Je charakterizován úbytkem plicní tkáně.
Příznakem emfyzému je dušnost. Potíže s vydechováním. Jedincům se při vydechování zužují dýchací cesty, a tudíž mají pocit, že nemůžou vydechnout. Hrozí riziko rozvoje plicní hypertenze a pravostranné srdeční selhání.

Pro další informace o termínu Rozedma plic zkuste tyto odkazy

Zkusit najít termín Rozedma plic ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Rozedma plic ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Rozedma plic ve Wikislovníku

Hledat termín Rozedma plic ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rozedma plic ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Rozedma plic ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Rozedma plic například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Rozedma plic? resp. co se přesně ukrývá za slovem Rozedma plic? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rozedma plic, odpověď na dotaz co je to Rozedma plic?. Víte např. kdo to je Martin Fendrych? Znáte a víte kdo je Stanley Kubrick? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Nemoce. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.