Co je to?
Definice výrazu Rozedma plic. Co znamená odborný pojem Rozedma plic z kategorie Nemoce?

Co to je Rozedma plic? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Rozedma plic

Rozedma plic je označení pro onemocnění rozšířením plicních sklípků. Pokud se totiž sklípky zvětší, zmizí přepážky, které jsou mezi nimi. Tak se zmenšuje plocha, která umožňuje průnik kyslíku do krve.
K rozedmě plic dochází, když se opakují záněty, vyvolané nebezpečnými látkami, které se dostávají do krve. Těmito látkami mohou být kouření, prach nebo těžší onemocnění plic. Nemocný pak kašle, sípe, nedostatečně dýchá a může modrat. Trpí bolestmi hlavy a je ohrožen pneumotoraxem a CHOPN nebo selháním srdce.


Co je to Rozedma plic? Význam slova, termín, Definice výrazu Rozedma plic. Co znamená odborný pojem Rozedma plic z kategorie Nemoce?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Rozedma plic doporučujeme sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Rozedma plic se nachází v sekci Nemoce

Klíčová slova: co to je, význam slova, synonymum, slovo, odborné názvosloví, pojem, wiki, vysvětlení, Nemoce, co je to Rozedma plic?, lexikon, přesný význam, heslo, slovník, význam, Nemoce, termín, Rozedma plic


Pojem Rozedma plic je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rozedma plic ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Rozedma plic ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Rozedma plic ve Wikipedii

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rozedma plic ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Rozedma plic ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Rozedma plic ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Rozedma plic například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Rozedma plic? resp. jaký je význam slova Rozedma plic? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rozedma plic, odpověď na dotaz co je to Rozedma plic?. Víte např. kdo to je Chůva? Znáte a víte kdo je Stanley Kubrick? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Nemoce. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.