Co je to?
Definice výrazu Rozedma plic. Co znamená odborný pojem Rozedma plic z kategorie Nemoce?

Co to je Rozedma plic? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Rozedma plic?

Rozedma plic je označení pro onemocnění rozšířením plicních sklípků. Pokud se totiž sklípky zvětší, zmizí přepážky, které jsou mezi nimi. Tak se zmenšuje plocha, která umožňuje průnik kyslíku do krve.
K rozedmě plic dochází, když se opakují záněty, vyvolané nebezpečnými látkami, které se dostávají do krve. Těmito látkami mohou být kouření, prach nebo těžší onemocnění plic. Nemocný pak kašle, sípe, nedostatečně dýchá a může modrat. Trpí bolestmi hlavy a je ohrožen pneumotoraxem a CHOPN nebo selháním srdce.


Co je to Rozedma plic? Význam slova, termín, Definice výrazu Rozedma plic. Co znamená odborný pojem Rozedma plic z kategorie Nemoce?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Rozedma plic je v sekci Nemoce

Klíčová slova: terminus technicus, význam, wiki, heslo, termín, Rozedma plic, co znamená, definice, formulace, co to je, slovník, názvosloví, význam pojmu, synonymum, co je to Rozedma plic?, slovo, definice pojmu, Nemoce


Pojem Rozedma plic je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Rozedma plic? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Plicní emfyzém (neboli rozedma plic, latinsky Emphysema pulmonum) znamená trvalé abnormální rozšíření dýchacích cest distálně od terminálních bronchiolů. Je charakterizován úbytkem plicní tkáně.
Příznakem emfyzému je dušnost. Potíže s vydechováním. Jedincům se při vydechování zužují dýchací cesty, a tudíž mají pocit, že nemůžou vydechnout. Hrozí riziko rozvoje plicní hypertenze a pravostranné srdeční selhání.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít pojem Rozedma plic ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Rozedma plic ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rozedma plic ve Wikimedia Commons

Hledat termín Rozedma plic ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rozedma plic ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Rozedma plic na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Rozedma plic například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Rozedma plic? resp. jaký je význam pojmu Rozedma plic? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rozedma plic, odpověď na dotaz co je to Rozedma plic?. Víte např. kdo to je Kojná? Znáte a víte kdo je Pazneht? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Rozedma plic hledat i v jiných kategoriích (než Nemoce) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.