Co je to?
Definice výrazu Rozedma plic. Co znamená odborný pojem Rozedma plic z kategorie Nemoce?

Co to je Rozedma plic? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Rozedma plic?

Rozedma plic je označení pro onemocnění rozšířením plicních sklípků. Pokud se totiž sklípky zvětší, zmizí přepážky, které jsou mezi nimi. Tak se zmenšuje plocha, která umožňuje průnik kyslíku do krve.
K rozedmě plic dochází, když se opakují záněty, vyvolané nebezpečnými látkami, které se dostávají do krve. Těmito látkami mohou být kouření, prach nebo těžší onemocnění plic. Nemocný pak kašle, sípe, nedostatečně dýchá a může modrat. Trpí bolestmi hlavy a je ohrožen pneumotoraxem a CHOPN nebo selháním srdce.


Co je to Rozedma plic? Význam slova, termín, Definice výrazu Rozedma plic. Co znamená odborný pojem Rozedma plic z kategorie Nemoce?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Rozedma plic můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Rozedma plic je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: Nemoce, odborné názvosloví, pojem, co je to Rozedma plic?, termín, slovník, definice pojmu, význam slova, přesný výraz, formulace, heslo, informace, slovo, terminus technicus, popis, Nemoce, co to je, wiki


Pojem Rozedma plic je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Rozedma plic? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Plicní emfyzém (neboli rozedma plic, latinsky Emphysema pulmonum) znamená trvalé abnormální rozšíření dýchacích cest distálně od terminálních bronchiolů. Je charakterizován úbytkem plicní tkáně.
Příznakem emfyzému je dušnost. Potíže s vydechováním. Jedincům se při vydechování zužují dýchací cesty, a tudíž mají pocit, že nemůžou vydechnout. Hrozí riziko rozvoje plicní hypertenze a pravostranné srdeční selhání.

Jiné informační zdroje o pojmu Rozedma plic

Vyhledat výraz Rozedma plic ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Rozedma plic ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Rozedma plic ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Rozedma plic ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Rozedma plic na Youtube

Najít pojem Rozedma plic ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Rozedma plic například ve Wikizdrojích, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Rozedma plic? resp. co označuje slovo Rozedma plic? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rozedma plic, odpověď na dotaz co je to Rozedma plic?. Víte např. kdo to je Dendrolog? Znáte a víte kdo je Stanley Kubrick? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Nemoce). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.