Co je to?
Definice výrazu, termínu Aglomerace. Co znamená odborný pojem Aglomerace z kategorie Různé?

Co je to Aglomerace? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Aglomerace

Aglomerace je označení pro rozsáhlou zastavěnou a hustě osídlenou plochu. Aglomerace typicky vznikají rozšiřováním měst nacházejících se nedaleko od sebe, kdy jedno funguje jako hlavní centrum a ostatní plní funkci předměstí. Aglomerace mívají společnou dopravu a administrativu. V České republice se s nimi nesetkáme. Nejvíce aglomerací se nachází v průmyslových oblastech nebo v zemích s velmi vysokou hustotou osídlení (některé asijské státy).

Co je to Aglomerace? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Aglomerace. Co znamená odborný pojem Aglomerace z kategorie Různé?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Aglomerace s vašimi kamarády, známými a přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Aglomerace se nachází v kategorii různé

Klíčová slova: pojem, definice pojmu, formulace, lexikon, přesný význam, význam, názvosloví, význam slova, odborné názvosloví, co znamená, heslo, přesný výraz, termín, různé, definice, wiki, vysvětlení, slovník


Pojem Aglomerace je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Aglomerace píše následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Městská aglomerace je buď seskupení vzájemně blízkých sídel, kde jedno dominuje, tzn. město se svým okolím (předměstí, satelitní města), nebo několik srovnatelně velkých měst srostlých v jednu souvisle zastavěnou plochu – konurbace (souměstí).

Odkazy na jiné weby

Najít pojem Aglomerace ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Aglomerace ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Aglomerace ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Aglomerace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Aglomerace na Youtube

Vyhledat slovo Aglomerace na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Aglomerace například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě nyní již víte co je to Aglomerace? resp. co přesně znamená slovo Aglomerace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aglomerace, odpověď na dotaz co je to Aglomerace?. Víte např. kdo to je Petr Fiala? Znáte a víte kdo je Tanečník? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci různé. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.