Co je to?
Definice výrazu Aglomerace. Co znamená odborný pojem Aglomerace z kategorie Různé?

Co to je Aglomerace? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Aglomerace?

Aglomerace je označení pro rozsáhlou zastavěnou a hustě osídlenou plochu. Aglomerace typicky vznikají rozšiřováním měst nacházejících se nedaleko od sebe, kdy jedno funguje jako hlavní centrum a ostatní plní funkci předměstí. Aglomerace mívají společnou dopravu a administrativu. V České republice se s nimi nesetkáme. Nejvíce aglomerací se nachází v průmyslových oblastech nebo v zemích s velmi vysokou hustotou osídlení (některé asijské státy).


Co je to Aglomerace? Význam slova, termín, Definice výrazu Aglomerace. Co znamená odborný pojem Aglomerace z kategorie Různé?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Aglomerace) můžete sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Aglomerace patří do kategorie Různé

Klíčová slova: informace, co to je, odborný výraz, pojem, lexikon, význam, co znamená, názvosloví, definice pojmu, vysvětlení, slovník, význam slova, synonymum, terminologie, Aglomerace, definice, termín, formulace


Pojem Aglomerace je v kategorii Různé, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Aglomerace? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Městská aglomerace je buď seskupení vzájemně blízkých sídel, kde jedno dominuje, tzn. město se svým okolím (předměstí, satelitní města), nebo několik srovnatelně velkých měst srostlých v jednu souvisle zastavěnou plochu – konurbace (souměstí).

Další informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Aglomerace ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Aglomerace na Youtube

Zkusit najít slovo Aglomerace ve Wikislovníku

Vyhledat termín Aglomerace ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Aglomerace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Aglomerace ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Aglomerace například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Aglomerace? resp. co označuje slovo Aglomerace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aglomerace, odpověď na dotaz co je to Aglomerace?. Víte např. kdo to je Profesor? Znáte a víte kdo je Eckhart Tolle? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Různé). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.