Co je to?
Definice výrazu Aglomerace. Co znamená odborný pojem Aglomerace z kategorie Různé?

Co to je Aglomerace? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Aglomerace?

Aglomerace je označení pro rozsáhlou zastavěnou a hustě osídlenou plochu. Aglomerace typicky vznikají rozšiřováním měst nacházejících se nedaleko od sebe, kdy jedno funguje jako hlavní centrum a ostatní plní funkci předměstí. Aglomerace mívají společnou dopravu a administrativu. V České republice se s nimi nesetkáme. Nejvíce aglomerací se nachází v průmyslových oblastech nebo v zemích s velmi vysokou hustotou osídlení (některé asijské státy).


Co je to Aglomerace? Význam slova, termín, Definice výrazu Aglomerace. Co znamená odborný pojem Aglomerace z kategorie Různé?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Aglomerace? Potom se o definici podělte s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Aglomerace se nachází v kategorii Různé

Klíčová slova: terminus technicus, Různé, definice pojmu, odborný výraz, co je to Aglomerace?, co znamená, terminologie, odborné názvosloví, význam pojmu, wiki, definice, slovník, význam, názvosloví, lexikon, přesný výraz, slovo, přesný význam


Pojem Aglomerace je v kategorii Různé, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Aglomerace? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Městská aglomerace je buď seskupení vzájemně blízkých sídel, kde jedno dominuje, tzn. město se svým okolím (předměstí, satelitní města), nebo několik srovnatelně velkých měst srostlých v jednu souvisle zastavěnou plochu – konurbace (souměstí).

Další informační zdroje o slovu Aglomerace

Najít pojem Aglomerace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Aglomerace na Youtube

Vyhledat slovo Aglomerace ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Aglomerace ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Aglomerace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Aglomerace ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Aglomerace například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Aglomerace? resp. co se přesně ukrývá za slovem Aglomerace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aglomerace, odpověď na dotaz co je to Aglomerace?. Víte např. kdo to je Yvetta Blanarovičová? Znáte a víte kdo je Eckhart Tolle? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Různé). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.