Co je to?
Definice výrazu Aglomerace. Co znamená odborný pojem Aglomerace z kategorie Různé?

Co je Aglomerace? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Aglomerace?

Aglomerace je označení pro rozsáhlou zastavěnou a hustě osídlenou plochu. Aglomerace typicky vznikají rozšiřováním měst nacházejících se nedaleko od sebe, kdy jedno funguje jako hlavní centrum a ostatní plní funkci předměstí. Aglomerace mívají společnou dopravu a administrativu. V České republice se s nimi nesetkáme. Nejvíce aglomerací se nachází v průmyslových oblastech nebo v zemích s velmi vysokou hustotou osídlení (některé asijské státy).

Co je to Aglomerace? Význam slova, termín, Definice výrazu Aglomerace. Co znamená odborný pojem Aglomerace z kategorie Různé?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Text napsán pro Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Aglomerace? s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Aglomerace je v sekci různé

Klíčová slova: informace, terminus technicus, co je to Aglomerace?, vysvětlení, lexikon, popis, přesný význam, různé, odborné názvosloví, slovník, wiki, co to je, definice, význam slova, odborný výraz, definice pojmu, formulace, terminologie


Pojem Aglomerace je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Aglomerace? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Městská aglomerace je buď seskupení vzájemně blízkých sídel, kde jedno dominuje, tzn. město se svým okolím (předměstí, satelitní města), nebo několik srovnatelně velkých měst srostlých v jednu souvisle zastavěnou plochu – konurbace (souměstí).

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat frázi Aglomerace ve Wikizdrojích

Najít termín Aglomerace ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat pojem Aglomerace ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Aglomerace ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Aglomerace na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Aglomerace ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Aglomerace například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Teď už víte co znamená slovo Aglomerace? resp. co znamená slovo Aglomerace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aglomerace, odpověď na dotaz co je to Aglomerace?. Víte např. kdo to je Pozounista? Znáte a víte kdo je Zedník? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než různé. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.