Co je to?
Definice výrazu Aglomerace. Co znamená odborný pojem Aglomerace z kategorie Různé?

Co to je Aglomerace? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Aglomerace?

Aglomerace je označení pro rozsáhlou zastavěnou a hustě osídlenou plochu. Aglomerace typicky vznikají rozšiřováním měst nacházejících se nedaleko od sebe, kdy jedno funguje jako hlavní centrum a ostatní plní funkci předměstí. Aglomerace mívají společnou dopravu a administrativu. V České republice se s nimi nesetkáme. Nejvíce aglomerací se nachází v průmyslových oblastech nebo v zemích s velmi vysokou hustotou osídlení (některé asijské státy).

Co je to Aglomerace? Význam slova, termín, Definice výrazu Aglomerace. Co znamená odborný pojem Aglomerace z kategorie Různé?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Aglomerace s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Aglomerace patří do kategorie Různé

Klíčová slova: terminologie, lexikon, wiki, slovník, termín, heslo, co znamená, popis, Různé, odborné názvosloví, terminus technicus, formulace, definice, přesný výraz, definice pojmu, slovo, Aglomerace, odborný výraz


Pojem Aglomerace je v kategorii Různé, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Aglomerace? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Městská aglomerace je buď seskupení vzájemně blízkých sídel, kde jedno dominuje, tzn. město se svým okolím (předměstí, satelitní města), nebo několik srovnatelně velkých měst srostlých v jednu souvisle zastavěnou plochu – konurbace (souměstí).

Odkazy na jiné weby

Najít heslo Aglomerace ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Aglomerace ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Aglomerace ve Wikimedia Commons

Najít slovo Aglomerace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Aglomerace ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Aglomerace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Aglomerace například ve Wikislovníku, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Aglomerace? resp. co znamená Aglomerace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aglomerace, odpověď na dotaz co je to Aglomerace?. Víte např. kdo to je Harley Quinn? Znáte a víte kdo je Kateřina Konečná? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Různé). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.