Co je to?
Definice výrazu Aglomerace. Co znamená odborný pojem Aglomerace z kategorie Různé?

Co to je Aglomerace? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Aglomerace?

Aglomerace je označení pro rozsáhlou zastavěnou a hustě osídlenou plochu. Aglomerace typicky vznikají rozšiřováním měst nacházejících se nedaleko od sebe, kdy jedno funguje jako hlavní centrum a ostatní plní funkci předměstí. Aglomerace mívají společnou dopravu a administrativu. V České republice se s nimi nesetkáme. Nejvíce aglomerací se nachází v průmyslových oblastech nebo v zemích s velmi vysokou hustotou osídlení (některé asijské státy).


Co je to Aglomerace? Význam slova, termín, Definice výrazu Aglomerace. Co znamená odborný pojem Aglomerace z kategorie Různé?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Aglomerace můžete samozřejmě sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Aglomerace je v sekci Různé

Klíčová slova: co je to Aglomerace?, wiki, termín, lexikon, heslo, vysvětlení, slovník, Aglomerace, popis, význam slova, synonymum, definice pojmu, pojem, Různé, význam pojmu, co to je, terminologie, definice


Pojem Aglomerace je v kategorii Různé, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Aglomerace? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Městská aglomerace je buď seskupení vzájemně blízkých sídel, kde jedno dominuje, tzn. město se svým okolím (předměstí, satelitní města), nebo několik srovnatelně velkých měst srostlých v jednu souvisle zastavěnou plochu – konurbace (souměstí).

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat slovo Aglomerace ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Aglomerace na Google.cz

Zkusit najít heslo Aglomerace ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Aglomerace ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Aglomerace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Aglomerace ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Aglomerace například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Aglomerace? resp. jaký je význam slova Aglomerace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aglomerace, odpověď na dotaz co je to Aglomerace?. Víte např. kdo to je Puťka? Znáte a víte kdo je Eckhart Tolle? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Různé. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.