Co je to?
Výraz, termín, definice slova Aglomerace. Co znamená odborný pojem Aglomerace z kategorie Různé?

Co je to Aglomerace? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Aglomerace

Aglomerace je označení pro rozsáhlou zastavěnou a hustě osídlenou plochu. Aglomerace typicky vznikají rozšiřováním měst nacházejících se nedaleko od sebe, kdy jedno funguje jako hlavní centrum a ostatní plní funkci předměstí. Aglomerace mívají společnou dopravu a administrativu. V České republice se s nimi nesetkáme. Nejvíce aglomerací se nachází v průmyslových oblastech nebo v zemích s velmi vysokou hustotou osídlení (některé asijské státy).

Co je to Aglomerace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Aglomerace. Co znamená odborný pojem Aglomerace z kategorie Různé?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Aglomerace? s kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Aglomerace je v sekci různé

Klíčová slova: terminus technicus, co je to Aglomerace?, odborné názvosloví, Aglomerace, popis, slovník, odborný výraz, přesný výraz, přesný význam, definice pojmu, wiki, význam, slovo, lexikon, různé, synonymum, pojem, definice


Pojem Aglomerace je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Co označuje termín Aglomerace? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Městská aglomerace je buď seskupení vzájemně blízkých sídel, kde jedno dominuje, tzn. město se svým okolím (předměstí, satelitní města), nebo několik srovnatelně velkých měst srostlých v jednu souvisle zastavěnou plochu – konurbace (souměstí).

Více informací o slovu Aglomerace doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Aglomerace ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Aglomerace ve Wikislovníku

Hledat slovo Aglomerace ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Aglomerace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Aglomerace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Aglomerace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Aglomerace například ve Wikizdrojích, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Teď už víte co znamená slovo Aglomerace? resp. co se přesně ukrývá za slovem Aglomerace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aglomerace, odpověď na dotaz co je to Aglomerace?. Víte např. kdo to je Jessica Alba? Znáte a víte kdo je Hilary Duff? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je různé. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.