Co je to?
Výraz, termín, definice slova Hemofilie. Co znamená odborný pojem Hemofilie z kategorie Nemoce?

Co je Hemofilie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Hemofilie?

Hemofilie, někdy též zvaná chorobná krvácivost, je dědičné onemocnění, jehož hlavním projevem je porucha srážlivosti krve. Přenašeči vadného chromozomu mohou být ženy i muži, onemocnění se rozvine ale pouze u mužů. Touto chorobou trpěli např. členové ruské carské dynastie Romanovců (jedním z "léčitelů" careviče Alexeje byl nechvalně proslulý podivín Rasputin).


Co je to Hemofilie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Hemofilie. Co znamená odborný pojem Hemofilie z kategorie Nemoce?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Hemofilie? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Hemofilie je v kategorii nemoce

Klíčová slova: pojem, termín, informace, definice, wiki, nemoce, Hemofilie, odborný výraz, definice pojmu, názvosloví, heslo, nemoce, popis, odborné názvosloví, vysvětlení, formulace, terminologie, co znamená


Pojem Hemofilie je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Hemofilie píše následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hemofilie je geneticky podmíněné onemocnění projevující se poruchou srážlivosti krve, což se navenek projevuje chorobnou krvácivostí – krevními výrony do svalů či kloubů a omezenou schopností organismu zastavit krvácení. Chorobou se zabývá hematologie.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat termín Hemofilie ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hemofilie ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hemofilie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Hemofilie na Google.cz

Najít heslo Hemofilie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Hemofilie na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Hemofilie například ve Wikislovníku, v Google překladači, v metavyhledávači Info.com, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Hemofilie? resp. co přesně označuje termín Hemofilie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hemofilie, odpověď na dotaz co je to Hemofilie?. Víte např. kdo to je Speditér? Znáte a víte kdo je Jan Patočka? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci nemoce. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.