Co je to?
Odborný výraz, definice slova Hemofilie. Co znamená pojem Hemofilie z kategorie Nemoce?

Co je to Hemofilie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Hemofilie?

Hemofilie, někdy též zvaná chorobná krvácivost, je dědičné onemocnění, jehož hlavním projevem je porucha srážlivosti krve. Přenašeči vadného chromozomu mohou být ženy i muži, onemocnění se rozvine ale pouze u mužů. Touto chorobou trpěli např. členové ruské carské dynastie Romanovců (jedním z "léčitelů" careviče Alexeje byl nechvalně proslulý podivín Rasputin).


Co je to Hemofilie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Hemofilie. Co znamená pojem Hemofilie z kategorie Nemoce?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Hemofilie můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Hemofilie je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: definice, slovo, odborné názvosloví, co je to Hemofilie?, popis, heslo, formulace, definice pojmu, termín, význam, pojem, slovník, synonymum, Hemofilie, názvosloví, odborný výraz, význam pojmu, co to je


Pojem Hemofilie je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Hemofilie?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Hemofilie je geneticky podmíněné onemocnění projevující se poruchou srážlivosti krve, což se navenek projevuje chorobnou krvácivostí – krevními výrony do svalů či kloubů a omezenou schopností organismu zastavit krvácení. Chorobou se zabývá hematologie.

Zkuste zjistit více informací o slovu Hemofilie v následujících zdrojích

Najít slovo Hemofilie na Google.cz

Hledat pojem Hemofilie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Hemofilie ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hemofilie ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hemofilie ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Hemofilie ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Hemofilie například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Hemofilie? resp. jaká je definice slova Hemofilie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hemofilie, odpověď na dotaz co je to Hemofilie?. Víte např. kdo to je Dezertér? Znáte a víte kdo je Publicista? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Nemoce). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.