Co je to?
Definice výrazu Hemofilie. Co znamená odborný pojem Hemofilie z kategorie Nemoce?

Co to je Hemofilie? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Hemofilie

Hemofilie, někdy též zvaná chorobná krvácivost, je dědičné onemocnění, jehož hlavním projevem je porucha srážlivosti krve. Přenašeči vadného chromozomu mohou být ženy i muži, onemocnění se rozvine ale pouze u mužů. Touto chorobou trpěli např. členové ruské carské dynastie Romanovců (jedním z "léčitelů" careviče Alexeje byl nechvalně proslulý podivín Rasputin).


Co je to Hemofilie? Význam slova, termín, Definice výrazu Hemofilie. Co znamená odborný pojem Hemofilie z kategorie Nemoce?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Hemofilie s dalšími lidmi na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Hemofilie patří do kategorie nemoce

Klíčová slova: definice, popis, heslo, slovník, lexikon, názvosloví, formulace, význam pojmu, Hemofilie, význam slova, odborný výraz, význam, přesný výraz, nemoce, pojem, odborné názvosloví, terminus technicus, co to je


Pojem Hemofilie je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Hemofilie? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Hemofilie je geneticky podmíněné onemocnění projevující se poruchou srážlivosti krve, což se navenek projevuje chorobnou krvácivostí – krevními výrony do svalů či kloubů a omezenou schopností organismu zastavit krvácení. Chorobou se zabývá hematologie.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat slovo Hemofilie ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Hemofilie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít frázi Hemofilie na Google.cz

Vyhledat slovo Hemofilie ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Hemofilie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Hemofilie ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Hemofilie například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Hemofilie? resp. co označuje slovo Hemofilie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hemofilie, odpověď na dotaz co je to Hemofilie?. Víte např. kdo to je Dobrodruh? Znáte a víte kdo je Naomi Campbell? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Můžete se proto pokusit najít heslo Hemofilie i v jiné sekci než v nemoce. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.