Co je to?
Odborný výraz, definice slova Hemofilie. Co znamená pojem Hemofilie z kategorie Nemoce?

Co je to Hemofilie? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Hemofilie?

Hemofilie, někdy též zvaná chorobná krvácivost, je dědičné onemocnění, jehož hlavním projevem je porucha srážlivosti krve. Přenašeči vadného chromozomu mohou být ženy i muži, onemocnění se rozvine ale pouze u mužů. Touto chorobou trpěli např. členové ruské carské dynastie Romanovců (jedním z "léčitelů" careviče Alexeje byl nechvalně proslulý podivín Rasputin).


Co je to Hemofilie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Hemofilie. Co znamená pojem Hemofilie z kategorie Nemoce?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Hemofilie s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Hemofilie je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: odborný výraz, názvosloví, co to je, termín, přesný význam, terminologie, Hemofilie, co znamená, definice, wiki, pojem, slovo, Nemoce, význam, definice pojmu, lexikon, formulace, význam slova


Pojem Hemofilie je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Hemofilie?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hemofilie je geneticky podmíněné onemocnění projevující se poruchou srážlivosti krve, což se navenek projevuje chorobnou krvácivostí – krevními výrony do svalů či kloubů a omezenou schopností organismu zastavit krvácení. Chorobou se zabývá hematologie.

Více informací o pojmu Hemofilie lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat pojem Hemofilie ve Wikislovníku

Hledat slovo Hemofilie ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Hemofilie ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Hemofilie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hemofilie ve Wikimedia Commons

Najít výraz Hemofilie ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Hemofilie například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Hemofilie? resp. co se skrývá pod slovem Hemofilie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hemofilie, odpověď na dotaz co je to Hemofilie?. Víte např. kdo to je Řidič? Znáte a víte kdo je Publicista? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Hemofilie i v jiných kategoriích (než Nemoce). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.