Co je to?
Odborný výraz, definice slova Brainstorming. Co znamená pojem Brainstorming z kategorie Psychologie?

Co je Brainstorming? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Brainstorming?

Brainstorming je pojem používaný pro techniku, při které se hledají nové nápady. Slovo se dá přeložit jako bouře mozků nebo burza nápadů, jde o skupinovou techniku zahrnující celou sadu kreativních metod. Skupina lidí zde uplatňuje tvořivé myšlení a je ochotna spolupracovat, vyměňovat si vzájemně nápady a inspirovat se. Lidé předkládají nápady ostatním, nikdo je nehodnotí kriticky. Diskuze na dané téma probíhá zcela spontánně. Atmosféra je uvolněná, takže se zapojí i ti, kteří se obvykle drží stranou kolektivu. Cílem brainstormingu je shromáždění všech možných nápadů, bez ohledu na to, jak jsou reálné. Základním pravidlem je nehodnotit a nekomentovat. Všechny myšlenky se zapisují a slouží jako další inspirace. Pak proběhne výběr nejvhodnějších nápadů. K tomu se využívají další techniky.
Brainstorming předpokládá, že lidé, kteří pracují ve skupině, dokáží vymyslet při podnětech od ostatních mnohem lepší nápady, než kdyby se snažili o nové myšlenky samostatně. Původní myšlenka pochází od A. Osborna z roku1942. Tento reklamní pracovník popsal brainstorming ve své knize. Tato metoda se využívá v podnikání, v práci managementu nebo v prognostice.


Co je to Brainstorming? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Brainstorming. Co znamená pojem Brainstorming z kategorie Psychologie?

Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s přáteli na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Brainstorming se nachází v sekci psychologie

Klíčová slova: popis, heslo, psychologie, wiki, význam pojmu, slovo, odborné názvosloví, odborný výraz, psychologie, termín, co je to Brainstorming?, co znamená, význam, názvosloví, terminologie, terminus technicus, vysvětlení, lexikon


Pojem Brainstorming je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Brainstorming? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Brainstorming (čti brejnstorming) je technika skupinové kreativity zaměřená na generování co nejvíce nápadů na dané téma. Nosnou myšlenkou je předpoklad, že lidé pracující ve skupině vymyslí na základě podnětů ostatních více důmyslné nápady, než by generovali samostatně. Poprvé s touto myšlenkou přišel v roce 1942 reklamní pracovník Alexander Osborn, jako specifickou metodu ji popsal ve své knize Your Creative Power, kapitola 33: How to organize a squad to create ideas.
Nejčastěji se využívá v managementu, podnikání, při hledání optimálních postupů či v prognostice. Volně se překládá i jako burza nápadů (viz Prognóza a překladač Google). Využívá se jak divergentní (kreativní) myšlení, tak i konvergentní (logické) myšlení. Ačkoli se jedná o velmi populární techniku, výzkumy od padesátých let minulého století poukazují na její relativní neúčinnost.
Na brainstorming také navazuje Osbornův seznam, technika rozvíjející již vygenerovaný nápad. Mezi další skupinové kreativní techniky patří například Delfská metoda.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat videa s názvem Brainstorming na Youtube

Zkusit najít výraz Brainstorming ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Brainstorming ve Wikizdrojích

Zkusit najít Brainstorming ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Brainstorming ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Brainstorming ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Brainstorming například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Teď už víte jaká je definice termínu Brainstorming? resp. jaký je význam pojmu Brainstorming? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Brainstorming, odpověď na dotaz co je to Brainstorming?. Víte např. kdo to je Renata Kalenská? Znáte a víte kdo je Július Satinský? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v psychologie. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.