Co je Brainstorming?
Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Brainstorming
Brainstorming je pojem používaný pro techniku, při které se hledají nové nápady. Slovo se dá přeložit jako bouře mozků nebo burza nápadů, jde o skupinovou techniku zahrnující celou sadu kreativních metod. Skupina lidí zde uplatňuje tvořivé myšlení a je ochotna spolupracovat, vyměňovat si vzájemně nápady a inspirovat se. Lidé předkládají nápady ostatním, nikdo je nehodnotí kriticky. Diskuze na dané téma probíhá zcela spontánně. Atmosféra je uvolněná, takže se zapojí i ti, kteří se obvykle drží stranou kolektivu. Cílem brainstormingu je shromáždění všech možných nápadů, bez ohledu na to, jak jsou reálné. Základním pravidlem je nehodnotit a nekomentovat. Všechny myšlenky se zapisují a slouží jako další inspirace. Pak proběhne výběr nejvhodnějších nápadů. K tomu se využívají další techniky.
Brainstorming předpokládá, že lidé, kteří pracují ve skupině, dokáží vymyslet při podnětech od ostatních mnohem lepší nápady, než kdyby se snažili o nové myšlenky samostatně. Původní myšlenka pochází od A. Osborna z roku1942. Tento reklamní pracovník popsal brainstorming ve své knize. Tato metoda se využívá v podnikání, v práci managementu nebo v prognostice.
Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Zde Uvedený text byl zhotoven redaktory pro projekt Superia.cz
V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Brainstorming můžete dozvědět následující
Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.
Brainstorming (čti brejnstorming) je technika skupinové kreativity zaměřená na generování co nejvíce nápadů na dané téma. Nosnou myšlenkou je předpoklad, že lidé pracující ve skupině vymyslí na základě podnětů ostatních více důmyslné nápady, než by generovali samostatně. Poprvé s touto myšlenkou přišel v roce 1942 reklamní pracovník Alexander Osborn, jako specifickou metodu ji popsal ve své knize Your Creative Power, kapitola 33: How to organize a squad to create ideas.
Nejčastěji se využívá v managementu, podnikání, při hledání optimálních postupů či v prognostice. Volně se překládá i jako burza nápadů (viz Prognóza a překladač Google). Využívá se jak divergentní (kreativní) myšlení, tak i konvergentní (logické) myšlení. Ačkoli se jedná o velmi populární techniku, výzkumy od padesátých let minulého století poukazují na její relativní neúčinnost.
Na brainstorming také navazuje Osbornův seznam, technika rozvíjející již vygenerovaný nápad. Mezi další skupinové kreativní techniky patří například Delfská metoda.
Další možné informační zdroje
Najít výraz Brainstorming ve slovníku cizích slov od Seznam.cz
Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Brainstorming ve Wikimedia Commons
Chraňte své soukromí a hledejte slovo Brainstorming ve vyhledávači DuckDuckGo
Hledat videa s názvem Brainstorming na Youtube
Vyhledat termín Brainstorming ve vyhledávači Yahoo
Najít výraz Brainstorming ve fulltextu vyhledávače Info.com
Dál můžete zkusit hledat slovo Brainstorming například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.
Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy
Teďka již bezesporu víte jaký je přesný význam slova Brainstorming? resp. jaký je význam pojmu Brainstorming? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Brainstorming, odpověď na dotaz co je to Brainstorming?. Víte např. kdo to je Jaroslav Svěcený? Znáte a víte kdo je Phil Esposito? Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je psychologie. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA.
Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.
Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.