Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Brainstorming. Co znamená pojem Brainstorming z kategorie Psychologie?

Co je Brainstorming?

Co znamená pojem, definice termínu Brainstorming?

Brainstorming je pojem používaný pro techniku, při které se hledají nové nápady. Slovo se dá přeložit jako bouře mozků nebo burza nápadů, jde o skupinovou techniku zahrnující celou sadu kreativních metod. Skupina lidí zde uplatňuje tvořivé myšlení a je ochotna spolupracovat, vyměňovat si vzájemně nápady a inspirovat se. Lidé předkládají nápady ostatním, nikdo je nehodnotí kriticky. Diskuze na dané téma probíhá zcela spontánně. Atmosféra je uvolněná, takže se zapojí i ti, kteří se obvykle drží stranou kolektivu. Cílem brainstormingu je shromáždění všech možných nápadů, bez ohledu na to, jak jsou reálné. Základním pravidlem je nehodnotit a nekomentovat. Všechny myšlenky se zapisují a slouží jako další inspirace. Pak proběhne výběr nejvhodnějších nápadů. K tomu se využívají další techniky.
Brainstorming předpokládá, že lidé, kteří pracují ve skupině, dokáží vymyslet při podnětech od ostatních mnohem lepší nápady, než kdyby se snažili o nové myšlenky samostatně. Původní myšlenka pochází od A. Osborna z roku1942. Tento reklamní pracovník popsal brainstorming ve své knize. Tato metoda se využívá v podnikání, v práci managementu nebo v prognostice.


Co je to Brainstorming? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Brainstorming. Co znamená pojem Brainstorming z kategorie Psychologie?

Přes veškeré přiměřené úsilí tomu, aby informace na těchto stránkách byly správné, jejich přesnost nelze stoprocetně zaručit. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Brainstorming s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Brainstorming se nachází v kategorii psychologie

Klíčová slova: odborný výraz, názvosloví, vysvětlení, slovo, formulace, význam, význam slova, terminologie, popis, psychologie, co je to Brainstorming?, Brainstorming, termín, slovník, co znamená, význam pojmu, lexikon, definice pojmu


Pojem Brainstorming je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Brainstorming? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Brainstorming (čti brejnstorming) je technika skupinové kreativity zaměřená na generování co nejvíce nápadů na dané téma. Nosnou myšlenkou je předpoklad, že lidé pracující ve skupině vymyslí na základě podnětů ostatních více důmyslné nápady, než by generovali samostatně. Poprvé s touto myšlenkou přišel v roce 1942 reklamní pracovník Alexander Osborn, jako specifickou metodu ji popsal ve své knize Your Creative Power, kapitola 33: How to organize a squad to create ideas.
Nejčastěji se využívá v managementu, podnikání, při hledání optimálních postupů či v prognostice. Volně se překládá i jako burza nápadů (viz Prognóza a překladač Google). Využívá se jak divergentní (kreativní) myšlení, tak i konvergentní (logické) myšlení. Ačkoli se jedná o velmi populární techniku, výzkumy od padesátých let minulého století poukazují na její relativní neúčinnost.
Na brainstorming také navazuje Osbornův seznam, technika rozvíjející již vygenerovaný nápad. Mezi další skupinové kreativní techniky patří například Delfská metoda.

Pro další informace o termínu Brainstorming zkuste tyto odkazy

Hledat výraz Brainstorming ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Brainstorming ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Brainstorming ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Brainstorming ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat frázi Brainstorming ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Brainstorming ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Brainstorming například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Google obrázcích, ve fulltextu Yahoo.com nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je význam slova Brainstorming? resp. co znamená Brainstorming? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Brainstorming, odpověď na dotaz co je to Brainstorming?. Víte např. kdo to je Josef Karel Šlejhar? Znáte a víte kdo je Phil Esposito? Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste hledat odborný výraz Brainstorming i v jiné sekci než je kategorie psychologie. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie psychologie, Šedé oko, brainstorming, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.