Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Jumarování. Co znamená pojem Jumarování z kategorie Sport?

Co to je Jumarování? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Jumarování?

Jumarování je výraz, který neradi slyší odborníci, ovšem je běžně používán horolezci, stromolezci, speleology nebo pracovníky při výškových pracích. Jde o metodu výstupu po laně, která znamená využití dvou pomůcek, tzv. blokantů, jumarů. Ty se po laně dají posunout pouze jedním směrem a horolezec mezi nimi pouze přenese váhu. Tyto pomůcky mají více variant pro různé situace.
V jumarování se konají také závody, dlouhou tradici mají například mezi speleology. Závodí také stromolezci nebo průmysloví lezci. Nejde tu však o komplexní využití techniky, ale pouze o jednorázové výstupy.


Co je to Jumarování? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Jumarování. Co znamená pojem Jumarování z kategorie Sport?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s dalšími osobami na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Jumarování je v kategorii sport

Klíčová slova: definice pojmu, sport, co je to Jumarování?, názvosloví, heslo, co to je, co znamená, informace, slovo, popis, pojem, terminologie, Jumarování, lexikon, odborné názvosloví, vysvětlení, formulace, význam slova


Pojem Jumarování je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Jumarování?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Jumarování je z lingvistického i odborného hlediska nesprávný výraz pro metodou výstupu po laně, která se používá v horolezectví, speleologii, stromolezení a při výškových pracích.
Spočívá v používání dvou blokantů (jumarů či jümarů) – mechanických pomůcek (svírek), které se posunují po laně pouze jedním směrem (tedy vzhůru) a lezec mezi nimi střídavě přenáší váhu. Existuje několik uspořádání a druhů blokantů, které se používají v různých situacích. Mezi nejvýznamnější výrobce těchto pomůcek patří firmy Petzl a Kong, v České republice Singing Rock.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat výraz Jumarování ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Jumarování ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Jumarování na Google.cz

Vyhledat heslo Jumarování ve Wikizdrojích

Najít termín Jumarování ve Wikislovníku

Hledat pojem Jumarování ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Jumarování například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Jumarování? resp. co se skrývá pod slovem Jumarování? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jumarování, odpověď na dotaz co je to Jumarování?. Víte např. kdo to je Ondřej Hejma? Znáte a víte kdo je Helena Langšádlová? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v sport. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?