Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Jumarování. Co znamená pojem Jumarování z kategorie Sport?

Co je Jumarování?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Jumarování

Jumarování je výraz, který neradi slyší odborníci, ovšem je běžně používán horolezci, stromolezci, speleology nebo pracovníky při výškových pracích. Jde o metodu výstupu po laně, která znamená využití dvou pomůcek, tzv. blokantů, jumarů. Ty se po laně dají posunout pouze jedním směrem a horolezec mezi nimi pouze přenese váhu. Tyto pomůcky mají více variant pro různé situace.
V jumarování se konají také závody, dlouhou tradici mají například mezi speleology. Závodí také stromolezci nebo průmysloví lezci. Nejde tu však o komplexní využití techniky, ale pouze o jednorázové výstupy.


Co je to Jumarování? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Jumarování. Co znamená pojem Jumarování z kategorie Sport?

Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. I přesto je možné, že jsme některou chybu přehlédli. Text vytvořen pro Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s dalšími osobami prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Jumarování se nachází v kategorii sport

Klíčová slova: pojem, sport, význam pojmu, definice, co to je, wiki, přesný výraz, odborné názvosloví, co je to Jumarování?, sport, formulace, přesný význam, význam slova, Jumarování, význam, názvosloví, terminologie, termín


Pojem Jumarování je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Jumarování dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Jumarování je z lingvistického i odborného hlediska nesprávný výraz pro metodou výstupu po laně, která se používá v horolezectví, speleologii, stromolezení a při výškových pracích.
Spočívá v používání dvou blokantů (jumarů či jümarů) – mechanických pomůcek (svírek), které se posunují po laně pouze jedním směrem (tedy vzhůru) a lezec mezi nimi střídavě přenáší váhu. Existuje několik uspořádání a druhů blokantů, které se používají v různých situacích. Mezi nejvýznamnější výrobce těchto pomůcek patří firmy Petzl a Kong, v České republice Singing Rock.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít výraz Jumarování ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Jumarování ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít pojem Jumarování ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Jumarování ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jumarování ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Jumarování na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Jumarování například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená Jumarování? resp. jaký je význam slova Jumarování? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jumarování, odpověď na dotaz co je to Jumarování?. Víte např. kdo to je Theodore Roosevelt? Znáte a víte kdo je Technokrat? Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Pokuste se najít termín Jumarování i v jiné kategorii než v sport. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie sport, basebalova rukavice, jumarování, ilustrační obrázek

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?