Co je to?
Výraz, termín, definice slova Rychlost. Co znamená odborný pojem Rychlost z kategorie Fyzika?

Co je to Rychlost? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Rychlost

Rychlost je název veličiny, která je charakteristická pro pohyb. Určuje způsob, jakým dochází ke změně polohy tělesa v průběhu času. Jde o vektorovou veličinu, zaměřenou jak na směr, tak na velikost změny. Měří se rychlost okamžitá nebo rychlost průměrná.
Většinou se pojem používá pro časovou změnu polohy při mechanickém pohybu, v obecnějším pojetí jde o časovou změnu a jakéhokoli pohybu. Změna rychlosti se nazývá zrychlení, opakem je zpomalení. V obou případech jde o vyjádření úbytku nebo přírůstku okamžité rychlosti za nekonečně krátký čas.


Co je to Rychlost? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Rychlost. Co znamená odborný pojem Rychlost z kategorie Fyzika?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Rychlost s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Rychlost se nachází v sekci Fyzika

Klíčová slova: Fyzika, co znamená, termín, formulace, slovník, Rychlost, terminus technicus, význam slova, co je to Rychlost?, slovo, definice pojmu, definice, názvosloví, Fyzika, terminologie, přesný význam, heslo, popis


Pojem Rychlost je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít termín Rychlost ve Wikipedii

Vyhledat pojem Rychlost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Rychlost ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Rychlost ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Rychlost na Youtube

Najít heslo Rychlost ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Rychlost například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Rychlost? resp. jaký je význam slova Rychlost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rychlost, odpověď na dotaz co je to Rychlost?. Víte např. kdo to je Modista? Znáte a víte kdo je Ilona Csáková? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Fyzika. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.