Co je to?
Výraz, termín, definice slova Rychlost. Co znamená odborný pojem Rychlost z kategorie Fyzika?

Co je to Rychlost? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Rychlost

Rychlost je název veličiny, která je charakteristická pro pohyb. Určuje způsob, jakým dochází ke změně polohy tělesa v průběhu času. Jde o vektorovou veličinu, zamřenou jak na směr, tak na velikost změny. Měří se rychlost okamžitá nebo rychlost průměrná.
Většinou se pojem používá pro časovou změnu polohy při mechanickém pohybu, v obecnějším pojetí jde o časovou změnu a jakéhokoli pohybu. Změna rychlosti se nazývá zrychlení, opakem je zpomalení. V obou případech jde o vyjádření úbytku nebo přírůstku okamžité rychlosti za nekonečně krátký čas.


Co je to Rychlost? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Rychlost. Co znamená odborný pojem Rychlost z kategorie Fyzika?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Rychlost? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Rychlost patří do sekce Fyzika

Klíčová slova: význam slova, přesný význam, vysvětlení, přesný výraz, odborné názvosloví, terminus technicus, význam, terminologie, co to je, popis, odborný výraz, wiki, Fyzika, synonymum, co je to Rychlost?, heslo, definice, co znamená


Pojem Rychlost je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Rychlost v následujících vyhledávačích

Hledat heslo Rychlost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Rychlost ve Wikipedii

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rychlost ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Rychlost ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Rychlost na Youtube

Vyhledat pojem Rychlost ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Rychlost například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Rychlost? resp. co znamená výraz Rychlost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rychlost, odpověď na dotaz co je to Rychlost?. Víte např. kdo to je Patrik Kořenář? Znáte a víte kdo je Ilona Csáková? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Fyzika U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.