Co je to?
Výraz, termín, definice slova Rychlost. Co znamená odborný pojem Rychlost z kategorie Fyzika?

Co je to Rychlost? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Rychlost?

Rychlost je název veličiny, která je charakteristická pro pohyb. Určuje způsob, jakým dochází ke změně polohy tělesa v průběhu času. Jde o vektorovou veličinu, zaměřenou jak na směr, tak na velikost změny. Měří se rychlost okamžitá nebo rychlost průměrná.
Většinou se pojem používá pro časovou změnu polohy při mechanickém pohybu, v obecnějším pojetí jde o časovou změnu a jakéhokoli pohybu. Změna rychlosti se nazývá zrychlení, opakem je zpomalení. V obou případech jde o vyjádření úbytku nebo přírůstku okamžité rychlosti za nekonečně krátký čas.


Co je to Rychlost? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Rychlost. Co znamená odborný pojem Rychlost z kategorie Fyzika?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Rychlost sdílet s kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Rychlost patří do sekce fyzika

Klíčová slova: slovo, význam pojmu, heslo, co je to Rychlost?, lexikon, synonymum, přesný význam, popis, co to je, fyzika, vysvětlení, pojem, formulace, slovník, terminus technicus, Rychlost, co znamená, fyzika


Pojem Rychlost je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Rychlost dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Rychlost je charakteristika pohybu, která určuje, jakým způsobem se mění poloha tělesa (hmotného bodu) v čase.
Rychlost je vektorová fyzikální veličina, neboť udává jak velikost změny, tak i její směr.

Odkazy na jiné weby

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rychlost ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Rychlost ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Rychlost na Google.cz

Zkusit najít slovo Rychlost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Rychlost ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Rychlost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Rychlost například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Nyní již víte co znamená slovo Rychlost? resp. co se přesně ukrývá za slovem Rychlost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rychlost, odpověď na dotaz co je to Rychlost?. Víte např. kdo to je Likvidátor? Znáte a víte kdo je Kleptoman? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci fyzika U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.