Co je to?
Definice výrazu Rychlost. Co znamená odborný pojem Rychlost z kategorie Fyzika?

Co je Rychlost?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Rychlost

Rychlost je název veličiny, která je charakteristická pro pohyb. Určuje způsob, jakým dochází ke změně polohy tělesa v průběhu času. Jde o vektorovou veličinu, zaměřenou jak na směr, tak na velikost změny. Měří se rychlost okamžitá nebo rychlost průměrná.
Většinou se pojem používá pro časovou změnu polohy při mechanickém pohybu, v obecnějším pojetí jde o časovou změnu a jakéhokoli pohybu. Změna rychlosti se nazývá zrychlení, opakem je zpomalení. V obou případech jde o vyjádření úbytku nebo přírůstku okamžité rychlosti za nekonečně krátký čas.


Co je to Rychlost? Význam slova, termín, Definice výrazu Rychlost. Co znamená odborný pojem Rychlost z kategorie Fyzika?

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Rychlost můžete samozřejmě sdílet s ostatními na společených (komunitních, sociálních) webech jako je Facebook, Reddit, síť X (Twitter) nebo Pinterest.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Rychlost je v sekci fyzika

Klíčová slova: lexikon, význam, definice, wiki, odborné názvosloví, názvosloví, slovník, přesný výraz, fyzika, definice pojmu, odborný výraz, vysvětlení, synonymum, informace, pojem, heslo, terminus technicus, přesný význam


Pojem Rychlost je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Rychlost můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Rychlost je charakteristika pohybu, která určuje, jakým způsobem se mění poloha tělesa (hmotného bodu) v čase.
Rychlost je vektorová fyzikální veličina, neboť udává jak velikost změny, tak i její směr.

Pro další informace o termínu Rychlost zkuste tyto odkazy

Vyhledat slovo Rychlost ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat výraz Rychlost ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Rychlost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Rychlost na Youtube

Vyhledat heslo Rychlost ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rychlost ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Rychlost například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Yahoo.com, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě nyní již víte jaký je přesný význam slova Rychlost? resp. co přesně znamená slovo Rychlost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rychlost, odpověď na dotaz co je to Rychlost?. Víte např. kdo to je Štěpán Javůrek? Znáte a víte kdo je Pierre Richard? Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než fyzika). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.