Co je to?
Výraz, termín, definice slova Rychlost. Co znamená odborný pojem Rychlost z kategorie Fyzika?

Co je to Rychlost? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Rychlost

Rychlost je název veličiny, která je charakteristická pro pohyb. Určuje způsob, jakým dochází ke změně polohy tělesa v průběhu času. Jde o vektorovou veličinu, zaměřenou jak na směr, tak na velikost změny. Měří se rychlost okamžitá nebo rychlost průměrná.
Většinou se pojem používá pro časovou změnu polohy při mechanickém pohybu, v obecnějším pojetí jde o časovou změnu a jakéhokoli pohybu. Změna rychlosti se nazývá zrychlení, opakem je zpomalení. V obou případech jde o vyjádření úbytku nebo přírůstku okamžité rychlosti za nekonečně krátký čas.


Co je to Rychlost? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Rychlost. Co znamená odborný pojem Rychlost z kategorie Fyzika?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Rychlost s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Rychlost je v kategorii Fyzika

Klíčová slova: význam pojmu, heslo, co to je, přesný význam, odborný výraz, formulace, pojem, slovník, názvosloví, wiki, terminologie, význam slova, význam, termín, přesný výraz, definice, vysvětlení, co je to Rychlost?


Pojem Rychlost je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Rychlost můžete dozvědět následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Rychlost je charakteristika pohybu, která určuje, jakým způsobem se mění poloha tělesa (hmotného bodu) v čase.
Rychlost je vektorová fyzikální veličina, neboť udává jak velikost změny, tak i její směr.

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat heslo Rychlost ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Rychlost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rychlost ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Rychlost ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Rychlost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Rychlost ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Rychlost například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Rychlost? resp. jaký je význam slova Rychlost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rychlost, odpověď na dotaz co je to Rychlost?. Víte např. kdo to je Kecka? Znáte a víte kdo je Josef Kemr? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Fyzika. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.