Co je to?
Definice výrazu Viskozita. Co znamená odborný pojem Viskozita z kategorie Fyzika?

Co to je Viskozita? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Viskozita

Viskozita, jiným slovem vazkost, patří k fyzikálním veličinám. Její jednotkou je Newton sekunda na metr čtvereční, čili Pascal sekunda. Viskozita vyjadřuje poměr mezi tečným napětím a změnou rychlosti v závislosti mezi sousedními vrstvami při současném proudění skutečné kapaliny. Charakterizuje vnitřní tření a je závislá na tom, jaké jsou přitažlivé síly mezi částicemi.
Ideální kapalina by měla nulovou hodnotu viskozity.


Co je to Viskozita? Význam slova, termín, Definice výrazu Viskozita. Co znamená odborný pojem Viskozita z kategorie Fyzika?

Uvedené informace jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Viskozita s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Viskozita se nachází v kategorii Fyzika

Klíčová slova: popis, co je to Viskozita?, odborný výraz, co to je, pojem, přesný výraz, formulace, slovník, termín, význam slova, Fyzika, odborné názvosloví, heslo, terminologie, názvosloví, wiki, Viskozita, definice


Pojem Viskozita je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Viskozita? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Viskozita (také vazkost) je fyzikální veličina udávající poměr mezi tečným napětím a změnou rychlosti v závislosti na vzdálenosti mezi sousedními vrstvami při proudění skutečné kapaliny. U pevných látek se viskozita projevuje různou deformační odezvou v závislosti na délce trvání působení zatížení (při dlouhodobém zatížení materiál „teče“) – pro viskózní materiály (beton, asfaltový beton) neplatí jednoduchý Hookův zákon a vyskytuje se u nich tzv. dotvarování.

Linky na další online zdroje

Vyhledat heslo Viskozita ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Viskozita na Youtube

Najít slovo Viskozita ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Viskozita ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Viskozita na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Viskozita ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Viskozita například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Viskozita? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Viskozita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Viskozita, odpověď na dotaz co je to Viskozita?. Víte např. kdo to je Harrison Ford? Znáte a víte kdo je Velezrádce? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Fyzika). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.