Co je to?
Definice výrazu Viskozita. Co znamená odborný pojem Viskozita z kategorie Fyzika?

Co to je Viskozita? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Viskozita

Viskozita, jiným slovem vazkost, patří k fyzikálním veličinám. Její jednotkou je Newton sekunda na metr čtvereční, čili Pascal sekunda. Viskozita vyjadřuje poměr mezi tečným napětím a změnou rychlosti v závislosti mezi sousedními vrstvami při současném proudění skutečné kapaliny. Charakterizuje vnitřní tření a je závislá na tom, jaké jsou přitažlivé síly mezi částicemi.
Ideální kapalina by měla nulovou hodnotu viskozity.


Co je to Viskozita? Význam slova, termín, Definice výrazu Viskozita. Co znamená odborný pojem Viskozita z kategorie Fyzika?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Viskozita sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Viskozita patří do sekce Fyzika

Klíčová slova: význam pojmu, přesný význam, odborný výraz, Fyzika, význam slova, co znamená, slovo, názvosloví, přesný výraz, terminus technicus, pojem, heslo, význam, definice pojmu, co to je, synonymum, popis, odborné názvosloví


Pojem Viskozita je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Viskozita?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Viskozita (také vazkost) je fyzikální veličina udávající poměr mezi tečným napětím a změnou rychlosti v závislosti na vzdálenosti mezi sousedními vrstvami při proudění skutečné kapaliny. U pevných látek se viskozita projevuje různou deformační odezvou v závislosti na délce trvání působení zatížení (při dlouhodobém zatížení materiál „teče“) – pro viskózní materiály (beton, asfaltový beton) neplatí jednoduchý Hookův zákon a vyskytuje se u nich tzv. dotvarování.

Pro více informací o heslu Viskozita zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Viskozita ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Viskozita ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Viskozita ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Viskozita ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Viskozita na Google.cz

Vyhledat termín Viskozita ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Viskozita například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Viskozita? resp. jaká je definice termínu Viskozita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Viskozita, odpověď na dotaz co je to Viskozita?. Víte např. kdo to je Jiří Rusnok? Znáte a víte kdo je Afrodita? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Fyzika). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.