Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ekzém. Co znamená odborný pojem Ekzém z kategorie Nemoce?

Co je to Ekzém? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Ekzém?

Ekzém čili dermatitida je druh kožního zánětu. Ten je chronický, svědivý, ale naštěstí neinfekční. Jeho přesný původ se těžko odhaluje, vyžaduje důkladná vyšetření a testování. Může být důsledkem alergie, nebo nemusí mít s alergiemi nic společného. Postižena bývá hlavně kůže. Na ní se objeví načervenalá ložiska, která svědí, a z nich se pak stanou puchýřky. Pro ty je typické mokvání.
Chronický ekzém se vyznačuje barevnými odstíny kůže a zhrubnutím určitých míst na pokožce. K velmi častým ekzémům patří atopický ekzém. Postižení mají atopie kůže, imunitního systému i nervů. Projevy jsou různé – kožní alergická reakce, suchá kůže náchylná na infekci a se sníženou ochrannou vrstvou, svědění, dráždění a zvýšená citlivost. Ekzém může být vyvolán hormonálními změnami, stresem, ročním obdobím, záněty nebo kontaktem s látkami, které podráždění vyvolávají. U dospělých jedinců jsou postiženy hlavně ruce. K léčbě ekzému se používají antihistaminika a kortikoidy, důležitá je dezinfekce a pravidelné promašťování kůže.


Co je to Ekzém? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ekzém. Co znamená odborný pojem Ekzém z kategorie Nemoce?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Ekzém s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Ekzém patří do kategorie Nemoce

Klíčová slova: názvosloví, význam pojmu, formulace, odborný výraz, terminus technicus, Nemoce, slovo, význam slova, co to je, přesný význam, Ekzém, lexikon, význam, terminologie, popis, odborné názvosloví, přesný výraz, termín


Pojem Ekzém je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Ekzém?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ekzém je chronický svědivý kožní zánět (dermatitida). Zánět je neinfekční a může být alergického i nealergického původu. Alergický ekzém (kontaktní, atopický), však bývá velmi častý.
Zánět postihuje především pokožku. V akutní fázi se projevuje výskytem svědivých, začervenalých ložisek, na kterých se později tvoří mokvající puchýřky (papulky a pustulky). Pro chronickou formu je typické zhrubnutí kůže (lichenifikace) a barevné změny kůže.

Více informací o slovu Ekzém doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat slovo Ekzém ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Ekzém ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ekzém ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ekzém ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Ekzém ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Ekzém na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ekzém například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Ekzém? resp. co se skrývá pod slovem Ekzém? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ekzém, odpověď na dotaz co je to Ekzém?. Víte např. kdo to je Adam Vojtěch? Znáte a víte kdo je Asasín? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Nemoce). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.