Co je to?
Definice výrazu Ekzém. Co znamená odborný pojem Ekzém z kategorie Nemoce?

Co to je Ekzém? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Ekzém

Ekzém čili dermatitida je druh kožního zánětu. Ten je chronický, svědivý, ale naštěstí neinfekční. Jeho přesný původ se těžko odhaluje, vyžaduje důkladná vyšetření a testování. Může být důsledkem alergie, nebo nemusí mít s alergiemi nic společného. Postižena bývá hlavně kůže. Na ní se objeví načervenalá ložiska, která svědí, a z nich se pak stanou puchýřky. Pro ty je typické mokvání.
Chronický ekzém se vyznačuje barevnými odstíny kůže a zhrubnutím určitých míst na pokožce. K velmi častým ekzémům patří atopický ekzém. Postižení mají atopie kůže, imunitního systému i nervů. Projevy jsou různé – kožní alergická reakce, suchá kůže náchylná na infekci a se sníženou ochrannou vrstvou, svědění, dráždění a zvýšená citlivost. Ekzém může být vyvolán hormonálními změnami, stresem, ročním obdobím, záněty nebo kontaktem s látkami, které podráždění vyvolávají. U dospělých jedinců jsou postiženy hlavně ruce. K léčbě ekzému se používají antihistaminika a kortikoidy, důležitá je dezinfekce a pravidelné promašťování kůže.


Co je to Ekzém? Význam slova, termín, Definice výrazu Ekzém. Co znamená odborný pojem Ekzém z kategorie Nemoce?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Ekzém můžete sdílet s rodinou a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Ekzém je v kategorii nemoce

Klíčová slova: názvosloví, slovo, význam slova, termín, informace, heslo, formulace, popis, odborný výraz, co znamená, definice pojmu, terminologie, odborné názvosloví, přesný význam, co to je, pojem, wiki, přesný výraz


Pojem Ekzém je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Ekzém dozvíte následující

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Ekzém je chronický svědivý kožní zánět (dermatitida). Zánět je neinfekční a může být alergického i nealergického původu. Alergický ekzém (kontaktní, atopický), však bývá velmi častý.
Zánět postihuje především pokožku. V akutní fázi se projevuje výskytem svědivých, začervenalých ložisek, na kterých se později tvoří mokvající puchýřky (papulky a pustulky). Pro chronickou formu je typické zhrubnutí kůže (lichenifikace) a barevné změny kůže.

Zkuste zjistit více informací o slovu Ekzém v následujících zdrojích

Najít výraz Ekzém ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Ekzém ve Wikislovníku

Najít slovo Ekzém ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Ekzém ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Ekzém ve vyhledávači Yandex

Hledat frázi Ekzém ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ekzém například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Teď už víte jaká je definice termínu Ekzém? resp. jaký je přesný význam slova Ekzém? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ekzém, odpověď na dotaz co je to Ekzém?. Víte např. kdo to je Megera? Znáte a víte kdo je Lindsay Lohan? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než nemoce). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.