Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ekzém. Co znamená odborný pojem Ekzém z kategorie Nemoce?

Co je to Ekzém? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Ekzém

Ekzém čili dermatitida je druh kožního zánětu. Ten je chronický, svědivý, ale naštěstí neinfekční. Jeho přesný původ se těžko odhaluje, vyžaduje důkladná vyšetření a testování. Může být důsledkem alergie, nebo nemusí mít s alergiemi nic společného. Postižena bývá hlavně kůže. Na ní se objeví načervenalá ložiska, která svědí, a z nich se pak stanou puchýřky. Pro ty je typické mokvání.
Chronický ekzém se vyznačuje barevnými odstíny kůže a zhrubnutím určitých míst na pokožce. K velmi častým ekzémům patří atopický ekzém. Postižení mají atopie kůže, imunitního systému i nervů. Projevy jsou různé – kožní alergická reakce, suchá kůže náchylná na infekci a se sníženou ochrannou vrstvou, svědění, dráždění a zvýšená citlivost. Ekzém může být vyvolán hormonálními změnami, stresem, ročním obdobím, záněty nebo kontaktem s látkami, které podráždění vyvolávají. U dospělých jedinců jsou postiženy hlavně ruce. K léčbě ekzému se používají antihistaminika a kortikoidy, důležitá je dezinfekce a pravidelné promašťování kůže.


Co je to Ekzém? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ekzém. Co znamená odborný pojem Ekzém z kategorie Nemoce?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Ekzém s kolegy na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Ekzém se nachází v kategorii nemoce

Klíčová slova: odborné názvosloví, definice pojmu, heslo, definice, názvosloví, slovo, formulace, nemoce, slovník, co znamená, synonymum, význam pojmu, co je to Ekzém?, termín, informace, Ekzém, wiki, nemoce


Pojem Ekzém je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Ekzém?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Ekzém je chronický svědivý kožní zánět (dermatitida). Zánět je neinfekční a může být alergického i nealergického původu. Alergický ekzém (kontaktní, atopický), však bývá velmi častý.
Zánět postihuje především pokožku. V akutní fázi se projevuje výskytem svědivých, začervenalých ložisek, na kterých se později tvoří mokvající puchýřky (papulky a pustulky). Pro chronickou formu je typické zhrubnutí kůže (lichenifikace) a barevné změny kůže.

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat termín Ekzém ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Ekzém ve vyhledávači Qwant

Najít termín Ekzém ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ekzém ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Ekzém ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Ekzém na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Ekzém například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Ekzém? resp. co se skrývá pod slovem Ekzém? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ekzém, odpověď na dotaz co je to Ekzém?. Víte např. kdo to je Šmak? Znáte a víte kdo je Zdeněk Štěpánek? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci nemoce Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.