Co je to?
Odborný výraz, definice slova Ekzém. Co znamená pojem Ekzém z kategorie Nemoce?

Co je Ekzém?

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Ekzém

Ekzém čili dermatitida je druh kožního zánětu. Ten je chronický, svědivý, ale naštěstí neinfekční. Jeho přesný původ se těžko odhaluje, vyžaduje důkladná vyšetření a testování. Může být důsledkem alergie, nebo nemusí mít s alergiemi nic společného. Postižena bývá hlavně kůže. Na ní se objeví načervenalá ložiska, která svědí, a z nich se pak stanou puchýřky. Pro ty je typické mokvání.
Chronický ekzém se vyznačuje barevnými odstíny kůže a zhrubnutím určitých míst na pokožce. K velmi častým ekzémům patří atopický ekzém. Postižení mají atopie kůže, imunitního systému i nervů. Projevy jsou různé – kožní alergická reakce, suchá kůže náchylná na infekci a se sníženou ochrannou vrstvou, svědění, dráždění a zvýšená citlivost. Ekzém může být vyvolán hormonálními změnami, stresem, ročním obdobím, záněty nebo kontaktem s látkami, které podráždění vyvolávají. U dospělých jedinců jsou postiženy hlavně ruce. K léčbě ekzému se používají antihistaminika a kortikoidy, důležitá je dezinfekce a pravidelné promašťování kůže.


Co je to Ekzém? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Ekzém. Co znamená pojem Ekzém z kategorie Nemoce?

Přes veškerou snahu se mohou v textech vyskytovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s bližními na sociálních sítích, jako jsou Facebook, Pinterest, síť X (dříve Twitter), Reddit apod.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Ekzém se nachází v sekci nemoce

Klíčová slova: co znamená, terminologie, popis, nemoce, odborný výraz, nemoce, wiki, definice, vysvětlení, význam pojmu, lexikon, informace, termín, co to je, Ekzém, synonymum, terminus technicus, odborné názvosloví


Pojem Ekzém je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Ekzém? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ekzém je chronický svědivý kožní zánět (dermatitida). Zánět je neinfekční a může být alergického i nealergického původu. Alergický ekzém (kontaktní, atopický), však bývá velmi častý.
Zánět postihuje především pokožku. V akutní fázi se projevuje výskytem svědivých, začervenalých ložisek, na kterých se později tvoří mokvající puchýřky (papulky a pustulky). Pro chronickou formu je typické zhrubnutí kůže (lichenifikace) a barevné změny kůže.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat frázi Ekzém ve vyhledávači Yahoo

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ekzém ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Ekzém ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat frázi Ekzém ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Ekzém ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Ekzém ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Ekzém například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit co znamená slovo Ekzém? resp. co se přesně ukrývá za slovem Ekzém? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ekzém, odpověď na dotaz co je to Ekzém?. Víte např. kdo to je Bedřich Smetana? Znáte a víte kdo je Brian Jones? Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Ekzém i v jiných kategoriích (než nemoce). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nemoce, Zlomená noha, ekzém, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.