Co je to?
Definice výrazu Amerikanizace. Co znamená odborný pojem Amerikanizace z kategorie Kultura?

Co je Amerikanizace? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Amerikanizace?

Amerikanizace je pojem, kterým se označuje vliv některých kulturních prvků USA na okolní svět, čímž se tyto země přibližují jejich hodnotám a kultuře. Bývá uváděna jako součást globalizačního procesu. Amerikanizace je považována za kontroverzní jev. Za počátkem amerikanizace stála média, jejichž prostřednictvím se šířily filmy, televizní seriály, hudba a podobně. Filmová studia v čele s Hollywoodem svou tvorbou zábavy ovlivnila celý svět. Některé filmové žánry měly v cizích zemích premiéry. Americký styl života se stal něčím, co se mnozí snažili napodobit a přebírat.
Omezovat amerikanizaci se snaží vlády víc států včetně Evropské unie. Americké firmy rozšiřují svou působnost a stávají se nadnárodními, prosazují svou firemní kulturu, dodávají zboží i technologie a značnou měrou přitom k amerikanizaci přispívají.

Co je to Amerikanizace? Význam slova, termín, Definice výrazu Amerikanizace. Co znamená odborný pojem Amerikanizace z kategorie Kultura?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Text vytvořen pro Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Amerikanizace? s ostatními prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Amerikanizace je v sekci kultura

Klíčová slova: slovo, synonymum, informace, přesný význam, Amerikanizace, význam slova, význam, terminus technicus, vysvětlení, kultura, formulace, terminologie, názvosloví, termín, co to je, pojem, co je to Amerikanizace?, přesný výraz


Pojem Amerikanizace je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Amerikanizace?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Amerikanizace je termín popisující ovlivňování okolního světa určitými částmi kultury Spojených států amerických a jím zapřičiněný posun tohoto světa směrem k jejich hodnotvým a kulturním hlediskům. Lze jí označit za součást globalizace. Jako celá globalizace je amerikanizace vnímána velmi rozporuplně.

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat termín Amerikanizace ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Amerikanizace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít Amerikanizace ve Wikislovníku

Hledat frázi Amerikanizace na Google.cz

Vyhledat výraz Amerikanizace ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Amerikanizace na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Amerikanizace například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Nyní už nejspíš víte co to je Amerikanizace? resp. jaký je význam slova Amerikanizace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Amerikanizace, odpověď na dotaz co je to Amerikanizace?. Víte např. kdo to je Ignorant? Znáte a víte kdo je Mrcha? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v kultura. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!