Co je to?
Definice výrazu, termínu Amerikanizace. Co znamená odborný pojem Amerikanizace z kategorie Kultura?

Co je to Amerikanizace? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Amerikanizace

Amerikanizace je pojem, kterým se označuje vliv některých kulturních prvků USA na okolní svět, čímž se tyto země přibližují jejich hodnotám a kultuře. Bývá uváděna jako součást globalizačního procesu. Amerikanizace je považována za kontroverzní jev. Za počátkem amerikanizace stála média, jejichž prostřednictvím se šířily filmy, televizní seriály, hudba a podobně. Filmová studia v čele s Hollywoodem svou tvorbou zábavy ovlivnila celý svět. Některé filmové žánry měly v cizích zemích premiéry. Americký styl života se stal něčím, co se mnozí snažili napodobit a přebírat.
Omezovat amerikanizaci se snaží vlády víc států včetně Evropské unie. Americké firmy rozšiřují svou působnost a stávají se nadnárodními, prosazují svou firemní kulturu, dodávají zboží i technologie a značnou měrou přitom k amerikanizaci přispívají.

Co je to Amerikanizace? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Amerikanizace. Co znamená odborný pojem Amerikanizace z kategorie Kultura?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Amerikanizace patří do kategorie Kultura

Klíčová slova: wiki, formulace, význam pojmu, co je to Amerikanizace?, pojem, Kultura, Amerikanizace, odborné názvosloví, Kultura, popis, přesný význam, slovník, odborný výraz, synonymum, terminus technicus, lexikon, heslo, co to je


Pojem Amerikanizace je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Amerikanizace? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Amerikanizace je termín popisující ovlivňování okolního světa určitými částmi kultury Spojených států amerických a jím zapřičiněný posun tohoto světa směrem k jejich hodnotvým a kulturním hlediskům. Lze jí označit za součást globalizace. Jako celá globalizace je amerikanizace vnímána velmi rozporuplně.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít termín Amerikanizace ve Wikizdrojích

Najít termín Amerikanizace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Amerikanizace na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Amerikanizace ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Amerikanizace ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Amerikanizace na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Amerikanizace například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Amerikanizace? resp. jaký je přesný význam slova Amerikanizace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Amerikanizace, odpověď na dotaz co je to Amerikanizace?. Víte např. kdo to je Meryl Streep? Znáte a víte kdo je Františka Čížková? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Amerikanizace i v jiných kategoriích (než Kultura). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!