Co je to?
Výraz, termín, definice slova Amerikanizace. Co znamená odborný pojem Amerikanizace z kategorie Kultura?

Co je to Amerikanizace? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Amerikanizace

Amerikanizace je pojem, kterým se označuje vliv některých kulturních prvků USA na okolní svět, čímž se tyto země přibližují jejich hodnotám a kultuře. Bývá uváděna jako součást globalizačního procesu. Amerikanizace je považována za kontroverzní jev. Za počátkem amerikanizace stála média, jejichž prostřednictvím se šířily filmy, televizní seriály, hudba a podobně. Filmová studia v čele s Hollywoodem svou tvorbou zábavy ovlivnila celý svět. Některé filmové žánry měly v cizích zemích premiéry. Americký styl života se stal něčím, co se mnozí snažili napodobit a přebírat.
Omezovat amerikanizaci se snaží vlády víc států včetně Evropské unie. Americké firmy rozšiřují svou působnost a stávají se nadnárodními, prosazují svou firemní kulturu, dodávají zboží i technologie a značnou měrou přitom k amerikanizaci přispívají.

Co je to Amerikanizace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Amerikanizace. Co znamená odborný pojem Amerikanizace z kategorie Kultura?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi přáteli na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Amerikanizace se nachází v kategorii kultura

Klíčová slova: co to je, termín, formulace, význam, synonymum, pojem, význam slova, kultura, odborné názvosloví, terminologie, definice pojmu, lexikon, terminus technicus, wiki, informace, přesný význam, slovník, přesný výraz


Pojem Amerikanizace je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Amerikanizace? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Amerikanizace je termín popisující ovlivňování okolního světa určitými částmi kultury Spojených států amerických a jím zapřičiněný posun tohoto světa směrem k jejich hodnotvým a kulturním hlediskům. Lze jí označit za součást globalizace. Jako celá globalizace je amerikanizace vnímána velmi rozporuplně.

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat heslo Amerikanizace ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Amerikanizace ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Amerikanizace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Amerikanizace ve Wikimedia Commons

Najít pojem Amerikanizace ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Amerikanizace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Amerikanizace například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Nyní již víte jaká je definice termínu Amerikanizace? resp. co se přesně ukrývá za slovem Amerikanizace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Amerikanizace, odpověď na dotaz co je to Amerikanizace?. Víte např. kdo to je Předák? Znáte a víte kdo je Aleš Loprais? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než kultura). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!