Co je to?
Výraz, termín, definice slova Amerikanizace. Co znamená odborný pojem Amerikanizace z kategorie Kultura?

Co je to Amerikanizace? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Amerikanizace?

Amerikanizace je pojem, kterým se označuje vliv některých kulturních prvků USA na okolní svět, čímž se tyto země přibližují jejich hodnotám a kultuře. Bývá uváděna jako součást globalizačního procesu. Amerikanizace je považována za kontroverzní jev. Za počátkem amerikanizace stála média, jejichž prostřednictvím se šířily filmy, televizní seriály, hudba a podobně. Filmová studia v čele s Hollywoodem svou tvorbou zábavy ovlivnila celý svět. Některé filmové žánry měly v cizích zemích premiéry. Americký styl života se stal něčím, co se mnozí snažili napodobit a přebírat.
Omezovat amerikanizaci se snaží vlády víc států včetně Evropské unie. Americké firmy rozšiřují svou působnost a stávají se nadnárodními, prosazují svou firemní kulturu, dodávají zboží i technologie a značnou měrou přitom k amerikanizaci přispívají.

Co je to Amerikanizace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Amerikanizace. Co znamená odborný pojem Amerikanizace z kategorie Kultura?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Amerikanizace můžete samozřejmě sdílet s vašimi známými a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Amerikanizace je v sekci kultura

Klíčová slova: heslo, kultura, význam, Amerikanizace, přesný výraz, definice, synonymum, odborný výraz, odborné názvosloví, názvosloví, definice pojmu, slovo, přesný význam, terminus technicus, termín, význam slova, co je to Amerikanizace?, pojem


Pojem Amerikanizace je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Amerikanizace? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Amerikanizace je termín popisující ovlivňování okolního světa určitými částmi kultury Spojených států amerických a jím zapřičiněný posun tohoto světa směrem k jejich hodnotvým a kulturním hlediskům. Lze jí označit za součást globalizace. Jako celá globalizace je amerikanizace vnímána velmi rozporuplně.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Amerikanizace ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Amerikanizace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Amerikanizace ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Amerikanizace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Amerikanizace ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Amerikanizace na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Amerikanizace například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě nyní již víte jaký je význam slova Amerikanizace? resp. co znamená Amerikanizace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Amerikanizace, odpověď na dotaz co je to Amerikanizace?. Víte např. kdo to je Ajťák? Znáte a víte kdo je Tomáš Kašpar? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Amerikanizace i v jiných kategoriích (než kultura). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!