Co je to?
Definice výrazu, termínu Amerikanizace. Co znamená odborný pojem Amerikanizace z kategorie Kultura?

Co je to Amerikanizace? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Amerikanizace

Amerikanizace je pojem, kterým se označuje vliv některých kulturních prvků USA na okolní svět, čímž se tyto země přibližují jejich hodnotám a kultuře. Bývá uváděna jako součást globalizačního procesu. Amerikanizace je považována za kontroverzní jev. Za počátkem amerikanizace stála média, jejichž prostřednictvím se šířily filmy, televizní seriály, hudba a podobně. Filmová studia v čele s Hollywoodem svou tvorbou zábavy ovlivnila celý svět. Některé filmové žánry měly v cizích zemích premiéry. Americký styl života se stal něčím, co se mnozí snažili napodobit a přebírat.
Omezovat amerikanizaci se snaží vlády víc států včetně Evropské unie. Americké firmy rozšiřují svou působnost a stávají se nadnárodními, prosazují svou firemní kulturu, dodávají zboží i technologie a značnou měrou přitom k amerikanizaci přispívají.


Co je to Amerikanizace? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Amerikanizace. Co znamená odborný pojem Amerikanizace z kategorie Kultura?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Amerikanizace? s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Amerikanizace je v sekci Kultura

Klíčová slova: slovo, wiki, vysvětlení, termín, popis, formulace, přesný výraz, pojem, terminus technicus, význam slova, odborný výraz, co to je, Kultura, přesný význam, odborné názvosloví, definice pojmu, Amerikanizace, heslo


Pojem Amerikanizace je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Amerikanizace zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít heslo Amerikanizace ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Amerikanizace ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Amerikanizace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Amerikanizace ve Wikislovníku

Hledat pojem Amerikanizace ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Amerikanizace ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Amerikanizace například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Amerikanizace? resp. co se skrývá pod slovem Amerikanizace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Amerikanizace, odpověď na dotaz co je to Amerikanizace?. Víte např. kdo to je Utilitarista? Znáte a víte kdo je Můra? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Kultura). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!