Co je to?
Výraz, termín, definice slova Daňový rezident. Co znamená odborný pojem Daňový rezident z kategorie Účetnictví?

Co je to Daňový rezident? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Daňový rezident?

Daňový rezident je označení daňového poplatníka, který může mít příjmy domácí i zahraniční, ale všechny tyto příjmy podléhají zdanění v zemi označené jako domovská.
Daňový rezident musí přiznat ke zdanění všechny své příjmy bez ohledu na hranice, má tedy tzv. neomezenou daňovou povinnost. To se většinou týká osob, které mají na území státu, ve kterém platí daně, trvalé bydliště, nebo se v něm zdržují déle než 183 dní v roce.


Co je to Daňový rezident? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Daňový rezident. Co znamená odborný pojem Daňový rezident z kategorie Účetnictví?

Texty mohou obsahovat chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Daňový rezident) můžete sdílet s kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Daňový rezident patří do kategorie Účetnictví

Klíčová slova: formulace, Daňový rezident, definice, co je to Daňový rezident?, přesný význam, význam, odborné názvosloví, co to je, synonymum, přesný výraz, termín, co znamená, informace, pojem, wiki, vysvětlení, názvosloví, terminus technicus


Pojem Daňový rezident je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Daňový rezident? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Daňový rezident je takový daňový poplatník, jehož příjmy ze všech jeho zdrojů na území domácí země i ze zahraničí podléhají zdanění v domovské zemi.
Většinou se jedná o ty, kteří mají na území státu, kde dojde k zaplacení daně bydliště (nebo se v zemi zdržují déle než 183 dní v kalendářním roce). Daňový rezident má tedy tzv. neomezenou daňovou povinnost a musí ke zdanění přiznat veškeré své příjmy (celosvětové). Přitom však není rozhodující, kdo příjmy vyplácí, zda jsou vypláceny v dané zemi, nebo v zahraničí a ani to, kde je činnost vykonávána.
Naopak daňový nerezident má omezenou daňovou povinnost a platí pouze příjmy z tuzemských zdrojů.

Jiné zdroje informací o pojmu Daňový rezident

Zkusit najít pojem Daňový rezident na Google.cz

Hledat videa s názvem Daňový rezident na Youtube

Vyhledat pojem Daňový rezident ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Daňový rezident ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Daňový rezident ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Daňový rezident ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Daňový rezident například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Nyní již víte jaká je definice termínu Daňový rezident? resp. co přesně znamená slovo Daňový rezident? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Daňový rezident, odpověď na dotaz co je to Daňový rezident?. Víte např. kdo to je Michaela Maláčová? Znáte a víte kdo je Markéta Davidová? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Účetnictví). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.