Co je to?
Definice výrazu Daňový rezident. Co znamená odborný pojem Daňový rezident z kategorie Účetnictví?

Co to je Daňový rezident? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Daňový rezident?

Daňový rezident je označení daňového poplatníka, který může mít příjmy domácí i zahraniční, ale všechny tyto příjmy podléhají zdanění v zemi označené jako domovská.
Daňový rezident musí přiznat ke zdanění všechny své příjmy bez ohledu na hranice, má tedy tzv. neomezenou daňovou povinnost. To se většinou týká osob, které mají na území státu, ve kterém platí daně, trvalé bydliště, nebo se v něm zdržují déle než 183 dní v roce.


Co je to Daňový rezident? Význam slova, termín, Definice výrazu Daňový rezident. Co znamená odborný pojem Daňový rezident z kategorie Účetnictví?

Možnost chyb vyhrazena. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Daňový rezident? Pak se o tuto stránku podělte s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Daňový rezident je v kategorii Účetnictví

Klíčová slova: význam pojmu, odborný výraz, termín, wiki, Účetnictví, Daňový rezident, synonymum, formulace, definice pojmu, přesný význam, odborné názvosloví, popis, pojem, význam slova, co to je, význam, vysvětlení, co je to Daňový rezident?


Pojem Daňový rezident je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Daňový rezident?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Daňový rezident je takový daňový poplatník, jehož příjmy ze všech jeho zdrojů na území domácí země i ze zahraničí podléhají zdanění v domovské zemi.
Většinou se jedná o ty, kteří mají na území státu, kde dojde k zaplacení daně bydliště (nebo se v zemi zdržují déle než 183 dní v kalendářním roce). Daňový rezident má tedy tzv. neomezenou daňovou povinnost a musí ke zdanění přiznat veškeré své příjmy (celosvětové). Přitom však není rozhodující, kdo příjmy vyplácí, zda jsou vypláceny v dané zemi, nebo v zahraničí a ani to, kde je činnost vykonávána.
Naopak daňový nerezident má omezenou daňovou povinnost a platí pouze příjmy z tuzemských zdrojů.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat výraz Daňový rezident ve Wikislovníku

Hledat pojem Daňový rezident na Google.cz

Zkusit najít pojem Daňový rezident ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Daňový rezident ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Daňový rezident na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Daňový rezident ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Daňový rezident například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Daňový rezident? resp. jaký je význam pojmu Daňový rezident? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Daňový rezident, odpověď na dotaz co je to Daňový rezident?. Víte např. kdo to je Lakomec? Znáte a víte kdo je Enrico Fermi? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Účetnictví. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.