Co je to?
Definice výrazu Daňový rezident. Co znamená odborný pojem Daňový rezident z kategorie Účetnictví?

Co to je Daňový rezident? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Daňový rezident?

Daňový rezident je označení daňového poplatníka, který může mít příjmy domácí i zahraniční, ale všechny tyto příjmy podléhají zdanění v zemi označené jako domovská.
Daňový rezident musí přiznat ke zdanění všechny své příjmy bez ohledu na hranice, má tedy tzv. neomezenou daňovou povinnost. To se většinou týká osob, které mají na území státu, ve kterém platí daně, trvalé bydliště, nebo se v něm zdržují déle než 183 dní v roce.


Co je to Daňový rezident? Význam slova, termín, Definice výrazu Daňový rezident. Co znamená odborný pojem Daňový rezident z kategorie Účetnictví?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Daňový rezident? Pak se o ní podělte s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Daňový rezident je v kategorii Účetnictví

Klíčová slova: terminologie, přesný význam, slovník, Účetnictví, vysvětlení, formulace, co znamená, Daňový rezident, termín, Účetnictví, odborný výraz, názvosloví, pojem, definice, synonymum, co je to Daňový rezident?, informace, heslo


Pojem Daňový rezident je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Daňový rezident píše následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Daňový rezident je takový daňový poplatník, jehož příjmy ze všech jeho zdrojů na území domácí země i ze zahraničí podléhají zdanění v domovské zemi.
Většinou se jedná o ty, kteří mají na území státu, kde dojde k zaplacení daně bydliště (nebo se v zemi zdržují déle než 183 dní v kalendářním roce). Daňový rezident má tedy tzv. neomezenou daňovou povinnost a musí ke zdanění přiznat veškeré své příjmy (celosvětové). Přitom však není rozhodující, kdo příjmy vyplácí, zda jsou vypláceny v dané zemi, nebo v zahraničí a ani to, kde je činnost vykonávána.
Naopak daňový nerezident má omezenou daňovou povinnost a platí pouze příjmy z tuzemských zdrojů.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít termín Daňový rezident ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Daňový rezident ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Daňový rezident na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Daňový rezident ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Daňový rezident ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Daňový rezident ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Daňový rezident například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Daňový rezident? resp. co vlastně znamená slovo Daňový rezident? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Daňový rezident, odpověď na dotaz co je to Daňový rezident?. Víte např. kdo to je Šlejfíř? Znáte a víte kdo je Kardiolog? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Daňový rezident hledat i v jiných kategoriích (než Účetnictví) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.