Co je to?
Definice výrazu Daňový rezident. Co znamená odborný pojem Daňový rezident z kategorie Účetnictví?

Co to je Daňový rezident? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Daňový rezident?

Daňový rezident je označení daňového poplatníka, který může mít příjmy domácí i zahraniční, ale všechny tyto příjmy podléhají zdanění v zemi označené jako domovská.
Daňový rezident musí přiznat ke zdanění všechny své příjmy bez ohledu na hranice, má tedy tzv. neomezenou daňovou povinnost. To se většinou týká osob, které mají na území státu, ve kterém platí daně, trvalé bydliště, nebo se v něm zdržují déle než 183 dní v roce.


Co je to Daňový rezident? Význam slova, termín, Definice výrazu Daňový rezident. Co znamená odborný pojem Daňový rezident z kategorie Účetnictví?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Daňový rezident se nachází v sekci Účetnictví

Klíčová slova: lexikon, přesný význam, slovo, popis, co to je, co znamená, formulace, přesný výraz, termín, slovník, co je to Daňový rezident?, pojem, wiki, názvosloví, terminologie, synonymum, odborné názvosloví, význam pojmu


Pojem Daňový rezident je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Daňový rezident?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Daňový rezident je takový daňový poplatník, jehož příjmy ze všech jeho zdrojů na území domácí země i ze zahraničí podléhají zdanění v domovské zemi.
Většinou se jedná o ty, kteří mají na území státu, kde dojde k zaplacení daně bydliště (nebo se v zemi zdržují déle než 183 dní v kalendářním roce). Daňový rezident má tedy tzv. neomezenou daňovou povinnost a musí ke zdanění přiznat veškeré své příjmy (celosvětové). Přitom však není rozhodující, kdo příjmy vyplácí, zda jsou vypláceny v dané zemi, nebo v zahraničí a ani to, kde je činnost vykonávána.
Naopak daňový nerezident má omezenou daňovou povinnost a platí pouze příjmy z tuzemských zdrojů.

Linky na jiné informační zdroje

Hledat videa s názvem Daňový rezident na Youtube

Hledat pojem Daňový rezident na Google.cz

Zkusit najít heslo Daňový rezident ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Daňový rezident ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Daňový rezident ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Daňový rezident ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Daňový rezident například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Daňový rezident? resp. co vlastně znamená slovo Daňový rezident? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Daňový rezident, odpověď na dotaz co je to Daňový rezident?. Víte např. kdo to je Kristýna Plíšková? Znáte a víte kdo je Enrico Fermi? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Účetnictví). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.