Co je to?
Odborný výraz, definice slova Dekadentní. Co znamená pojem Dekadentní z kategorie Kultura?

Co je to Dekadentní? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Dekadentní

Pokud někde uslyšíte, že je něco dekadentní, pak to má leccos společného s kulturou. Dekadence znamená úpadek a poprvé se spojuje s kulturou antického Říma, která v době dekadence byla na ústupu ze své někdejší slávy. Nově se poté slovo dekadence používá od poloviny devatenáctého století, kdy se takto začaly nazývat různé umělecké proudy.
Dekadence se prosadila ve světové i české literatuře. Mezi nejzvýznamnější světové autory můžeme zařadit jména jako Oscar Wilde či Arthur Rimbaud. V naší literatuře pak najdeme mezi dekadenty Karla Hlaváčka nebo Julia Zeyera.

Co je to Dekadentní? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Dekadentní. Co znamená pojem Dekadentní z kategorie Kultura?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Dekadentní s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Dekadentní se nachází v kategorii Kultura

Klíčová slova: synonymum, co je to Dekadentní?, Kultura, význam pojmu, odborné názvosloví, lexikon, názvosloví, informace, termín, terminologie, formulace, wiki, Kultura, popis, přesný výraz, co to je, Dekadentní, přesný význam


Pojem Dekadentní je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Dekadentní? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dekadence (z lat. de-cadentia od cadere, padat) znamená úpadek, rozpad; odtud přídavné jméno dekadentní, úpadkový. Název dekadence se spojoval s obdobím úpadku a rozpadu Římské říše. Od poloviny 19. století se užívá i jako označení různých uměleckých proudů, vycházejících z romantismu. Jejich představitelé se označují jako dekadenti.

Jiné informační zdroje o pojmu Dekadentní

Vyhledat pojem Dekadentní ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Dekadentní ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dekadentní ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Dekadentní ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Dekadentní ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Dekadentní ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Dekadentní například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Dekadentní? resp. co znamená Dekadentní? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dekadentní, odpověď na dotaz co je to Dekadentní?. Víte např. kdo to je Speleolog? Znáte a víte kdo je Demagog? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Kultura. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.