Co je to?
Odborný výraz, definice slova Dekadentní. Co znamená pojem Dekadentní z kategorie Kultura?

Co je to Dekadentní? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Dekadentní?

Pokud někde uslyšíte, že je něco dekadentní, pak to má leccos společného s kulturou. Dekadence znamená úpadek a poprvé se spojuje s kulturou antického Říma, která v době dekadence byla na ústupu ze své někdejší slávy. Nově se poté slovo dekadence používá od poloviny devatenáctého století, kdy se takto začaly nazývat různé umělecké proudy.
Dekadence se prosadila ve světové i české literatuře. Mezi nejzvýznamnější světové autory můžeme zařadit jména jako Oscar Wilde či Arthur Rimbaud. V naší literatuře pak najdeme mezi dekadenty Karla Hlaváčka nebo Julia Zeyera.


Co je to Dekadentní? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Dekadentní. Co znamená pojem Dekadentní z kategorie Kultura?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Dekadentní se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Dekadentní se nachází v kategorii Kultura

Klíčová slova: popis, názvosloví, význam, význam pojmu, informace, co znamená, terminologie, přesný význam, význam slova, Kultura, Dekadentní, definice, odborné názvosloví, co je to Dekadentní?, Kultura, vysvětlení, synonymum, lexikon


Pojem Dekadentní je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Dekadentní?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dekadence (z lat. de-cadentia od cadere, padat) znamená úpadek, rozpad; odtud přídavné jméno dekadentní, úpadkový. Název dekadence se spojoval s obdobím úpadku a rozpadu Římské říše. Od poloviny 19. století se užívá i jako označení různých uměleckých proudů, vycházejících z romantismu. Jejich představitelé se označují jako dekadenti.

Více informací o pojmu Dekadentní lze najít v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Dekadentní na Youtube

Najít slovo Dekadentní ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Dekadentní ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Dekadentní ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Dekadentní ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Dekadentní ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Dekadentní například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Dekadentní? resp. co je to Dekadentní? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dekadentní, odpověď na dotaz co je to Dekadentní?. Víte např. kdo to je Ťaman? Znáte a víte kdo je Myslivec? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Dekadentní i v jiných kategoriích (než Kultura). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.