Co je to?
Výraz, termín, definice slova Dekadentní. Co znamená odborný pojem Dekadentní z kategorie Kultura?

Co je to Dekadentní? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Dekadentní

Pokud někde uslyšíte, že je něco dekadentní, pak to má leccos společného s kulturou. Dekadence znamená úpadek a poprvé se spojuje s kulturou antického Říma, která v době dekadence byla na ústupu ze své někdejší slávy. Nově se poté slovo dekadence používá od poloviny devatenáctého století, kdy se takto začaly nazývat různé umělecké proudy.
Dekadence se prosadila ve světové i české literatuře. Mezi nejzvýznamnější světové autory můžeme zařadit jména jako Oscar Wilde či Arthur Rimbaud. V naší literatuře pak najdeme mezi dekadenty Karla Hlaváčka nebo Julia Zeyera.

Co je to Dekadentní? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Dekadentní. Co znamená odborný pojem Dekadentní z kategorie Kultura?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Dekadentní? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Dekadentní patří do sekce kultura

Klíčová slova: co znamená, definice, lexikon, terminologie, význam pojmu, synonymum, přesný význam, heslo, pojem, co je to Dekadentní?, význam slova, kultura, vysvětlení, slovo, odborný výraz, přesný výraz, termín, co to je


Pojem Dekadentní je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Dekadentní? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Dekadence (z lat. de-cadentia od cadere, padat) znamená úpadek, rozpad; odtud přídavné jméno dekadentní, úpadkový. Název dekadence se spojoval s obdobím úpadku a rozpadu Římské říše. Od poloviny 19. století se užívá i jako označení různých uměleckých proudů, vycházejících z romantismu. Jejich představitelé se označují jako dekadenti.

Jiné informační zdroje o pojmu Dekadentní

Vyhledat slovo Dekadentní ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Dekadentní ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Dekadentní ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dekadentní ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Dekadentní na Google.cz

Najít pojem Dekadentní ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Dekadentní například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Nyní už nejspíš víte co to je Dekadentní? resp. co označuje slovo Dekadentní? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dekadentní, odpověď na dotaz co je to Dekadentní?. Víte např. kdo to je Gauner? Znáte a víte kdo je Demagog? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je kultura. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.