Co je to?
Odborný výraz, definice slova Dekadentní. Co znamená pojem Dekadentní z kategorie Kultura?

Co je to Dekadentní? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Dekadentní?

Pokud někde uslyšíte, že je něco dekadentní, pak to má leccos společného s kulturou. Dekadence znamená úpadek a poprvé se spojuje s kulturou antického Říma, která v době dekadence byla na ústupu ze své někdejší slávy. Nově se poté slovo dekadence používá od poloviny devatenáctého století, kdy se takto začaly nazývat různé umělecké proudy.
Dekadence se prosadila ve světové i české literatuře. Mezi nejzvýznamnější světové autory můžeme zařadit jména jako Oscar Wilde či Arthur Rimbaud. V naší literatuře pak najdeme mezi dekadenty Karla Hlaváčka nebo Julia Zeyera.


Co je to Dekadentní? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Dekadentní. Co znamená pojem Dekadentní z kategorie Kultura?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Dekadentní s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Dekadentní patří do kategorie Kultura

Klíčová slova: definice, Kultura, terminologie, co to je, přesný význam, Kultura, názvosloví, co znamená, co je to Dekadentní?, wiki, synonymum, význam slova, vysvětlení, slovník, význam pojmu, přesný výraz, pojem, odborné názvosloví


Pojem Dekadentní je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Dekadentní?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dekadence (z lat. de-cadentia od cadere, padat) znamená úpadek, rozpad; odtud přídavné jméno dekadentní, úpadkový. Název dekadence se spojoval s obdobím úpadku a rozpadu Římské říše. Od poloviny 19. století se užívá i jako označení různých uměleckých proudů, vycházejících z romantismu. Jejich představitelé se označují jako dekadenti.

Zkuste zjistit více informací o slovu Dekadentní v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dekadentní ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Dekadentní na Youtube

Hledat výraz Dekadentní ve Wikislovníku

Najít termín Dekadentní ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Dekadentní na Google.cz

Zkusit najít výraz Dekadentní ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Dekadentní například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Dekadentní? resp. co se skrývá pod slovem Dekadentní? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dekadentní, odpověď na dotaz co je to Dekadentní?. Víte např. kdo to je Dorian Gray? Znáte a víte kdo je Myslivec? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Kultura). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.