Co je to?
Definice výrazu, termínu Dekadentní. Co znamená odborný pojem Dekadentní z kategorie Kultura?

Co je to Dekadentní? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Dekadentní?

Pokud někde uslyšíte, že je něco dekadentní, pak to má leccos společného s kulturou. Dekadence znamená úpadek a poprvé se spojuje s kulturou antického Říma, která v době dekadence byla na ústupu ze své někdejší slávy. Nově se poté slovo dekadence používá od poloviny devatenáctého století, kdy se takto začaly nazývat různé umělecké proudy.
Dekadence se prosadila ve světové i české literatuře. Mezi nejzvýznamnější světové autory můžeme zařadit jména jako Oscar Wilde či Arthur Rimbaud. V naší literatuře pak najdeme mezi dekadenty Karla Hlaváčka nebo Julia Zeyera.

Co je to Dekadentní? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Dekadentní. Co znamená odborný pojem Dekadentní z kategorie Kultura?

Přes veškerou snahu se mohou v textech vyskytovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Dekadentní patří do kategorie kultura

Klíčová slova: názvosloví, definice pojmu, popis, přesný význam, terminologie, wiki, co je to Dekadentní?, význam slova, heslo, pojem, synonymum, slovník, odborný výraz, slovo, význam, význam pojmu, formulace, vysvětlení


Pojem Dekadentní je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Dekadentní? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Dekadence (z lat. de-cadentia od cadere, padat) znamená úpadek, rozpad; odtud přídavné jméno dekadentní, úpadkový. Název dekadence se spojoval s obdobím úpadku a rozpadu Římské říše. Od poloviny 19. století se užívá i jako označení různých uměleckých proudů, vycházejících z romantismu. Jejich představitelé se označují jako dekadenti.

Další možné informační zdroje

Vyhledat výraz Dekadentní ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Dekadentní ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Dekadentní na Youtube

Zkusit najít výraz Dekadentní ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Dekadentní ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dekadentní ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Dekadentní například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Dekadentní? resp. co přesně označuje termín Dekadentní? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dekadentní, odpověď na dotaz co je to Dekadentní?. Víte např. kdo to je Jezuita? Znáte a víte kdo je Druh? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než kultura). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.