Co je to?
Definice odborného termínu, slova Ratifikace. Co znamená pojem Ratifikace z kategorie Právo?

Co je to Ratifikace? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Ratifikace

Ratifikace znamená závazné potvrzení platnosti nějakého dokumentu, většinou jde o smlouvu zásadní důležitosti. Používá se často u mezinárodních smluv, ale i u soukromých dokumentů. Zde se jedná o potvrzení dokumentu, který připravil agent a musí ho potvrdit ještě statutární zástupce.
V ČR vyslovuje souhlas s ratifikací Parlament ČR a smlouvu podepisuje prezident republiky. K ratifikaci může proběhnout i referendum.


Co je to Ratifikace? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Ratifikace. Co znamená pojem Ratifikace z kategorie Právo?

Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Ratifikace patří do kategorie Právo

Klíčová slova: odborné názvosloví, pojem, význam pojmu, Ratifikace, vysvětlení, slovník, definice, názvosloví, slovo, význam, co je to Ratifikace?, definice pojmu, Právo, heslo, termín, odborný výraz, přesný výraz, co znamená


Pojem Ratifikace je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat pojem Ratifikace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Ratifikace ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Ratifikace ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ratifikace ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Ratifikace na Google.cz

Vyhledat termín Ratifikace ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Ratifikace například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikipedii nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Ratifikace? resp. jaký je přesný význam slova Ratifikace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ratifikace, odpověď na dotaz co je to Ratifikace?. Víte např. kdo to je Hmyzožravec? Znáte a víte kdo je Kašér? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Ratifikace i v jiných kategoriích (než Právo). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.