Co je to?
Definice odborného termínu, slova Ratifikace. Co znamená pojem Ratifikace z kategorie Právo?

Co je to Ratifikace? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Ratifikace

Ratifikace znamená závazné potvrzení platnosti nějakého dokumentu, většinou jde o smlouvu zásadní důležitosti. Používá se často u mezinárodních smluv, ale i u soukromých dokumentů. Zde se jedná o potvrzení dokumentu, který připravil agent a musí ho potvrdit ještě statutární zástupce.
V ČR vyslovuje souhlas s ratifikací Parlament ČR a smlouvu podepisuje prezident republiky. K ratifikaci může proběhnout i referendum.


Co je to Ratifikace? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Ratifikace. Co znamená pojem Ratifikace z kategorie Právo?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Ratifikace? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Ratifikace patří do sekce Právo

Klíčová slova: přesný výraz, pojem, co znamená, wiki, termín, heslo, Ratifikace, Právo, co to je, terminus technicus, Právo, přesný význam, vysvětlení, lexikon, definice pojmu, význam slova, co je to Ratifikace?, informace


Pojem Ratifikace je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Ratifikace?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ratifikace (z lat. ratus, platný a facere, udělat) je závazné potvrzení platnosti zvláště důležitého dokumentu, typicky mezinárodní smlouvy. V anglosaské oblasti se užívá i v soukromém právu, kde znamená potvrzení smlouvy, kterou sjednal nějaký agent, statutárním zástupcem.

Jiné zdroje informací o pojmu Ratifikace

Najít heslo Ratifikace ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Ratifikace ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Ratifikace ve Wikislovníku

Najít výraz Ratifikace na Google.cz

Vyhledat výraz Ratifikace ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Ratifikace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ratifikace například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Ratifikace? resp. co znamená Ratifikace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ratifikace, odpověď na dotaz co je to Ratifikace?. Víte např. kdo to je Michelle Pfeiffer? Znáte a víte kdo je Pavel Helebrand? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Právo). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.