Co je to?
Definice odborného termínu, slova Ratifikace. Co znamená pojem Ratifikace z kategorie Právo?

Co je to Ratifikace? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Ratifikace

Ratifikace znamená závazné potvrzení platnosti nějakého dokumentu, většinou jde o smlouvu zásadní důležitosti. Používá se často u mezinárodních smluv, ale i u soukromých dokumentů. Zde se jedná o potvrzení dokumentu, který připravil agent a musí ho potvrdit ještě statutární zástupce.
V ČR vyslovuje souhlas s ratifikací Parlament ČR a smlouvu podepisuje prezident republiky. K ratifikaci může proběhnout i referendum.


Co je to Ratifikace? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Ratifikace. Co znamená pojem Ratifikace z kategorie Právo?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Ratifikace? Pak se o ní podělte se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Ratifikace patří do sekce Právo

Klíčová slova: Právo, Ratifikace, názvosloví, vysvětlení, terminus technicus, definice pojmu, popis, formulace, slovo, wiki, informace, význam pojmu, heslo, Právo, terminologie, termín, odborný výraz, synonymum


Pojem Ratifikace je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ratifikace ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Ratifikace ve Wikislovníku

Hledat výraz Ratifikace na Google.cz

Vyhledat termín Ratifikace ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Ratifikace na Youtube

Zkusit najít termín Ratifikace ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ratifikace například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Ratifikace? resp. jaká je definice slova Ratifikace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ratifikace, odpověď na dotaz co je to Ratifikace?. Víte např. kdo to je Pravičák? Znáte a víte kdo je Dolph Lundgren? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Právo). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.