Co je to?
Definice odborného termínu, slova Ratifikace. Co znamená pojem Ratifikace z kategorie Právo?

Co je to Ratifikace? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Ratifikace

Ratifikace znamená závazné potvrzení platnosti nějakého dokumentu, většinou jde o smlouvu zásadní důležitosti. Používá se často u mezinárodních smluv, ale i u soukromých dokumentů. Zde se jedná o potvrzení dokumentu, který připravil agent a musí ho potvrdit ještě statutární zástupce.
V ČR vyslovuje souhlas s ratifikací Parlament ČR a smlouvu podepisuje prezident republiky. K ratifikaci může proběhnout i referendum.


Co je to Ratifikace? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Ratifikace. Co znamená pojem Ratifikace z kategorie Právo?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Ratifikace? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Ratifikace je v kategorii Právo

Klíčová slova: slovník, názvosloví, terminologie, formulace, lexikon, vysvětlení, slovo, definice pojmu, co to je, terminus technicus, co je to Ratifikace?, definice, informace, heslo, význam slova, význam pojmu, přesný výraz, Právo


Pojem Ratifikace je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Ratifikace?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ratifikace (z lat. ratus, platný a facere, udělat) je závazné potvrzení platnosti zvláště důležitého dokumentu, typicky mezinárodní smlouvy. V anglosaské oblasti se užívá i v soukromém právu, kde znamená potvrzení smlouvy, kterou sjednal nějaký agent, statutárním zástupcem.

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat slovo Ratifikace na Google.cz

Hledat termín Ratifikace ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Ratifikace ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Ratifikace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Ratifikace ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Ratifikace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Ratifikace například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Ratifikace? resp. co znamená Ratifikace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ratifikace, odpověď na dotaz co je to Ratifikace?. Víte např. kdo to je Ivan Vodochodský? Znáte a víte kdo je Kašér? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Zkuste proto termín Ratifikace hledat i v jiných kategoriích (než Právo) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.