Co je to?
Výraz, termín, definice slova Citové vydírání. Co znamená odborný pojem Citové vydírání z kategorie Psychologie?

Co je to Citové vydírání? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Citové vydírání?

Citové vydírání je stav, kdy jedinci naznačuje někdo blízký, že bude potrestán, nebo mu vyhrožuje, že mu způsobí utrpení. Cílem je donutit vydíranou osobu, aby splnila určité požadavky nebo úkoly. Původce citového vydírání zneužívá důvěry druhého, znalosti jeho nedostatků a utajených skutečností. Tím nutí druhého uposlechnout. Někdy dochází k manipulaci pláčem, což je typické především pro ženy. Vyděrači se snaží vzbuzovat dojem, že jsou schopni vykonat cokoli, aby bylo po jejich, a tváří se neústupně.
Manipulátor je vlastně tyran, bojí se odmítnutí a neumí ho přijmout. Nemá sebeúctu a myslí si o sobě samé špatné věci. Citoví vyděrači se bojí o svou přítomnost i budoucnost, proto obviňují druhé ze sobeckosti a lhostejnosti. Jejich projevy připomínají chování malých dětí. Svému okolí připisují své vlastní vlastnosti, aby se cítili lépe. Pokud se jim nevyhoví, vztekají se a dokáží se i pomstít, někdy velice záludným způsobem.


Co je to Citové vydírání? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Citové vydírání. Co znamená odborný pojem Citové vydírání z kategorie Psychologie?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Citové vydírání? Potom se o definici podělte s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Citové vydírání se nachází v kategorii psychologie

Klíčová slova: formulace, heslo, psychologie, pojem, wiki, psychologie, přesný význam, vysvětlení, synonymum, význam, slovo, definice pojmu, přesný výraz, lexikon, termín, definice, Citové vydírání, význam pojmu


Pojem Citové vydírání je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Citové vydírání?

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Citové vydírání je termín popularizovaný psychoterapeutkou Susan Forwardovou pro ovládání lidí ve vztazích a teorie, že strach, povinnost, závazek a vina jsou transakční dynamikou ve hře mezi kontrolujícím a kontrolovanou osobou. Pochopení této dynamiky je užitečné pro každého, kdo se snaží vymanit se z kontrolujícího chování jiné osoby, a vypořádat se s vlastním nutkáním dělat věci, které jsou nepohodlné, nežádoucí, zatěžující nebo sebeobětující pro ostatní.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít termín Citové vydírání ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Citové vydírání ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Citové vydírání ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Citové vydírání na Google.cz

Vyhledat termín Citové vydírání ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Citové vydírání ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Citové vydírání například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Teď už víte jaká je definice termínu Citové vydírání? resp. co se skrývá pod slovem Citové vydírání? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Citové vydírání, odpověď na dotaz co je to Citové vydírání?. Víte např. kdo to je Podivín? Znáte a víte kdo je Radikál? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Citové vydírání i v jiných kategoriích (než psychologie). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.