Co je to?
Definice odborného termínu, slova Citové vydírání. Co znamená pojem Citové vydírání z kategorie Psychologie?

Co je Citové vydírání? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Citové vydírání?

Citové vydírání je stav, kdy jedinci naznačuje někdo blízký, že bude potrestán, nebo mu vyhrožuje, že mu způsobí utrpení. Cílem je donutit vydíranou osobu, aby splnila určité požadavky nebo úkoly. Původce citového vydírání zneužívá důvěry druhého, znalosti jeho nedostatků a utajených skutečností. Tím nutí druhého uposlechnout. Někdy dochází k manipulaci pláčem, což je typické především pro ženy. Vyděrači se snaží vzbuzovat dojem, že jsou schopni vykonat cokoli, aby bylo po jejich, a tváří se neústupně.
Manipulátor je vlastně tyran, bojí se odmítnutí a neumí ho přijmout. Nemá sebeúctu a myslí si o sobě samé špatné věci. Citoví vyděrači se bojí o svou přítomnost i budoucnost, proto obviňují druhé ze sobeckosti a lhostejnosti. Jejich projevy připomínají chování malých dětí. Svému okolí připisují své vlastní vlastnosti, aby se cítili lépe. Pokud se jim nevyhoví, vztekají se a dokáží se i pomstít, někdy velice záludným způsobem.


Co je to Citové vydírání? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Citové vydírání. Co znamená pojem Citové vydírání z kategorie Psychologie?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Text napsán pro Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Citové vydírání? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Citové vydírání patří do sekce psychologie

Klíčová slova: pojem, slovo, Citové vydírání, význam pojmu, terminologie, lexikon, definice, přesný výraz, význam, psychologie, heslo, odborné názvosloví, vysvětlení, co znamená, synonymum, co je to Citové vydírání?, informace, odborný výraz


Pojem Citové vydírání je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Citové vydírání píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Citové vydírání je termín popularizovaný psychoterapeutkou Susan Forwardovou pro ovládání lidí ve vztazích a teorie, že strach, povinnost, závazek a vina jsou transakční dynamikou ve hře mezi kontrolujícím a kontrolovanou osobou. Pochopení této dynamiky je užitečné pro každého, kdo se snaží vymanit se z kontrolujícího chování jiné osoby, a vypořádat se s vlastním nutkáním dělat věci, které jsou nepohodlné, nežádoucí, zatěžující nebo sebeobětující pro ostatní.

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat termín Citové vydírání ve Wikislovníku

Hledat termín Citové vydírání ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Citové vydírání ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Citové vydírání ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Citové vydírání ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Citové vydírání na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Citové vydírání například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Citové vydírání? resp. jaká je definice slova Citové vydírání? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Citové vydírání, odpověď na dotaz co je to Citové vydírání?. Víte např. kdo to je Cliff Richard? Znáte a víte kdo je Eva Klepáčová? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci psychologie. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.