Co je to?
Výraz, termín, definice slova Jeřáb oskeruše. Co znamená odborný pojem Jeřáb oskeruše z kategorie Rostliny?

Co je to Jeřáb oskeruše? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Jeřáb oskeruše

Jeřáb oskeruše je listnatý ovocný strom, s nímž se můžeme setkat především v jižních částech Evropy v nadmořských výškách do 500 m. Dosahuje výšky cca 15 metrů a může se dožít až 500 let. Plody jsou červené bobule. Dají se využít na výrobu marmelád, kompotů, je možné je sušit nebo z nich vyrábět pálenku.


Co je to Jeřáb oskeruše? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Jeřáb oskeruše. Co znamená odborný pojem Jeřáb oskeruše z kategorie Rostliny?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Jeřáb oskeruše doporučujeme sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Jeřáb oskeruše se nachází v sekci Rostliny

Klíčová slova: Rostliny, Jeřáb oskeruše, slovo, wiki, heslo, význam, slovník, lexikon, co to je, co znamená, odborné názvosloví, pojem, definice pojmu, přesný výraz, vysvětlení, co je to Jeřáb oskeruše?, terminologie, přesný význam


Pojem Jeřáb oskeruše je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Jeřáb oskeruše?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Jeřáb oskeruše (někdy se uvádí jako oskoruše, nářečně oskoruša) (Sorbus domestica) je opadavý, listnatý ovocný strom dorůstající výšky až 15 m jako solitér nebo až 30 m v lese. V našich podmínkách se dožívá 300 až 500 let, v jižní Evropě až 600 let. V Česku je tato dřevina vzácná a vyskytuje se v Českém středohoří a na jihovýchodě Moravy. Název oskeruše je všeslovanský a je nejasného, asi již praevropského původu.

Další zdroje informací

Zkusit najít pojem Jeřáb oskeruše na Google.cz

Najít výraz Jeřáb oskeruše ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Jeřáb oskeruše ve Wikislovníku

Hledat heslo Jeřáb oskeruše ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jeřáb oskeruše ve Wikimedia Commons

Hledat termín Jeřáb oskeruše ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Jeřáb oskeruše například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Jeřáb oskeruše? resp. jaká je definice termínu Jeřáb oskeruše? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jeřáb oskeruše, odpověď na dotaz co je to Jeřáb oskeruše?. Víte např. kdo to je Nohsled? Znáte a víte kdo je Lena Headey? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Rostliny). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.