Co je to?
Výraz, termín, definice slova Jeřáb oskeruše. Co znamená odborný pojem Jeřáb oskeruše z kategorie Rostliny?

Co je to Jeřáb oskeruše? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Jeřáb oskeruše?

Jeřáb oskeruše je listnatý ovocný strom, s nímž se můžeme setkat především v jižních částech Evropy v nadmořských výškách do 500 m. Dosahuje výšky cca 15 metrů a může se dožít až 500 let. Plody jsou červené bobule. Dají se využít na výrobu marmelád, kompotů, je možné je sušit nebo z nich vyrábět pálenku.


Co je to Jeřáb oskeruše? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Jeřáb oskeruše. Co znamená odborný pojem Jeřáb oskeruše z kategorie Rostliny?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Jeřáb oskeruše? Potom se o definici podělte s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Jeřáb oskeruše se nachází v kategorii rostliny

Klíčová slova: rostliny, význam slova, co je to Jeřáb oskeruše?, definice, rostliny, slovo, formulace, vysvětlení, přesný výraz, odborné názvosloví, slovník, Jeřáb oskeruše, heslo, co to je, význam pojmu, lexikon, popis, co znamená


Pojem Jeřáb oskeruše je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Jeřáb oskeruše píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Jeřáb oskeruše (někdy se uvádí jako oskoruše, nářečně oskoruša) (Sorbus domestica) je opadavý, listnatý ovocný strom dorůstající výšky až 15 m jako solitér nebo až 30 m v lese. V našich podmínkách se dožívá 300 až 500 let, v jižní Evropě až 600 let. V Česku je tato dřevina vzácná a vyskytuje se v Českém středohoří a na jihovýchodě Moravy. Název oskeruše je všeslovanský a je nejasného, asi již praevropského původu.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít termín Jeřáb oskeruše ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Jeřáb oskeruše na Google.cz

Zkusit najít výraz Jeřáb oskeruše ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Jeřáb oskeruše ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Jeřáb oskeruše ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jeřáb oskeruše ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Jeřáb oskeruše například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Jeřáb oskeruše? resp. jaký je význam slova Jeřáb oskeruše? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jeřáb oskeruše, odpověď na dotaz co je to Jeřáb oskeruše?. Víte např. kdo to je Animista? Znáte a víte kdo je Michal Nesvadba? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Jeřáb oskeruše i v jiných kategoriích (než rostliny). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.