Co je to?
Výraz, termín, definice slova Jeřáb oskeruše. Co znamená odborný pojem Jeřáb oskeruše z kategorie Rostliny?

Co je to Jeřáb oskeruše? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Jeřáb oskeruše

Jeřáb oskeruše je listnatý ovocný strom, s nímž se můžeme setkat především v jižních částech Evropy v nadmořských výškách do 500 m. Dosahuje výšky cca 15 metrů a může se dožít až 500 let. Plody jsou červené bobule. Dají se využít na výrobu marmelád, kompotů, je možné je sušit nebo z nich vyrábět pálenku.


Co je to Jeřáb oskeruše? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Jeřáb oskeruše. Co znamená odborný pojem Jeřáb oskeruše z kategorie Rostliny?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Jeřáb oskeruše s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Jeřáb oskeruše se nachází v sekci Rostliny

Klíčová slova: definice pojmu, odborné názvosloví, Jeřáb oskeruše, pojem, názvosloví, terminus technicus, heslo, odborný výraz, slovo, vysvětlení, přesný výraz, co znamená, termín, formulace, význam, co to je, význam pojmu, Rostliny


Pojem Jeřáb oskeruše je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Jeřáb oskeruše? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Jeřáb oskeruše (někdy se uvádí jako oskoruše, nářečně oskoruša) (Sorbus domestica) je opadavý, listnatý ovocný strom dorůstající výšky až 15 m jako solitér nebo až 30 m v lese. V našich podmínkách se dožívá 300 až 500 let, v jižní Evropě až 600 let. V Česku je tato dřevina vzácná a vyskytuje se v Českém středohoří a na jihovýchodě Moravy. Název oskeruše je všeslovanský a je nejasného, asi již praevropského původu.

Další informační zdroje o slovu Jeřáb oskeruše

Hledat termín Jeřáb oskeruše ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Jeřáb oskeruše ve Wikizdrojích

Hledat heslo Jeřáb oskeruše ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Jeřáb oskeruše na Google.cz

Vyhledat termín Jeřáb oskeruše ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Jeřáb oskeruše ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Jeřáb oskeruše například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Jeřáb oskeruše? resp. co se přesně ukrývá za slovem Jeřáb oskeruše? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jeřáb oskeruše, odpověď na dotaz co je to Jeřáb oskeruše?. Víte např. kdo to je Mulat? Znáte a víte kdo je Jim Walton? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Rostliny). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.