Co je to?
Výraz, termín, definice slova Jeřáb oskeruše. Co znamená odborný pojem Jeřáb oskeruše z kategorie Rostliny?

Co je to Jeřáb oskeruše? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Jeřáb oskeruše

Jeřáb oskeruše je listnatý ovocný strom, s nímž se můžeme setkat především v jižních částech Evropy v nadmořských výškách do 500 m. Dosahuje výšky cca 15 metrů a může se dožít až 500 let. Plody jsou červené bobule. Dají se využít na výrobu marmelád, kompotů, je možné je sušit nebo z nich vyrábět pálenku.


Co je to Jeřáb oskeruše? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Jeřáb oskeruše. Co znamená odborný pojem Jeřáb oskeruše z kategorie Rostliny?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Jeřáb oskeruše sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Jeřáb oskeruše patří do sekce Rostliny

Klíčová slova: Jeřáb oskeruše, definice pojmu, odborné názvosloví, Rostliny, termín, lexikon, formulace, slovo, informace, co to je, synonymum, pojem, Rostliny, přesný výraz, význam, odborný výraz, vysvětlení, názvosloví


Pojem Jeřáb oskeruše je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Jeřáb oskeruše? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Jeřáb oskeruše (někdy se uvádí jako oskoruše, nářečně oskoruša) (Sorbus domestica) je opadavý, listnatý ovocný strom dorůstající výšky až 15 m jako solitér nebo až 30 m v lese. V našich podmínkách se dožívá 300 až 500 let, v jižní Evropě až 600 let. V Česku je tato dřevina vzácná a vyskytuje se v Českém středohoří a na jihovýchodě Moravy. Název oskeruše je všeslovanský a je nejasného, asi již praevropského původu.

Více informací o slovu Jeřáb oskeruše doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít výraz Jeřáb oskeruše ve Wikislovníku

Hledat pojem Jeřáb oskeruše ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Jeřáb oskeruše ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Jeřáb oskeruše ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Jeřáb oskeruše ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Jeřáb oskeruše ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Jeřáb oskeruše například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Jeřáb oskeruše? resp. co vlastně znamená slovo Jeřáb oskeruše? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jeřáb oskeruše, odpověď na dotaz co je to Jeřáb oskeruše?. Víte např. kdo to je Václav Havel? Znáte a víte kdo je Copywriter? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Jeřáb oskeruše v jiné sekci než Rostliny. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.