Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Jeřáb oskeruše. Co znamená pojem Jeřáb oskeruše z kategorie Rostliny?

Co je Jeřáb oskeruše?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Jeřáb oskeruše

Jeřáb oskeruše je listnatý ovocný strom, s nímž se můžeme setkat především v jižních částech Evropy v nadmořských výškách do 500 m. Dosahuje výšky cca 15 metrů a může se dožít až 500 let. Plody jsou červené bobule. Dají se využít na výrobu marmelád, kompotů, je možné je sušit nebo z nich vyrábět pálenku.


Co je to Jeřáb oskeruše? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Jeřáb oskeruše. Co znamená pojem Jeřáb oskeruše z kategorie Rostliny?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s dalšími osobami na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Jeřáb oskeruše se nachází v kategorii rostliny

Klíčová slova: přesný výraz, odborné názvosloví, popis, synonymum, slovo, názvosloví, slovník, formulace, rostliny, lexikon, definice pojmu, wiki, Jeřáb oskeruše, odborný výraz, co znamená, pojem, přesný význam, co to je


Pojem Jeřáb oskeruše je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Jeřáb oskeruše?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Jeřáb oskeruše (někdy se uvádí jako oskoruše, nářečně oskoruša) (Sorbus domestica) je opadavý, listnatý ovocný strom dorůstající výšky až 15 m jako solitér nebo až 30 m v lese. V našich podmínkách se dožívá 300 až 500 let, v jižní Evropě až 600 let. V Česku je tato dřevina vzácná a vyskytuje se v Českém středohoří a na jihovýchodě Moravy. Název oskeruše je všeslovanský a je nejasného, asi již praevropského původu.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít pojem Jeřáb oskeruše ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít frázi Jeřáb oskeruše ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Jeřáb oskeruše na Youtube

Vyhledat slovo Jeřáb oskeruše na Google obrázcích

Zkusit najít frázi Jeřáb oskeruše ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Jeřáb oskeruše ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Jeřáb oskeruše například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Jeřáb oskeruše? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Jeřáb oskeruše? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jeřáb oskeruše, odpověď na dotaz co je to Jeřáb oskeruše?. Víte např. kdo to je Eliška Klučinová? Znáte a víte kdo je Oldřich Kaiser? Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledat odborný výraz Jeřáb oskeruše i v jiné sekci než je kategorie rostliny. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.