Co je to?
Definice odborného termínu, slova Jeřáb oskeruše. Co znamená pojem Jeřáb oskeruše z kategorie Rostliny?

Co je to Jeřáb oskeruše? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Jeřáb oskeruše

Jeřáb oskeruše je listnatý ovocný strom, s nímž se můžeme setkat především v jižních částech Evropy v nadmořských výškách do 500 m. Dosahuje výšky cca 15 metrů a může se dožít až 500 let. Plody jsou červené bobule. Dají se využít na výrobu marmelád, kompotů, je možné je sušit nebo z nich vyrábět pálenku.


Co je to Jeřáb oskeruše? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Jeřáb oskeruše. Co znamená pojem Jeřáb oskeruše z kategorie Rostliny?

Přes veškeré přiměřené úsilí tomu, aby informace na těchto stránkách byly správné, jejich přesnost nelze stoprocetně zaručit. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Jeřáb oskeruše je v sekci rostliny

Klíčová slova: termín, popis, formulace, rostliny, vysvětlení, rostliny, co je to Jeřáb oskeruše?, lexikon, definice pojmu, význam, význam slova, slovo, Jeřáb oskeruše, wiki, co to je, odborný výraz, přesný výraz, význam pojmu


Pojem Jeřáb oskeruše je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Jeřáb oskeruše?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Jeřáb oskeruše (někdy se uvádí jako oskoruše, nářečně oskoruša) (Sorbus domestica) je opadavý, listnatý ovocný strom dorůstající výšky až 15 m jako solitér nebo až 30 m v lese. V našich podmínkách se dožívá 300 až 500 let, v jižní Evropě až 600 let. V Česku je tato dřevina vzácná a vyskytuje se v Českém středohoří a na jihovýchodě Moravy. Název oskeruše je všeslovanský a je nejasného, asi již praevropského původu.

Linky na další online zdroje

Hledat slovo Jeřáb oskeruše na Google.cz

Najít pojem Jeřáb oskeruše ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Jeřáb oskeruše ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Jeřáb oskeruše ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jeřáb oskeruše ve Wikimedia Commons

Zkusit najít Jeřáb oskeruše ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Jeřáb oskeruše například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Jeřáb oskeruše? resp. co to je Jeřáb oskeruše? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jeřáb oskeruše, odpověď na dotaz co je to Jeřáb oskeruše?. Víte např. kdo to je Svatá Filoména? Znáte a víte kdo je Jan Skopeček? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Jeřáb oskeruše hledat i v jiných kategoriích (než rostliny). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.