Co je to?
Definice odborného termínu, slova Tyfus. Co znamená pojem Tyfus z kategorie Nemoce?

Co je to Tyfus? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Tyfus?

Tyfus je lékařský pojem, označení několika druhů nemocí. Nepostihuje jen člověka, ale například i drůbež. Nejznámější druhy tohoto onemocnění jsou tyfus břišní, skvrnitý nebo návratný. Původně slovo označovalo poruchu vědomí – tyfos znamená řecky mlha.
Nejrozšířenější je břišní tyfus, který je bakteriálního původu a infikovat se lze potravou nebo nakaženou vodou. Postižený trpí horečkami, bolestmi a průjmem. Léčí se antibiotiky.


Co je to Tyfus? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Tyfus. Co znamená pojem Tyfus z kategorie Nemoce?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Tyfus? Pak se o ní podělte s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Tyfus patří do sekce Nemoce

Klíčová slova: co je to Tyfus?, co znamená, terminologie, slovo, Tyfus, lexikon, formulace, Nemoce, definice, význam pojmu, slovník, význam slova, terminus technicus, přesný výraz, Nemoce, odborné názvosloví, termín, definice pojmu


Pojem Tyfus je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Tyfus? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Tyfus (z řeckého tyfos – mlha) v přeneseném slova smyslu znamená zakalené vědomí.

V medicíně označuje nemoci:
• břišní tyfus
• skvrnitý tyfus
• návratný tyfus
• tyfová horečka
• tyf drůbeže

Další informační zdroje o slovu Tyfus

Hledat pojem Tyfus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Tyfus ve Wikizdrojích

Najít výraz Tyfus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Tyfus ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Tyfus ve Wikislovníku

Najít heslo Tyfus ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Tyfus například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Tyfus? resp. co přesně označuje termín Tyfus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tyfus, odpověď na dotaz co je to Tyfus?. Víte např. kdo to je Saturn? Znáte a víte kdo je Oblastní manažer? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Nemoce). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.