Co je to?
Definice odborného termínu, slova Tyfus. Co znamená pojem Tyfus z kategorie Nemoce?

Co je to Tyfus? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Tyfus?

Tyfus je lékařský pojem, označení několika druhů nemocí. Nepostihuje jen člověka, ale například i drůbež. Nejznámější druhy tohoto onemocnění jsou tyfus břišní, skvrnitý nebo návratný. Původně slovo označovalo poruchu vědomí – tyfos znamená řecky mlha.
Nejrozšířenější je břišní tyfus, který je bakteriálního původu a infikovat se lze potravou nebo nakaženou vodou. Postižený trpí horečkami, bolestmi a průjmem. Léčí se antibiotiky.


Co je to Tyfus? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Tyfus. Co znamená pojem Tyfus z kategorie Nemoce?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Tyfus doporučujeme sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Tyfus se nachází v sekci Nemoce

Klíčová slova: Tyfus, heslo, význam slova, pojem, názvosloví, informace, přesný výraz, slovo, odborný výraz, popis, terminus technicus, termín, lexikon, Nemoce, definice, odborné názvosloví, synonymum, co je to Tyfus?


Pojem Tyfus je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Tyfus

Zkusit najít heslo Tyfus ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Tyfus ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Tyfus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Tyfus ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Tyfus ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tyfus ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Tyfus například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Tyfus? resp. co se skrývá pod slovem Tyfus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tyfus, odpověď na dotaz co je to Tyfus?. Víte např. kdo to je Marie Benešová? Znáte a víte kdo je Arnold Schwarzenegger? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Nemoce. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.