Co je to?
Definice odborného termínu, slova Tyfus. Co znamená pojem Tyfus z kategorie Nemoce?

Co je to Tyfus? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Tyfus?

Tyfus je lékařský pojem, označení několika druhů nemocí. Nepostihuje jen člověka, ale například i drůbež. Nejznámější druhy tohoto onemocnění jsou tyfus břišní, skvrnitý nebo návratný. Původně slovo označovalo poruchu vědomí – tyfos znamená řecky mlha.
Nejrozšířenější je břišní tyfus, který je bakteriálního původu a infikovat se lze potravou nebo nakaženou vodou. Postižený trpí horečkami, bolestmi a průjmem. Léčí se antibiotiky.


Co je to Tyfus? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Tyfus. Co znamená pojem Tyfus z kategorie Nemoce?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Tyfus patří do sekce Nemoce

Klíčová slova: vysvětlení, formulace, wiki, informace, odborný výraz, význam, Tyfus, Nemoce, odborné názvosloví, definice, terminus technicus, význam pojmu, slovník, přesný výraz, význam slova, popis, pojem, lexikon


Pojem Tyfus je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Najít výraz Tyfus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Tyfus ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Tyfus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Tyfus na Youtube

Vyhledat výraz Tyfus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Tyfus ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Tyfus například ve Wikipedii, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Tyfus? resp. jaká je definice slova Tyfus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tyfus, odpověď na dotaz co je to Tyfus?. Víte např. kdo to je P.C. Roberts? Znáte a víte kdo je Arnold Schwarzenegger? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Nemoce). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.