Co je to?
Definice odborného termínu, slova Tyfus. Co znamená pojem Tyfus z kategorie Nemoce?

Co je to Tyfus? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Tyfus?

Tyfus je lékařský pojem, označení několika druhů nemocí. Nepostihuje jen člověka, ale například i drůbež. Nejznámější druhy tohoto onemocnění jsou tyfus břišní, skvrnitý nebo návratný. Původně slovo označovalo poruchu vědomí – tyfos znamená řecky mlha.
Nejrozšířenější je břišní tyfus, který je bakteriálního původu a infikovat se lze potravou nebo nakaženou vodou. Postižený trpí horečkami, bolestmi a průjmem. Léčí se antibiotiky.


Co je to Tyfus? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Tyfus. Co znamená pojem Tyfus z kategorie Nemoce?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Tyfus sdílejte s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Tyfus je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: slovo, definice, Nemoce, termín, heslo, co je to Tyfus?, pojem, terminologie, informace, vysvětlení, přesný výraz, popis, synonymum, co znamená, formulace, wiki, význam pojmu, lexikon


Pojem Tyfus je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Tyfus? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tyfus (z řeckého tyfos – mlha) v přeneseném slova smyslu znamená zakalené vědomí.

V medicíně označuje nemoci:
• břišní tyfus
• skvrnitý tyfus
• návratný tyfus
• tyfová horečka
• tyf drůbeže

Zkuste zjistit více informací o slovu Tyfus v následujících zdrojích

Vyhledat pojem Tyfus ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Tyfus ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Tyfus na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tyfus ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Tyfus na Google.cz

Zkusit najít pojem Tyfus ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Tyfus například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Tyfus? resp. co je to Tyfus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tyfus, odpověď na dotaz co je to Tyfus?. Víte např. kdo to je Jan Cibulka? Znáte a víte kdo je Obchodní asistent? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Nemoce. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.