Co je to?
Definice výrazu, termínu Tyfus. Co znamená odborný pojem Tyfus z kategorie Nemoce?

Co je Tyfus? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Tyfus?

Tyfus je lékařský pojem, označení několika druhů nemocí. Nepostihuje jen člověka, ale například i drůbež. Nejznámější druhy tohoto onemocnění jsou tyfus břišní, skvrnitý nebo návratný. Původně slovo označovalo poruchu vědomí – tyfos znamená řecky mlha.
Nejrozšířenější je břišní tyfus, který je bakteriálního původu a infikovat se lze potravou nebo nakaženou vodou. Postižený trpí horečkami, bolestmi a průjmem. Léčí se antibiotiky.


Co je to Tyfus? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Tyfus. Co znamená odborný pojem Tyfus z kategorie Nemoce?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s jinými lidmi prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Tyfus je v kategorii nemoce

Klíčová slova: vysvětlení, přesný výraz, přesný význam, terminologie, lexikon, wiki, slovník, slovo, popis, význam, co je to Tyfus?, nemoce, synonymum, odborné názvosloví, termín, informace, co znamená, názvosloví


Pojem Tyfus je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Tyfus dozvíte následující

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Tyfus (z řeckého tyfos – mlha) v přeneseném slova smyslu znamená zakalené vědomí.

V medicíně označuje nemoci:
• břišní tyfus
• skvrnitý tyfus
• návratný tyfus
• tyfová horečka
• tyf drůbeže

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tyfus ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Tyfus na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tyfus ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Tyfus ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Tyfus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Tyfus ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Tyfus například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Tyfus? resp. co je to Tyfus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tyfus, odpověď na dotaz co je to Tyfus?. Víte např. kdo to je Václav Neckář? Znáte a víte kdo je Bankovní poradce? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je nemoce. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.