Co je to?
Definice odborného termínu, slova Islamismus. Co znamená pojem Islamismus z kategorie Politika?

Co je Islamismus? Význam slova

Co znamená termín Islamismus? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Islamismus je označení politicky zaměřených myšlenkových proudů, odvolávajících se na islámské principy, které považují za základ práva a politiky a jsou značně kontroverzní. Zastánci těchto ideologií hlásají návrat ke kořenům islámu, nastolení práva šaría a odstranění nemuslimských vlivů.
Myšlenky islamismu bývají často extremistické, protože zneužívají a porušují tradiční islámské hodnoty. K islamistům se hlásili i někteří významní muslimští politici.


Co je to Islamismus? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Islamismus. Co znamená pojem Islamismus z kategorie Politika?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Text napsán pro Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Islamismus sdílet s vašimi přáteli na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Islamismus patří do sekce politika

Klíčová slova: lexikon, odborný výraz, terminus technicus, formulace, definice, popis, názvosloví, přesný výraz, politika, definice pojmu, význam pojmu, význam slova, co je to Islamismus?, heslo, informace, pojem, wiki, vysvětlení


Pojem Islamismus je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Islamismus? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Islamismus je zastřešující pojem pro politické ideologie, které se odvolávají na islám jako základní zdroj politického a právního myšlení a požadují návrat muslimů ke svým náboženským kořenům. Islamismus je kontroverzní termín a jeho definice se od sebe navzájem liší.

Linky na další online zdroje

Hledat slovo Islamismus ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Islamismus ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Islamismus ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Islamismus ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Islamismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat frázi Islamismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Islamismus například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Islamismus? resp. jaký je význam pojmu Islamismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Islamismus, odpověď na dotaz co je to Islamismus?. Víte např. kdo to je Eva Hrušková? Znáte a víte kdo je Pavel Šporcl? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Islamismus i jinde než v sekci než v politika. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.