Co je to?
Odborný výraz, definice slova Islamismus. Co znamená pojem Islamismus z kategorie Politika?

Co je to Islamismus? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Islamismus?

Islamismus je označení politicky zaměřených myšlenkových proudů, odvolávajících se na islámské principy, které považují za základ práva a politiky a jsou značně kontroverzní. Zastánci těchto ideologií hlásají návrat ke kořenům islámu, nastolení práva šaría a odstranění nemuslimských vlivů.
Myšlenky islamismu bývají často extremistické, protože zneužívají a porušují tradiční islámské hodnoty. K islamistům se hlásili i někteří významní muslimští politici.


Co je to Islamismus? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Islamismus. Co znamená pojem Islamismus z kategorie Politika?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Islamismus? Potom se o definici podělte s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Islamismus se nachází v kategorii Politika

Klíčová slova: wiki, význam pojmu, lexikon, odborný výraz, vysvětlení, přesný výraz, co to je, heslo, slovo, Politika, odborné názvosloví, terminus technicus, přesný význam, terminologie, Politika, formulace, slovník, synonymum


Pojem Islamismus je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Islamismus? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Islamismus je zastřešující pojem pro politické ideologie, které se odvolávají na islám jako základní zdroj politického a právního myšlení a požadují návrat muslimů ke svým náboženským kořenům. Islamismus je kontroverzní termín a jeho definice se od sebe navzájem liší.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít výraz Islamismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Islamismus ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Islamismus na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Islamismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Islamismus na Google.cz

Vyhledat heslo Islamismus ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Islamismus například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Islamismus? resp. co znamená výraz Islamismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Islamismus, odpověď na dotaz co je to Islamismus?. Víte např. kdo to je Barbora Poláková? Znáte a víte kdo je Polyglot? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Politika). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.