Co je to?
Odborný výraz, definice slova Islamismus. Co znamená pojem Islamismus z kategorie Politika?

Co je to Islamismus? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Islamismus

Islamismus je označení politicky zaměřených myšlenkových proudů, odvolávajících se na islámské principy, které považují za základ práva a politiky a jsou značně kontroverzní. Zastánci těchto ideologií hlásají návrat ke kořenům islámu, nastolení práva šaría a odstranění nemuslimských vlivů.
Myšlenky islamismu bývají často extremistické, protože zneužívají a porušují tradiční islámské hodnoty. K islamistům se hlásili i někteří významní muslimští politici.


Co je to Islamismus? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Islamismus. Co znamená pojem Islamismus z kategorie Politika?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Islamismus můžete samozřejmě sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Islamismus je v sekci Politika

Klíčová slova: informace, terminus technicus, termín, definice pojmu, co to je, názvosloví, slovo, popis, význam pojmu, definice, význam, co je to Islamismus?, odborný výraz, Politika, synonymum, Politika, heslo, přesný význam


Pojem Islamismus je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Islamismus

Zkusit najít výraz Islamismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Islamismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Islamismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Islamismus na Youtube

Hledat výraz Islamismus ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Islamismus ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Islamismus například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Islamismus? resp. co to je Islamismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Islamismus, odpověď na dotaz co je to Islamismus?. Víte např. kdo to je Producent? Znáte a víte kdo je Polyglot? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Politika). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.