Co je to?
Definice odborného termínu, slova Islamismus. Co znamená pojem Islamismus z kategorie Politika?

Co je to Islamismus? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Islamismus

Islamismus je označení politicky zaměřených myšlenkových proudů, odvolávajících se na islámské principy, které považují za základ práva a politiky a jsou značně kontroverzní. Zastánci těchto ideologií hlásají návrat ke kořenům islámu, nastolení práva šaría a odstranění nemuslimských vlivů.
Myšlenky islamismu bývají často extremistické, protože zneužívají a porušují tradiční islámské hodnoty. K islamistům se hlásili i někteří významní muslimští politici.


Co je to Islamismus? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Islamismus. Co znamená pojem Islamismus z kategorie Politika?

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Islamismus? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Islamismus je v kategorii politika

Klíčová slova: význam slova, názvosloví, formulace, slovník, přesný výraz, definice pojmu, přesný význam, pojem, terminus technicus, politika, co je to Islamismus?, termín, synonymum, heslo, Islamismus, význam pojmu, význam, popis


Pojem Islamismus je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Islamismus dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Islamismus je zastřešující pojem pro politické ideologie, které se odvolávají na islám jako základní zdroj politického a právního myšlení a požadují návrat muslimů ke svým náboženským kořenům. Islamismus je kontroverzní termín a jeho definice se od sebe navzájem liší.

Zkuste zjistit více informací o slovu Islamismus v následujících zdrojích

Najít pojem Islamismus ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Islamismus ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Islamismus ve Wikimedia Commons

Hledat termín Islamismus ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Islamismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Islamismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Islamismus například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Právě jste zjistili jaká je definice slova Islamismus? resp. jaký je přesný význam slova Islamismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Islamismus, odpověď na dotaz co je to Islamismus?. Víte např. kdo to je Mluvčí? Znáte a víte kdo je Jan Janský? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než politika). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.