Co je to?
Odborný výraz, definice slova Islamismus. Co znamená pojem Islamismus z kategorie Politika?

Co je to Islamismus? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Islamismus?

Islamismus je označení politicky zaměřených myšlenkových proudů, odvolávajících se na islámské principy, které považují za základ práva a politiky a jsou značně kontroverzní. Zastánci těchto ideologií hlásají návrat ke kořenům islámu, nastolení práva šaría a odstranění nemuslimských vlivů.
Myšlenky islamismu bývají často extremistické, protože zneužívají a porušují tradiční islámské hodnoty. K islamistům se hlásili i někteří významní muslimští politici.


Co je to Islamismus? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Islamismus. Co znamená pojem Islamismus z kategorie Politika?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Islamismus s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Islamismus se nachází v sekci Politika

Klíčová slova: definice pojmu, formulace, wiki, přesný výraz, názvosloví, vysvětlení, heslo, význam slova, přesný význam, popis, co znamená, terminus technicus, odborný výraz, co to je, co je to Islamismus?, Politika, slovník, Islamismus


Pojem Islamismus je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Islamismus? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Islamismus je zastřešující pojem pro politické ideologie, které se odvolávají na islám jako základní zdroj politického a právního myšlení a požadují návrat muslimů ke svým náboženským kořenům. Islamismus je kontroverzní termín a jeho definice se od sebe navzájem liší.

Více informací o slovu Islamismus doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat pojem Islamismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Islamismus ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Islamismus na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Islamismus ve Wikimedia Commons

Najít termín Islamismus ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Islamismus ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Islamismus například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Islamismus? resp. jaký je význam slova Islamismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Islamismus, odpověď na dotaz co je to Islamismus?. Víte např. kdo to je Mecenáš? Znáte a víte kdo je Šíita? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Politika. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.