Co je to?
Definice odborného termínu, slova ASR. Co znamená pojem ASR z kategorie Technika?

Co je ASR?

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla ASR?

Anglická zkratka ASR (Anti-Slip Regulation) označuje systém regulace prokluzu kol. Jedná se o rozšíření systému ABS a jeden ze systémů aktivní bezpečnosti kterým jsou vybaveny prakticky všechny nové automobily. ASR zlepšuje ovladatelnost a stabilitu vozu tím, že zabraňuje protáčení hnacích kol především při akceleraci. V případě, že systém indikuje protáčení kol, sníží kroutící moment přenášený na kola buď přibržděním kol (dnes již méně využívaná varianta) nebo snížením výkonu motoru případně zkombinuje obě možnosti.


Co je to ASR? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova ASR. Co znamená pojem ASR z kategorie Technika?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text byl vytvořen autorkami právě pro projekt Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vaším okruhem známých osob na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem ASR patří do sekce technika

Klíčová slova: definice pojmu, význam slova, význam pojmu, terminologie, popis, terminus technicus, definice, ASR, přesný význam, názvosloví, informace, lexikon, vysvětlení, wiki, co to je, význam, technika, technika


Pojem ASR je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co označuje termín ASR? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Systém regulace prokluzu kol, běžně označovaný zkratkou ASR (z anglicky Anti-Slip Regulation), je v automobilní technice dodatečné zařízení v hnací soustavě, které zabraňuje protáčení hnacích kol, a to ve všech rychlostech. Tím zajišťuje stabilitu a ovladatelnost při akceleraci. Je rozšířením systému ABS.

Další zdroje informací o slovu ASR

Najít výraz ASR ve vyhledávači Qwant

Najít slovo ASR na Google.cz

Najít výraz ASR ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít frázi ASR ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo ASR ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem ASR ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo ASR například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, v Google obrázcích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova ASR? resp. co je to ASR? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu ASR, odpověď na dotaz co je to ASR?. Víte např. kdo to je Barbora Vyskočilová? Znáte a víte kdo je Zeman? Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než technika). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie technika, potenciometr přístroj, aSR, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.