Co je to?
Výraz, termín, definice slova ASR. Co znamená odborný pojem ASR z kategorie Technika?

Co je to ASR? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova ASR

Anglická zkratka ASR (Anti-Slip Regulation) označuje systém regulace prokluzu kol. Jedná se o rozšíření systému ABS a jeden ze systémů aktivní bezpečnosti kterým jsou vybaveny prakticky všechny nové automobily. ASR zlepšuje ovladatelnost a stabilitu vozu tím, že zabraňuje protáčení hnacích kol především při akceleraci. V případě, že systém indikuje protáčení kol, sníží kroutící moment přenášený na kola buď přibržděním kol (dnes již méně využívaná varianta) nebo snížením výkonu motoru případně zkombinuje obě možnosti.


Co je to ASR? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova ASR. Co znamená odborný pojem ASR z kategorie Technika?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu ASR? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz ASR je v kategorii technika

Klíčová slova: definice pojmu, co je to ASR?, význam pojmu, definice, informace, odborný výraz, synonymum, přesný výraz, slovník, co znamená, heslo, vysvětlení, význam, pojem, wiki, odborné názvosloví, termín, přesný význam


Pojem ASR je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co označuje termín ASR? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Systém regulace prokluzu kol, běžně označovaný zkratkou ASR (z anglicky Anti-Slip Regulation), je v automobilní technice dodatečné zařízení v hnací soustavě, které zabraňuje protáčení hnacích kol, a to ve všech rychlostech. Tím zajišťuje stabilitu a ovladatelnost při akceleraci. Je rozšířením systému ABS.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Chraňte své soukromí a hledejte slovo ASR ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem ASR na Youtube

Vyhledat heslo ASR ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo ASR ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz ASR ve vyhledávači Qwant

Najít heslo ASR na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo ASR například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Nyní již víte co znamená slovo ASR? resp. co se vlastně skrývá pod slovem ASR? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu ASR, odpověď na dotaz co je to ASR?. Víte např. kdo to je Stanislav Komárek? Znáte a víte kdo je Otčím? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než technika). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.