Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo ASR. Co znamená pojem ASR z kategorie Technika?

Co to je ASR? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu ASR?

Anglická zkratka ASR (Anti-Slip Regulation) označuje systém regulace prokluzu kol. Jedná se o rozšíření systému ABS a jeden ze systémů aktivní bezpečnosti kterým jsou vybaveny prakticky všechny nové automobily. ASR zlepšuje ovladatelnost a stabilitu vozu tím, že zabraňuje protáčení hnacích kol především při akceleraci. V případě, že systém indikuje protáčení kol, sníží kroutící moment přenášený na kola buď přibržděním kol (dnes již méně využívaná varianta) nebo snížením výkonu motoru případně zkombinuje obě možnosti.


Co je to ASR? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo ASR. Co znamená pojem ASR z kategorie Technika?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín ASR? Potom se o definici podělte s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo ASR se nachází v kategorii Technika

Klíčová slova: definice, termín, co znamená, ASR, pojem, vysvětlení, slovník, odborné názvosloví, informace, lexikon, heslo, definice pojmu, Technika, názvosloví, význam, popis, terminus technicus, synonymum


Pojem ASR je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat termín ASR ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem ASR ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem ASR ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem ASR na Google.cz

Hledat pojem ASR ve Wikipedii

Vyhledat heslo ASR ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo ASR například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je ASR? resp. co znamená ASR? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu ASR, odpověď na dotaz co je to ASR?. Víte např. kdo to je Karbaník? Znáte a víte kdo je Sirotek? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Technika). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.