Co je to?
Definice výrazu ASR. Co znamená odborný pojem ASR z kategorie Technika?

Co je ASR? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu ASR?

Anglická zkratka ASR (Anti-Slip Regulation) označuje systém regulace prokluzu kol. Jedná se o rozšíření systému ABS a jeden ze systémů aktivní bezpečnosti kterým jsou vybaveny prakticky všechny nové automobily. ASR zlepšuje ovladatelnost a stabilitu vozu tím, že zabraňuje protáčení hnacích kol především při akceleraci. V případě, že systém indikuje protáčení kol, sníží kroutící moment přenášený na kola buď přibržděním kol (dnes již méně využívaná varianta) nebo snížením výkonu motoru případně zkombinuje obě možnosti.


Co je to ASR? Význam slova, termín, Definice výrazu ASR. Co znamená odborný pojem ASR z kategorie Technika?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to ASR? s rodinou a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz ASR je v sekci technika

Klíčová slova: lexikon, názvosloví, ASR, vysvětlení, terminus technicus, přesný výraz, definice, slovo, pojem, technika, heslo, význam, definice pojmu, popis, terminologie, termín, co znamená, slovník


Pojem ASR je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu ASR?

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Systém regulace prokluzu kol, běžně označovaný zkratkou ASR (z anglicky Anti-Slip Regulation), je v automobilní technice dodatečné zařízení v hnací soustavě, které zabraňuje protáčení hnacích kol, a to ve všech rychlostech. Tím zajišťuje stabilitu a ovladatelnost při akceleraci. Je rozšířením systému ABS.

Zkuste zjistit více informací o slovu ASR v následujících zdrojích

Najít termín ASR ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem ASR na Youtube

Najít výraz ASR na Google.cz

Zkusit najít ASR ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo ASR ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo ASR ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo ASR například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Teď už víte jaká je definice termínu ASR? resp. co znamená výraz ASR? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu ASR, odpověď na dotaz co je to ASR?. Víte např. kdo to je Francis Crick? Znáte a víte kdo je Zeman? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste hledání odborného pojmu ASR i v jiné kategorii než je sekce technika. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.