Co je to?
Výraz, termín, definice slova ASR. Co znamená odborný pojem ASR z kategorie Technika?

Co je to ASR? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu ASR?

Anglická zkratka ASR (Anti-Slip Regulation) označuje systém regulace prokluzu kol. Jedná se o rozšíření systému ABS a jeden ze systémů aktivní bezpečnosti kterým jsou vybaveny prakticky všechny nové automobily. ASR zlepšuje ovladatelnost a stabilitu vozu tím, že zabraňuje protáčení hnacích kol především při akceleraci. V případě, že systém indikuje protáčení kol, sníží kroutící moment přenášený na kola buď přibržděním kol (dnes již méně využívaná varianta) nebo snížením výkonu motoru případně zkombinuje obě možnosti.


Co je to ASR? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova ASR. Co znamená odborný pojem ASR z kategorie Technika?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu ASR? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz ASR patří do sekce technika

Klíčová slova: terminus technicus, synonymum, přesný význam, definice, wiki, co znamená, termín, význam slova, popis, vysvětlení, technika, informace, odborné názvosloví, ASR, definice pojmu, odborný výraz, význam, slovník


Pojem ASR je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu ASR?

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Systém regulace prokluzu kol, běžně označovaný zkratkou ASR (z anglicky Anti-Slip Regulation), je v automobilní technice dodatečné zařízení v hnací soustavě, které zabraňuje protáčení hnacích kol, a to ve všech rychlostech. Tím zajišťuje stabilitu a ovladatelnost při akceleraci. Je rozšířením systému ABS.

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat slovo ASR ve vyhledávači Yandex

Najít termín ASR ve Wikislovníku

Najít výraz ASR ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem ASR na Google.cz

Vyhledat heslo ASR ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo ASR ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo ASR například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Teď už víte jaká je definice termínu ASR? resp. co je to ASR? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu ASR, odpověď na dotaz co je to ASR?. Víte např. kdo to je Cukrouš? Znáte a víte kdo je Zeman? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je technika. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.