Co je to?
Výraz, termín, definice slova Karimatka. Co znamená odborný pojem Karimatka z kategorie Cestování?

Co je to Karimatka? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Karimatka

Karimatka je podložka na spaní, která se dává pod spací pytel z důvodu tepelné izolace. Ty obyčejné mohou být vyrobeny z hliníkové fólie nebo z pěnové hmoty, existují ale i samonafukovací karimatky. Karimatku menších rozměrů lze využít jako podložku při cvičení nebo k ležení u vody. Výhodou karimatek z pěnové je poměrně nízká cena a hmotnost, nevýhodou určitá neforemnost a neskladnost.


Co je to Karimatka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Karimatka. Co znamená odborný pojem Karimatka z kategorie Cestování?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Karimatka sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Karimatka patří do sekce cestování

Klíčová slova: definice pojmu, informace, definice, názvosloví, lexikon, popis, co znamená, pojem, formulace, co je to Karimatka?, synonymum, cestování, význam pojmu, terminologie, slovo, přesný výraz, co to je, slovník


Pojem Karimatka je v kategorii cestování, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Karimatka? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Karimatka je hovorové označení spací podložky užívané zpravidla pod spacím pytlem při přespávání nebo bivakování v přírodě, například při turistice, vodáctví nebo horolezectví a horolezeckých expedicích. Název pochází od prvního výrobku tohoto druhu, žluté pěnové podložky s uzavřenými póry Karrimat, uvedené na trh britskou firmou Karrimor v roce 1966. Spací podložky později začaly vyrábět i jiné firmy a v jiných barvách, ale i pro ně se vžil název karimatka.

Spací podložky (karimatky)

Klasické spací podložky neboli karimatky. Autor: Superbass, zdroj: Wikimedia commons, licence: CC BY-SA
Klasické spací podložky neboli karimatky. Autor: Superbass, zdroj: Wikimedia commons, licence: CC BY-SA


Hledejte pojem Karimatka v následujících vyhledávačích

Najít slovo Karimatka ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Karimatka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Karimatka ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Karimatka na Youtube

Zkusit najít slovo Karimatka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Karimatka ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Karimatka například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste zjistili jaká je definice slova Karimatka? resp. co to je Karimatka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Karimatka, odpověď na dotaz co je to Karimatka?. Víte např. kdo to je Tchán? Znáte a víte kdo je Justin Timberlake? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než cestování). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.