Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Karimatka. Co znamená pojem Karimatka z kategorie Cestování?

Co to je Karimatka? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Karimatka

Karimatka je podložka na spaní, která se dává pod spací pytel z důvodu tepelné izolace. Ty obyčejné mohou být vyrobeny z hliníkové fólie nebo z pěnové hmoty, existují ale i samonafukovací karimatky. Karimatku menších rozměrů lze využít jako podložku při cvičení nebo k ležení u vody. Výhodou karimatek z pěnové je poměrně nízká cena a hmotnost, nevýhodou určitá neforemnost a neskladnost.


Co je to Karimatka? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Karimatka. Co znamená pojem Karimatka z kategorie Cestování?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Karimatka patří do kategorie Cestování

Klíčová slova: odborné názvosloví, odborný výraz, význam, Cestování, co to je, informace, přesný význam, definice, slovník, slovo, Cestování, lexikon, Karimatka, popis, heslo, co je to Karimatka?, vysvětlení, wiki


Pojem Karimatka je v kategorii Cestování, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Karimatka?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Karimatka je hovorové označení spací podložky užívané zpravidla pod spacím pytlem při přespávání nebo bivakování v přírodě, například při turistice, vodáctví nebo horolezectví a horolezeckých expedicích. Název pochází od prvního výrobku tohoto druhu, žluté pěnové podložky s uzavřenými póry Karrimat, uvedené na trh britskou firmou Karrimor v roce 1966. Spací podložky později začaly vyrábět i jiné firmy a v jiných barvách, ale i pro ně se vžil název karimatka.

Odkazy na jiné weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Karimatka ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Karimatka ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Karimatka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Karimatka na Google.cz

Vyhledat výraz Karimatka ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Karimatka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Karimatka například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Karimatka? resp. jaký je přesný význam slova Karimatka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Karimatka, odpověď na dotaz co je to Karimatka?. Víte např. kdo to je Obchodní ředitel? Znáte a víte kdo je Jiří Sovák? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Cestování. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.