Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Karimatka. Co znamená pojem Karimatka z kategorie Cestování?

Co to je Karimatka? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Karimatka?

Karimatka je podložka na spaní, která se dává pod spací pytel z důvodu tepelné izolace. Ty obyčejné mohou být vyrobeny z hliníkové fólie nebo z pěnové hmoty, existují ale i samonafukovací karimatky. Karimatku menších rozměrů lze využít jako podložku při cvičení nebo k ležení u vody. Výhodou karimatek z pěnové je poměrně nízká cena a hmotnost, nevýhodou určitá neforemnost a neskladnost.


Co je to Karimatka? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Karimatka. Co znamená pojem Karimatka z kategorie Cestování?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Karimatka sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Karimatka patří do sekce Cestování

Klíčová slova: lexikon, formulace, synonymum, co znamená, pojem, Cestování, definice pojmu, Cestování, heslo, popis, slovník, odborné názvosloví, informace, co je to Karimatka?, terminus technicus, význam pojmu, odborný výraz, termín


Pojem Karimatka je v kategorii Cestování, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Karimatka píše následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Karimatka je hovorové označení spací podložky užívané zpravidla pod spacím pytlem při přespávání nebo bivakování v přírodě, například při turistice, vodáctví nebo horolezectví a horolezeckých expedicích. Název pochází od prvního výrobku tohoto druhu, žluté pěnové podložky s uzavřenými póry Karrimat, uvedené na trh britskou firmou Karrimor v roce 1966. Spací podložky později začaly vyrábět i jiné firmy a v jiných barvách, ale i pro ně se vžil název karimatka.

Spací podložky (karimatky)

Klasické spací podložky neboli karimatky. Autor: Superbass, zdroj: Wikimedia commons, licence: CC BY-SA
Klasické spací podložky neboli karimatky. Autor: Superbass, zdroj: Wikimedia commons, licence: CC BY-SA


Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat heslo Karimatka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Karimatka na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Karimatka ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Karimatka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Karimatka ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Karimatka ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Karimatka například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Karimatka? resp. co znamená slovo Karimatka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Karimatka, odpověď na dotaz co je to Karimatka?. Víte např. kdo to je Kouč? Znáte a víte kdo je David Vávra? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Karimatka hledat i v jiných kategoriích (než Cestování) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.