Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Karimatka. Co znamená pojem Karimatka z kategorie Cestování?

Co to je Karimatka? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Karimatka

Karimatka je podložka na spaní, která se dává pod spací pytel z důvodu tepelné izolace. Ty obyčejné mohou být vyrobeny z hliníkové fólie nebo z pěnové hmoty, existují ale i samonafukovací karimatky. Karimatku menších rozměrů lze využít jako podložku při cvičení nebo k ležení u vody. Výhodou karimatek z pěnové je poměrně nízká cena a hmotnost, nevýhodou určitá neforemnost a neskladnost.


Co je to Karimatka? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Karimatka. Co znamená pojem Karimatka z kategorie Cestování?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Karimatka se nachází v kategorii Cestování

Klíčová slova: co to je, formulace, odborné názvosloví, pojem, synonymum, informace, heslo, termín, co znamená, názvosloví, terminologie, přesný význam, slovo, Cestování, význam pojmu, Karimatka, popis, lexikon


Pojem Karimatka je v kategorii Cestování, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Karimatka?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Karimatka je hovorové označení spací podložky užívané zpravidla pod spacím pytlem při přespávání nebo bivakování v přírodě, například při turistice, vodáctví nebo horolezectví a horolezeckých expedicích. Název pochází od prvního výrobku tohoto druhu, žluté pěnové podložky s uzavřenými póry Karrimat, uvedené na trh britskou firmou Karrimor v roce 1966. Spací podložky později začaly vyrábět i jiné firmy a v jiných barvách, ale i pro ně se vžil název karimatka.

Spací podložky (karimatky)

Klasické spací podložky neboli karimatky. Autor: Superbass, zdroj: Wikimedia commons, licence: CC BY-SA
Klasické spací podložky neboli karimatky. Autor: Superbass, zdroj: Wikimedia commons, licence: CC BY-SA


Pro více informací o heslu Karimatka zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Karimatka ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Karimatka ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Karimatka ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Karimatka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Karimatka na Google.cz

Zkusit najít slovo Karimatka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Karimatka například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Karimatka? resp. co vlastně znamená slovo Karimatka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Karimatka, odpověď na dotaz co je to Karimatka?. Víte např. kdo to je Legionář? Znáte a víte kdo je Jiří Sovák? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Cestování). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.