Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Karimatka. Co znamená pojem Karimatka z kategorie Cestování?

Co to je Karimatka? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Karimatka?

Karimatka je podložka na spaní, která se dává pod spací pytel z důvodu tepelné izolace. Ty obyčejné mohou být vyrobeny z hliníkové fólie nebo z pěnové hmoty, existují ale i samonafukovací karimatky. Karimatku menších rozměrů lze využít jako podložku při cvičení nebo k ležení u vody. Výhodou karimatek z pěnové je poměrně nízká cena a hmotnost, nevýhodou určitá neforemnost a neskladnost.


Co je to Karimatka? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Karimatka. Co znamená pojem Karimatka z kategorie Cestování?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Karimatka patří do sekce Cestování

Klíčová slova: lexikon, terminologie, pojem, přesný výraz, co znamená, informace, formulace, terminus technicus, názvosloví, vysvětlení, slovník, Cestování, synonymum, termín, co to je, odborné názvosloví, wiki, definice pojmu


Pojem Karimatka je v kategorii Cestování, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Karimatka dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Karimatka je hovorové označení spací podložky užívané zpravidla pod spacím pytlem při přespávání nebo bivakování v přírodě, například při turistice, vodáctví nebo horolezectví a horolezeckých expedicích. Název pochází od prvního výrobku tohoto druhu, žluté pěnové podložky s uzavřenými póry Karrimat, uvedené na trh britskou firmou Karrimor v roce 1966. Spací podložky později začaly vyrábět i jiné firmy a v jiných barvách, ale i pro ně se vžil název karimatka.

Spací podložky (karimatky)

Klasické spací podložky neboli karimatky. Autor: Superbass, zdroj: Wikimedia commons, licence: CC BY-SA
Klasické spací podložky neboli karimatky. Autor: Superbass, zdroj: Wikimedia commons, licence: CC BY-SA


Zkuste zjistit více informací o slovu Karimatka v následujících zdrojích

Zkusit najít pojem Karimatka ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Karimatka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Karimatka na Youtube

Hledat slovo Karimatka ve Wikizdrojích

Hledat pojem Karimatka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Karimatka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Karimatka například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Karimatka? resp. jaký je význam pojmu Karimatka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Karimatka, odpověď na dotaz co je to Karimatka?. Víte např. kdo to je Sluníčkář? Znáte a víte kdo je Jitka Asterová? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Karimatka i v jiných kategoriích (než Cestování). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.