Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Karimatka. Co znamená pojem Karimatka z kategorie Cestování?

Co je Karimatka?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Karimatka?

Karimatka je podložka na spaní, která se dává pod spací pytel z důvodu tepelné izolace. Ty obyčejné mohou být vyrobeny z hliníkové fólie nebo z pěnové hmoty, existují ale i samonafukovací karimatky. Karimatku menších rozměrů lze využít jako podložku při cvičení nebo k ležení u vody. Výhodou karimatek z pěnové je poměrně nízká cena a hmotnost, nevýhodou určitá neforemnost a neskladnost.


Co je to Karimatka? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Karimatka. Co znamená pojem Karimatka z kategorie Cestování?

Neručíme za pravdivost poskytovaných informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s dalšími osobami na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Karimatka se nachází v kategorii cestování

Klíčová slova: popis, odborné názvosloví, přesný význam, význam slova, názvosloví, heslo, definice, termín, terminus technicus, co je to Karimatka?, formulace, význam, přesný výraz, definice pojmu, informace, Karimatka, slovník, cestování


Pojem Karimatka je v kategorii cestování, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Karimatka?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Karimatka je hovorové označení spací podložky užívané zpravidla pod spacím pytlem při přespávání nebo bivakování v přírodě, například při turistice, vodáctví nebo horolezectví a horolezeckých expedicích. Název pochází od prvního výrobku tohoto druhu, žluté pěnové podložky s uzavřenými póry Karrimat, uvedené na trh britskou firmou Karrimor v roce 1966. Spací podložky později začaly vyrábět i jiné firmy a v jiných barvách, ale i pro ně se vžil název karimatka.

Spací podložky (karimatky)

Klasické spací podložky neboli karimatky. Autor: Superbass, zdroj: Wikimedia commons, licence: CC BY-SA
Klasické spací podložky neboli karimatky. Autor: Superbass, zdroj: Wikimedia commons, licence: CC BY-SA


Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Karimatka ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Karimatka ve Wikimedia Commons

Zkusit najít frázi Karimatka ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít výraz Karimatka ve Wikizdrojích

Hledat heslo Karimatka na Google.cz

Zkusit najít frázi Karimatka ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Karimatka například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, v Google obrázcích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste zjistili co znamená Karimatka? resp. co přesně označuje termín Karimatka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Karimatka, odpověď na dotaz co je to Karimatka?. Víte např. kdo to je Fíha Tralala? Znáte a víte kdo je Pierce Brosnan? Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než cestování). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.