Co je to?
Odborný výraz, definice slova Kolovrátek. Co znamená slovo Kolovrátek z kategorie Nástroje?

Co je Kolovrátek?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Kolovrátek

Kolovrátek je pojmenování ručního nářadí, které slouží k vrtání otvorů v měkkých materiálech. Jde o jednoduchý nástroj, který se využívá hlavně pro vrtání děr menších rozměrů. Kolovrátek vypadá jako jednoduchá kliková hřídel s jedním zalomením. Na jeho dolním konci se nachází vrtací hlava, na horním konci je umístěna rukojeť. Na hlavě nástroje je umístěn upínací mechanizmus, ve kterém drží vrták.
Kolovrátek funguje jako kolo na hřídeli, pohyb vytváří ruka člověka a tím v hlavě nástroje vznikne krouticí moment. Jeho předchůdcem byl nebozízek, v současnosti kolovrátek nahrazují ruční vrtačky.


Co je to Kolovrátek? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Kolovrátek. Co znamená slovo Kolovrátek z kategorie Nástroje?

Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Text byl vytvořen autorkami právě pro projekt Superia.cz

Tento text (Kolovrátek) můžete sdílet s přáteli na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Kolovrátek patří do kategorie nástroje

Klíčová slova: význam slova, slovo, definice, wiki, význam pojmu, vysvětlení, lexikon, co je to Kolovrátek?, formulace, informace, co to je, nástroje, pojem, odborné názvosloví, synonymum, slovník, přesný výraz, popis


Pojem Kolovrátek je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kolovrátek? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Kolovrátek je jednoduchý ruční nástroj určený pro vyvrtávání otvorů menších rozměrů do různých měkkých materiálů. Jde o přímého pokračovatele nebozezu a předchůdce mechanických ručních vrtaček. Jde vlastně o jednoduchou jednou zalomenou klikovou hřídel, opatřenou na dolním konci vrtací hlavou a na druhém konci rukojetí. Zařízení pracuje na jednoduchém fyzikálním principu kola na hřídeli, kdy otáčivým pohybem lidské ruky (o větším poloměru) vzniká požadovaný kroutící moment v hlavě nástroje (o menším poloměru), ve které je vhodným upínacím mechanismem připevněn vrták.

Více informací o slovu Kolovrátek doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít slovo Kolovrátek ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Kolovrátek ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít frázi Kolovrátek ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Kolovrátek ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Kolovrátek ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat frázi Kolovrátek na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kolovrátek například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Teď už víte jaký je význam slova Kolovrátek? resp. co označuje slovo Kolovrátek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kolovrátek, odpověď na dotaz co je to Kolovrátek?. Víte např. kdo to je Marie Fikáčková? Znáte a víte kdo je Ambulantní specialista? Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Kolovrátek i v jiných kategoriích (než nástroje). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nástroje, Rotační pila, kolovrátek, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.