Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Kolovrátek. Co znamená pojem Kolovrátek z kategorie Nástroje?

Co to je Kolovrátek? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Kolovrátek

Kolovrátek je pojmenování ručního nářadí, které slouží k vrtání otvorů v měkkých materiálech. Jde o jednoduchý nástroj, který se využívá hlavně pro vrtání děr menších rozměrů. Kolovrátek vypadá jako jednoduchá kliková hřídel s jedním zalomením. Na jeho dolním konci se nachází vrtací hlava, na horním konci je umístěna rukojeť. Na hlavě nástroje je umístěn upínací mechanizmus, ve kterém drží vrták.
Kolovrátek funguje jako kolo na hřídeli, pohyb vytváří ruka člověka a tím v hlavě nástroje vznikne krouticí moment. Jeho předchůdcem byl nebozízek, v současnosti kolovrátek nahrazují ruční vrtačky.


Co je to Kolovrátek? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Kolovrátek. Co znamená pojem Kolovrátek z kategorie Nástroje?

Texty mohou obsahovat chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Kolovrátek je v kategorii Nástroje

Klíčová slova: Kolovrátek, heslo, odborné názvosloví, co znamená, popis, definice pojmu, Nástroje, Nástroje, pojem, význam slova, slovník, informace, co to je, význam, přesný výraz, co je to Kolovrátek?, terminologie, přesný význam


Pojem Kolovrátek je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Kolovrátek

Zkusit najít heslo Kolovrátek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Kolovrátek ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Kolovrátek ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Kolovrátek ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Kolovrátek ve Wikipedii

Zkusit najít pojem Kolovrátek ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Kolovrátek například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Kolovrátek? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Kolovrátek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kolovrátek, odpověď na dotaz co je to Kolovrátek?. Víte např. kdo to je Stanley Kubrick? Znáte a víte kdo je Dana Zátopková? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Nástroje). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.