Co je to?
Definice výrazu, termínu Kolovrátek. Co znamená odborný pojem Kolovrátek z kategorie Nástroje?

Co je Kolovrátek? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Kolovrátek

Kolovrátek je pojmenování ručního nářadí, které slouží k vrtání otvorů v měkkých materiálech. Jde o jednoduchý nástroj, který se využívá hlavně pro vrtání děr menších rozměrů. Kolovrátek vypadá jako jednoduchá kliková hřídel s jedním zalomením. Na jeho dolním konci se nachází vrtací hlava, na horním konci je umístěna rukojeť. Na hlavě nástroje je umístěn upínací mechanizmus, ve kterém drží vrták.
Kolovrátek funguje jako kolo na hřídeli, pohyb vytváří ruka člověka a tím v hlavě nástroje vznikne krouticí moment. Jeho předchůdcem byl nebozízek, v současnosti kolovrátek nahrazují ruční vrtačky.


Co je to Kolovrátek? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Kolovrátek. Co znamená odborný pojem Kolovrátek z kategorie Nástroje?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Kolovrátek s rodinou a kamarády na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Kolovrátek je v kategorii nástroje

Klíčová slova: terminologie, názvosloví, přesný význam, vysvětlení, co znamená, Kolovrátek, popis, význam pojmu, nástroje, odborný výraz, terminus technicus, co je to Kolovrátek?, co to je, význam, slovo, wiki, pojem, termín


Pojem Kolovrátek je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kolovrátek? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Kolovrátek je jednoduchý ruční nástroj určený pro vyvrtávání otvorů menších rozměrů do různých měkkých materiálů. Jde o přímého pokračovatele nebozezu a předchůdce mechanických ručních vrtaček. Jde vlastně o jednoduchou jednou zalomenou klikovou hřídel, opatřenou na dolním konci vrtací hlavou a na druhém konci rukojetí. Zařízení pracuje na jednoduchém fyzikálním principu kola na hřídeli, kdy otáčivým pohybem lidské ruky (o větším poloměru) vzniká požadovaný kroutící moment v hlavě nástroje (o menším poloměru), ve které je vhodným upínacím mechanismem připevněn vrták.

Hledejte výraz Kolovrátek v dalších zdrojích

Hledat slovo Kolovrátek ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Kolovrátek ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Kolovrátek ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Kolovrátek ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Kolovrátek ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kolovrátek ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Kolovrátek například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Kolovrátek? resp. co se přesně ukrývá za slovem Kolovrátek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kolovrátek, odpověď na dotaz co je to Kolovrátek?. Víte např. kdo to je Jaroslav Marvan? Znáte a víte kdo je Arciděkan? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je nástroje. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.