Co je to?
Výraz, termín, definice slova Jablko sváru. Co znamená odborný pojem Jablko sváru z kategorie Různé?

Co je to Jablko sváru? Význam slova

Co znamená termín Jablko sváru? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Jablko sváru je rčení, které pochází z řeckého bájesloví. Znamená určení toho, co se stalo předmětem nějakého sporu, neshod, nepřátelských vztahů nebo obtížného jednání.
Původcem sporu bylo podle řeckých bájí zlaté jablko, které měl trojský princ Paris dát nejkrásnější bohyni. Bohyně se ho pokoušely uplatit, Afrodita mu slíbila nejkrásnější ženu světa, což byla žena spartského krále Helena. Její útěk s Paridem se stal příčinou trojské války.

Co je to Jablko sváru? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Jablko sváru. Co znamená odborný pojem Jablko sváru z kategorie Různé?

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Jablko sváru? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Jablko sváru je v kategorii různé

Klíčová slova: různé, synonymum, definice, význam slova, význam, názvosloví, terminus technicus, lexikon, vysvětlení, význam pojmu, co znamená, odborné názvosloví, různé, popis, formulace, informace, přesný význam, Jablko sváru


Pojem Jablko sváru je v kategorii různé, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Jablko sváru můžete dozvědět následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Jablko sváru je ustálené slovní spojení, které vešlo do slovníku jako rčení. Užívá se pro vyjádření něčeho, co zapříčinilo neshodu, složité jednání nebo spor či nepřátelství mezi jednajícími. Slovní spojení má původ v legendě pocházející z řecké mytologie.

Hledejte pojem Jablko sváru v následujících vyhledávačích

Hledat slovo Jablko sváru ve vyhledávači Yandex

Najít termín Jablko sváru ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jablko sváru ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Jablko sváru ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Jablko sváru ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Jablko sváru ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Jablko sváru například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Jablko sváru? resp. co to je Jablko sváru? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jablko sváru, odpověď na dotaz co je to Jablko sváru?. Víte např. kdo to je Lubomír Nový? Znáte a víte kdo je Jitka Sedláčková? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než různé). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.