Co je to?
Výraz, termín, definice slova Stres. Co znamená odborný pojem Stres z kategorie Psychologie?

Co je to Stres? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Stres?

Stres může označovat psychický stav u živočichů, stejně jako u rostlin. Bývá způsoben činitelem zvaným stresor. Stres je reakcí na podnět a jedná se o jakousi obrannou reakci, která má za cíl bránění organismu před poškozením nebo smrtí a má vytvořit ochrannou homeostázu.
Reakce na stres může být fyzická nebo psychická. Do psychické reakce se zařazuje úzkost či deprese. Existují různé možnosti, jak se stresu bránit. V případě dlouhodobého vystavení stresu hrozí závažné zdravotní komplikace jako zvýšený tlak, infarkt, cukrovka či astma.


Co je to Stres? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Stres. Co znamená odborný pojem Stres z kategorie Psychologie?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Stres je v kategorii psychologie

Klíčová slova: význam slova, heslo, přesný význam, co to je, názvosloví, synonymum, přesný výraz, termín, Stres, lexikon, význam, co znamená, odborný výraz, význam pojmu, wiki, terminologie, definice pojmu, slovník


Pojem Stres je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Stres dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Stres (angl. stress = napětí, tlak, zátěž) je funkční stav živého organismu, kdy je tento organismus vystaven mimořádným podmínkám (stresorům), a jeho následné obranné reakce, které mají za cíl zachování homeostázy a zabránit poškození nebo smrti organismu.
Stres můžeme definovat jako souhrn fyzických a psychických reakcí na nepřijatelný poměr mezi skutečnými nebo představovanými osobními zkušenostmi a očekáváními. Podle této definice je stres odpověď, která v sobě zahrnuje jak fyzické, tak i psychické složky. Jinými slovy, stres je stav organismu, který je obecnou odezvou na jakoukoliv výrazně působící zátěž – fyzickou nebo psychickou. Při stresu se uplatňují obranné mechanismy, které umožňují přežití organismu vystaveného nebezpečí.

Další informace o pojmu Stres hledejte v níže uvedených zdrojích

Hledat slovo Stres ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Stres ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Stres ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Stres ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Stres ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Stres na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Stres například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Stres? resp. jaký je přesný význam slova Stres? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Stres, odpověď na dotaz co je to Stres?. Víte např. kdo to je Courtney Love? Znáte a víte kdo je Xenofob? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je psychologie. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?