Co je to?
Definice odborného termínu, slova Stres. Co znamená pojem Stres z kategorie Psychologie?

Co je to Stres? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Stres?

Stres může označovat psychický stav u živočichů, stejně jako u rostlin. Bývá způsoben činitelem zvaným stresor. Stres je reakcí na podnět a jedná se o jakousi obrannou reakci, která má za cíl bránění organismu před poškozením nebo smrtí a má vytvořit ochrannou homeostázu.
Reakce na stres může být fyzická nebo psychická. Do psychické reakce se zařazuje úzkost či deprese. Existují různé možnosti, jak se stresu bránit. V případě dlouhodobého vystavení stresu hrozí závažné zdravotní komplikace jako zvýšený tlak, infarkt, cukrovka či astma.


Co je to Stres? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Stres. Co znamená pojem Stres z kategorie Psychologie?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Stres s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Stres se nachází v kategorii Psychologie

Klíčová slova: slovo, názvosloví, heslo, lexikon, význam pojmu, odborný výraz, význam slova, vysvětlení, popis, synonymum, formulace, přesný výraz, přesný význam, Stres, význam, odborné názvosloví, terminus technicus, terminologie


Pojem Stres je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Stres lze najít v následujících zdrojích

Najít heslo Stres ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Stres ve Wikipedii

Zkusit najít heslo Stres ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Stres ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Stres ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Stres ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Stres například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Stres? resp. co to je Stres? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Stres, odpověď na dotaz co je to Stres?. Víte např. kdo to je Autista? Znáte a víte kdo je Sluníčkář? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Psychologie. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?