Co je to?
Definice odborného termínu, slova Stres. Co znamená pojem Stres z kategorie Psychologie?

Co je to Stres? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Stres?

Stres může označovat psychický stav u živočichů, stejně jako u rostlin. Bývá způsoben činitelem zvaným stresor. Stres je reakcí na podnět a jedná se o jakousi obrannou reakci, která má za cíl bránění organismu před poškozením nebo smrtí a má vytvořit ochrannou homeostázu.
Reakce na stres může být fyzická nebo psychická. Do psychické reakce se zařazuje úzkost či deprese. Existují různé možnosti, jak se stresu bránit. V případě dlouhodobého vystavení stresu hrozí závažné zdravotní komplikace jako zvýšený tlak, infarkt, cukrovka či astma.


Co je to Stres? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Stres. Co znamená pojem Stres z kategorie Psychologie?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Stres je v sekci Psychologie

Klíčová slova: názvosloví, význam pojmu, slovník, odborné názvosloví, pojem, co je to Stres?, co to je, přesný význam, synonymum, wiki, co znamená, terminologie, definice pojmu, Psychologie, definice, Stres, terminus technicus, vysvětlení


Pojem Stres je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat heslo Stres ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Stres ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Stres na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Stres ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Stres ve Wikislovníku

Vyhledat termín Stres na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Stres například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikipedii nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Stres? resp. co přesně znamená slovo Stres? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Stres, odpověď na dotaz co je to Stres?. Víte např. kdo to je Emil Hácha? Znáte a víte kdo je Sluníčkář? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Stres hledat i v jiných kategoriích (než Psychologie) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?