Co je to?
Definice odborného termínu, slova Stres. Co znamená pojem Stres z kategorie Psychologie?

Co je to Stres? Význam slova

Co znamená termín Stres? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Stres může označovat psychický stav u živočichů, stejně jako u rostlin. Bývá způsoben činitelem zvaným stresor. Stres je reakcí na podnět a jedná se o jakousi obrannou reakci, která má za cíl bránění organismu před poškozením nebo smrtí a má vytvořit ochrannou homeostázu.
Reakce na stres může být fyzická nebo psychická. Do psychické reakce se zařazuje úzkost či deprese. Existují různé možnosti, jak se stresu bránit. V případě dlouhodobého vystavení stresu hrozí závažné zdravotní komplikace jako zvýšený tlak, infarkt, cukrovka či astma.


Co je to Stres? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Stres. Co znamená pojem Stres z kategorie Psychologie?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Stres doporučujeme sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Stres se nachází v sekci Psychologie

Klíčová slova: synonymum, wiki, význam, vysvětlení, co je to Stres?, slovo, termín, Psychologie, co to je, definice pojmu, heslo, slovník, pojem, co znamená, lexikon, terminus technicus, informace, odborné názvosloví


Pojem Stres je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Stres můžete dozvědět následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Stres (angl. stress = napětí, tlak, zátěž) je funkční stav živého organismu, kdy je tento organismus vystaven mimořádným podmínkám (stresorům), a jeho následné obranné reakce, které mají za cíl zachování homeostázy a zabránit poškození nebo smrti organismu.
Stres můžeme definovat jako souhrn fyzických a psychických reakcí na nepřijatelný poměr mezi skutečnými nebo představovanými osobními zkušenostmi a očekáváními. Podle této definice je stres odpověď, která v sobě zahrnuje jak fyzické, tak i psychické složky. Jinými slovy, stres je stav organismu, který je obecnou odezvou na jakoukoliv výrazně působící zátěž – fyzickou nebo psychickou. Při stresu se uplatňují obranné mechanismy, které umožňují přežití organismu vystaveného nebezpečí.

Další informační zdroje o slovu Stres

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Stres ve Wikimedia Commons

Hledat termín Stres ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Stres ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Stres ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Stres ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Stres ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Stres například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Stres? resp. co vlastně znamená slovo Stres? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Stres, odpověď na dotaz co je to Stres?. Víte např. kdo to je Recepční? Znáte a víte kdo je Pantáta? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Psychologie). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?