Co je to?
Definice odborného termínu, slova Wi-fi. Co znamená pojem Wi-fi z kategorie Hardware?

Co je to Wi-fi? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Wi-fi?

Označení pro standardy zajišťující bezdrátovou komunikaci v počítačových sítích. Jde o výkonnou síť, u které není nutné pokládat pro přenos dat kabely. Využívá frekvenčního pásma bez licencí, proto je velmi levná. Její název vychází z anglických slov wireless fidelity, v překladu bezdrátová věrnost.


Co je to Wi-fi? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Wi-fi. Co znamená pojem Wi-fi z kategorie Hardware?

Chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Wi-fi s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Wi-fi patří do kategorie Hardware

Klíčová slova: synonymum, Wi-fi, co je to Wi-fi?, odborné názvosloví, wiki, informace, slovník, popis, co to je, význam slova, vysvětlení, názvosloví, terminologie, odborný výraz, význam, přesný význam, termín, Hardware


Pojem Wi-fi je v kategorii Hardware, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Wi-fi?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Wi-Fi (nebo také Wi-fi, WiFi, Wifi, wi-fi, wifi) je v informatice označení pro několik standardů IEEE 802.11 popisujících bezdrátovou komunikaci v počítačových sítích (též Wireless LAN, WLAN). Samotný název WiFi vytvořilo Wireless Ethernet Compatibility Aliance. Tato technologie využívá tak zvaného „bezlicenčního frekvenčního pásma“, proto je ideální pro budování levné, ale výkonné sítě bez nutnosti pokládky kabelů. Název původně neměl znamenat nic, ale časem se z něj stala slovní hříčka wireless fidelity (bezdrátová věrnost) analogicky k Hi-Fi (high fidelity - vysoká věrnost).

Ikona wi-fi

Ikona bezdrátového připojení k wi-fi síti. Zdroj: openclipart.org, licence: public domain
Ikona bezdrátového připojení k wi-fi síti. Zdroj: openclipart.org, licence: public domain


Jiné informační zdroje o pojmu Wi-fi

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Wi-fi ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Wi-fi ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Wi-fi ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Wi-fi na Youtube

Najít termín Wi-fi ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Wi-fi ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Wi-fi například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Wi-fi? resp. co znamená Wi-fi? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Wi-fi, odpověď na dotaz co je to Wi-fi?. Víte např. kdo to je Spotter? Znáte a víte kdo je Závozník? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Hardware). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem