Co je to?
Výraz, termín, definice slova Wi-fi. Co znamená odborný pojem Wi-fi z kategorie Hardware?

Co je to Wi-fi? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Wi-fi

Označení pro standardy zajišťující bezdrátovou komunikaci v počítačových sítích. Jde o výkonnou síť, u které není nutné pokládat pro přenos dat kabely. Využívá frekvenčního pásma bez licencí, proto je velmi levná. Její název vychází z anglických slov wireless fidelity, v překladu bezdrátová věrnost.


Co je to Wi-fi? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Wi-fi. Co znamená odborný pojem Wi-fi z kategorie Hardware?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Wi-fi? Potom se o definici podělte se známými na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Wi-fi se nachází v kategorii hardware

Klíčová slova: wiki, definice pojmu, heslo, definice, význam slova, co znamená, význam, přesný význam, názvosloví, popis, slovník, Wi-fi, odborné názvosloví, pojem, přesný výraz, terminus technicus, termín, význam pojmu


Pojem Wi-fi je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Wi-fi? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Wi-Fi (nebo také Wi-fi, WiFi, Wifi, wi-fi, wifi) je v informatice označení pro několik standardů IEEE 802.11 popisujících bezdrátovou komunikaci v počítačových sítích (též Wireless LAN, WLAN). Samotný název WiFi vytvořilo Wireless Ethernet Compatibility Aliance. Tato technologie využívá tak zvaného „bezlicenčního frekvenčního pásma“, proto je ideální pro budování levné, ale výkonné sítě bez nutnosti pokládky kabelů. Název původně neměl znamenat nic, ale časem se z něj stala slovní hříčka wireless fidelity (bezdrátová věrnost) analogicky k Hi-Fi (high fidelity - vysoká věrnost).

Ikona wi-fi

Ikona bezdrátového připojení k wi-fi síti. Zdroj: openclipart.org, licence: public domain
Ikona bezdrátového připojení k wi-fi síti. Zdroj: openclipart.org, licence: public domain


Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít výraz Wi-fi ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Wi-fi ve Wikizdrojích

Hledat slovo Wi-fi ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Wi-fi ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Wi-fi na Youtube

Najít heslo Wi-fi ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Wi-fi například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Nyní už nejspíš víte co to je Wi-fi? resp. jaká je definice slova Wi-fi? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Wi-fi, odpověď na dotaz co je to Wi-fi?. Víte např. kdo to je Václav Láska? Znáte a víte kdo je Speditér? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než hardware). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem