Co je to?
Definice odborného termínu, slova Wi-fi. Co znamená pojem Wi-fi z kategorie Hardware?

Co je to Wi-fi? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Wi-fi

Označení pro standardy zajišťující bezdrátovou komunikaci v počítačových sítích. Jde o výkonnou síť, u které není nutné pokládat pro přenos dat kabely. Využívá frekvenčního pásma bez licencí, proto je velmi levná. Její název vychází z anglických slov wireless fidelity, v překladu bezdrátová věrnost.


Co je to Wi-fi? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Wi-fi. Co znamená pojem Wi-fi z kategorie Hardware?

Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Wi-fi s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Wi-fi je v kategorii Hardware

Klíčová slova: názvosloví, význam, slovo, terminologie, lexikon, slovník, definice, význam slova, Wi-fi, heslo, Hardware, popis, informace, synonymum, wiki, co znamená, formulace, co to je


Pojem Wi-fi je v kategorii Hardware, ilustrační obrázek

Co označuje termín Wi-fi? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Wi-Fi (nebo také Wi-fi, WiFi, Wifi, wi-fi, wifi) je v informatice označení pro několik standardů IEEE 802.11 popisujících bezdrátovou komunikaci v počítačových sítích (též Wireless LAN, WLAN). Samotný název WiFi vytvořilo Wireless Ethernet Compatibility Aliance. Tato technologie využívá tak zvaného „bezlicenčního frekvenčního pásma“, proto je ideální pro budování levné, ale výkonné sítě bez nutnosti pokládky kabelů. Název původně neměl znamenat nic, ale časem se z něj stala slovní hříčka wireless fidelity (bezdrátová věrnost) analogicky k Hi-Fi (high fidelity - vysoká věrnost).

Linky na další online zdroje

Hledat videa s názvem Wi-fi na Youtube

Vyhledat termín Wi-fi na Google.cz

Zkusit najít pojem Wi-fi ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Wi-fi ve Wikimedia Commons

Najít pojem Wi-fi ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Wi-fi ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Wi-fi například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Wi-fi? resp. jaká je definice termínu Wi-fi? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Wi-fi, odpověď na dotaz co je to Wi-fi?. Víte např. kdo to je Protestant? Znáte a víte kdo je Závozník? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Wi-fi i v jiných kategoriích (než Hardware). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem