Co je to?
Definice odborného termínu, slova Wi-fi. Co znamená pojem Wi-fi z kategorie Hardware?

Co je to Wi-fi? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Wi-fi

Označení pro standardy zajišťující bezdrátovou komunikaci v počítačových sítích. Jde o výkonnou síť, u které není nutné pokládat pro přenos dat kabely. Využívá frekvenčního pásma bez licencí, proto je velmi levná. Její název vychází z anglických slov wireless fidelity, v překladu bezdrátová věrnost.


Co je to Wi-fi? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Wi-fi. Co znamená pojem Wi-fi z kategorie Hardware?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Wi-fi? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Wi-fi je v kategorii Hardware

Klíčová slova: slovo, Wi-fi, vysvětlení, heslo, slovník, terminologie, co znamená, význam, wiki, význam slova, informace, lexikon, co to je, termín, přesný výraz, popis, význam pojmu, názvosloví


Pojem Wi-fi je v kategorii Hardware, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Wi-fi dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Wi-Fi (nebo také Wi-fi, WiFi, Wifi, wi-fi, wifi) je v informatice označení pro několik standardů IEEE 802.11 popisujících bezdrátovou komunikaci v počítačových sítích (též Wireless LAN, WLAN). Samotný název WiFi vytvořilo Wireless Ethernet Compatibility Aliance. Tato technologie využívá tak zvaného „bezlicenčního frekvenčního pásma“, proto je ideální pro budování levné, ale výkonné sítě bez nutnosti pokládky kabelů. Název původně neměl znamenat nic, ale časem se z něj stala slovní hříčka wireless fidelity (bezdrátová věrnost) analogicky k Hi-Fi (high fidelity - vysoká věrnost).

Ikona wi-fi

Ikona bezdrátového připojení k wi-fi síti. Zdroj: openclipart.org, licence: public domain
Ikona bezdrátového připojení k wi-fi síti. Zdroj: openclipart.org, licence: public domain


Pro další informace o termínu Wi-fi zkuste tyto odkazy

Vyhledat termín Wi-fi ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Wi-fi na Google.cz

Najít výraz Wi-fi ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Wi-fi ve Wikizdrojích

Najít heslo Wi-fi ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Wi-fi na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Wi-fi například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Wi-fi? resp. co je to Wi-fi? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Wi-fi, odpověď na dotaz co je to Wi-fi?. Víte např. kdo to je Teolog? Znáte a víte kdo je Speditér? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Hardware. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem