Co je to?
Odborný výraz, definice slova Wi-fi. Co znamená pojem Wi-fi z kategorie Hardware?

Co je Wi-fi?

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Wi-fi

Označení pro standardy zajišťující bezdrátovou komunikaci v počítačových sítích. Jde o výkonnou síť, u které není nutné pokládat pro přenos dat kabely. Využívá frekvenčního pásma bez licencí, proto je velmi levná. Její název vychází z anglických slov wireless fidelity, v překladu bezdrátová věrnost.


Co je to Wi-fi? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Wi-fi. Co znamená pojem Wi-fi z kategorie Hardware?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s bližními na sociálních sítích, jako jsou Facebook, Pinterest, síť X (dříve Twitter), Reddit apod.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Wi-fi se nachází v sekci hardware

Klíčová slova: co znamená, terminus technicus, informace, význam, wiki, význam pojmu, co to je, přesný výraz, přesný význam, slovo, názvosloví, hardware, lexikon, hardware, pojem, synonymum, vysvětlení, význam slova


Pojem Wi-fi je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Wi-fi?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Wi-Fi (nebo také Wi-fi, WiFi, Wifi, wi-fi, wifi) je v informatice označení pro několik standardů IEEE 802.11 popisujících bezdrátovou komunikaci v počítačových sítích (též Wireless LAN, WLAN). Samotný název WiFi vytvořilo Wireless Ethernet Compatibility Aliance. Tato technologie využívá tak zvaného „bezlicenčního frekvenčního pásma“, proto je ideální pro budování levné, ale výkonné sítě bez nutnosti pokládky kabelů. Název původně neměl znamenat nic, ale časem se z něj stala slovní hříčka wireless fidelity (bezdrátová věrnost) analogicky k Hi-Fi (high fidelity - vysoká věrnost).

Ikona wi-fi

Ikona bezdrátového připojení k wi-fi síti. Zdroj: openclipart.org, licence: public domain
Ikona bezdrátového připojení k wi-fi síti. Zdroj: openclipart.org, licence: public domain


Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat termín Wi-fi ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít slovo Wi-fi ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Wi-fi ve Wikimedia Commons

Najít slovo Wi-fi ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Wi-fi ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Wi-fi na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Wi-fi například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě jste zjistili jaký je přesný význam slova Wi-fi? resp. co přesně označuje termín Wi-fi? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Wi-fi, odpověď na dotaz co je to Wi-fi?. Víte např. kdo to je Kojná? Znáte a víte kdo je Asociál? Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než hardware). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem