Co je to?
Definice výrazu, termínu Hemenex. Co znamená odborný pojem Hemenex z kategorie Jídlo?

Co je to Hemenex? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Hemenex

Hemenex je název pokrmu, který vznikl zkomolením anglických slov ham a eggs, tedy šunka a vejce. Jedná se o teplé jídlo s jednoduchou přípravou. Šunku je možno opékat společně s vejci a zamíchat do nich, nebo se proužky šunky nakrájí a nasypou do vejce smaženého na pánvičce. Obě varianty se pak dosolují a opepří. Hemenex se podává s opečených chlebem, pečivem nebo zeleninou v podobě oblohy.


Co je to Hemenex? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Hemenex. Co znamená odborný pojem Hemenex z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Hemenex patří do kategorie Jídlo

Klíčová slova: formulace, co to je, terminologie, co je to Hemenex?, informace, heslo, slovník, Jídlo, odborný výraz, lexikon, význam, Jídlo, termín, Hemenex, vysvětlení, co znamená, význam pojmu, pojem


Pojem Hemenex je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Hemenex? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Hemenex, nebo také "Hemenex rock" (zkomolenina z anglického ham and eggs, v překladu šunka s vejci) je druh jednoduchého teplého pokrmu. Lze jej připravit několika způsoby, buď se do vejce smaženého na pánvi nakrájí kousíčky šunky, nebo lze větší kus šunky opéct spolu s vejcem, do něhož se zapracuje. Vzniklý pokrm se dochutí solí a pepřem, případně též paprikou. Podává se často s chlebem nebo topinkou a lze přidat i zeleninovou oblohu.

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít heslo Hemenex ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Hemenex ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hemenex ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Hemenex ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Hemenex na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hemenex ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Hemenex například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Hemenex? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Hemenex? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hemenex, odpověď na dotaz co je to Hemenex?. Víte např. kdo to je Celiatik? Znáte a víte kdo je Vandal? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Jídlo). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?