Co je to?
Odborný výraz, definice slova Hemenex. Co znamená slovo Hemenex z kategorie Jídlo?

Co je Hemenex? Definice pojmu

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Hemenex

Hemenex je název pokrmu, který vznikl zkomolením anglických slov ham a eggs, tedy šunka a vejce. Jedná se o teplé jídlo s jednoduchou přípravou. Šunku je možno opékat společně s vejci a zamíchat do nich, nebo se proužky šunky nakrájí a nasypou do vejce smaženého na pánvičce. Obě varianty se pak dosolují a opepří. Hemenex se podává s opečených chlebem, pečivem nebo zeleninou v podobě oblohy.


Co je to Hemenex? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Hemenex. Co znamená slovo Hemenex z kategorie Jídlo?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento text (Hemenex) můžete sdílet s kolegy na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Hemenex patří do kategorie jídlo

Klíčová slova: definice, definice pojmu, odborný výraz, jídlo, odborné názvosloví, jídlo, termín, wiki, význam slova, heslo, terminus technicus, přesný výraz, slovo, informace, co znamená, synonymum, slovník, názvosloví


Pojem Hemenex je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Hemenex?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hemenex, nebo také "Hemenex rock" (zkomolenina z anglického ham and eggs, v překladu šunka s vejci) je druh jednoduchého teplého pokrmu. Lze jej připravit několika způsoby, buď se do vejce smaženého na pánvi nakrájí kousíčky šunky, nebo lze větší kus šunky opéct spolu s vejcem, do něhož se zapracuje. Vzniklý pokrm se dochutí solí a pepřem, případně též paprikou. Podává se často s chlebem nebo topinkou a lze přidat i zeleninovou oblohu.

Další zdroje informací

Zkusit najít heslo Hemenex ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Hemenex ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Hemenex ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít frázi Hemenex ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít Hemenex ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Hemenex na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Hemenex například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Hemenex? resp. co se přesně ukrývá za slovem Hemenex? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hemenex, odpověď na dotaz co je to Hemenex?. Víte např. kdo to je Ladislav Mrkvička? Znáte a víte kdo je Karel Kavina? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie jídlo. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?