Co je to?
Výraz, termín, definice slova Feminismus. Co znamená odborný pojem Feminismus z kategorie Politika?

Co je to Feminismus? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Feminismus

Feminismus, jehož pojmenováni je odvozeno z latinského femina – žena, je souhrn různých ideologií, hnutí, filozofických a sociálních teorií, které se soustředí na takové dění, které stoupenci feminismu považují za možné utlačování žen. Zaměřuje se také na rovnoprávnost žen a mužů a sociální postavení žen. Dříve se nazýval ženské hnutí.
Má mnoho různých směrů, umírněných i radikálních. Zastánkyně tohoto hnutí vstupují i do politiky, za hlavní body svých programů považují patriarchát a jeho stereotypy, rovný přístup a utlačování žen.


Co je to Feminismus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Feminismus. Co znamená odborný pojem Feminismus z kategorie Politika?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Feminismus patří do kategorie Politika

Klíčová slova: názvosloví, termín, slovník, informace, formulace, přesný výraz, definice pojmu, definice, slovo, co to je, terminologie, odborné názvosloví, synonymum, co znamená, Politika, Politika, význam pojmu, význam


Pojem Feminismus je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Feminismus? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Feminismus označuje spektrum ideologií, politických a sociálních hnutí, která si kladou za cíl definovat, zkoumat a dosáhnout politické, ekonomické a sociální rovnosti žen a mužů. Tato nerovnost dle feministické teorie vzniká v důsledku patriarchálního uspořádání společnosti založeného na genderových stereotypech, které muže na rozdíl od žen profilují jako přirozeně silné a dominantní a ženy tak ve výsledku znevýhodňují. Součástí feministických snah je tak i kritika a boj s genderovými stereotypy, sexismem a misogynií.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Feminismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Feminismus ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Feminismus na Youtube

Vyhledat heslo Feminismus na Google.cz

Vyhledat slovo Feminismus ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Feminismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Feminismus například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Feminismus? resp. co přesně označuje termín Feminismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Feminismus, odpověď na dotaz co je to Feminismus?. Víte např. kdo to je Šumař? Znáte a víte kdo je Zac Efron? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Feminismus i v jiných kategoriích (než Politika). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.