Co je to?
Definice výrazu Větný člen. Co znamená odborný pojem Větný člen z kategorie Český jazyk?

Co to je Větný člen? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Větný člen?

Větný člen je v syntaxi jazyka (nauce o stavbě vět a vztazích mezi slovy ve větě) základní stavební jednotkou věty. Větným členem může být pouze plnovýznamové slovo (slovní druhy od podstatných jmen po příslovce; předložky jsou součástí větného členu pouze ve spojení s podstatným jménem). Větné členy dělíme na základní (podmět, přísudek) a rozvíjející (přívlastek, příslovečné určení, předmět, doplněk).


Co je to Větný člen? Význam slova, termín, Definice výrazu Větný člen. Co znamená odborný pojem Větný člen z kategorie Český jazyk?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Větný člen sdílejte se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Větný člen je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: slovník, definice pojmu, odborný výraz, heslo, odborné názvosloví, co to je, terminologie, názvosloví, terminus technicus, synonymum, definice, význam, pojem, význam slova, význam pojmu, Český jazyk, Český jazyk, přesný výraz


Pojem Větný člen je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Větný člen?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Větný člen je nejmenší jednotka větné struktury. Pozná se podle toho, že se dá ve větě přesunout jen jako celek. Slova se mluvnicky spojují ve věty, stávají se větnými členy a tvoří mluvnickou výstavbu věty. Větným členem se stává každé plnovýznamové slovo, které vstoupí do věty a získá tak svoji větnou funkci. Větný člen může být rozvíjen dalšími větnými členy.

Hledejte pojem Větný člen v následujících vyhledávačích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Větný člen ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Větný člen ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Větný člen ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Větný člen ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Větný člen ve Wikizdrojích

Hledat heslo Větný člen ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Větný člen například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Větný člen? resp. co znamená Větný člen? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Větný člen, odpověď na dotaz co je to Větný člen?. Víte např. kdo to je Podnikatel? Znáte a víte kdo je Marek Eben? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Větný člen i v jiných kategoriích (než Český jazyk). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.