Co je to?
Odborný výraz, definice slova Demikát. Co znamená pojem Demikát z kategorie Jídlo?

Co je to Demikát? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Demikát

Demikát je označení pro polévku vyráběnou z ovčího sýra, brynzy. Základem je zmíněný sýr, dále se do polévky přidává voda, v níž se předtím vařily halušky, různá zelenina, brambory, maso, případně houby. Existuje více odlišných receptů. Zajímavostí je, že tato polévka se pouze ohřívá, ale nevaří se, aby nedošlo ke ztrátě vitamínů. Je typická pro Valašsko a Slovensko.


Co je to Demikát? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Demikát. Co znamená pojem Demikát z kategorie Jídlo?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Demikát? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Demikát patří do sekce Jídlo

Klíčová slova: pojem, terminus technicus, formulace, slovo, Jídlo, terminologie, přesný výraz, wiki, význam, informace, definice pojmu, Demikát, lexikon, co to je, co znamená, Jídlo, význam pojmu, přesný význam


Pojem Demikát je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Demikát dozvíte následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Demikát je polévka z brynzy, typická pro slovenskou a valašskou kuchyni. Jejími přednostmi je snadná příprava, množství zdraví prospěšných látek a dostupnost surovin (k těm patřila dříve i brynza, ovšem v moderních městských domácnostech je tomu jinak).

Více informací o pojmu Demikát lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít slovo Demikát ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Demikát ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Demikát ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Demikát ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Demikát ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Demikát na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Demikát například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Demikát? resp. jaký je přesný význam slova Demikát? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Demikát, odpověď na dotaz co je to Demikát?. Víte např. kdo to je Neurolog? Znáte a víte kdo je Regina Rázlová? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Jídlo). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.