Co je to?
Odborný výraz, definice slova Demikát. Co znamená pojem Demikát z kategorie Jídlo?

Co je to Demikát? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Demikát

Demikát je označení pro polévku vyráběnou z ovčího sýra, brynzy. Základem je zmíněný sýr, dále se do polévky přidává voda, v níž se předtím vařily halušky, různá zelenina, brambory, maso, případně houby. Existuje více odlišných receptů. Zajímavostí je, že tato polévka se pouze ohřívá, ale nevaří se, aby nedošlo ke ztrátě vitamínů. Je typická pro Valašsko a Slovensko.


Co je to Demikát? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Demikát. Co znamená pojem Demikát z kategorie Jídlo?

Chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Demikát) můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Demikát patří do kategorie Jídlo

Klíčová slova: slovník, co je to Demikát?, Demikát, co znamená, význam slova, význam pojmu, termín, přesný význam, terminologie, slovo, Jídlo, co to je, názvosloví, definice, heslo, význam, přesný výraz, synonymum


Pojem Demikát je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Demikát? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Demikát je polévka z brynzy, typická pro slovenskou a valašskou kuchyni. Jejími přednostmi je snadná příprava, množství zdraví prospěšných látek a dostupnost surovin (k těm patřila dříve i brynza, ovšem v moderních městských domácnostech je tomu jinak).

Více informací o slovu Demikát doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Demikát ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Demikát ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Demikát ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Demikát ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Demikát ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Demikát na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Demikát například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Demikát? resp. jaký je význam pojmu Demikát? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Demikát, odpověď na dotaz co je to Demikát?. Víte např. kdo to je Adónis? Znáte a víte kdo je Egoista? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Jídlo). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.