Co je to?
Odborný výraz, definice slova Demikát. Co znamená pojem Demikát z kategorie Jídlo?

Co je to Demikát? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Demikát

Demikát je označení pro polévku vyráběnou z ovčího sýra, brynzy. Základem je zmíněný sýr, dále se do polévky přidává voda, v níž se předtím vařily halušky, různá zelenina, brambory, maso, případně houby. Existuje více odlišných receptů. Zajímavostí je, že tato polévka se pouze ohřívá, ale nevaří se, aby nedošlo ke ztrátě vitamínů. Je typická pro Valašsko a Slovensko.


Co je to Demikát? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Demikát. Co znamená pojem Demikát z kategorie Jídlo?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Demikát můžete samozřejmě sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Demikát je v sekci Jídlo

Klíčová slova: lexikon, odborné názvosloví, přesný význam, pojem, definice pojmu, heslo, termín, odborný výraz, synonymum, definice, formulace, popis, co je to Demikát?, Jídlo, informace, co znamená, slovník, slovo


Pojem Demikát je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Demikát? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Demikát je polévka z brynzy, typická pro slovenskou a valašskou kuchyni. Jejími přednostmi je snadná příprava, množství zdraví prospěšných látek a dostupnost surovin (k těm patřila dříve i brynza, ovšem v moderních městských domácnostech je tomu jinak).

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat pojem Demikát ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Demikát ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Demikát ve vyhledávači Qwant

Najít termín Demikát ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Demikát ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Demikát ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Demikát například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Demikát? resp. co přesně znamená slovo Demikát? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Demikát, odpověď na dotaz co je to Demikát?. Víte např. kdo to je Choreograf? Znáte a víte kdo je Egoista? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Jídlo. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.