Co je to?
Výraz, termín, definice slova Demikát. Co znamená odborný pojem Demikát z kategorie Jídlo?

Co je to Demikát? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Demikát?

Demikát je označení pro polévku vyráběnou z ovčího sýra, brynzy. Základem je zmíněný sýr, dále se do polévky přidává voda, v níž se předtím vařily halušky, různá zelenina, brambory, maso, případně houby. Existuje více odlišných receptů. Zajímavostí je, že tato polévka se pouze ohřívá, ale nevaří se, aby nedošlo ke ztrátě vitamínů. Je typická pro Valašsko a Slovensko.


Co je to Demikát? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Demikát. Co znamená odborný pojem Demikát z kategorie Jídlo?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Demikát můžete samozřejmě sdílet s blízkými prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Demikát je v sekci jídlo

Klíčová slova: význam slova, význam pojmu, vysvětlení, odborný výraz, synonymum, heslo, terminus technicus, terminologie, Demikát, jídlo, formulace, popis, jídlo, co je to Demikát?, definice pojmu, pojem, wiki, význam


Pojem Demikát je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Demikát dozvíte následující

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Demikát je polévka z brynzy, typická pro slovenskou a valašskou kuchyni. Jejími přednostmi je snadná příprava, množství zdraví prospěšných látek a dostupnost surovin (k těm patřila dříve i brynza, ovšem v moderních městských domácnostech je tomu jinak).

Více informací o slovu Demikát doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít slovo Demikát ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Demikát ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Demikát na Google.cz

Hledat heslo Demikát ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Demikát na Youtube

Najít slovo Demikát ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Demikát například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Demikát? resp. co je to Demikát? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Demikát, odpověď na dotaz co je to Demikát?. Víte např. kdo to je Tereza Engelová? Znáte a víte kdo je Jiří Bartoška? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je jídlo. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.