Co je to?
Odborný výraz, definice slova Methionin. Co znamená pojem Methionin z kategorie Chemie?

Co je to Methionin? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Methionin?

Methionin je kyselina, která je vázána v některých bílkovinách. Napomáhá při biochemických reakcích, ochraně před negativními vlivy prostředí a podílí se i na zpracování tuků a cholesterolu. Proto se používá při snižování hladiny cholesterolu a odbourávání tuku.
Methionon je také detoxikační a antioxidační kyselina, používá se i pro regeneraci. Obsahuje také síru.


Co je to Methionin? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Methionin. Co znamená pojem Methionin z kategorie Chemie?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Methionin s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Methionin se nachází v sekci chemie

Klíčová slova: terminologie, formulace, přesný význam, terminus technicus, definice pojmu, význam pojmu, heslo, odborný výraz, informace, význam slova, synonymum, co je to Methionin?, přesný výraz, Methionin, co znamená, význam, popis, definice


Pojem Methionin je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Methionin? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Methionin (Met, M) je jedna z dvaceti základních aminokyselin tvořících bílkoviny. Řadí se k nepolárním aminokyselinám a je esenciální (musí být tedy přijímána v potravě).

Pro další informace o termínu Methionin zkuste tyto odkazy

Najít výraz Methionin ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Methionin ve Wikimedia Commons

Najít termín Methionin ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Methionin ve Wikislovníku

Hledat slovo Methionin ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Methionin ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Methionin například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Methionin? resp. jaký je přesný význam slova Methionin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Methionin, odpověď na dotaz co je to Methionin?. Víte např. kdo to je Barbora Špotáková? Znáte a víte kdo je Pavel Liška? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než chemie). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.