Co je to?
Výraz, termín, definice slova Methionin. Co znamená odborný pojem Methionin z kategorie Chemie?

Co je Methionin? Význam slova

Co znamená termín Methionin? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Methionin je kyselina, která je vázána v některých bílkovinách. Napomáhá při biochemických reakcích, ochraně před negativními vlivy prostředí a podílí se i na zpracování tuků a cholesterolu. Proto se používá při snižování hladiny cholesterolu a odbourávání tuku.
Methionon je také detoxikační a antioxidační kyselina, používá se i pro regeneraci. Obsahuje také síru.


Co je to Methionin? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Methionin. Co znamená odborný pojem Methionin z kategorie Chemie?

Při tvorbě obsahu (textů a obrázků) bylo postupováno s maximální péčí, ale přesto nelze zcela vyloučit možnost výskytu chyb. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Methionin? Pak se o ní podělte s přáteli na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Methionin je v kategorii chemie

Klíčová slova: Methionin, odborný výraz, definice, slovo, heslo, slovník, význam slova, formulace, chemie, pojem, co to je, termín, wiki, chemie, význam, definice pojmu, odborné názvosloví, názvosloví


Pojem Methionin je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Methionin?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Methionin (Met, M) je jedna z dvaceti základních aminokyselin tvořících bílkoviny. Řadí se k nepolárním aminokyselinám a je esenciální (musí být tedy přijímána v potravě).

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít pojem Methionin ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Methionin ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Methionin ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Methionin ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Methionin ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Methionin ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Methionin například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Nyní již víte jaká je definice termínu Methionin? resp. jaká je definice slova Methionin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Methionin, odpověď na dotaz co je to Methionin?. Víte např. kdo to je Jouda? Znáte a víte kdo je Jiří Bartoška? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledání odborného pojmu Methionin i v jiné kategorii než je sekce chemie. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.