Co je to?
Výraz, termín, definice slova Methionin. Co znamená odborný pojem Methionin z kategorie Chemie?

Co je to Methionin? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Methionin

Methionin je kyselina, která je vázána v některých bílkovinách. Napomáhá při biochemických reakcích, ochraně před negativními vlivy prostředí a podílí se i na zpracování tuků a cholesterolu. Proto se používá při snižování hladiny cholesterolu a odbourávání tuku.
Methionon je také detoxikační a antioxidační kyselina, používá se i pro regeneraci. Obsahuje také síru.


Co je to Methionin? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Methionin. Co znamená odborný pojem Methionin z kategorie Chemie?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Methionin doporučujeme sdílet s přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Methionin se nachází v sekci chemie

Klíčová slova: význam, pojem, popis, význam slova, Methionin, synonymum, formulace, informace, význam pojmu, slovo, lexikon, vysvětlení, terminologie, odborný výraz, chemie, co je to Methionin?, chemie, názvosloví


Pojem Methionin je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Methionin? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Methionin (Met, M) je jedna z dvaceti základních aminokyselin tvořících bílkoviny. Řadí se k nepolárním aminokyselinám a je esenciální (musí být tedy přijímána v potravě).

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat slovo Methionin ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Methionin ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Methionin na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Methionin ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Methionin ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Methionin na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Methionin například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste zjistili co znamená Methionin? resp. co označuje slovo Methionin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Methionin, odpověď na dotaz co je to Methionin?. Víte např. kdo to je Soňa Peková? Znáte a víte kdo je Jan Čenský? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než chemie). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.