Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Methionin. Co znamená pojem Methionin z kategorie Chemie?

Co to je Methionin? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Methionin?

Methionin je kyselina, která je vázána v některých bílkovinách. Napomáhá při biochemických reakcích, ochraně před negativními vlivy prostředí a podílí se i na zpracování tuků a cholesterolu. Proto se používá při snižování hladiny cholesterolu a odbourávání tuku.
Methionon je také detoxikační a antioxidační kyselina, používá se i pro regeneraci. Obsahuje také síru.


Co je to Methionin? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Methionin. Co znamená pojem Methionin z kategorie Chemie?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Methionin se nachází v sekci Chemie

Klíčová slova: popis, význam pojmu, Methionin, definice, termín, definice pojmu, terminologie, heslo, co to je, pojem, formulace, přesný výraz, význam slova, vysvětlení, přesný význam, význam, odborné názvosloví, co znamená


Pojem Methionin je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Methionin

Hledat pojem Methionin ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Methionin ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Methionin ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Methionin ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Methionin ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Methionin na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Methionin například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Methionin? resp. jaký je význam slova Methionin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Methionin, odpověď na dotaz co je to Methionin?. Víte např. kdo to je Věra Jourová? Znáte a víte kdo je Narcis? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Chemie Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.