Co je to?
Odborný výraz, definice slova RIP. Co znamená slovo RIP z kategorie Zkratky?

Co je RIP?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu RIP

Při úmrtí se velice často používá zkratka R.I.P. k uctění zemřelého a vyjádření účasti. Zkratka pochází z latinského úsloví Requiescat in pace, což se dá přeložit jako Ať odpočívá v pokoji.
Zkratka RIP se využívá též v informatice, kde se jedná o zkrácení slov Routing Information Protocol, který umožňuje komunikaci mezi směrovači (routery).


Co je to RIP? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova RIP. Co znamená slovo RIP z kategorie Zkratky?

Pakliže jste v textech objevili chyby, tak se nebojte nám napsat. Budeme vám vděčni za jakoukoliv zpětnou vazbu. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi sledujícími na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo RIP patří do kategorie zkratky

Klíčová slova: termín, co to je, pojem, formulace, odborný výraz, terminologie, synonymum, definice pojmu, význam, co znamená, slovník, popis, přesný výraz, odborné názvosloví, co je to RIP?, zkratky, přesný význam, význam slova


Pojem RIP je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu RIP můžete dozvědět následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Latinská fráze Requiescat in pace, zkratkou R. I. P., je někdy používána v smutečních křesťanských mších a modlitbách, například v katolických, luteránských, anglikánských a metodistických denominacích. Fráze pochází z biblického žalmu 4:9 „in pace dormiam et requiescam“ („v pokoji i lehnu i spáti budu“). Český význam fráze je „odpočívej v pokoji“ (doslova „ať odpočívá v pokoji“).
V 18. století se fráze rozšířila jako nápis náhrobcích a dodnes se často používá, když se mluví o něčí smrti.

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít výraz RIP ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem RIP na Youtube

Vyhledat heslo RIP ve Wikislovníku

Najít heslo RIP ve vyhledávači Qwant

Najít termín RIP ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít slovo RIP ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo RIP například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, ve fulltextu Yahoo.com, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě nyní již víte co to je RIP? resp. co přesně znamená slovo RIP? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu RIP, odpověď na dotaz co je to RIP?. Víte např. kdo to je Fyzik? Znáte a víte kdo je Eva Michaláková? Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste hledání odborného pojmu RIP i v jiné kategorii než je sekce zkratky. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie zkratky, Akronymy, zkratková slova, zkratky, rIP, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.