Co je to?
Definice výrazu, termínu RIP. Co znamená odborný pojem RIP z kategorie Zkratky?

Co je to RIP? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu RIP

Při úmrtí se velice často používá zkratka R.I.P. k uctění zemřelého a vyjádření účasti. Zkratka pochází z latinského úsloví Requiescat in pace, což se dá přeložit jako Ať odpočívá v pokoji.
Zkratka RIP se využívá též v informatice, kde se jedná o zkrácení slov Routing Information Protocol, který umožňuje komunikaci mezi směrovači (routery).


Co je to RIP? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu RIP. Co znamená odborný pojem RIP z kategorie Zkratky?

Veškeré texty jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova RIP? Pak se o tuto stránku podělte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz RIP je v kategorii Zkratky

Klíčová slova: pojem, názvosloví, terminus technicus, termín, definice pojmu, popis, Zkratky, synonymum, význam slova, lexikon, slovo, terminologie, formulace, heslo, přesný význam, definice, slovník, vysvětlení


Pojem RIP je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Co znamená pojem RIP? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Latinská fráze Requiescat in pace, zkratkou R. I. P., je někdy používána v smutečních křesťanských mších a modlitbách, například v katolických, luteránských, anglikánských a metodistických denominacích. Fráze pochází z biblického žalmu 4:9 „in pace dormiam et requiescam“ („v pokoji i lehnu i spáti budu“). Český význam fráze je „odpočívej v pokoji“ (doslova „ať odpočívá v pokoji“).
V 18. století se fráze rozšířila jako nápis náhrobcích a dodnes se často používá, když se mluví o něčí smrti.

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem RIP ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo RIP ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo RIP ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín RIP ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo RIP ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo RIP ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo RIP například v Microsoft Bing, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo RIP? resp. co je to RIP? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu RIP, odpověď na dotaz co je to RIP?. Víte např. kdo to je Magor? Znáte a víte kdo je Hasan Nasralláh? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu RIP v jiné sekci než Zkratky. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.