Co je to?
Výraz, termín, definice slova RIP. Co znamená odborný pojem RIP z kategorie Zkratky?

Co je to RIP? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu RIP

Při úmrtí se velice často používá zkratka R.I.P. k uctění zemřelého a vyjádření účasti. Zkratka pochází z latinského úsloví Requiescat in pace, což se dá přeložit jako Ať odpočívá v pokoji.
Zkratka RIP se využívá též v informatice, kde se jedná o zkrácení slov Routing Information Protocol, který umožňuje komunikaci mezi směrovači (routery).


Co je to RIP? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova RIP. Co znamená odborný pojem RIP z kategorie Zkratky?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu RIP? Pak se o ní podělte s kolegy na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo RIP patří do sekce zkratky

Klíčová slova: lexikon, terminus technicus, význam slova, přesný výraz, formulace, co to je, slovo, odborný výraz, popis, RIP, terminologie, význam pojmu, synonymum, wiki, přesný význam, definice, vysvětlení, pojem


Pojem RIP je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu RIP?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Latinská fráze Requiescat in pace, zkratkou R. I. P., je někdy používána v smutečních křesťanských mších a modlitbách, například v katolických, luteránských, anglikánských a metodistických denominacích. Fráze pochází z biblického žalmu 4:9 „in pace dormiam et requiescam“ („v pokoji i lehnu i spáti budu“). Český význam fráze je „odpočívej v pokoji“ (doslova „ať odpočívá v pokoji“).
V 18. století se fráze rozšířila jako nápis náhrobcích a dodnes se často používá, když se mluví o něčí smrti.

Hledejte pojem RIP v následujících vyhledávačích

Najít výraz RIP ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo RIP ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo RIP ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín RIP ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem RIP na Youtube

Hledat slovo RIP ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo RIP například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Nyní už nejspíš víte co to je RIP? resp. co se skrývá pod slovem RIP? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu RIP, odpověď na dotaz co je to RIP?. Víte např. kdo to je Otto Wichterle? Znáte a víte kdo je Muslim? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než zkratky). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.