Co je to?
Definice výrazu, termínu RIP. Co znamená odborný pojem RIP z kategorie Zkratky?

Co je to RIP? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu RIP?

Při úmrtí se velice často používá zkratka R.I.P. k uctění zemřelého a vyjádření účasti. Zkratka pochází z latinského úsloví Requiescat in pace, což se dá přeložit jako Ať odpočívá v pokoji.
Zkratka RIP se využívá též v informatice, kde se jedná o zkrácení slov Routing Information Protocol, který umožňuje komunikaci mezi směrovači (routery).


Co je to RIP? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu RIP. Co znamená odborný pojem RIP z kategorie Zkratky?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín RIP je v kategorii Zkratky

Klíčová slova: názvosloví, odborné názvosloví, heslo, co znamená, vysvětlení, lexikon, wiki, význam, odborný výraz, pojem, Zkratky, slovník, přesný výraz, význam slova, Zkratky, co je to RIP?, přesný význam, definice pojmu


Pojem RIP je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Co označuje termín RIP? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Latinská fráze Requiescat in pace, zkratkou R. I. P., je někdy používána v smutečních křesťanských mších a modlitbách, například v katolických, luteránských, anglikánských a metodistických denominacích. Fráze pochází z biblického žalmu 4:9 „in pace dormiam et requiescam“ („v pokoji i lehnu i spáti budu“). Český význam fráze je „odpočívej v pokoji“ (doslova „ať odpočívá v pokoji“).
V 18. století se fráze rozšířila jako nápis náhrobcích a dodnes se často používá, když se mluví o něčí smrti.

Linky na další online zdroje

Vyhledat slovo RIP ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo RIP ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem RIP ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz RIP na Google.cz

Najít slovo RIP ve Wikizdrojích

Vyhledat termín RIP ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo RIP například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova RIP? resp. jaký je význam slova RIP? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu RIP, odpověď na dotaz co je to RIP?. Víte např. kdo to je Karel Hynek Mácha? Znáte a víte kdo je Muslim? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Zkratky U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.